VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

tabi10
26. feb 2011

@alzbeta7 ahoj, Ďakujem, a ty si teraz v ktorom ročníku a v akom meste študuješ?

sisi01
27. feb 2011

No Hetteš bol ozaj v pohode a co taky Ladislav Roman??? Mali ste s nim uz SP vo verejnej sprave??? Z coho ste sa ucili??? Dakujeeem🙂

jazminn
27. feb 2011

@sisi01 aj ja zháňam materiál na Verejnú správu a Politiku zam. mail: jazminn@centrum.sk

zuzanka97
27. feb 2011

ahojte, prosim vas, nejake skusenosti s Desetom na trestnom prave? kolko toho vyzadoval,nemate nahodou nejaky material od neho? aka je skuska?
Dakujem za vsetky odpovede🙂 Pekny zvysok nedele

sisi01
27. feb 2011

@jazminn s kym mas politiku zamestnanosti? My sme mali s Hettešom. Dal nam k dispozicii otazky, z ktorych skusal. Ak mate s nim tak ti ich poslem..

jazminn
27. feb 2011

@sisi01 prosím pošli.

sisi01
28. feb 2011

@jazminn Poslala som 🙂

rafinka
28. feb 2011

Ahojte, nemate niekto skusenosti s Dr .DANKOM, alebo s Judr. FARKASOM?

sisi01
28. feb 2011

Ahojky, prosim nikto tu teda nema skusenosti s Romanom L. - socialna praca vo verejnej sprave 😖 ???

maculkac
28. feb 2011

@sisi01
Ahoj my sme mali Laca Romana v PN ale iba na SP s rómskou komunitou, a penitenciárnej SP. Skúška sa u neho dá spraviť, mali sme iba písomné, otázky dáva podľa nálady, nie je treba ho hneď na úvod naštvať napr. ťahákmi, pridáva potom otázky. Keď povie na začiatku, že chce v triede kľud a dodržíte ho, šikovní aj opíšu. Len ho nenahnevajte. Aj keď otázka nie vždy sadne, hodnotí vcelku dobre, neviem o tom, že by u neho niekto robil opravnú. Neviem, či tú verejnú správu nemali štvrtáci v Piešťanoch s ním. Držím palce....

sisi01
28. feb 2011

@maculkac Moc dakujem za informacie. Ja s nim mam zajtra skusku a teda nic moc sa na mna z tej verejnej spravy nelepi, ale vsak hadam to nejako dopadne🙂

zuzana63
28. feb 2011

@sisi01
Ahoj, ak by Ti nevadilo, napísala by si prosím ťa, aká bola skúška s Romanom? My budeme mať s ním skúšku tiež z verejnej správy, ale ešte nemáme termín určený, rátam tak okolo 15.3.
Díky!

jazminn
28. feb 2011

@sisi01 Ďakujem.

ivana29
28. feb 2011

Ahojte dievcata. Caka ma skuska z etiky s Matelom, dal nam okruhy otazok,a ten posledni mi neni vobec jasny ☹ ☹ 😒 😒
Su to otazky kde mame porovnat medzinarodny, slovensky a ceske eticky kodex v otazkach:
1. Hodnoty (principy)
2. Ludske prava a diskriminacii
3. Zodpovednost voci klientom
4. Zodpovednost voci kolegom a pracovisku
5. Zodpovednost voci sebe
Prosim Vas pekne nemate nejake materialy k tomuto bola by som Vam velmi vdacna. 😉
Moj email je Ivanka1988@centrum.cz

sisi01
28. feb 2011

@zuzana63 Ahojky, jasne napisem aka bola... Myslim si, ze ja sa ocitnem na opravaku...Ma to strasne vela deleni a akosi mi to do tej hlavy neleze... :(

sisi01
1. mar 2011

@zuzana63 Ahojky, tak uz mam po verejnej sprave...Nebolo to az take zle, ale je prisny, pokial nevidi tahak alebo ze sa niekto bavi tak dava 5 otazok akonahle niekoho pristihne, ze opisuje pridava otazky. Pred nami bola skupina, kde sa niekto bavil a dal im 6 otazok a je schopny dat aj 10... A vraj v niektorej skupine nasiel tahak a vyrazil celu skupinu..Takze na to opisovanie bacha, nevyplaca sa to...Inak otazky v podstate dokola tie iste...Vsetky ma napisane na jednu A4 a z nich vybera tych 5. Boli sme rozdeleni na A a B skupinu. Ja som bola A a mala som: co je verejna sprava, struktura verejnej spravy, typy socialnej prace, oddelenie hmotnej nudze a klientov socialenej prace... B skupina tusim mala kto prijima zamestnancov podla zákona 313/2001, v jednej otazke mali dokopy kolko clenov ma rada vlady a statut rady vlady, nevyhody statnej spravy, samospravu miest a obci a etapy socialnej prace... Drzim palce 🙂

zuzana63
1. mar 2011

@sisi01
Ďakujem za info, tak aby som sa to aj naučila. Niečo som si z toho už pozerala, ale teraz sa sústreďujem ešte na bakalársku prácu, už ju mám propravenú do registra a keď sa to odovzdá bude lepšie, lebo to je dosť k tomu učeniu aj tá bakalárka.
U nás niektorí sa moc nepripravujú na skúšky, budú chcieť ako klasicky niečo opísať a narobia problémy aj tým čo sa to poctivo naučia. Ale čo už, uvidíme ako dopadneme. Dal nám už termín - na 12.3. tak niečo sa dotiaľ naučím.

