VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

zuzanocka
1. okt 2010

@jazminn dakujem ti za odpoved 🙂 asi teda vezmem tu ekonomiu 😉 som z PN 😉

majafi
1. okt 2010

Fathi - daj teda nieco aj ty o prof. Romanovi....nech vieme na com sme, 13 mame s nim skusku zo soc. patologie. Ako material nam dal 200 stranovu knihu v cestine, malinke pismenka.... neviem ako sa naucim...a uz dopredu nas upozornoval, ze unho len tak niekto neprejde...
JAZMINN - my sme uz zacali - /tretiaci/, uz sme mali sku zo soc. zabezpecenia a v utorok uz mame dalsiu zo soc. prevencie a potom 13 so., patologia, mame to totalne nahustene, uz sme odovzdavali na schvalenie temu bakalarky.

barca3
1. okt 2010

tak teda ide niekto do 1.rocnika na socialnu pracu dennu formu v bratislave??.ak ano a vie mi povedat kedy je presny datum nastupu???dakujem

jazminn
1. okt 2010

@majafi témy na bakalárky my sme odovzdávali ešte v druhom v marci. A ako vy už máte skúšky? My v októbri prednášky, mesiac pauza a tak skúšky. Soc. zabezpečenia je veľa? a aké ťažké?...

celestina
1. okt 2010

@lenrie no tak som pozerala a máš pravdu, začíname 12. To je na ..., lebo takto budem môcť ísť len toho 12. Potom kvôli krpatej ísť nemôžem. Nemám potuchy kde to bude, ale budem volať budúci týždeň na štud., tak hádam dačo vyzistím a dám ti vedieť.

barca3
2. okt 2010

naozaj tu nikto nevie kedy sa nastupuje na socilanu pracu dennu formu v bratislave???..potrebujem to surne vediet ..

elize
2. okt 2010

barca, pozri na stranku skoly, je tam rozvrh na zimny semester pre dennych studentov:
http://www.vssvalzbety.sk/index.php?co=1&sub=5&...

elize
2. okt 2010

majafi, koho ste mali na soc. zabezpeceni? Ja mam skusku buduci pondelok s prof. Tkacom. Romana mame na soc. prevencii.
Na SP s jednotlivcom mame Olaha, vcera sme sa dozvedeli, ze skuska, ktora mala byt 21.10. je presunuta na 5.10. 😠 ... takze sprtam a sprtam 😝

elize
2. okt 2010

@jazminn ahoj, ja sa uz ucim na skusky buduci tyzden mam 2 a ten dalsi opat 2, do polovice novembra by som mala mat ukonceny zimny semester .... normalne nestihacky 😀

majafi
2. okt 2010

Jazminn , Elize - soc. zabezpecenie sme mali s tomanovou - ale uprostred prednasky odisla - volali ju do parlamentu - a tak ju zastupovala kopecka - najprv povedala, ze bude skusat ustne, ale na skuske nas prekvapila, - ze sa ponahla a dala test - ale same chytaky to boli, tak neviem, ci ustne by nebolo lepsie, ucenia je dost, nadiktovala nam cisla zakonov ale aj cisla jednotlivych paragrafov, takze sme sa nemuseli ucit uplne cely zakon.
Elize - na soc. prevenciu mame drexlerovu, na SP s jednotlivcom veresa, na patologiu romana, na azylantoc skorecovu. A este nam presunuli z letneho semestra do zimneho prax, poraza nas. Inak tkaca sme mali min rok na soc. politiku, nedal nam ziaden material, pislai sme jak o dusu, ale nemalo to ani hlavu ani patu, tento rok na statniciach on najviac vyhadzoval 😅

