VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

yogino
8. júl 2012

@osabela thank you 😉

samanta14
8. júl 2012

Dobrý den,

letos s kamarádkou nastupujeme na tuto školu v oboru sociální práce - v externí formě. Proto bych ,vás chtěla poprosit, ty co už na této škole studujete o info.

Chtěla bych se zeptat jak je to se skriptama zda stačí jen poviné nebo vyžadují i doporučené. Nebo respektive z čeho se připravujete na zkoušky .

Někde na diskuzi jsem vyčetla ,že berou okolo 500 studentů na jeden obor nevíte jaká je zde tzv. úmrtnost? Kolik se jich úspěšně z těch 500 lidí dostane do 3 ročníku.

Kdy se zhruba začíná v říjnu nebo začátkem listopadu....?

Jak často se dojíždí na přednášky jestli jednou za 14 dní na víkend ?? Někde psali ,že se tam jezdí jednou za semestr na celý týden...... ale na obor ošetřovatelství

Jinak Vám předem moc děkuji .........

Samanta

11011961
8. júl 2012

@samanta14
skriptá a materiály z prednášok - to záleží od prístupu študijného oddelenia a vedúcich ročníkov. Osobne mám také skúsenosti, že materiály sa dali vždy zohnať - buď ich dal na stránku vyučujúci, alebo kolegovia.
Vyučujúci na prednáške väčšinou dávajú aspoň okruh otázok - čo bude na skúške a či bude ústnou, alebo písomnou formou. S toho strach nemusíš mať - keď človek chce všetko sa dá...
Čo sa týka počtu študentov - aspoň u nás je viac termínov na zápis, takže aj táto škola (ako aj ostatné) je o peniazoch.
Začína sa skoro vždy v septembri, až na malé výnimky (myslím tým rozvrh a pod.)
Prednášky sú rôzne, väčšinou bývajú v sobotu, ale niekedy aj cez týždeň - to zase záleží na škole.
Ale v podstate je táto škola (aspoň podľa mňa vcelku fajn - na budúci rok ma čakajú štátnice na Mgr.)
Neboj sa, zvládneš to .....

samanta14
9. júl 2012

Děkuji moc za odpověď . A chtěla jsem se zeptat ještě, jelikož už stresujeme ,teď tak máme postahanou veškerou literaturu která je povinná a pomalu se začínáme učit. Ale nevíme jestli aji vyžadují tu odporučenou na zkoušky . Jdeme právě do Bratislavi říkají ,že každá pobočká této školy je jinak náročná a co jsem se tak dočetla, tak asi Bratislava patří k těm těžším .Třeba by mě ještě zajímalo, jak zkouší právo třeba ty paragrafy z tohoto předmětu máme asi obě dvě největší strach.Jestli je to vyloženě jako ve Zlíně vyžadují přesně slovo od slova. ještě sháním knížku Základy ekonomiky pre sociálnych pracovníkov Bugri Š. 2008 tu nemůžu nikde sehnat nevěděla by si kde bych ji mohla najít?..... Jinak moc děkuji za tak rychlou a zároveň vyčerpávající odpověď

Jinak se strašně obě dvě na Slovensko těšíme .......

nanika
9. júl 2012

@samanta14 ja som prijata tiez do BA, kde si zohnala povinnu literaturu? Dufam, ze to zvladneme, opravujem sa, urcite 🙂

ivana29
9. júl 2012

@samanta14 ja som strresovala podobne, nez som nastupila tak som si tu citala celu diskuziu a zapisovala poznamky a tak, teraz uz viem ze je to uuuuplne vpohodicke, su skusky lahsie aj tazsie, ale zmaknes.. material dostanete, my sme vzdy po prednaske dostali na kluc a lider to zavesil na stranku triedy.. prednasky povinne nie su, ale tak kazde plus ked tam si.. uvidis ze budete spokojne a vsetko hravo zvladnete ;)

samanta14
10. júl 2012

@nanika no hledala jsem všude kde se dalo jak na českých stránkách tak na slovenských hodně toho najseš na ulozto.sk a ulozto.cz. ale jestli chceš dej mi e-mail a co by šlo tak bych ti naposílala. Nemůžu akorát sehnat tu ekonomiku od Bugriho kdybych si ji objednala do česka tak platím strašný poštovný a balný tak počkám až budeme na slovensku

nanika
11. júl 2012

@samanta14 Sami, nemas prosim link na zoznam povinnej literatury, uz som ho mala pred dvoma tyzdnami a teraz ho ani za svet neviem najst, mail som ti dala do IP. Vdaka

