VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

nanika
25. júl 2012

@yogino dik, horsie je, ze idem do prace cca v marci, teda, ak si tu pracu najdem a to je uz blbe hovorit, ze ja neviem, ked uz budem mat semester za sebou a kratko po nastupe budu skusky k letnemu semestru :(

kikakama
25. júl 2012

@christiana04 blahoželám, aj ja sa môžem pochváliť, že som dostala od Krčméryho červený. A ako vravíš krásny zážitok. Najskôr som na promócie nechcela ísť, ale potom som si povedala, že kvôli rodičom, veď v duchu so mnou absolvovali každú skúšku a možno aj s väčšími nervami ako ja. A nakoniec mama povedala, že keď som čítala za študentov sľub, tiekli otcovi celý čas slzy od dojatia. Tak som bola s toho aj ja namäkko.
A vlastne ešte blahoželám všetkým, že to odriekanie dotiahli dokonca. 😉

yogino
26. júl 2012

@sofokleska počet lit. zdrojov by mal byť nejak 35 ale nie som si istý kedže neviem či to píšeš len ročníkovú alebo už na obhajobu

yogino
26. júl 2012

@kikakama z našej skupiny červený diplom nemal nikto. Keď mne dali diplom do ruky povedal som si wau super a až keď som sa zaradil som si uvedomil,že som sa neuklonil ani divakom a ani dekanovi (bože ta hanba! 😀 )

sofokleska
26. júl 2012

@yogino len ročnikuvu. v prvom sme mali len nejakych 6 prameňov. Tak neviem... 🙂 ale dikes

yogino
26. júl 2012

@sofokleska tak okolo 15 až 20 😉

alezeuz
31. júl 2012

@lelask
Už máš po štátniciach? Aká bola Dr. Šebestová? Určite najlepšia!!!!!!!

alezeuz
31. júl 2012

@omnia23
Veď ti v tom nikto nebráni. Choď si na lepšiu školu ak si myslíš, že tvoje ego neunesie tú ťarchu sv. Alžbety! Ja som na tejto škole promovala v roku 2008, boli sme v podstate nultý ročník. Mgr. som teda 4 roky. Za ten čas som sa niekoľko krát skontaktovala s bývalými spolužiakmi alebo oni so mnou. A poviem ti, že poniektorí si fakt mysleli, že ak mám titul, tak súom majster sveta. Z opatrnnosti sa nepriznám kde pracujem, ale závisť niektorých spoužiakov bola a je taká veľká, že som sa s nimi už radšej kontaktovať prestala. A ver mi, že žiadnu protekciu v práci nemám. Vypracovala som sa sama, akurát odmena za to, že som sa v práci uplatnila mi je môj vysoký krvný tlak! Hneď prvý deň v práci sa na mňa osopila moja nová kolegyňa, že s mojou benevolentnou školou som sa tam o prácu ani nemala uchádzať. Dnes, po dvoch rokov ju mám na háku, je zúrivá z toho, že ju tvrdo ignorujem, som v práci samostatná jednotka a mám z jej 20-ročnej praxe akurát tak srandu. To sa opísať ani nedá, jedine vidieť! Až neskôr som sa dozvedela, že ona si svoje Ing. kúpila niekde v Prahe. Takýchto mám najradšej.
A tak to aj vypadá. Vyšmariť ju z práce nechcú, má to do dôchodku za pár, takže ju tu iba "trpia" a to my vlastne všetci. Len akosi mi už prestala ohadzovať o hlavu moje benevelentné vzdelanie.
Držím ti palce v tvojej lepšej škole, ešte viac v praxi, pretože ak tam raz naklušeš, nikto sa ťa nebude pýtať aké máš vzdelanie ale či vieš a chceš makať.

baska8
31. júl 2012

Ahojte
nemáte niekto vypracované otázky na rigoróznu skúšku, alebo kto ich má? Prosím pomôžte. Ďakujem

alezeuz
31. júl 2012

@yogino
Si Bc. alebo Mgr? No bóože, tak si sa neuklonil, hlavne že máš diplom. Držím palce.

alezeuz
31. júl 2012

@inkinka
Prepáč, ale ja si myslím, že angela má pravdu. O stave v našom školstve sa dá polemizovať veľmi dlho. Chceš povedať, že aj denné štúdium na prestížnej škole sa nedá kúpiť, ak máš prachatých sponzorov? A potom príde blbeček do praxe a tam za neho makajú absolventi napr. sv. Alžbety. Iba toľko.