curly1983
3. okt 2010

Ahojte zenušky študujúce 😉

No ja som začala tento rok na vysokej skole sv. alzbety v Michalovciach. Mame za sebou prvé dve prednášky a uz aj skusky naplánované a odovzdanie ročníkovej práce. Fuuuuha no mám dost takto na úvod 😀 Zenušky prvá skuska zo sociálnej práce , tie co to uz mate za sebou poradte 😎 Stačí sa učit z toho co nam dala prof. Ondrušova alebo je potrebné zakupit aj tu knizku ? A poradte nieco ohladne rocnikovej prace 😉 Dakujem pekne 😝

ivana29
3. okt 2010

Ahoj curly1983 presne tak ako si napísala ty sme mali aj my prvu hodinu, to znamena socialnu pracu a rocnikovu pracu.
My sme mali na soc.prazu prof.Mrazovu a tá nam povedela ze da test, zrovna nam aj dala knizku taku modro oranzovu(histroria dejin a socialnej prace) a ze otazky bude hlav.stejto knizky, skusku mam 5.11 tak máám sakramensky co robit. 😠 😠 😠 😠
Na rocnikovu pracu mame tiez ju,a povedala nam ze si mame vymysliet sami nejaku temu a mame to odovzdat 27.1.
Ty si uz premyslala o com by si pisala?Ja pemyslam nad mentalne postihnutymi ludmi, potom ma napadlo problem dorga alebo alkohol, len vies ako treba mat aj materiale knizky,kedze rocnikova praca ma byt vycuc z knih.
Zajtra idem knam do kniznice si pozriet coho je viacej a podla toho uvidim aku si zvolim temu.
Ty nemas nejaky dobry doporuceny zdroj odkial by sa dali zohnat nejake texty, casopise zborniky a pod?
Daj vediet ako pokracujes 🙂 🙂
Drziiiim palce

lenrie
3. okt 2010

@celestina tak sa tesim,urcite sa musime stretnut,ved nikoho nepoznam a urcite mi daj vediet kde to teda mame...ja som akasi chora,tak dufamz,e dovtedy budem ok a najma,ze decka nebudu chore,sice este neviem,co presne s nimi ..mam este tyzden na zariadenie,kto sa o ne postara

jazminn
3. okt 2010

@curly1983 žiadnú knihu ti netreba. Nauč sa z toho čo vám dala.Ondrušová je zlatá baba. Skúška je ústna, vezme vás po 5-10 a budete rozprávať. Zaradom každý dačo, nesmie sa prestať a hlavne skákať do rečí musíš a doplňať a máš A aspoň mi sme to tak mali pred dvoma rokmi.

ymany
4. okt 2010

@andreao ahoj andrea. mas prosim ta este tie statnicove otazky, alebo si ich uz stihla darovat? vdaka za spätnu info.

ymany
4. okt 2010

ahojte kočky. mala by tu niektora z Vás vypracované štátnicove otázky zo SP? A ešte jedna otázka, mali ste niektorá skušku zo SP vo verejnej správe pri Derevjanikovej? Vďaka za odpovede.

ymany
4. okt 2010

@curly1983 nic nepotrebujes. stacia ti tie materialy od Ondrusovej. v pohode zena, len sa musis zapojit do temy, ktoru da a nieco o tom povedat. bud iniciativna, aby videla, ze si sa ucila. potom je to pohodicka. a rocnikovu mas pri kom?

renatkas
4. okt 2010

@majafi
@elize baby z ktorej ste skupiny? ja som tiez tretiacka, s Romanom mam 2 skusky a tiez material v cestine... A neviete nieco o Matelovi? Mali sme mat na Metodach SP Olaha ale vymenili nam ho a ten je zevraj este horsi, neviete nieco blizsie?

jazminn
4. okt 2010

@renatkas akú máš tému na bakalárku?

majafi
4. okt 2010

@renatkas som 3 skupina v BA a ty?
Baby prosim vas, kto ste uz mali niekedy skusku s Tiborom Romanom ? Neviete ako skusa? Dava test, otvorene otazky alebo ako? Pripadne je tu nejaka stvrtacka alebo piatacka, ktorá s nim mala soc. patologiu??? Nemate nejaky dobry material na ucenie?? Dal nam knihu od Mulpachera, je v cestine , ma 200 stran a nestihame sa to naucit, dik za pomoc.

