VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

mimka7381
7. dec 2010

@zuzana63 bolo to o nervy ,ale mám B.Od pol desiatej sam sa dostala na rad o pol druhej poobede ,ale oplatilo sa.Bral postupne skušal a další štyria sa pripravovali. Tak sme tam sedeli a počuvali a poviem ozaj sa oplati tam byť a počuvať hlavne tie zákony. Potom sa šiel naopedovať takže prišiel kludný ja som si vytiahla historický vyvoj sz a prípadovú študiu č 9. Z historie chce hlavne od Bismarka všetky tie zákony.Ale da sa to ja som mala neskutočny strach, hlavne sa tvar ze vsetkemu rozumieš a zákony mu zdoraznuj on je vašnivy historik.Na každeho má 20 min čo je podla mna veľa ,ale ked si zoberieme to je 8 kreditova skúška a otazka + prípadova študia a este ked maš vypracovať aj fiktívne hozhodnutie je tam čo rozprávať.Neboj zvladneš to držim palce , potom sa ozvi ako si dopadla.

zuzana63
7. dec 2010

Baby diky, potom napíšem ako som dopadla u Zemana. Všetko mám, aj prípadové aj fiktívne, díky moc.
Ja idem hneď prvá, som sa tak zapísala, tak čo už. Ale na ten deň nás ide iba 10, tak si ujo na nás zgustne, bude mať veľa času na každého. Dúdam, že sa ešte prihlási niekto, ale väčšina ide až v januári. Už pochybujem o sebe, že načo som sa tiež tak skoro prihlásila.Ale to prejde, tak vyskúšam a keď to nepôjde bude opravný. Tak ešte raz díky všetkým!

jazminn
8. dec 2010

@seljmani Ada, ty si náš aniel, ja so Zemanom nemám nič. My máme Maníka a mám to za sebou za B. My tu nemáme ani Zemana ani Romana, Olaha. Ale máme Lacu a ten je za všetkých. Ťažký macher a nemá na to. Nech si to aj prečíta. V letnom budeme maťˇSchavela a ten je tiež taký postrach. Mali sme ho v prvom a bolo super, ale po skúške nám povedal, že keď s ním budeme mať vo vyšších ročníkoch už tak nebude.

seljmani
8. dec 2010

@jazminn ja budem mať Schavelaprednášku už na budúci týžden, dám vedieť aké to bude 🙂 s Lacom je to aké? Čo sa máte učiť? Vraj robí dosť nepríjemné veci študentom tohto roku, je to pravda? 🙂

sse
8. dec 2010

Čaute baby, nebojte sa Schavel bude v pohode aj keď povedal že nie 🙂 Ja som už piatačka a vždy bol super 🙂

seljmani
8. dec 2010

@sse Ahoj chcem sa ťa opýtať, či máš nejaké materiály ku Schavelovi -Sociálna prevencia, Zeman - SP vo verejnej správe, Politika zamestnanosti - Tkáč alebo Sociálne služby - Kalmanová. Nepotrebuješ ešte nejaké knihy preposlať? 🙂

sse
8. dec 2010

@seljmani ahoj, schavela pozriem keď prídem domov, Verejnú správu sme nemali so Zemanom (našťastie) 😝 a Takáča a Kalmanovú vôbec nepoznám. A knihy, ak by si mala niečo o rozvojových krajinách tak to by ma potešilo 🙂 no to asi nemáš. Mám takú zložitú tému na diplomovku čo sa týka literatúry 😠

jazminn
8. dec 2010

@seljmani ale to vy už máte letný semester?

jazminn
8. dec 2010

@seljmani Laca vraj všetky veci vonku z miestnosti-kabelky, kabáty. 20 ľuďom dá očislované a opečiatkované papiere a píšeš t.j. že papier musíš vrátiť. Lebo niekedy keď ti nesadne tak, neodovzdáš a prídeš na iný termín, ale už vieš ako bolo.

seljmani
8. dec 2010

@jazminn áno už máme letný semester, je to na nervy mať toľko toho naraz, fakt sa učíme aj na dve skúšky naraz 🙂 hádam to zvládneme no 🙂

seljmani
8. dec 2010

@sse no to máš dosť náročnú tému, fakt..........niečo sa popýtam u kámošky čo má dobré kontakty na to 🙂

seljmani
8. dec 2010

@jazminn zabudla som, ty si z Michaloviec, alebo z Bardejova? Aké predmety si už absolvovala? A ako si na tom s písaním bc práce?

sse
8. dec 2010

@seljmani to by si bola zlatá, úplný názov mojej práce je : Uplatnenie sociálnej práce pri niektorých problémoch detí v rozvojových krajinách (problémy: detská práca, detský vojaci, detská prostitúcia, obchodovanie s detmi, choroby detí ako malária a AIDS) celkom lahká téma nie? 😀 😀

Ty študuješ niekde na východe? a prečo už máte letný semester?