alezeuz
31. júl 2012

@vandas
Ja som tam končila v roku 2008, ako som tu už spomenula, boli sme nultý ročník ale o ulievaní sa hovoriť nedá. Dokonca niektorí profáci (prepáčte, menovať nikoho nebudem) boli na nás ako keby sme ani ľudia neboli. Ja som konkrétne musela na poslednú chvíľu meniť školiteľa, ten génius je tam dodnes, robil mi také problémy s Mgr. prácou, že ma komisia do poslednej chvíle naťahovala, pretože odpovede som mala 3 krát za A! ale aby ma podusili, dovolila som si totiž uraziť pána docenta, keď som požiadala o zmenu školiteľa, tak som dostala z práce déčko (od oponenta áčko) a od komisie pohrozenie prstom, že pán docent je stráááááááááášne ale stráááááááááášne urazený. Lenže jeho rady nestáli ani za fajku močky a ja som mala zase o jednu životnú skúsenosť viac. A ak si niekto myslí, že sv. Alžbeta je ulieváreň, skúste si to. Ja som išla na dovolenku až po piatich rokoch, hneď po štátniciach, pretože dovtedy ako to tu niekto správne napísal, všetko je to len o odriekaní. A potom príde život, práca, prax, makačka a všetci hlupáci, ktorí tvrdia, že sv. Alžbeta je ulieváreň, zrazu vytriezvejú. Takže NA ZRDAVIE!!!

alezeuz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alezeuz
31. júl 2012

@baska8
Ideš na rigo? Ja mám prácu rozpracovanú tak na 50%. Nedarí sa mi dokončiť ju, lebo som dosť zaneprázdnená ale už si vravím, že budúci rok to musím urobiť. Baska, v ktorom roku si bola Mgr? Len nevrav, že sme bývalé spolužiačky, ja som v triede jednu Bašku mala. Ozvi sa, prosím.

nanika
1. aug 2012

@samanta14 Nic si nezistila, co sa tyka rozvrhu prednasok prosim?

kikakama
2. aug 2012

@yogino nevadí, že nebola poklona. Oni to tak berú, že sme boli v strese. V našej skupine jedna baba zložila sľub a vybrala sa na poklonu bez diplomu ... 😅 . Brali sme to ako spestrenie.

yogino
3. aug 2012

@alezeuz vďakabohu MGR. ale už tú istú chybu neurobím 🙂

baska8
3. aug 2012

@alezeuz v roku 2010 a teraz sa trápim s tou rigorózkou. No v januári ju už musím odovzdať posledný termín. Ja dokončujem výskum a tiež mám toho veľa tak neviem či to stíham veď to poznáš to dokončievanie a doťahovanie detailov je najhoršie. Chcem sa ťa spýtať nemáš náhodov vypracované štátne rigorózne otázky, alebo sa nejak dostať k nim? Hrozne by mi to skrátilo čas. By som si ich nemusela vypracovať a radšej by som ten čas venovala na dokončenie práce, lebo takto je to dosť zabiják. Díky moc. A možno sa stretneme aj na skúške.

zasha
7. aug 2012

@samanta14
@nanika baby už máte vybratu tu specializaciu, co si davate?
Sociálna práca zameraná na manažment sociálnej práce v sociálnych službách

Sociálna práca so zameraním na sociálnu prácu s osobami so špeciálnymi potrebami

Sociálna práca so zameraním na sociálnu prácu s rodinou

Sociálna práca so zameraním na sociálnu prácu vo verejnej správe

Sociálna práca so zameraním na sociálne poradenstvo

zasha
7. aug 2012

@nanika @samanta14 heh pardon, zle som si precitala oznam, to je pre mgr 😅 😅

michaela181
7. aug 2012

ahojte, neviete kde najdem na stiahnutie nejake knihy na temu nahradna rodinna starostlivosť? Vopred Vám dakujem 🙂

alezeuz
9. aug 2012

@baska8
Baška, ja nemám k dispozícii ani otázky na rigo. Môj muž teraz v septembri bude na Alžbete piatak, pomáham mu s magisterskou prácou, takže moja rigo je v háji. Bola som teraz v škole v knižnici požičať si nejakú literatúru pre manžela, iba som sa pýtala, či mi peniaze po 4-roch rokoch neprepadnú, ubezpečili ma že zatiaľ nie (aposň TO!), takže sa jej budem venovať až budúci rok. Výskum mám spravený, ten som robila ako prvý, dala som si na ňom záležať, prof. Schavel mi ho schválil, len teoretická časť mi nejak nejde. Vždy niečo napíšem, po mesiaci sa na to pozriem a usúdim, že sa mi to nepáči. Zosúlaďujem s dotazníkom. Ako je to s tým termínom? Píšeš, že máš v januári posledný termín ale ako vravím, v škole mi vraveli niečo iné.

alezeuz
9. aug 2012

@yogino no janéééééééééé, jedine, že by si si spravil rigo! Už by si to mal nacvičené z MGR!

