VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

maruschka
23. feb 2010

jazminn máš pravdu..Rok, čo rok je to ťažšie..Minuloročiaci to mali v pohode a nám už robia riadne ofuky-vďaka tým kontrolám z ministerstva...Dúfam, že keď sa minister sústredil na ďalšiu vysokú školu, že dá Alžbete už pokoj.. 🙄 🙄

monika9694
23. feb 2010

ahojte chcem si poslať tento mesiac prihlášku na VŠ Fakulta zdravotníctva a sociálnej práce v Trnave , ale na detašované pracovisko do Spišskej Novej Vsi.. odbor sociálna práca externé štúdium...Viete mi niekto poradiť že potvrdenie, že pracujem mi dá zamestnávateľ ja si nemusím písať neaké zdlháve potvrdenia sama doma... lebo čas sa mi kráti a už mám len pár dní do konca februára... a v práci už tiež nebudem .. často tento týžden ... tak keď by som musela niečo doma vypisovať tak chcela by som sa pripraviť nato dnes že zajtra mi to potvrdí a mám s ním pokoj... A viete mi aj povedať , že či je vám dobre na tej škole ?? Čítam , že veľa z vás chodí na túto školu tak by som rada počula od vás neaké tie pozitíva... ďakujem vám veľmi pekne za odpovede...

jazminn
23. feb 2010

A na čo Ti je potvrdenie od zamestnávateľa. Tam treba poslať správne vyplnenú prihlášku a hotovo. My sme žiadne potvrdenia nedávali.

monika9694
24. feb 2010

Tak bolo tam napísané...že treba poslať potvrdenie od zamestnávateľa o dľžke praxe,ale už som prišla nato že to by potrebovali len v prípade , že by som chodila niekde pracovať v odbore soc. práca a mňa sa to netýka ... 😎 a ty chodíš do Blavy na externé?? a Je to veľmi ťažká škola?

maruschka
24. feb 2010

monika je to škola v pohode. Sú skúšky ľahšie, kedy si povieš, veď tomu rozumiem, je to zaujímavé a urobíš bez problémov na A..A na druhú stranu sú také skúšky, kedy aj oľutuješ, že si nastúpila a budeš nebesiam vďačná aj za E..Na niektoré sa učíš krátko a na niektoré sa pripravuješ aj niekoľko týždňov..Ale všetko sa dá zvládnuť, keď sa chce 😉 😉 😉 😉 😉 😉 Máme výborných profesorov-sú to skutočne ľudia - veď učia soc. prácu, no nie? 😉 😉 😉
Neboj sa, v prvom rade si podaj prihlášku-ak budeš veľmi dlho premýšľať, tak si ju nepodáš..

Tento rok škola prešla mnohými problémami, ktoré vznikali na strane ministerstva, ale po ubezpečení zo strany vlády, že všetko bude OK a nijako sa nás to nedotkne sa všetko zatiaľ vracia do starých koľají-teda, že sa nič nedeje..

Ísť na vysokú školu znamená sústavne sa vzdelávať a získavať rozhľad. Viem, je to taká strašidelná veta, ale v podstate sa to pre teba stane normálnou a bežnou záležitosťou. Preto ti držíme palce 😵 😵 😵 😵 😵

zoja
24. feb 2010

podľa vyhlášky z januára 2009 na škole smieš externe študovať len ak si zamestnancom štátnej správy, nie súkromného sektoru - preto to potvrdenie od zamestnavateľa, v prípade toho druhého je možnosť študovať , ale ako denný víkendový študent, volaj na študijné a tam ti to objasnia

zoja
25. feb 2010

aspon tak to platilo v tomto školskom roku 🙂

jazminn
25. feb 2010

U nás študujú ženy na MD, nezamestnané, zamestnané v súkromnom i štátnom sektore. Každý kto si zaplatí a splňa podmienky.

monika9694
25. feb 2010

maruschka ďakujem za pekné slová... potešila si ma... tak určite si prihlašku pošlem hneď zajtra ráno a uvidíme dnes som volala na študijné oddelenie a mi povedali , že v spišskej budú otvárať vtedy keď bude dosť prihlášok tak teraz už mi zostáva sa len modliť aby ma vzali... a dúfam, že ma príjmu aj napriek tomu , že pracujem v súkromnom sektore ...joj ☹ ☹ ☹ keby sa mi to podarilo bola by som veľmi rada... 😀 😀

monika9694
25. feb 2010

tak super to som rada ,,, že im ide len o peniaze....
😅

monika9694
25. feb 2010

ZOJA
ďakujem zavolám si keď tak ešte na študijné... 😉

bibinka123
26. feb 2010

Maruschka, zaujímalo by ma, odkiaľ si zobrala, že to máte ťažšie ako minuloročiaci. Ja som končila v PN minulý rok a mali sme oveľa viac skúšok a ťažších. Politiku I a II s doc. Botekom, teóriu SP a metódy s doc. Oláhom a ústnu skúšku metódy so skupinou s PHDr. Slovákom (mimo iných skúšok, ktorých sme mali 9 za každý semester, a vy máte tuším 6). Uvidíš, keď sa budeš na Mgr. učiť teóriu SP, že všetky skúšky doteraz boli malina proti Striežencovi. Sám Oláh nás upozorňoval, že pochopiť Strieženca je veľmi náročné. Veď asi kvôli tej náročnosti ju dali až na II. stupeň. Držím Ti palce k štátniciam.