jazminn
4. okt 2010

My máme patologiu s Mulpacherom, mal s nim niekto?

katarina.banska
4. okt 2010

@majafi my mame v sobotu skusku s Romanom peniterciarnu, no a vraj je to brutal. Sliedi, chodi, no nic moc. Na prednaske som u neho nebola, takze len s pocutia viem. No bohuzial material pre teba nemam... ☹

renatkas
4. okt 2010

@jazminn Deti s poruchou pozornosti a hyperaktivitou, este nemam napisanu ani stranu lebo som si menila temu 😒 toto info nam poslal jeden spoluziak z 1.skupiny: Info zo skúšky s Mulpachrom - prišiel o hodinu neskôr, nerozsádzal, dal 4 otázky: charakterizujte alkoholovú závislosť, popíšte klinickú rodinu, fázy závislosti,...? . 3-krát odišiel z učebne, po 20 min sa spýtal kto to má. Ľudia stáli v rade a on opravoval. Ostatní vzadu zatiaľ opisovali. Škoda času sa to nejako učiť, ani to poriadne nečítal, známky dával podľa toho kto koľko mal napísané. Z 30 ľudí vyhodil 1 človeka.
To ma teda pekne vie nahnevat, ked nas bude Roman dusit 😠
@majafi ja som 5.sk. a s Romanom mame aj soc. prevenciu a aj nejaku seminarku po nas chce. Tiez sa mame ucit z toho materialu co vy. Neboj to zvladneme.
Potom si prosim info zo skusok ked sa da 😀

everlyn
4. okt 2010

Ahojte chodi niekto na verejne zdravotnictvo? Chcem sa spytat ohladom skusok ako to bolo a ci vam davali materialy. Dakujem za rady 🙂

celestina
4. okt 2010

@lenrie Tak to dúfam, že sa dáš do poriadku. Ja dúfam, že staršia bude v škole a mladšia bude u babky. Tak potom ti dám vedieť čo a ako. Zatiaľ príjemnú a rýchlu liečbu. Posielam veľa virtuálnych vitamínov 🙂

lenrie
5. okt 2010

@celestina moc ti dakujem,ale uz je to lepsie 😉 az na to ,ze sa trapime smlaou,odkedy zacala chodit do skolky,ma akusi zaludocnu neurozu a kzde rano sa mi v skolke povracia ☹ ☹ ☹ ☹
akurat som pozerlaa,ze zas zmenili rozvrh a buduci tyzden mame utorok,stvrtok a piatok a potom v stredu 20teho.....si ma zo zapisu nepamatas?som tam bola aj s malou 😉

martina293
5. okt 2010

Ahojte chcela by som sa opýtať mamičiek, ktoré študujú sociálnu prácu v Michalovciach, ktoré dni sa tam chodí do školy. chcela by som sa na budúci rok prihlásiť, ale neviem, ktoré dni sa tam vlastne chodí na prednášky, koľkokrát do týždňa....

ivana29
5. okt 2010

Baby prosím Vás nemali ste niektorá pani prof.Mrázovú, neviete aká je na skúške?

ymany
5. okt 2010

@martina293 podla toho, na ake studium sa prihlasis. bud externe, alebo denne. prednasky su poväcsine aj cez tyzden, skusky takisto. to uz zavisi od prednasajucich, kedy Vam daju terminy. V prvom rocniku som mala jeden cely tyzden okrem utorka skolu. v druhom vo stvrtky a piatky. teraz v tretom mam piatky a niekedy aj v sobotu.

bajlinka
5. okt 2010

Ahojte, u dr. Mátela sa odpovedá ústne a prof. Mrázová dáva písomný test obaja sú v pohode len sa treba naučiť.