VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

zoja
23. sep 2009

😀 😀 😀 sorry , ale musim sa uz aj zasmiat, vidis sama , ze v tom maju chaos, neries to , fakt vydrž do zajtra a uvidime čo sa z toho vykluje, povedali 16.20? povedali, tak načo sa stresovat, aj tak riadne prednášky začnú až ked bude po zápisoch čo je až od toho 1.10. 😉

malaberuska
23. sep 2009

sak ja len ci tam mam vobec ist? 😀 ako ja aj pracujem tak si to musim zariadit dopredu a nie na poslednu chvilu.. Podla mna sa v tej skupine nepomylili. Sak hej povedali ze 16:20... No maju v tom dobry bordel.

zoja
23. sep 2009

no len zabudli dopisat skupinu B a C 😀 , alebo mysliš , že my čo sme pod iným písmenom tam nemáme prísť? 😀 😀

malaberuska
23. sep 2009

ta skupina A podla vsetkeho sedi a my? My sa mozme dat vypchat 🙂

zuzu.ve
23. sep 2009

No čaute, dievčatá. Teraz som sa dorazila úplne. A vážne, treba zajtra fakt vôbec ísť? mimochodom ani ja som neni v tej skupine...

malaberuska
23. sep 2009

no ja si myslim ze podla info na nete ani nie ale na tu 16:20 tam pojdem 😀

zuzu.ve
23. sep 2009

no, lebo ja som to pochopila, že ten rozvrh platí pre skupinu A, a teda oni tam majú asi ísť
vieš, ja to mám troška z ďaleka, a ísť tam nato, aby sa ma niekto spýtal, čo tam hľadám. vážne neviem, čo mám robiť ☹ ☹

malaberuska
23. sep 2009

ja ta chapem. Podla mna sa tym ma tiez riadit A skupina, inak by to tam nedavali.. Ale co my ostatni.. Keby sa im aspon dovolat dalo! ☹

maruschka
23. sep 2009

ahojte študentky...máte už po zápisoch? Sa tešíte, čo? 😀 😀

Baby ohľadom toho volania, ani sa nečudujte, že to nikto nezdvíha, v tomto čase sú zapisy a tie sa ťahajú až do 15,00..A dnes bola bratislavská referentka v PN, takže pohoda lesná 😎 😎 😎

k tým prednáškam...nikto vám info z profesorov nedá-pýtajte sa vždy len vašej skupinovej vedúcej, ktorá je v kontakte s vašou študijnou referentkou..Na prvej prednáške je treba si ju/jeho zvoliť a ten bude za celú skupinu jednať s profesormi, vybavovať zápisy známok a indexy, bude spravovať vašu privátnu skupinovú stránku a posielať vám na ňu aktuálne info od referentky...Profáci si prídu, odučia a oni vlastne s vami nič iné nemajú..Treba sa teda dohodnúť medzi sebou, ako to ďalej budete riešiť..Skrátka nájsť si najschopnejšieho človeka v triede, ktorý je diplomat a dokáže vyjednávať a toho nahlásite referentke..

K rozvrhom...Na prvú prednášku treba ísť vtedy, kedy vám povedali..Časom uvidíte, že aj keď nebudete môcť absolvovať prednášku či skúšku s vašou skupinou, dá sa ísť s inou vo vašom ročníku, len si treba zistiť kedy a kde majú prednášku..Zmenu skúšky /ak budete PN, či na dovolenke, nedajú vám v práci voľno/ treba vždy zavolať referentke a ona vám už povie, kedy bude mať skúšku iná skupina..myslím si, že prednášky sa u vás nahlasovať nemusia, skrátka ju len absolvujete s inou skupinou a na prezenčku si zapíšete svoje priezvisko a skupinu z ktorej ste..

Ono je to vždy veľa infošiek na začiatok, ale je to prosté a jednoduché..O chvíľu budete staré mazáčky študentky..A okrem toho, na našej škole ešte funguje skvelá informačná sieť medzi študentmi, na iných školách zohnať knihy, materiály, indexy, zápisy známok, či len aktuálny rozvrh je absolútny zázrak a umenie, tam sa o študentov nikto nezaujíma-mám kámošov na iných vysokých a tí nám len ticho závidia..

A nezabudnite si na prvej prednáške medzi sebou okrem skupinového vedúceho zvoliť aj mailovú schránku, kde si budete posielať vaše "tajné" informácie-o skúškach, o profesoroch, materiály...Časom uvidíte, že aj keď sme všetci dospeláci, medzi skupinami panuje veľká rivalita..Okrem toho by vám referentka mala založiť aj vašu triednu oficiálnu stránku, na ktorú bude mať prístup len vaša trieda-všetky skupiny a tam vám bude dávať aj materiály a výsledky skúšok od profesorov, tam budete mať aj rozvrhy a aktuálne informácie..