jazminn
1. mar 2010

Aj ja si myslím, že rok čo rok je škola ťažšia. Všetko čím je dlhšie, je vymakanejšie. Profesorov máme naozaj super, sú to osobnosti. Ja som zatiaľ nevynechala žiadnú prednášku, na každú sa veľmi teším. Nedávno sme mali s MUDr.Mikloškom a bola naozaj veľká účasť.

maruschka
2. mar 2010

bibinka, mám kamarátku a tá končila minulý rok. Keď som jej povedala, koho všetkého sme mali tento zimný semester a ako nám urobili rozvrh, skúšky, to, že nemáme ešte smernice a práce máme odovzdávať tento mesiac-tak sa čudovala, že čo nám porobili. Sama bola výborná študentka (celé štúdium A-a vlastne aj je, ide ďalej), takže hovorila, že je to silné kafe. Áno, skúšok máme menej, ale rozvrh nám začal až od polovice októbra, min. týždeň sme doskúškovali ešte len zimný semester. Vieš, nechce sa mi to rozpisovať, priznávam, že pre každého z nás je to štúdium ťažké a cíti sa znevýhodnený oproti iným ročníkom a preto budem rada, ak budem po štátniciach povedať, že fajn, zvládli sme to a bola to malina.

Napr: tento zimný semester: doc. Oláh, Phdr. Repčík, doc. Zeman(ústna), doc.Žáková, PhDr. T. Roman, letný:PhDr.L.Roman

A aj ja ti držím palce-nech sa ti darí.. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

jazminn, MUDr. Mikloško je zlatý človek. Ale zasa, ja mám rada všetkých našich prednášajúcich-a na prednášky chodím tiež pravidelne, i keď bývajú väčšinou cez týždeň. Iné je, keď máme pár hodín pred skúškou-vtedy zaúraduje stres a sympatie sa strácajú 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

nikuska2611
2. mar 2010

Ahojte tiez rozmslam nad touto skolou. po poslani prihlasky vas brali na zaklade skusok alebo boli ste prijaty bez skusok. ja rozmyslam nad MGR.

jazminn
2. mar 2010

U nás brali bez skúšok pred dvoma rokmi, neviem ako teraz.

jazminn
3. mar 2010

Nechodí žiadna druháčka SP na fórum?

majafi
7. mar 2010

ano, ja som sa teraz registrovala, som druhacka SP, co potrebujes?

jazminn
8. mar 2010

A kde si druháčka v akom meste? Ja len bežnú konverzáciu o skúšajúcich. Už mám za sebou dve skúšky z letného semestra, trestné právo a SP - 3.sektore, a v piatok mám SP s mentálne postihnutými s Dr. Schusterovou. Nevieš aká je na skúške? Dosť rady si neviem s kazuistikou. Máme napísať na 5 strán. Žiadný prípad postihnutého dieťaťa nepoznám, s kade berieš materiál?
Ak chceš môžme si písať na IP.

maruschka
8. mar 2010

MUDr. Šustrová je naozaj odborníčka. Človeku sa zdá, že tých materiálov je veľa, ale neboj sa, skúška sa zvládnuť dá. Ja som dostala B. Problém je, že si nepamätám, koľko dala otázok a aké. Ale viem, že chodila a pozerala, či nemáme ťaháky a potom už nejako nesledovala. Neboj sa, nie je postrach, je skôr taká milá, zhovievavá 😵 😵 😵

Kazuistika-je to úplne ľahké. Máte mať iba dieťa s postihnutím alebo všeobecne rôzne prípady zo života-drogovo závislých, rozvody, alebo rôzne iné situácie? My sme si mohli vybrať, čo nás oslovilo v našom okolí, rodine, známych. 😉 😉 😉

anavi222
8. mar 2010

Ahojte babenky, prosim vas poradite mi, ze ako mam zaplatit poplatok za prijimacie konanie na vs sv alzbety? Mam ist na postu a zaplatit cez postovu poukazku (aky typ poukazky?), alebo ist do banky a spravit vklad na ich ucet? Dakujem.

