VS ošetrovateľstvo - môže sestra vyučovať ?

vilaamalka907
9. aug 2018

Ahojte chcem sa spýtať, určite sa tu medzi nami nájdu kocky co máji spravenu VS ošetrovateľstvo a učia na školách. Zaujimalo by ma aky je postup, ci si treba este nieco dorobit -pedagogické minimum??? A na akých školách mozem učiť ci len na SZS alebo aj niekde inde. Dakujem velmi moc za pomoc 🙂

pininka
9. aug 2018

Pokial to nieje pedagogicky smer tak ucit nemoze. Musi si urobit aspon pedagogicke minimum

vilaamalka907
autor
9. aug 2018

@pininka a kde sa da dorobit? Kolko trva?

hettinka
9. aug 2018

Musí si urobiť doplnkové pedagogické štúdium, trvá 2 roky normálne na VS, a možno by mohla aj niekde učiť biológiu, chémiu ...

hettinka
9. aug 2018
vilaamalka907
autor
9. aug 2018

@hettinka tam su ale uplne ine odbory ako ošetrovateľstvo? Prijímačky sa tam potom z coho robia?

hettinka
9. aug 2018

@vilaamalka907 neviem, treba si to tam zistiť. Alebo v RK na katolíckej.
Ona chcje učiť ošetrovateľstvo?

zuzanockamt
9. aug 2018

@hettinka Môže učiť len predmety,z ktorých má štátnu skúšku...a samozrejme musí mať pg.minimum

vilaamalka907
autor
9. aug 2018

@hettinka asi všeobecne učiť aj na zdravke
@zuzanockamt a to pedagóg minim sa kde da získať? Statnice ma z ošetrovateľstva a manažmentu

zuzanockamt
9. aug 2018

@vilaamalka907 neviem,ktoré inštitúcie ho robia teraz ... Kedysi IPV v Žiline

vilaamalka907
autor
9. aug 2018

@zuzanockamt konkrétne ty si si tam robila?

hettinka
9. aug 2018

@vilaamalka907 ak má manažment, to by si mohla urobiť aj tie "ekonomické predmety" v ZA.
A DPŠ na výkon pedagogickej činnosti učiteľa zdravotníckych predmetov je tu napríklad http://www.vssvalzbety.sk/pracoviska/instituty/...

zuzanockamt
9. aug 2018

@vilaamalka907 nie...mne netreba 😉 ja som originál učiteľ 😉

vilaamalka907
autor
9. aug 2018

@zuzanockamt a tento oznam sa potom koho týka? To platí pre hocijakú VS ? A ak by som to absolvovala kde s tym mozem učiť?

zuzanockamt
9. aug 2018

@vilaamalka907 už som to písala ... Keď máš VŠ a k tomu pg.minimum.tak môžeš učiť len ten predmet,z ktorého máš štát.skúšku...to je celé...

zuzanockamt
9. aug 2018

Inak z tých akademických predmetov je reálna akurát BIO a ANJ ... Ostatné je neuplatniteľné. A to prvé - uplatnenie na nejakej SŠ

vilaamalka907
autor
9. aug 2018

@zuzanockamt dakujem

hettinka
9. aug 2018

@zuzanockamt to je vysokohorská BIO ... teda skôr ekológia a tá je v školstve ale úplne že nanič

zuzanockamt
9. aug 2018

@hettinka Tak to áno...až teraz som.si všimla 😉

vilaamalka907
autor
9. aug 2018

@zuzanockamt čiže potom asi lepšie ist na pedag minimum na vys sk sv Alžbety a učiť na SZS ?