VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

daren1
13. jún 2011

Ahojte,študujem na sv. Alžbete v Prešove a udiala sa nám taká vec, že sme štátnicovali v máji a tento týždeň som obdržala obálku s tým, že zápis máme 17.6 a samozrejme máme mať uhradené zápisné 140- a školský poplatok na celý rok 640 eur, ppodotýkam, že zaplatený celý rok nie zimný a letný semester. Je normálne mať zápis, keď sme ešte nemali ani promocie, nemám žiadne potvrdenie o ukončení štúdia a štandartne býva zápis v septembri. Bola by som rada, ak sa ozvete či sa deja niečo také aj na iných poočkách tejto škola, alebo iba Prešov je opať raz výnimočný. Dík

renatkas
13. jún 2011

@daren1 zavolaj si na studijne, tam ti urcite povedia. U nas je zapis az v septembri a to ze sme platili zimny a letny semester zvlast bolo len preto ze to tak bolo v smernici ked sme nastupili, vsetci v nizsich rocnikoch musia platit skolne spolu. Tak tipujem ze sa to uz vstahuje aj na Mgr.

daren1
13. jún 2011

Ďakujem za odpoveď, len mi to príde zvláštne, ale človek by sa asi nemal už ničomu čudovať.

elize
14. jún 2011

na mgr studium je termin podania prihlasok do konca augusta /hovorila mi to jedna studijna referentka/, ale neviem ci je to uz aj na webovej stranke skoly 😉

janka46
14. jún 2011

Ahojte študentky, poradíte mi nejákú stránku na vyhladávanie kníh....vopred Ďakujem 😉

maculkac
14. jún 2011

@janka46
Janka, určite vyskúšaj na www.ulozto.sk, tam je veľmi veľa kníh uložených, aj mne to pomohlo, keď som niečo zháňala.
Maca

edicia
14. jún 2011

@janka46 alebo este napis nazov knihy a autora do googlu a daj za to PDF ak teda hladas konkretnu knihu...

renatkas
14. jún 2011

@aduskatt tak co, uz vies vysledky? ako ste dopadli? ja som prave volala so spoluziackou a teda vobec sa na zajtra netesim, ze si vytiahla formy prevencie a rozpravala o tych konkretnych formach (vyhladavacia atd...) a Olah ju totalne zrusil ze rozprava bludy a horko tazko jej dal E.

janka46
14. jún 2011

@maculkac @edicia Ďakujem 😉

edicia
14. jún 2011

@renatkas cooozee ved toto ma este aj Schavel v knihe.... koksooo, mne olah hodnotil aj bclarku, a tusila som ze je prisny ale toto je uz moc....

adrika755
14. jún 2011

@sofokleska ahoj,prosim ta ty si uz dostala zo skoly rozhodnutie o prijati,neviem sice kam sa hlasis,ja v Ba,ale este stale nic nedoslo,tak som nedockava,aj ked ja by som mala podla priemeru na maturitnom vysvedceni robit prijimacky,ale este stale nic,kedy ti to doslo?Prosiiiiiiiiiiim odpis,dakujem

aduskatt
14. jún 2011

@renatkas aj peto mal olaha.......peta vychvalili do neba a nakoniec Dcko.........a dovod?....dvaja chalani si boli zobrat vodu o poschodie nizsie, zdrzali sa asi minutku a zrovna vtedy ich volali dnu.nikde ich nebolo tak vzali dvoch dalsich, ti sa pripravovali na odpoved, medzitym sa chalani vratili, olah ich zavolal dnu, vytiahli si otazky a bez pripravy hned odpoved......peta zastavili pri prvej, ze uzasne, vyborne a nakoniec mu z tej odpovede dali Dcko a pri druhej mu povedali, ze moze ist, ale vraj takym tonom, ze si bol isty, ze ho vyrazili..nad bakalarkou sa rozplyvali a nakoniec mu dali Ccko.......a vsetko vdaka tomu, ze sa proste fajnovo zapisal, lebo si siel pre vodu.a ked pre nu siel, este boli pred nim asi traja ludia...........proste haluz jak svina............ja ti velmi drzim palce....

aduskatt
14. jún 2011

@renatkas a dokonca vraj nejakej babe povedali, ze odpoveda zle a pritom odpovedala dobre, vraj sa potom nejaka docentka ozvala, ale to neviem, pri ktorej komisii bolo.a viem uz, ze nie vsetci urobili☹

edicia
14. jún 2011

@aduskatt fuuu no koment....