sisi01
1. mar 2011

@zuzana63 Ale urcite, ze sa nieco dovtedy naucis🙂 Ja som si to pozerala dva dni pred skuskou a dost veci som si zapamatala, aj ked som si myslela ze nie... Ale na skuske mi to svitlo 🙂 Ta bakalarka no ani nevrav je toho fakt vela...No my este ani nevieme ci uz mame to konto...Zatial nedosla ziadna informacia...Ja to este musim poslat skolitelke, aby mi napisala aj posudok... Vo stvrtok mam este socialne sluzby a pak sa pustim do dokoncenia bakalarky🙂

sse
1. mar 2011

@sisi01 a kedy máte odovzdať bakalárku keď ešte nemáte prístupové heslo? Ja som svoju diplomovku poslala v nedeľu večer do systému a už mi ju aj konzultantka potvrdila, tak čakám na vyhodnotenie.

sisi01
1. mar 2011

No na bakalarku mame termin 25.aprila...Takze este maju chvilku🙂

sisi01
1. mar 2011

@zuzana63 Zuzi, prosim ta mala si uz socialne sluzby s Lydiou Brychtovou teda ak ju mate na ten predmet? Nevies ako to prebieha?

zuzana63
1. mar 2011

@sisi01
opravujem text:
Ja mám sociálne služby s prof. Majákovou, skúšku máme 22.3. Asi nechodíme do tej istej školy , ja som v PN.
Prof. Brychtovú nepoznám, takže nepomôžem Ti.
My máme odovzdávať bakalárku do 15.3., takže už sa to blíži a do 12.3. by sme to mali poslať do centrélneho registra a heslo a kód nikde.Som zvedavá kedy to ráčia poslať, veď nie každý si to chce nechávať na poslednú chvíľu.
Ako písala see oni majú odovzdávať do 25.4. ,to je rozdiel niekoľkých týždňov oproti nám. Ale je nás veľa,takže to chápem, že sa to musí nejako rozdeliť.

zuzanka97
1. mar 2011

Ahojte, robí tu niekto bc prácu o prevencii tyrania deti? ako je to s dosupnym materialom?dakujem za vsetky ohlasy...

emka21
1. mar 2011

My máme odovzdať prácu do 25. apríla a už máme prístupové heslo do registra..len horšie je, že ešte poriadne nemám nič napísané :( naštastie už mám všetku potrebnú literatúru..spomínate tu Laca Romana..učil niekoho z vás aj jeho brat, Tibor?? my s nim máme sp vo verejnej správe.

maculkac
1. mar 2011

@sisi01
ahoj, ten posudok Ti školiteľka musí napísať až vtedy, keď už budeš mať ten protokol originality, lebo tam uvádza, že či je práca plagiát v tých zhodných častiach, alebo nie.... Skôr jej posudok nedávaj písať.

maculkac
1. mar 2011

@zuzana63
Ahoj Zuzi, my sme mali tiež s Majákovou sociálne služby, síce pred dvoma rokmi /ja už som piatačka/, ale skúšky sa neobávaj, vôbec neskúšala, bolo to niečo ako voľná debata - skupinová práca - všetci mali za A.

zuzana63
1. mar 2011

@maculkac
Ďakujem. Nám povedala, že bude písomná skúška 3 otázky. A poslala nám 15 druhov ( naozaj) rôznych materiálov, lebo je aj novelizácia zákona o soc. službách, tak aj k tomu.Sme z nej trochu mimo. Lebo na prednáške bolo celkom fain, nieslo sa to v takom diskusnom duchu. Takže sme z toho trochu nervózni. Uvidíme aká tá skúška bude.

zuzana63
1. mar 2011

@emka21
Ahoj, učili ma obidvaja Romanovci, poviem len že ....jeden lepší ako druhý. Fakt "zlatí páni". Dobre vedia stresovať.
Ja mám také skúsenosti.
Tibora sme mali na etike a na treťom sektore, ale na verejnej správe sme mali práve toho druhého Ladislava. Treba sa naučiť, dáva otázky aké ho napadnú, nemá žiadne pravidlá na to.

sse
2. mar 2011

Ahojte baby, hlavne piatačky, ešte sa nikde neobjavili vypracované štátnicové otázky? 😉

zuzu.ve
2. mar 2011

Ahojte dievčatá, chcela by som Vás poprosiť o info na prof. Vincent Kovačič - totižto má zaujímavé témy na Bc. ale nemala som s ním žiadny predmet, ani som ho nikdy nevidela, tak by ma zaujímal Váš názor na neho, ako na školitela.... Ďakujem