VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

04tancita07
15. jan 2016

@sisinger aspon nie som sama kto nema o tom ani sajnu a musi to odovzdat do konca marca 🙂 ak budes mat nejake info tak mi potom prosim daj vediet 😉

matko99
17. jan 2016

Ahojte robim diplomovu pracu a potreboval by som pomoc, nemate niekto nahodou diplomovku s kvalitativnym vyskumom (rozhovor) z min roku? IMRAD, potreboval by som nejaky vzor.
Ak by niekto mal a bol by ochotný poslat tak na mail spodniak.martin@gmail.com
Potrebujem to vidiet ako to ma byt napisane, iba ako vzor nie na skopirovanie=)
Dakujem

misenka_xx
19. jan 2016

Ahojte, mal niekto z Vás skúšku z Metód SP so skupinou a komunitou v 1 ročníku Mgr s prof. Verešom ? Poskytol nám plno materiálu ku skúške, ale žiadny okruh otázok, neviem na čo sa mám zamerať 😒 🙂 ďakujem za každú odpoveď

matko99
19. jan 2016

@misenka_xx na skupinu a komunitu =) snim som nemal

elektrablade
19. jan 2016

Zdravím, chcela by som sa opýtať, nakoľko veľká väčšina má skúsenosť s prof.Mikloškom. Mal niekto skúšku s ním SP s rodinou? Pokiaľ áno nepamätáte si niekto cca aké otázky boli?

indiankaindi
20. jan 2016

Ahojte, nechcem poburovať, je to len čisto na možnú pomoc. Kto chce, využije, kto nechce, prehliadne 🙂 Ak by niekto potreboval pomôcť s diplomovou alebo bakalárskou alebo rigo prácou, alebo len so seminárkou, tak píšte na studujeme.lahko@gmail.com 🙂

emmuska11
25. jan 2016

ahojte nepisali ste nahodu uvahu globalizacia a jej vyzvy v misijnej a charitatívnej socialnej práci? dakujem

miro0404
26. jan 2016

@anitka Ja študujem

denkolac
31. jan 2016

Na vzor prác si treba ísť pozrieť do knižnice každej školy. Práce k nahliadnutiu by vám mali dať. Čo sa týka IMRADu mám taký pocit, že tento rok je prvý kedy je to požadované. Som doktorandkou na VS a vediem bakalárske práce kde to nie je potrebné avšak moja práca bude takto písaná. Sám školiteľ by Vám mal toto vysvetliť pri konzultácií a viesť vás. Treba s ním ale komunikovať a nečakať na poslednú chvíľu. 🙂 Mimochodom ako hodnotenie práce je aj komunikácia so školiteľom - a ak budete málo tak to čakajte v hodnotení spomenuté.

erikabar
31. jan 2016

@denkolac zaujímavé, ja som si myslela, že čím lepšia práca a menej otravovania školiteľa, tým lepšie...

denkolac
31. jan 2016

@erikabar toto čo som napisala nemá nič spoločné s tým aká dobrá ma byť práca. vy ju samozrejme musite mat dobru a pracovat na nej ale komunikacia so skolitelom je velmi podstatna ...

zuzanela27
1. feb 2016

Zdravim 🙂 mali ste niekto krizovu intervenciu so skorecovou? Ako prebieha pri nej skuska? Na ake otazky sa zamerat?

elektrablade
1. feb 2016

Má niekto skúsenosť so skúškou sociálne poradenstvo s prof.hunyadiovou?

erikabar
2. feb 2016

@denkolac ved ja rozumiem, ale myslela som tym to, ze ak si budem pomaly kazdu vetu overovat so skolitelom, ci mozem, alebo nemozem to tam napisat, tak to predsa hovori o mojej absolutnej nesamostatnosti a sme predsa na vyske, nie na zakladnej, ci? pre mna je to aktualne, bakalarku teraz pisem...

denkolac
3. feb 2016

@erikabar každú vetu určite nie. Takto som to nemyslela. Ale tak isto nemôže , že mu ju ukazes už len hotovú pred termínom odovzdania. Koniec koncov komunikáciu ste si dohodli na začiatku kým si začala písať. Takze vieš čo a ako 🙂