elize
14. jún 2011

uzasne, ked niekoho zastavia, ze dobre a nakoniec mu daju D ... alebo odpovedas spravne a povedia ti, ze uplne zle ... nerozumiem celej tejto skole 😲 ... je to ich vizitka ako skoncia ich studenti. Najhorsie je, ze sa ani ozvat nemozes, lebo riskuje, ze ta vyhodia ... Stale viac som presvedcena, ze im ide len o peniaze, ved za opravny statnicovy termin platia studenti dalsich 100,- ecok. Naozaj som znechutena 😖

elize
14. jún 2011

clovek sa uci podctivo cele tri roky (moj pripad) a hrozi, ze statnice nespravi, pretoze komisia musi urcity pocet studentov vyhodit ... alebo sa predseda komisie zle vyspi ... HNUS 😠

sofokleska
14. jún 2011

adrika755 mne to prišlo len včera aj ja som bola v tom že budem robiť prijmačky,ale našťastie nič len mi prišlo že som vyhovela kriteriam a že ma beru...ja som sa hlasila na externe do NZ.Ty tiež bo na denne?Podla mna každu chvilu ti pride rozhodnutie potom napiš ako si dopadla.Držim palce 🙂 Dobre zvyšili zapisne,asi to budu zvyšovať každy rok ☹

adrika755
14. jún 2011

@sofokleska coze?Tak to mas super,blahozelam,ja sa hlasim na externe do Ba,aj si pracovala v tejto sfere,ak sa mozem opytat?Ked pises ze si vyhovela ich kriteriam,lebo mne skoncila materska a este nepracujem,tak som to aj podala do prihlasky,ale priemer na maturach som mala nad 3,tak teraz neviem...........Ale bola by som veeeeeeeeeelmi stastna,keby to doslo aj mne takto. 😵

renatkas
14. jún 2011

ja by som mala mat zajtra Schavela, zevraj sa nebudu menit komisie. Neviete aky je on? Viem ze u Olaha neurobilo 8 ludi, u Matela 4, ostatnych neviem...

sisi01
14. jún 2011

@elize Elize, zdielam Tvoj nazor... Tiez som sa poctivo ucila aj teraz sa ucim uz pomaly mesiac do toho cumakujem a je mi zle, ked pocuvam kto to vsetko spravil a kto to nespravil... Akoze taki ludia, ktori to ani nevideli a este vecer pred statnicami sa chvalili, ze si to pomaly ani necitali a dali im to... A my co sa poctivo ucime tak mame problemy... Spravodlivost jak hovado fakt...

sisi01
14. jún 2011

@renatkas Renatka ja som pocula ze Schavel je uplne v pohodicke.. Ze je z nich najlepsi... Tak myslim, ze sa nemas coho bat... A dokonca som pocula, ze Matel sa dal na chlieb natierat aj vcera aj dnes ze sa smial ze strasne sa ho bali, ale nakoniec, zistili, ze ani nemali preco... Tak neviem... Drzim palce a prajem vela stastia... mna to caka buduci tyzden... A uz som z toho zufala... Mam pocit, ze si nic nepamatam :(

aduskatt
14. jún 2011

@renatkas ty mas najklepsiu komisiu zo vsetkych🙂)tie tri zenske dokonca varj pomahaju pri priprave🙂 tak neboj

aduskatt
14. jún 2011

@renatkas tkacovi strasne hrabalo a romanovi tiez.teda aspon dnes.............a olah mal penu na hube ked odpovedala baba pred petom, ze uplne mimo....a zlizli si to potom aj chalani po nej, lebo bol uz dobre nas***y

aduskatt
14. jún 2011

@renatkas mne peto hovoril, ze dnes olah vyrazil 4och, ale ta tvoja komisia je fakt vraj uplne pohodova a pomahaju, tak sa neboj a daj vediet

mira1
14. jún 2011

Mal uz niekto skusku zo SPOD a SK u Olaha, ake daval otazky?

tinulka26
14. jún 2011

@mira1 Čo sme boli na písomnej skúške tak dával: NRS, výchovné opatrenia a dohovor o právach dieťaťa, ale tím ktorí boli na ústnej dával hoci čo napr: interupcia, rozvod...... Mali sme na to presne 20 min. Tak treba písať stručne a výstižne, dôležitá je podstata, nechce omáčky. Držím palce 😎

renatkas
14. jún 2011

baby este rychlo ked tu niektora z vas je, nepomozete mi - dostala som otazky od oponentky ze v som spociva socialna opora rodin s detmi s ADHD, co tam mam dat? ☹

edicia
14. jún 2011

@renatkas neviem presne o com si pisala ale tak socialna pedagogika , soc. terapia skus sa odrazit od toho... svojpomocne skupiny pre rodicov ktore maju dieta s ADHD...

jazminn
15. jún 2011

Bohužiaľ je to pravda, niejaký odpad musí byť, lebo je to za peniaze...u nás vyhadzovali len prvé tri dni a potom už mali splnenú normu, tak bolo v pohode! Je to všetko o šťastí, ich nálade... u nás napr. bol najlepší Olah., na Mgr. vyhadzoval Schavel...a kde je Ondrušová, o tej nikde nepočuť, to je super baba!!!

mira1
15. jún 2011

@tinulka26 Dakujem.