VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

susbum
21. júl 2009

Dievcata, prislo mi rozhodnutie o prijati na SP v BA externa forma 🙂 Uz su zverejnene aj zapisy-len chybaju presne hodiny ☹ . Neviete, kde sa nam stahuje studijne odd?

maruschka
21. júl 2009

susbum, dajú to vedieť a hodiny zápisu..dajú vedieť určite, pretože sa tuším dve budovy sťahujú, tento rok ich aj zakúpili a všetko presúvajú..Ako som sa pozerala, tak II. a III. ročník majú zápis až na prvej prednáške, tak to znamená, že prvákom určite dajú vedieť..Ale zápisy sú tento rok až v septembri, takže určite to po tom 18.8., kedy im končí dovolenka, ponahadzujú a aktualizujú...neboj sa, všetko sa dozvieš včas.... 😉 😉 A inak gratulujem k prijatiu 😵 😵

rosebud
21. júl 2009

Marushka,prosim ta, na ich stranke sa vobec nedaju stiahnut informacie ohladom studijneho odboru a ani studijny program mi nejde. Nemas tieto informacie niekde v pocitaci,zaujimali by ma napr. predmety,ktore sa tam vyucuju a tiez odkedy-dokedy je letny a zimny semester a skusky (zaujimala by ma socialna praca). dakujem

barborena
21. júl 2009

ahojte baby !! rozumiete tomu zapisu? lebo ja nie:( je tam soc. praca zapis 28.9-30.09.2009 a potom podtym denne forma vyucby soc, prace 3.9.2009 od 09.00 do 12:00 A-Z .....ja som z toho jelen !!! pomozete mi??? prosssssiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimm!!!! dakujem

barborena
21. júl 2009

😖 😖 😖 😖

maruschka
21. júl 2009

máš to v IP 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎

rosebud
21. júl 2009

Maruschka,zatial mi nic neprislo ☹

maruschka
22. júl 2009

rosebud, trocha som sa ti rozpísala do IP...tak veselo čítaj-dúfam, že to prešlo, lebo sú to pekne dlhé ódy na soc.prácu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

rosebud
25. júl 2009

Marushka,prosim ta,mohla by si mi este napisat,ake skusky sa robia v prvom rocniku? Potrebovala by som ich vediet vsetky... diky 🙂

maruschka
25. júl 2009

Základy sociálnej práce , Odborná prax ,Etika , Sociálna patológia
Ústavné a európske právo ,Úvod do štúdia právnych disciplín,Vývinová psychológia, Špeciálna pedagogika , Štatistika,Všeobecná psychológia,Úvod do štúdia soc.práce,Soc.pedagogika, Filozofia, Biológia,SPV I.-seminár,Ročníková práca, Sociológia

Všetky skúšky z predmetov sú písomné-testy alebo otvorené otázky-píšeš vlastné odpovede...Len Psychológie sú ústne skúšky..SPV je celodenné posedenie so psychoterapeutom, tam sa hráte také rôzne spoznávacie hry,cvičenia-je to zábava...PRAX-najskôr je seminár k praxi, potom sa zúčastníte cez leto vlastnej praxe a napíšete 5 stranovú správu, potom je vyhodnotenie praxe.....Ročníková práca-seminár k nej býva v novembri, potom píšete samotnú prácu doma-17 strán má I.ročník a potom v marci je vyhodnotenie, práca sa odovzdáva do konca januára..

Niektoré predmety sú také, že sú zrozumiteľné, ľahko sa učia a písomka z nich je ľahká...Niektoré predmety sú také, že vám je do plaču, čo to nejde do hlavy, nepomôžu ani litre kávy a všetci sú radi, keď skúšku urobia..
😀

Známkovanie: A,B,C,D,E, FX-študent neurobil skúšku a ide na opravnú... 😎

iva2309
27. júl 2009

baby, mne ešte nič neprišlo-Bože 😒 ☹

dasaz
27. júl 2009

iva2309 - nie si sama, ja som tiež nič nedostala a keď som písala mail na študijné, tak mi odpísali, vraj ma prosia o strpenie, dekréty sa stále expedujú a každý dostane písomné vyrozumenie. Čo si mám o tom myslieť? Veď už je koniec júla! A v septembri sú zápisy! A ešte tá novinka! Školné nastupujúci prváci platia naraz za dva semestre, teda za celý rok a nie ako doteraz 2 krát do roka. Čo na to hovoríte? 😒

Maruschka, prosím ťa napíš aj mne niečo o sociálnej práci do IP, ak možeš. Začínam mať pochybnosti o tejto škole.
Veľmi pekne ďakujem.
Majte sa a užívajte si leto. 🙂

maruschka
27. júl 2009

baby-žiadna panika!!! Prosíííííím vás... 😎 😎 škola sťahuje budovy, tak je aj dovolenka, aj technické voľno, takže do 18.8 študijné nefungujú...Ak vám aj dekrét nepríde, treba si zavolať, lebo občas sa to stane-aj môjmu manželovi sa to stalo a prijali ho, normálne išiel bez papiera na zápis, tam ho mali v zozname zapísaného, tak iba predložil šek o zaplatení školného a zápisného a vybavená vec.. 😉 😉 😉

