VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

jazminn
30. dec 2009

Dnes na www.aktuálne.sk minister Mikolaj odpovedá na otázky ohľadom školstva, kde ak som dobre porozumela tak píše, že ak niekto nastúpil na univerzitu, tak tú dokončí ako univerzitu, ale noví prídu na odbornú vysokú školu.

maruschka
30. dec 2009

videla som tento týždeň už jeden rozhovor s ním..Vidieť, že po tej hanbe, čo si na seba ušil trocha zmiernil tempo..Asi mu niekto šliape na otlaky...Sám vidí, že sa pustil hrať vysokú hru na to, aký je to "inteligent". Bohužiaľ doplácajú na to skutočné kapacity Slovenska...myslím tým napr. prof. Krčméryho a kopec výborných študentov, ktorí neštudujú len kvôli titulu...

😔 😒 😒 😒

maruschka
30. dec 2009

už som si ten rozhovor prečítala..je to hanba a mal by odstúpiť.. 😖 😖 😖 😖 😖 Takže by jeho želaním bolo mať na Slovensku len Komenského a Žilinskú univerzitu, nech to má meno a cveng...Je to bláznivý vizionár s nulovými schopnosťami... 🙄

kne
30. dec 2009

😒 Myslím si, že súkromné školy sú dávno trňom v oku Ministerstvu školstva a to čo sa stalo na našej škole sa dalo čakať. Pán Krčméry odstúpil a tým dal najavo, že nesúhlasí s prístupom Ministerstva školstva nielen k našej škole ale aj k iným súkromným školám. Trnavská univerzita si svojho rektora ubránila. My sme nemali ani šancu, boli sme postavení pred hotovú vec. Minister školstva má za sebou už dosť káuz a táto sa mi zdá je už vážna a to pre 16000 študentov ale taktiež pre pracovníkov a pedagógov školy. Máme zostať ticho, alebo je to ticho pred búrkou ? Nie je nám to ľahostajné. Každý do našej školy kope, ale pozitíva nevidí nikto. Každý hovorí o nekvalite vyučby na súkromných školách. Nie je to spravodlivé. Ja mám taký dojem, že máme správných profesorov ktorí sa môžu uplatniť na hociktorej z vysokých škôl. Myslím, že nemal odstúiť pán rektor Krčméry, ale pán minister, ktorý ako sa zdá nezvláda situáciu. 😠 😠 😠

valentinka3
1. jan 2010

maruschka trafila si kliniec po hlavičke súhlasim s tebou 😉 všetko dobre Vám prajem aj našej škole 🙂

kne
3. jan 2010

V novom roku želám našej škole, ale aj študentom veľa dobrých správ a dúfam, že všetko sa na dobre obráti a naša škola obstojí v hodnotení dobre a pohon na súkromné školy sa skončí. Pripadá mi to akoby sme sa vracali späť pred rok 1989. 😀

inger
4. jan 2010

Myslím si to isté, Maruschka, no svojim odstúpením tomu pán rektor teda veľmi nepomohol. Treba za každú cenu bojovať! 😠
Ale minister Mikolaj je naozaj prípad na zamyslenie. A čo my? Som prváčka a teraz netuším, či sa mi vôbec oplatí pokračovať v štúdiu na tejto škole, alebo mám rozmýšľať nad inou. 😠

matyldy
7. jan 2010

Ahojte. Prosím vás, mali ste niekto skúšku s prof. Žilovou?

moncicici
7. jan 2010

Ahojte baby,prosim vas ucil vas niekoho prof. Repcik zaklady pedagogiky???alebo prof Matel zaklady pedagogiky????pokial hej,nemate od nich nejake podklady alebo infosky co ste sa museli ucit na skusku???ked hej poslete mi to prosim na mail monika.mlynarikova@gmail.com.prosim pomozte

maruschka
7. jan 2010

moncicici, nás učí prof. Repčík - Špeciálnu a liečebnú pedagogiku..Takže ti moc nepomôžem-nemám ich materiály..Ale viem, že Repčík vyžaduje iba jeho materiály, ktoré pošle po prednáške vedúcim skupín.. Ak u neho urobíš skúšku horšie ako B, tak ideš na opravnú a tá je už ústna..Nás jeho skúška čaká za 2 týždne, takže sa už ohromne teším.. 😒

valentinka3
7. jan 2010

Ahojte kočky ja som mala Repčika a tiež vravel že bere len po C, ale keď bola skúška a videl kolko nás je tak povedal že nebude skúšať ústne a da aj E.

barborena
12. jan 2010

ahojte uci niekoho pan A. Nociar? psychologiiu??? mam skusku a aby som bola rada keby mi niekto povedal ako vyzera skuska a pod... dakujem krasne

maruschka
12. jan 2010

barborena..Nociara nepoznám..Nás mal na psychoške Slovák-milý človek.. 😉

susbum
13. jan 2010

Ahojte, uci/ucil niekoho prof.VLCEK, ako prebiehaju jeho skusky 🙂

petrahy
15. jan 2010

ahojte vcerajsie informacie zo skoly nasa skola ostava ty co studujeme dostudujeme Bc vyssie vzdelanie u nas nebude odbor osetrovatelstvo externa forma ma skoncit uplne bude len denne mozno este jeden rok bude vynimka budu o tom rokovat. Zdravotna sestra neexistuje takze mali sme sa prihlasit na Bc inak by sme boli zdravotny asistent a platovo dole My sme to este stihli takze musime sa snazit a dostudovat

brinzulka
17. jan 2010

ahojte...
ja mam zdravotku+diplomovku popri praci 5a pol rocnu prax, teraz som doma na rodic.dovolenke a rozmyslam nad externou formou studia, kym budem na rodic.dovolenke....ose,soc.praca. Otvaraju sa? ci nie-nechapem to moc z toho, co si petrahy napisala.