Tak vám želám veľa šťastia, pevné nervy a nech vám to ubieha pri samých A-čkach 😵 😵 😵 😵 😵

malaberuska
23. sep 2009

nooo maruschka u nas je asi ten problem ze kazdemu na zapise povedali nieco ine a na stranke je rozvrh iba pre A-skupinu od zajtra... cize my ostatni viac menej nevieme ci mame vobec ist zajtra na tu Sevcenkovu alebo nie a ma tam ist len skupina A. Moj nazor je ten ze tam pojdem zbytocne kedze nepatrim do tej skupiny lebo mi tam asi nikto nebude vediet podat ine info (myslim profesorov) takze asi tak...

maruschka
23. sep 2009

malaberuska, u nás začína tiež len skupina A túto sobotu, ostatné skupiny majú ešte týždeň lážo-plážo..Ešte nám nedali rozvrh, len skupine A 😉

malaberuska
23. sep 2009

cize podla teba tam tiez asi nemusime my ostatni ist nie? Zacneme zrejme neskor..

zuzu.ve
23. sep 2009

maruscha, takže ak aj u Vás má rozvrh len skupina A, a dajme tomu že ty si tam neni, tak ani ty nejdeš v sobotu?

livinka97
23. sep 2009

ahojte, ja patrim do skupiny A ... tak kedy mam zajtra prist? 16,20 ci 10,40 .. je tu niekto zo skupiny A?

maruschka
23. sep 2009

nie, na prednášku nejdem, keďže ja som skupina B..Idú len študenti z A skupiny...Vyjasním prečo..Každá učebňa má svoju kapacitu stoličiek a stolov-aby každý študent pri písaní sedel a mal svoje pohodlie, na každú učebňu je príslušný počet študentov a tí sú rozdelení do skupín..Ak príde čo i len pár študentov navyšše z iných skupín, už je panika, lebo si nemajú kde sadnúť a zaberajú miesto tým študentom, ktorí majú v ten príslušný deň prednášku..

Preto neodporúčam ísť na prednášku skupiny A iným skupinám, lebo:
1. obsadíte miesto študentom skupiny A
2. nedozviete sa informácie, ktoré si dohodnete vo svojej skupine-skupinového vedúceho, inštrukcie pre vašu skupinu, rozvrh a pravidlá vašej skupiny
3. preto sa treba zo začiatku zúčastňovať prednášok len svojej skupiny, pokiaľ nebude pre vás všetko rutinou a nebudete mať rozvrh, inštrukcie a prístup k informáciam v malíčku..
😉

zuzu.ve
23. sep 2009

maruscha možem sa spýtať, ty si v ktorom ročníku?
malaberuska - neviem ako ty, ale ja asi radšej počkám na rozvrh pre našu skupinu

maruschka
23. sep 2009

zuzu.ve...som tretiačka 😉

malaberuska
23. sep 2009

maruschka vdaka za objasnenie 🙂 zuzu tiez pockam, zajtra tam nemam preco ist.. Na ake pismeno ti zacina priezvisko?

zuzu.ve
23. sep 2009

Na písmenko V, aj mi je z toho nanič, ešte som tu neobjavila nikoho s písmenkom
na konci abecedy ☹

zuzu.ve
23. sep 2009

malaberuska - a tvoje písmenko je?

malaberuska
23. sep 2009

ja som na L cize v B skupine podla vsetkeho. Som zvedava na rozvrh, ten A skupiny ma moc nenadchol...

zuzu.ve
23. sep 2009

no ani mňa, nechápem prečo majú začínať o 10 40 hod, keď na zápise vraveli, že to bude bývať poobede do tej 20 00 hod

malaberuska
23. sep 2009

sak prave...neviem ako to budem mat s robotou, ach jaaj ☹

zuzu.ve
23. sep 2009

no ja som na MD, ale to je asi ešte horšie. Ja si nemám od koho pýtať volno 🙂

iva2309
24. sep 2009

maruschka, nám kedy tú stránku spojazdnia ( aké máš skúsenosti ), lebo mi vôbec nevieme, kedy nám začína 1. prednáška ani nič...myslíš, že sa môžme spoľahnúť a čakať???

sannyna
24. sep 2009

Ahojte dievčatá,
ja som včera volala na študijné a odtiaľ ma prepojil nejaký pán na asistneku katedry... tá vravela, že skupina A začína už s prednáškami, ale až o 14:40, lebo ten prvý predmet začína od 1.10, preto je farebne označený. Takže dnes na 14:40(aspon tak mi to povedala)

maruschka
24. sep 2009

iva, musíte len čakať..My máme tiež len zápis na stránke a nič viac..Obyčajne sa rozvrhy nahadzujú na poslednú chvíľu-čo si všetci myslíme, že je nefér, keďže si študenti musia brať dovolenky v práci a to sa jednoducho nedá nahlásiť deň vopred...Predpokladám, že v týchto dňoch už budú nahadzovať..Včera hovorili, že do tohto piatku, tak som zvedavá, či slovo dodržia.. 😉 😉 😉 😉

Ale kedy vám začína prednáška sa určite dozviete, treba len kontrolovať stránku..Nám napríklad nabiehajú informácie až večer okolo 21,00-a to je o držku hlavne vtedy, ak sa jedná o zrušenú skúšku, ktorá sa má konať na druhý deň ráno 😎 😎 😎 Ale to je skutočne taká raritka, inak je to vždy ok...

Takže v týchto dňoch sa nahadzujú rozvrhy, ale prednášky začínajú až začiatkom októbra 😉 😉 😉 😉 Napríklad nám začala tuším minulý rok až 14.10 prvá prednáška 😉 😉

malaberuska
24. sep 2009

maruschka a ty si externa nie? u nas na DVŠ začinajú už dnes tak som zvedavá kedy začneme my

🙂

maruschka
24. sep 2009

som externistka..máš pravdu...Možno začnete budúci týždeň-už sa blíži október, tak hádam to popoženú, lebo sa potom tie prednášky a skúšky ťahajú donekonečna a keď ostatné školy už majú prázdniny, tak my ešte len skúškujeme.. 😎 😎 😎

zoja
24. sep 2009

prave volam s kamoškou ktora tam volala a povedali, ze skupina B písmeno L-Z zacina bud. tyzden v piatok, na poliankach, presné info na internete v priebehu týzdna