dasaz..večer ti skopírujem IP, čo som posielala o tejto škole..neboj sa, nemaj pochynosti, tu na Slovensku každá škola bojuje o študenta, tak sa hádžu aj špinavosti na školy..Naša škola ako jedna zo siedmych prešla kontrolou akreditačnej komisie pre tento rok-či čo to je, takže tie všelijaké súkromné univerzitky a ja ešte neviem čo, si môžu pískať..Ešte prešla aj samozrejme Komenského, medina v MT, už si to nepamätám, čítala som o tom v správach.... 😉 😉 😉 😉 😉

malaberuska
28. júl 2009

ahoj maruska, prosim ta chcem sa spytat kde si mam zistit na aku formu studia ma prijali? pretoze mi to v papieri neprislo a hlasila som sa na tu 10 piatkov a sobot... a tiez som z tych zapisov jelen :(

maruschka
28. júl 2009

malaberuska, ak na soboty, tak na externé štúdium..Zápisy sa budú postupne dopĺňať, do 18.8 má študijné voľno, sťahujú sa kancelárie 😎 😎 😎

maruschka
28. júl 2009

k tým zápisom...Orientujeme sa podľa- 1. ročník-ste tu všetky, lebo nastupujete do 1. ročníka...Ak ste sa hlásili na Bc. - to je 1.stupeň, ak ste sa hlásili na Mgr. - to je 2. stupeň( to je po Bc štúdiu)...

Takže 1.ročník,1.stupeň (BA)-Bc.- 28.9-30.9 - ešte upresnia miesto konania zápisu a čas zápisu,takže údaje upresnia

Dnes som sa pozerala na tie termíny, ešte nie sú upresnené a do toho 18.8 ani nebudú..

😎

iva2309
28. júl 2009

maruschka, už mi chýbal Tvoj optimizmus-ja už fakt váham,či mám alebo nemám ísť do školy-s tým platením 2 semestrov naraz ste kde čítali-to je nepekné od nich-je to divné 😨 🙄

malaberuska
28. júl 2009

mna tiez prekvapili tie dva semestre naraz platit ale tak co uz... maruschka a oni vobec nepisu do toho dekretu o prijati ze na aku formu ta prijali? lebo ja to tam nemam.

maruschka
28. júl 2009

iva, ja viem, že je to pálka platiť toľko, ale na iných sociálnych prácach sa platí okolo 800 eur za semester. Naša škola má skoro najmenšie školné..Takže aj keby v budúcnosti ešte zdvíhali školné, vy všetci budete študovať za takých podmienok, za akých vás prijali do školy..Takže pre vás by platilo to staré..

A ešte...začiatkom júla bola vydaná nová smernica, v ktorej sa píše, že školné je znova po starom, takže zvlášť letný, zvlášť zimný semester a výška zostáva nezmenená...Takže je to super 😎 😵 😵 Písal o tom aj rektor, že tá smernica z júna bola nezrozumiteľne napísaná a dostal veľa reakcií zo strany študentov, tak ju začiatkom júla zmenili na zrozumiteľnú...Takže je to všetko po starom kočky... 😵

malaberuska a ani si nespomenieš, na akú formu štúdia si sa hlásila? Lebo piatky+soboty je externé..Tak chodíme aj my externisti.. 😕 Ak máš pochybnosti, tak si koncom augusta zavolaj na študijné, oni ti povedia.. 😉

malaberuska
28. júl 2009

ja som sa hlasila na externe ale museli mi to prepisat na toto "denne" (piatky, soboty) pretoze nepracujem v statnej sprave... cize v podstate na externe ale na tom papieri to nemam pisane...

takze sa skolne bude platit zvlast za letny a zvlast potom za zimny ci ako to mam chapat?

maruschka
28. júl 2009

http://www.vssvalzbety.sk/index.php?co=1&sub=5&... poplatky na 2009/2010, nemenia sa..takže všetko po starom 😎 😵

malaberuska
28. júl 2009

maruschka akurat to mam vytlacene pred sebou a je tam ze "novi studenti" školne za akademicky rok je splatne ku dnu zapisu - 460 eur... :(

maruschka
28. júl 2009

aha...no už to čítam aj ja...noví študenti..tak pardón baby, to som si naozaj nevšimla.. 😨

ale nech ťa teší aspoň to, že je to síce dosť peňazí, ale je to nejmenší poplatok medzi vysokými školami..Že keby sme sociálnu prácu študovali v TT, tak dáme 800 eur za semester.. 😉

iva2309
28. júl 2009

no-nejako to musíme "priškrtiť" a vydržať-hlavne, že sme zdraví 😵 😵 😵

maruschka
28. júl 2009

iva..veď to..to je najhlavnejšie 😎 😉

sssimi
28. júl 2009

Ahojte!
Aj ja chodím na túto VŠ, ale do Piešťan.

Maruschky koľky semester, alebo rok ťa čaká?

maruschka
29. júl 2009

sssimi, ja ťa poznááááááám 😵 😵 😵 ty si buď z C skupiny alebo chodíš s nami do B skupiny..nemám v tom celkom jasno, ale veľa krát som ťa už videla..Dokonca neviem-neviem, či si na písomke z Pediatrie alebo s Soc.práce s nezamestnanými nesedela predomnou 😀 🙂 😉 😉 😉 😉

dasaz
29. júl 2009

maruschka - prosím ťa, pošli mi tie info do IP, nič som zatiaľ nedostala. Ak samozrejme možeš. Ďakujem.

maruschka
29. júl 2009

dasaz..už som ti to poslala..je to taký mix informácií.. 😉 😉

dasaz
29. júl 2009

maruschka - veľmi pekne ďakujem.