alezeuz
9. aug 2012

@nanika Môžeš si vybrať víkendy, teraz je to tuším piatok, sobota, my sme mali iba soboty. Tak som chodila celé 3 roky, no potom som si vybrala na úkor zamestnania týždňovky. Všelijako som to lepila. V práci radšej ani nehovor, že sa chystáš do školy, z vlastných skúseností len toľko, 9 rokov som v zamestnaní nikomu nevadila, desiaty sa mi stal kritický, môj šéf mi vtedy na rovinu povedal, že ak ma aj do školy prijali, to neznamená, že ju aj dokončím. Nepočítal iba s jediným, že po 10-tich rokoch dám kľudne výpoveď. Buď radšej v tomto opatrná.

sofokleska
9. aug 2012

@alezeuz ani nehovor ja som momentalne nezamestnana ☹ a aj keď idem na pohovor a informujem ich o tom že som študentka, tak sa viac som mnou nebavia ☹ ako keby to bola nejaka vada. Informovať ich musim, kedže prednašky aj skušky su sem tam aj cez tyždeň.

alezeuz
10. aug 2012

@sofokleśka
Viem o čom hovoríš, užila som si 5 tvrdých rokov. Ako som vravela, po prijatí do školy som bola nútená dať po 10-tich rokoch výpoveď, aj som sa hneď zamestnala ale všetko išlo na úkor školy, niekedy som plakala od únavy a sklamania nad správaním niektorých ľudí. Nevravím, mala som šťastie aj na dobrých ľudí, ktorí mi pomohli, len tých druhých bolo akosi viac. Mojej sestre sa 3 roky úspešne darilo tajiť, že chodí do školy, až keď požiadala svoju šéfku aby jej išla za školiteľku (má úzkošpecializovaný odbor) si mala vidieť ten hunbuk v práci. Jedna kolegyňa dostala hysterický záchvat, keď vykrikovala na plné ústa, že ona takú školu neuznáva. Ešte aj dnes po troch rokoch jej nemôžu zabudnúť, že bola úspešná. Radím jej aby si spravila RNDr. ale má obavy, že to by už naozaj po 30-tich rokoch skončila. Mňa tiež chodia kontrolovať a strážiť niektoré prajné kolegyne v práci, čo si na úkor roboty nerobím PhDr.
Je to des, ale držím ti palce, pochopíš až keď budeš mať titul, prečo som tu obhajovala sv. Alžbetu, ak niektorí dobráci dehonestujú tvoju snahu a výsledky.

baska8
10. aug 2012

@alezeuz Ahoj no mne bolo povedané, že do roka musím odovzdať prácu a termíny boli 10.5. 2012, 10.8. 2012 , 10.1. 2013 následne na to sa vyjadruje oponent do 30 dní a potom mi pošlú poštou oponentský posudok už aj s termínom na štátnu rigoróznu skúšku, ktorá je od doručenia listu s oponentským posudkom až o 3 týždne neskôr. Neviem ty si si dávala nejaký špeciálny odklad? No ja to mám s prácou naopak teóriu mám spracovanú akurát ako hovoríš ešte vždy sa do nej dá čo dopisovať, ale to by sa dalo stále vzhľadom na stále nové a nové zistenia a knižky vychádzajúce. A z výskumom je to trochu horšie ten sa mi nedá dopracovať vzhľadom na to, že sa mi dotazníky nevracajú akosi späť od respondentov. A smiem sa spýtať akú tému si si zvolila? Možno by som ti vedela nejak pomôcť s tou teóriou. Čo sa týka otázok tak tie sa dajú aj na stránke sv. Alžbety vyhľadať, dokonca keď si do vyhľadávača dáš okruhy téz na rigorznu skúšku sv. Alžbety tak ti vyhodí oba predmety a tie otázky sú platné lebo som ich pozerala či korešpondujú s mojími čo som dostala priamo od nich čo mi poslali list so schválením témy. A ani nepoznáš niekoho kto robil rigorózku a má ju úspešne za sebou. Ja som síce mala na 2 skúškach prof. Schavela, ale neviem ako to bude vyzerať a aký bude na rigoróznej skúške- dúfam, že dobrý.

baska8
10. aug 2012

@michaela181 skús uložto.cz je tam dosť kníh, ktoré sa dajú stiahnuť.

jajalinka
10. aug 2012

@baska8 @alezeuz vy už máte doktorát za sebou? bo pokiaľ viem tak phdr. trvá 1 rok a phd 3. mohli by ste mi povedať ako to na malom doktoráte phdr chodí(skúšky, prednášky, práca.......) 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Ďakujem

jajalinka
10. aug 2012

@michaela181 aj ja som k bc. práci posťahovala z uložto more kníh, NRS skús dať do googlu a ti tam vyhodí použitú literatúru a tú si daj stiahnuť....naše baby si dali robiť rešerš do národnej knižnice v martine .....tam je tiež veľa literatúry a podľa toho sťahuj 🙂