ak budem sestra v nemocke-plati mi VS iba OSE, ci aj soc.praca-alebo je to odborovo vziadele.

v ponuke prace som nasla VS I, II stupna so zdravotn.zameranim-co pod tym chapu? Iba ose?

jazminn
17. jan 2010

Ešte sa nevie presne, čo bude so školou. Či zostane univerzitou a bude na nej možné študovať I stupeň čiže Bc, aj druhý stupeň Mgr. či bude odborou vysokou školou a len I.stupeň Bc. Ešte sa môže nič nezmeniť, pretože sa zvolebnieva a minister nestihne urobiť žiadné zmeny. Ja som z východu a chodím do druhého ročníka
sociálna práca a tiež som z toho sklamaná, že možno skončim len ako Bc. a dokonca tu sa hovorí, že minister chce urobiť len tri detašované pracoviska socialnej práce na Slovensku a všetky ostatné po jednotlivých mestách zrušiť.

petrahy
17. jan 2010

brinzulka nam bolo povedane ze zdravotna sestra, diplomovana sestra a pšš chcu uplne zrušiť že ak si to študovala nič to neznamená a bude z teba asistent ak si nespraviš bakalara 😒
a myslim ze odbor ose a soc. praca je dost rozdielny
soc. pracu robia u nas baby v kancelarii, ose robis na odd.

sse
17. jan 2010

Ahojte študujúce mamičky.
Ja som študentkou 4.roč. soc.práce detašovaného pracoviska v NZ. A keďže nový pán rektor Karvaj je z NZ včera bol taký ochotný a prišiel nám počas prednášky povedať ako to vyzerá momentálne so školou. Takže stále platí dokument od akreditačnej komisie z roku 2008 o tom, že navrhuje našu školu zaradiť medzi univerzity. Ďalšie oficiálne stanovisko nebolo ešte doručené. Čiže kauza preradenia našej školy medzi odborné školy bola zatiaľ len medializovaná a nič oficiálne ešte nebolo schválené. Pán Karvaj nám potom vysvetľoval najhorší variant , že by nás preradili medzi odborné školy. Odo dňa rozhodnutia akreditačnej komisie o preradení, škole plynie lehota 1 rok na nápravné opatrenia. čiže to by znamenalo hlavne pre študentov 4.ročníka to, že keď napr v marci tohto roku vydá akreditačná komisia rozhodnutie máme rok na to aby sme skončili 5.ročník a dostali titul Mgr. Čiže by sme skončili predčasne v 3/2010. A dovtedy nemôže byť spochybnení ani diplom.
Dúfam, že som vám to zrozumiteľne napísala a trošku ukľudnila 🙂

maruschka
17. jan 2010

ale aj tak je veľmi smutné, že takto zametajú s našou školou. Ako si to jeden človek môže dovoliť, zahrávať sa s osudom tisícok študentov... 😠 😠 😠 😠

meganik
17. jan 2010

Tak Sse to napisala uplne presne. U nas v Ba je toto jedna z najhorucejsich verzii, i ked teda este stale nie oficialnych 😔

jazminn
18. jan 2010

Nemali ste niekto psychologiu osobnosti s Mgr. A.Topoľskou, aká je na skúške?

livinka97
19. jan 2010

ahojte, kto mal predmet odborna prax s doc.Olahom?? aky je na skuske z tohto predmetu? ako to prebieha? 1.rocnik...

jazminn
20. jan 2010

Neviem z tohoto predmetu, ale na teórii zo sociálnej práce, alebo sociálno-právna ochrana detí veľmi prísny. Triasol sa celý ročník a naozaj pri nemu človek musí vedieť. Boli takí, čo robili skúšku aj trikrát.

maruschka
20. jan 2010

livinka...doc. Oláh je jeden naozaj zlatý človek. Mala som ho na SPODaSK a Soc.práci s jednotlivcom...Jedno je pravda, že najskôr vyletí polovica triedy s FX, na druhej len 1/3....U neho platia prísne pravidlá:
-žiadne obzeranie a radenie
-žiadne ťaháky a pomôcky na stole - papier, pero
-vypnúť mobil
Dostaneš tuším 3-4 otázky, niektoré kombinované alebo porovnávanie..Píšeš, píšeš, píšeš všetko, na čo si spomenieš. Uznáva aj vlastnými slovami...Známkovanie je nám doteraz záhadou, nikdy nikto ešte neprišiel na to, aký systém známkovania má...Ale naozaj, treba povedať, že pomôže, vysvetlí, poradí-je to taký dobrý duch našej školy..Len nechápem, prečo sa pred ním všetci trasú.. 😀 😀 😀

brinzulka
21. jan 2010

dakujem za odpisanie 🙂

jazminn
21. jan 2010

Je to z 21.08.2009

skrebba
22. jan 2010

maruschka
nevedela by si mi povedat, ze ako u prof. Repčíka prebieha skúška? 😖
my máme onedlho písomnu skúšku. nevieš mi povedať, či dáva len tie poučky ktoré diktoval alebo všetko? 😲
a náhod ale fakt iba náhodou nemohol by mi niekdo ponúknuť informácie o sprava z praxe, z pveho rocnika? 😉

jazminn
28. jan 2010

Zajtra idem na ústnu Socialna pedagogika Mgr. Laca, nepozná nikto?