Kedy mas zapis? Ja 4.9. od deviatej 🙂

zasha
11. júl 2012

@nanika
@samanta14 ahojte dievcata, ja som si tiez podala na socialnu pracu prihlasku, chcem vyuzit ze bc budem mat za 3 roky nie za 4. zaroven sa vsak snazime o babo, ktore neprichadza uz vyse roka.... takze prihlaska podana a cakam na nejaky list alebo co. stale mi nic neprislo ci ma vobec vzali... kazdy den pozeram schranku ... vy uz mate vyjadrenie?

nanika
11. júl 2012

@zasha ja mam, podavala som prihlasku koncom mesiaca a o tyzden na to mi prislo vyjadrenie o prijati. Z presne rovnakeho dovodu idem aj ja, ze 4 roky, to je teda dobre nespravodlive :( Ale mam uz dvoch drobcov, teraz dostudoval muz, tak snad to zvladneme 🙂 Teraz neviem, ako to bolo posielane, tusim to prislo doporucene, ale nie som si ista, skus zavolat na studijne oddelenie, ci uz posielali (vymysli si, ze sa ti obcas straca posta), mohli by ti taku info predsa dat 🙂

samanta14
11. júl 2012

@zasha Ahoj já už mám vyjádření ,že jsem přijatá nejméně 2 měsíce doma ale kamarádce to také přišlo později. Přeji hodně štěstí a pevné nervy snad dojde ,že jsi přijatá

samanta14
11. júl 2012

Nemáte prosím někdo tuto knižku : Mlynarčík, Peter Základy filozofie Bratislava : Don Bosco
A pak
Základy ekonómie a ekonomiky pre sociálnych pracovníkov Bugri Štefan, Pribišová Emíli
Děkuji

nanika
11. júl 2012

@samanta14 obe je mozne kupit ako skripta na nasej VS, prinajhorsom.

samanta14
11. júl 2012

@nanika jo jo děkujem

sofokleska
12. júl 2012

@zasha
@nanika
@samanta14 Ahojte baby, každú chvilu čakajte vyjadrenie. Na školskej stranke najdete terminy zapisou.

nanika
12. júl 2012

@sofokleska Cau, uz na to caka len zasha 🙂 A terminy su tusim na strankach uz od vcera 🙂

sofokleska
12. júl 2012

@nanika a ešte jedna baba. Ano aj ja som si to len včera všimla. Dosť skoro to tento rok zverejnili 🙂

zasha
12. júl 2012

@nanika no ja som ju niesla v posledny mozny den v piatok...
pockam este, nebudem tam zatial volat. a ako to budes zvladat s dvoma drobcami? mas rodinu u koho ich mozes nechat?ako to mas naplanovane.ja mam trosku obavy ze ked otehu... a s drobcom... a mam tu len manzela... nemal by mi kto helfnut
@samanta14 dakujem pekne a tebe gratulujem k prijatiu 🙂
uz som pozerala tu stranku, moje priezvisko je na H takze ak ma prijmu idem 3/9 13,00 🙂

nanika
12. júl 2012

@zasha no, kedze ked sa maly narodil, muz tahal tyzdnovky a bol doma len cez vikend a po asi roku nabehol na rezim, ze robi sviatok-piatok a popritom si teraz robil Bc, inak by ho vyhodili z roboty, myslim, ze uz dozrel cas a zasluzim si studovat aj ja, muz tym padom nebude brat vikendy a nech sa stara. Ja som sa uz starala viac nez dost 🙂 A je rozdiel studovat tri roky, ako styri, ja len dufam, ze to neprejde aj na magistrovi, ze sa bude stale studovat len dva roky, lebo som mala taky sen, ze ja pojdem po Bc este na Mgr a muz hned za mnou 🙂