04tancita07
3. feb 2016

@indiankaindi máte odo mna email 🙂

indiankaindi
3. feb 2016

@denkolac imrad funguje už štvrtý rok, rok bol nepovinný a tri roky je povinný 😉

denkolac
3. feb 2016

@indiankaindi ako kde 🙂

mawka
6. feb 2016

ahojte, velmi by som potrebovala info ako ej to s prednaskami. ci sa tu najdu aj maximalne pracovne vytazene, zaneprazdnene studentky a ako je to potom s prednaskami, ked ste napriklad soboty v praci? je to velky problem? alebo sa to da v pohode s profakmi v tomto smere. a este by som chcela vediet, ci je k dispozicii aj nejaky cudzi jazyk a aky. vdaka, baby 🙂

gumimaci
6. feb 2016

@mawka Externisti nemaju ucast na prednaskach povinú, ALE je dobre si zistit, ktory profesor si prednasku odverklikuje a je mu to jedno a ktory profesor si ucast na prednaske viac menej vyzaduje, alebo ucast studenta potom pri skuske zvyhodnuje. Resp. na prednaske mozes dostat informaciu, ktora v skriptach nie je.... Tiez je dobre zucastnit sa prednasok k seminarnym, bakalarskym, diplomovym pracam, projektom, vyskumom atd. Povinne je SPV, to je raz v roku.

mawka
6. feb 2016

@gumimaci dakujem, co je SPV? ja este len idem podat prihlasku, rozmyslam este nad SP na UKF v NR, ale betka ma detas aj u nas, co by bolo fajn, ze nemusim cestovat. no mam pracu taku, ze nie kazdy vikend som volna lebo pracujem. chapem, je ine ak to niekto flaka, no mne je jasne, ze ja musim tvrdo samostudiom a este ovela viac prave kvoli niekolkym absenciam na prednaskach. len teda ma zaujima, ci to nerobi nejaky velky problem. v podstate aj tak budem menit pracu, takze toto sa tyka max. prveho rocnika, aj to asi len zimny semester.

gumimaci
6. feb 2016

@mawka SPV SOcialno-psychologicky vycvik.
Ak sa rozhodujes medzi tymito 2 skolami, isla by som osobne tam, kde to je blizsie. Ak mas deti aj zamestnanie, uvidis sama ako to je logisticky niekedy tazke, vsetko dokopy zorganizovat... najma v skuskovom obdobi.
Aspon u nas nebyvaju prednasky len v sobotu, casto su aj v piatok. No ja teraz v letnom sem. tiez na prednasky chodit nebudem, pretoze sa mi blizi TP... ale mam aspon vyhodu, ze uz som v 4 rocniku, a uz sa v skupine dobre pozname a budu ochotni mi pomoct s materialmi 🙂 😵 O to to budes mat na zaciatok tazsie, kedze nebudes vediet co na prednaske profesor chcel, aby ste si pripravili k skuske. Vela bude zalezat od studentov v tvojej skupine.

mawka
6. feb 2016

@gumimaci no ved toto je tiez velmi podstatne, ta logistika. deti budu zabezpecene, to je ok a uz zase nie su take malinke, takze v tomto priestor bude. ja chcem na detas do skalice. nemam potuchy ako to tam bezi, lebo nech som hladala kdekolvek, nejaku diskusiu zo skalice som nenasla. booze 4 roky. dalsia vec no. v NR 3 roky. neviem sa rozhodnut. zase na druhej strane sa mi ponuka predmetov paci viac na betke. a ako je to s tymi cudzimi jazykmi?

gumimaci
6. feb 2016

@mawka ja chodim do BA, takze v tomto ti neporadim, neviem ake tam su odbory 😅 Ty chces ist na soc. pracu?

mawka
6. feb 2016

@gumimaci ano, na soc. pracu.

erikabar
9. feb 2016

@denkolac no áno, dohodli, len prax bola trochu iná... písala som jej, že v lete na tom začnem robiť, v lete boli 40°teploty, kto by písal bakalárku... prišiel september, hneď 4.9. začala škola + skúšky, toto skončilo, prišiel december a s ním letný semester a zase skúšky... takže som začala prácu písať koncom januára, mám asi 10 strán, ona ma síce chváli, ale stále je to len necelá 1/4 - takže ja fakt netuším, ako to stihnem.... čiže ja jej pošlem, ale pokračujem ďalej v písaní a nečakám na odpoveď, to viem zmeniť aj dodatočne, veď to nepíšem na písacom stroji, ale nemám čas čakať...

denkolac
10. feb 2016

@erikabar to už je na tebe a školitelovi či ti to akceptuje 🙂

mawka
10. feb 2016

baby a kde praxujete? mozete si vybrat, ci skola urcuje? a ako dlho trva odborna prax?

zuzanela27
14. feb 2016

@elektrablade ak este potrebujes otazky, mozem ti zaslat na mail 🙂

zuzanela27
14. feb 2016

Zdravím, chcela by som sa spýtať kedy sa zvyčajne končí 2.stupeň( Mgr.štátnice), teda v ktorom mesiaci. Budúci rok budem mať svadbu a zvažujeme termín asi mesiac po štátniciach. Bakalára som mala v júny. Mgr je pred alebo po? Ďakujem za odpoveď ;)