maruschka
8. mar 2010

anavi, ja som bola na pošte, keď som išla zaplatiť za prijímačky a ústrižok sa tuším vlepoval do prihlášky, že? Už si to celkom nepamätám, ale tak nejako to bolo. 😉 A každoročne za školné platíme už cez banku a prinesieme iba kópiu vkladu na účet, že sme zaplatili.. 😉 😉 😉 😉

anavi222
8. mar 2010

maruschka ved to prave neviem, na prihlasku sa ma vlepit ustrizok o zaplateni (asi postova poukazka) a vs chce doklad o zaplateni vkladom na ucet, dala tam cislo uctu a ako variabilny symbol mame dat datum narodenia, preto som z toho akasi zmatena. A ked teda budem platit postovou poukazkou tak tam mam dat aku adresu a mam tam pisat aj spravu pre adresata?

maruschka
8. mar 2010

anavi, vytlač si smernicu, ktorou vás navigujú ohľadom platieb,prihlášok, atď. Sú na oficiálnej stránke školy www.vssvalzbety.sk a tam máš adresu, číslo účtu, variabilný symbol-viem, že ten variabilný je číslo študenta, ktoré mu je pridelené na začiatku štúdia a mám ho v indexe.

takže ty sa riadiš pokynmi, ktoré si prečítaš v smernici alebo z akéhokoľvek platného dokladu, ktorý vydala škola.

Pokyny zo strany školy-dajú sa stiahnuť, pre rok 2010/2011

1. Stredoškolské vzdelanie ukončené maturitnou skúškou do priemeru 3,0.
2. Vyplnená prihláška na vysokoškolské štúdium (zakúpiť v ŠEVTe) obsahuje:
- overená kópia maturitného vysvedčenia. Uchádzači, ktorí maturujú v školskom roku 2009/2010 doložia vysvedčenie dodatočne, najneskôr však do 15. 06. 2010. Bez predloženia maturitného vysvedčenia (overenej kópie) nebude uchádzačovi umožnené vykonať prijímacie konanie,
- kópie koncoročných vysvedčení za celé štúdium na strednej škole + vypísané v prihláške,
- životopis (podpísaný),
- podľa § 58 ods. 3 písm. b) vysokoškolského zákona potvrdenie o predchádzajúcom zamestnaní, prípadne súčasnom zamestnaní; uchádzač o štúdium v externej forme, ktorý vykonáva prácu vo verejnom záujme podľa osobitného predpisu alebo je v štátnozamestnaneckom pomere alebo v služobnom pomere podľa osobitných predpisov, k prihláške doloží aj potvrdenie zamestnávateľa o trvaní pracovného pomeru, štátnozamestnaneckého pomeru alebo služobného pomeru v čase podania prihlášky na štúdium,
- doklad o zaplatení vkladom na účet. Poplatok za úhradu nákladov spojených so zabezpečením prijímacieho konania na vysokoškolské štúdium uchádzač zaplatí vkladom na účet VŠZaSP sv. Alžbety, Bratislava číslo: 2626748634/1100, variabilný symbol:. dátum narodenia uchádzača (v tvare DDMMRR),
- IBAN (pre zahraničných študentov): SK02 1100 0000 0026 2674 8634, Tatra banka, a.s. Hodžovo nám. 3, 811 06 Bratislava,
- potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti na vysokoškolské štúdium v prihláške na str. 2 (u uchádzačov so zdravotným postihnutím sa postupuje v zmysle zákona č. 131/2002 § 57 bod 4.),
- neúplná prihláška na vysokoškolské štúdium nebude akceptovaná !
- Prihlášky na vysokoškolské štúdium 1. a 2. stupňa zasielajte na adresu:
Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety
Študijné oddelenie
Palackého 1
P.O. Box 104
810 00 Bratislava

maruschka
8. mar 2010

takže do prihlášky vlepíš prefotený originál vkladu na účet (dá sa prefotiť aj na farebno,takže sa nedá rozoznať od originálu). 😉 😉 😉 😉 😉 😉

jazminn
8. mar 2010

Na skúške SP s mentálone postihnutými máme mať 10 uzavretých otázok a 5 otvorených. To myslí, že 10 ako test a 5 písomka. Naozaj, že to nie je ťažké, už som si to čítala celé doobedu, celý materiál má 120 strán ale dobre, lebo nám dala 50 otázok.
A na tú kazuistiku, máme mať postihnuté dieťa a to všetko okolo neho ako prípad, si máme vymyslieť?

anavi222
8. mar 2010

ja to mam uz vytlacene, ale stale neviem,ci vklad na ucet je ta postova poukazka? 🙂

jazminn
8. mar 2010

Vklad na účet sa myslí, že pôjdeš do Tatra banky a tam na účet školy zložíš konkrétnu sumu aku máš zaplatiť a dostaneš takú zelenú potvrdenku. Ja tak platím školné. A poštová poukážka je že vypíšeš poukážku a pôjdeš na poštu zaplatiť a dostaneš ústrižok a ten prilepíš k prihláške- aj ja som tak robila.

anavi222
8. mar 2010

Takze je to prakticky jedno, ze ako to zaplatim, ci cez banku, alebo cez postovu poukazku?

jazminn
8. mar 2010

Je to jedno, ide len o to, aby bolo zaplatené. Prefoť si, a originál pošli spolu s prihláškou.