VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

maruschka
21. apr 2008

tarafa myslíš PhDr. Slovák Peter?Lebo sme ho mali,tak to sa mi potili aj končeky vlasov 😀 😀 😀 jaj,jaj-to boli ale nervy..Z tej skúšky som odišla zostárnutá o 25 rokov najmenej 😀 😀 😀

krasotka
21. apr 2008

Čo a týka Oláha a ústnej, je to tak, že vyžaduje prečítanie jeho knihy. Vyobracia tak, aby zistil, či si knihu čítala.Pokiaľ nie si typ, že sa naučíš od slova do slova je lepšie ísť na ústnu. Pri písomnej vyžadoval z troch otázok vedieť na 50% z každej. Jedna kočka mala dve otázky na 100% a z tretej nič, lebo nevedala čo od nej chce a vyrazil ju.Nekompromisne vyhdzuje za ťaháky, šepkanie a vrtenie. Ale inak super chlap. 30. rokov a docent. Vidno na ňom ako ho to baví. A veľmi sa mi páči , že má systém aže je stručný a jasný. Raz-dva napísané, opravené, zapísané.

krasotka
21. apr 2008

Inak dosť som sa pobavila na príspevku Daniey1983, ešte som nepočula, aby niekto nechal VŠ, pretože je to ulieváreň. Hlavne ak študuje dve školy súčasne.

tarafa
21. apr 2008

maruschka- ano toho som myslela....ja uz som mala u neho 3 skusky....v kazdom rocniku.....a mam z neho dost stresy.....

krasotka-- Olah to velmi zere a preziva....on bol v zivote uz vsetko....ucil sa za farara, robil z bezdomovcami,robi pripomienky do vlady, vysedava v komisiach....a stihol mat aj rodinu...nedavno sa mu narodilo druhe dieta-tusim syn...

ked mam porovnavat Slovak-Olah- radsej este raz skuska u Olaha....

krasotka
21. apr 2008

Tarafa, máš pravdu, že to žere. Len sme tak čumeli na prednáške keď spomínal čo všetko a kde robil. nechápem, ako to všetko stíha. Asi má dobrú manželku. Áno teraz sa mu narodil druhý syn. Býva momentálne vo Svidníku, ale sťahujú na naspäť na západ, takže my ho už nebudeme mať v štátnicovej komisii. Takže si ho budete užívať v Blave. S tým Slovákom sme ešte nemali nič, ani som o ňom nepočula a dúfam, že sa nevymení s Oláhom.

maruschka
21. apr 2008

No Slovák dokáže človeka riadne vyviesť z rovnováhy..Je to dobrý psycholog,vždy vie odhadnúť,kto sa učil a kto nie..Ak človek zaváha,je dlhšie ticho alebo začne premýšlať, tak nemá šancu na A..Niekedy je milý,ale väčšinou je prísny..Mne skočil do reči pri skúške a začal vysvetlovať otázku za mna..Ja som z toho znervoznela a zabudla som všetko,čo ma práve napadlo..Takže som to mala za B a aj tak som bola šťastná ako blcha 😀

tinao
20. máj 2008

ahojte neviete mi pomoct...prihlasila som sa na socialnu pracu v ZA no doteraz mi neprislo co sa mam ucit skusky už budu za mesiac a ja fakt neviem co sa mam ucit...pomože mi niekto prosim... 🙂

smejka
20. máj 2008

tinao ahoj...ja chodim do ziliny...prvy rocnik....prijimacky sme nemali...brali vsetkych....asi ti teda nepomozem...je dost mozne ze to spravia tak i tento rok...

maruschka
21. máj 2008

tinao-prijmačky sú určite-biológia v rozsahu stred.školy-gymnázia,filozofia,etika,všeobecný rozhľad a ešte čosi...Jednoducho si zavolaj na študijné-ale musíš skúšať asi 500x,lebo tie baby sú tam nikdy neni..Je to detašované pracovisko VŠ soci.práce a zdravotníctva sv.Alžbety v BA?Ak áno,tak na www.vssvalzbety.sk nájdeš kontakty,telef.čísla a iné info ohľadom skúšok..Držím ti palce 😉 😉 😉 😉

stanka7
21. máj 2008

Dievčatá platíte aj školné ak smie vedieť?

stanka7
21. máj 2008

No už som to našla 🙂

zuzidr
21. máj 2008

ano,6999 za semester 😉 😕

maruschka
21. máj 2008

zuzidr,to máme skoro zadarmo,že?! 😀 😀 😀 😀 jáj a plus zápisné 😉 😉
stanka,platí sa aj viac na našej škole-ale za iné odbory-myslím že aj okolo 18 tis..Ale sú školy,kde sa zasa neplatí vôbec,aj keď je to diaľkovo-sa mi zdá-ekonómia napr.

zuzkasu
23. jún 2008

Ahojte dievčatá, už Vám niečo prišlo ohladne prijimačiek? Hlasila som sa na sociálnu prácu a ešte mi nič neprišlo: ☹ pritom v podmienkach píšu že nám pošlú pozvánku mesiac pre prijímačkami.Už mám s toho nervy ved už je polovica júna a stále nič. Volala som tam a povedali my len tolko že prijímačky budú prvý júlový týždeň!!! Tak neviem 😠 😠 😠 n či nestíhajú alebo nato kašlú. čakala som lepší prístup. 😖 Ďakujem za každú odpoveď Zuzka

trinitka
23. jún 2008

Ahojte baby, ja na tuto VS chodim uz 2hy rok a je to uplna pohodicka.......odpisat sa da ale nie na kazdom predmete.........napr na filozofii a etike sa to da velmi tazko lebo ta profka ma oci vsade..............no pokial si platite tak mozte studovat..........nas bolo v prvom rocniku 280 a aj do druheho ideme v takomto pocte......pretoze potrebuju peniaze na tie rozne spitaly co buduju po afrike atd. dokonca je aj moznost ist do tej afriky ako dobrovolnik.........tato skola aspon u nas funguje na takom peknom ludskom principe.......mi im umoznime pomahat ludom ktori to velmi potrebuju a oni nam umoznia si spravit skolu bez "buzeracie"......