A tvoja otazka, ci mam rodinu, ktora sa mi o deti postara, nie mam sice rodinu, ale jedna na druhom konci SR a druha ma problem mi postrazit maleho na jeden den, takze na nich je spolahnutie nula bodov. Od marca by som chcela ist pracovat, tak uvidime, co najdem a ci sa mi to podari vsetko sklbit, kedze rodicovska mi uz vtedy konci...

zasha
12. júl 2012

@nanika aha, no tak vidim ze to mas perne, presne aj ja mam moju rodinu na opacnej strane republiky a manzelova rodina sa s nami nebavi, takze pomoc veskera zadna ☹ ako nie zeby som potrebovala pomoc, ale pri babatku je kazda pomoc dobra, ci postrazenie, odlozenie a tak
a ako si to predstavujes ked budes musiet ist na skusku alebo tak kde budu deti, v skolke? ako klobuk dole pred tebou ze ides do toho 🙂 a ja nemam este ziadne babo a ktovie kedy sa nam postasti a uz mam bobky 😀
a este ma napadlo, to budes cestovat do ba?

yogino
12. júl 2012

@nanika nie som si istý ale myslím,že sa to týka aj mgr. že sa bude od budúceho roka študovať už tri roky

samanta14
12. júl 2012

No v práci se mně pořád ptají jak budu jezdit často do školy už bych nejraději měla i rozvrh ať už je i šéfová klidnější ....... Nevíte jak často jste v první ročníku jezdili??........................

zasha
12. júl 2012

@samanta14 tak prednasky budu kazdu sobotu od rana do tej tretej a skusky pokial ja viem, aj cez tyzden, ale je viacero terminov, dopoludnia, popoludni... no ja som tiez zvedava, lebo ako z prace mozem az tak po 15tej odist... a daleko budes dochadzat? ja to mam tak 5 min autom, ale netusim kde tam budem parkovat :-/ takze asi bus bude lepsi....

nanika
12. júl 2012

@zasha hej, Oli pojde teraz v septembri, tento rok uz bol a Emi mi vezmu od marca. Hej, do BA to mam cca 20 km plus nejake km po BA, muz dochadza do prace, ja budem tiez 🙂 No ked pojdem na skusku, tak ak nebude moct byt s detmi muz, tak dobrovolne na silu pojdu k babke, co beriem ako krajne riesenie. Tento rok a buduci do toho marca bude ok, horsie bude, ci si najdem niekde robotu, ked poviem, ze studujem a nie vzdy su skusky v sobotu :(
@yogino hej, ma sa to tykat aj Mgr, tak sa modlim, nech to prejde len na Bc a nie na Mgr :(

nanika
12. júl 2012

@zasha Zashi a nevies, ci su povinne vsetky prednasky? A co ta prax, co som tam zahliadla medzi premetmi, mi budeme musiet mat prax?

zasha
12. júl 2012

@nanika aha ale tak snad to nejako zvladneme ved niesme padavky (ja uz rozpravam akoby som mala uz papier o prijatí 🙂 )
no skusky su vacsinou cez tyzden co ja viem
@nanika ja mam kolegynu co chodi do strvtaku a ona vravela ze si zohnala potvrdenie o praxi na ktorej nikdy nebola... a vravela ze to je bezne... tak neviem no, nemam v plane podvadzat alebo co, moc sa s tym nestotoznujem, ale vsak uvidime ked na to dojde
inak, neuzamkneme si temu? ked si tu budeme davat potom aj podklady a materialy nech nam to nejakí čumily nespizuju
a povinne prednasky niesu. inak, mam uz doma nejake materialy 🙂musim pozriet a dam vediet

nanika
12. júl 2012

@zasha Co tak sukromnu temu naseho rocnika?

zasha
12. júl 2012

@nanika nooooo 🙂 aj ked mohli by nam aj strasie rocniky posunut materialy... hm 😅 vidim ze ich tu zopar je... inak kedy potom treba zaplatit to skolne? to je nejakych 300e co? uff

nanika
12. júl 2012

@zasha 350 moja, 350 eur 🙂 90 plus 250 eur, ma to byt zaplatene do zapisu, takze ja to spravim koncom augusta.

zasha
12. júl 2012

@nanika dokonca! 😖