seljmani
8. dec 2010

@sse vieš čo my sme dve skupiny, týždňovkári - chodia do školy jeden týždeň v zimnom a jeden týždeň v letnom semestri a potom sme my, sobotňajší modul. Týždňovkári majú letný semester na budúci týždeň a potom sa učia na skúšky. Moja trieda by mala končiť letný semester koncom januára a do konca februára musíme mať ukončené skúšky, odovzdaný index a prácu. Nakoľko sme začínali až v októbri, je to pekne natlačené 🙂 a chodím do Prešova

maculkac
8. dec 2010

Ahojte, tiež by som chcela potešiť tie z Vás, ktoré čaká skúška alebo prednáška so Schavelom. Už som v piatom ročníku a taktiež som s ním štátnicovala na Bc. Je veľmi príjemný, pohodový, poradí, aj pri skúške keď sa ho opýtate, my sme s ním mali skúšku síce len písomnú, ale bolo to úplne v pohode, otázky nedáva ťažké. Na štátniciach bol tiež v pohode, dosť aj radil, avšak potrpí si potom na odborné vyjadrovanie hodné vysokoškoláka. Pri ňom nie je prečo sa obávať.... Aspoň ja mám len pozitívnu skúsenosť. 🙂)

sse
8. dec 2010

@seljmani nemám ani tú sociálnu prevenciu som si to pomýlila so sociálnym poradenstvom 😒

jazminn
8. dec 2010

@seljmani ja som z BJ

jazminn
8. dec 2010

@seljmani zo zimného semestra mi ostáva len patologia-Laca, SP so zdrav.znevýh.-Kamanová. V januári začíname letný semester, BC-práce máme odovzdať 15.3 a štátnice nám začínajú 30.5.2011.

seljmani
9. dec 2010

môžeš mi poslať aj to sociálne poradenstvo, hocičo mi pošleš sa mi môže zíjsť 🙂 moja adresa je seljmani@azet.sk dakujem. Inak si prváčka? Ako bolo na štátniciach v III. ročníku, mám sa báť?

seljmani
9. dec 2010

@jazminn tak to máte neskôr, na jednej strane to je lepšie lebo máte viac času, nie ako my, ale zasa aspoň to budem mať skô za sebou....potom ti dám info ako som dopadla na štátniciach 🙂

mirabell66
9. dec 2010

mirabell66 - Som tu nová, ale často som si prezerala Vaše príspevky. Je fajn, takto si pomôcť, ak sa dá. Študujem tiež na VŠZaSP sv. Alžbgety v MI. Chcela by som sa opýtať, či ste mali písomku s Dr. Lacom - soc. prevencia, bola ťažká, ako známkuje? Ja som dnes mala skúšku u Doc. Oláha - Sp s jednotlivcom, tipla som si správne otázky. Prosím, ak chcete, odpíšte. Ešte ma čakajú skúšky - Soc. služby -Doc. Kamanová, Soc. patológia - Doc. Oláh, Dr. Jurášek - SP- migranti. Díky. M.

zuzana63
9. dec 2010

@sse
Ahoj, ty si už piatačka, chcela som sa spýtať na štátnice, som tretiačka. Dá sa to teda prežiť?
Inak, máš veľmi zaujímavú tému na dipl. prácu, aj keď ako píšeš nie ľahkú, čo sa týka literatúry. Nech sa ti darí pri písaní!

jojka828
9. dec 2010

@zuzana63
Zuzka ja som vo 4.ročníku, štátnicovala som v júni a bolo to v pohode . V komisie som mala Vrankovú, Schavela a Tibora Romana. V našej skupine všetci prešli, snažili sa pomáhať, počasie nebolo najlepšie bolo horúco 35 stupňov a miestnosť bez klimatizácie. Najprv sme obhajovali bakalárku a potom si ťahali otázky. Ja chodím do Piešťan.

sse
9. dec 2010

@zuzana63 ďakujem 🙂, je to ťažšia téma, ale mám konzultantku odborníčku na túto oblasť a veľmi je zlatá, pomáha ako môže 🙂
a štátnic sa vôbec nemusíš báť, nie je to nič hrozné. Jasné, že stresy budú, ale keď to budeš mať za sebou tak si tiež povieš, že si to zvládla ľavou zadnou 🙂 Ja som mala v komisii prof.Radkovú a Šoltésa , Ružičku a Vasilescu. neviem či niekoho z nich poznáš, ale všetci boli veľmi zlatý 🙂

zuzana63
9. dec 2010

@jojka828
Aj ja chodím do Piešťan a díky za info. Ja som hrozná stresérka, už aby to bolo za mnou. Inak škola ma baví, rozšírila som si obzor, aj keď bolo ťažké začať po toľkých rokoch znova chodiť do školy a prinútiť sa vôbec učiť.
Teraz sa pripravujem na to soc. zabezpečenie so Zemanom, máme 17.12. tak sa "teším".

zuzana63
9. dec 2010

@zuzana63
Nepoznám z nich nikoho, my máme zase trochu iné kapcity...Myslím, že aj keď sú prísni pri štátniciach sa snažia pomáhať všetci a chápu, že sme vystresovaní.

zuzana63
9. dec 2010

Haha,už som asi unavená, lebo odpovedám sama sebe! To patrilo Jojke.

jazminn
10. dec 2010

@mirabell66 ja som z toho mala len Juráška a ten je super. 11 otázkový test a musíš len správne prečítať. Ak chceš napíš mail.adresu-pošlem.

seljmani
10. dec 2010

Čo vás čaká najbližšie, dievčatá???????

renetkads
11. dec 2010

ahoj som 2čka v BA...mali ste už niekto skúšku s Blahom,Repčíkom a Huttovou?podáte prosím info?ďakujem