zuzkasu
11. júl 2008

Ahojky, tak mi to včera došlo som prijatá tak sa vytešujem, 🙂 dúfam že aj o rok sa budem pa

janka46
12. júl 2008

Byba -studentky ste si vsimli na stranke www.vssvalzbety.sk ake skolne nam chystaju 😠 😲 😠

maruschka
12. júl 2008

janka 😀 😀 😀 všimli...keby si sa pozrela na tie reakcie na našej prváckej piešťanskej stránke,tak ti je jasné,že total štrajk 😕 😕 😕 Veď preto berú toľko študentov-radšej veľa po 9 tis,ako pár po 25 tis na semester..Veď len prvákov po celom Slovensku musí byť snáď 5 tis-ak nie viacej...Ale čo narobíme,ak nechceme vyletieť,platiť sa musí..I keď veľa študentov písalo,že podľa nejakého zákona,nám musia garantovať nemenný finančný poplatok na celé štúdium,lebo že sa to dávalo ako záväzok z ich strany-teda školy-pri našom prijímaní na školu...Ale keď tam napísali pre všetkých študentov a uchádzačov 😕 😨 tak neviem,neviem,či si tie decká niečo vyboxujú na vedení,alebo nie. 😖

bardott
14. júl 2008

Ahojte. Tak sa aj ja pridávam k tejto diskusii. Som, teda idem do posledného 5ročníka na tejto spomínanej VŠ. Nechodím ale na soc. prácu ale na vyšetrovacie laboratórne metódy a môžem len súhlasiť s tými názormi, že učiť sa treba všade. Nieje to však škola založená na výslovenom buzeráctve ako to na niektorých VŠ je bežné. Ja mám skúsenosti celkom pozitívne. Keď treba tak aj na štúdijnom vyjdú v ústrety, samozrejme v rámci mantinelov. Celkom sa mi táto škola páči takže ak sa niekto chce prihlásiť a má chuť študovať prečo nie? Držím palčeky všetkým začiatočníkom.Papa

wladka
14. júl 2008

baby, a beru bez prijimacok?? segra by chcela, kedze ju nevzali na dve.. tak hladame take skoly, co beru bez prijimaciek 😉 tak narychlo..

zuzkasu
22. júl 2008

Wladka myslím že berú mna zobrali bez príjímačok,ale teda čakala som velmi dlho na nejakú informáciu.

Čo sa týka školného mám pocit že preháňajú,aspoň že sa možu vyhovorit na infláciu. To som zvedavá kolko budem platit za tri roky.

😝

Ale na druhej strane stále lacnejšie ako soc. práce v Sládkovičove.
Tak vela štastia a stretneme sa v škole. 🙂

maruschka
22. júl 2008

to školné sa zvyšuje až o rok dievčatá,,,,takže dobrá správa pre nás 🙂 😉 🙂 😉

mirusia
30. júl 2008

Ahojte,

môžem aj ja jednu otázočku? Úspešne ma prijali na VŠ SV.ALŽBETY - detašované pracovisko Michalovce (sociálna práca). Dá sa škola stíhať aj popri zamestnaní? Nie je toho učiva veľmi veľa?
Ďakujem.

maruschka
30. júl 2008

mirusia..Môj manžel je pracovne vyťažený na 500%..ráno odchádza o 7,00 prichádza o 20,00 v tom lepšom prípade..a zvláda to.Tak 4 dni pred skúškou musíš zabrať,dotiaľ sa vždy zháňa materiál a učivo..Niekedy máme skúšky aj menej ako 2 týždne od prednášky,takže to dávajú priebežne-jednoducho,ak chceš a máš chuť tak sa to dá-musí sa dať.. 😉 😉 😉

mirusia
4. aug 2008

Ďakujem maruschka, už som na tom hneď lepšie. Však snáď to pôjde, musí. A to teda nezávidím tú pracovnú dobu. Ešte sa chcem spýtať, ako je to s prednáškami. Sú väčšinou cez týždeň, alebo aj soboty? Lepšie by bolo tie soboty, lebo sa veľmi nedá z práce.
Ďakujem vopred za odpoveď. 😉

natallka2
3. sep 2008

PROSIM TA ANTIKA... dostala si sa na tu skolu?? mozem sa ta spytat ci by si mo mohla napisat na nick na pokeci natallka2 ? bo by som chcela ist na tu skolu... dakujem ked sa ozves budem len rada...

katola
5. sep 2008

Ahojte,
som momentalne na materskej a surfujem vela po nete. Narazila som tu na pochvalu svojho manžela, doc. Olaha. Ďakujem hlavne krasotke za kompliment o manželke 😉 😀

P.S.: Upresnenie, byvame v Sabinove a nie vo Svidníku 🙂

maruschka
6. sep 2008

katola vitaj medzi nami..Vidím,že si tu nová-novučičká od včera registrovaná 😵 😵

My máme tvojho manžela na prednáške tento rok,tak som zvedavá 😉

Baby,už ste mali prednášky?? Lebo BA začína skôr,ako iné mestá..U nás v PN začíname 20.-a prááááááve na Novomestský jarmok ☹ ☹ ☹

janka46
6. sep 2008

Maruschka no snad stihnes odbehnut aj na Jarmok 😀 😵

maruschka
6. sep 2008

janka,no to dúfam že stihnem,veď kto sa za mňa povozí na kolotočoch??!! 😀 😀