VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

blambulka
19. máj 2014

zdravim, chystam sa na mgr. Socialna praca na sv.alzbetu. externe, je tu niekto kto je teraz akurat v tom rocniku? rada by som sa nieco spytala...dakujem za odpoved

amadeus1
19. máj 2014

Ahojte, poznáte Mgr.Buňovú? Prednáša Somatológiu.Ako u nej prebieha skúška?

sofokleska
20. máj 2014

Ahojte. Poprosila by som o radu ako ma vyzerat obhajoba prace? Co vsetko treba spomenut? Napriklad v prvej kapitole sa zaoberam tym a tym a strucny obsah prvej kapitoly o com vlastne je atd.? Dakujem za kazdu radu 😉

erin12
20. máj 2014

@amadeus1 mily amadeus🙂 ak by si bol na prednaske,tak vies ako bude prebiehat skuska,treba sa spytat spoluziakov, ale ak chodis do NZ v kinosale su najlepsie vsetky skusky..... 😎

@sofokleska 1slajd by si mala mat ciel prace, v odrazkach 3-4 body na co siv praci chcela poukazat, priblizit..atd, 2slajd struktura prace-hlavne kapitoly, 3slajd zamerat sa na kapitolu najviac prinosnu pre soc. pracu, atd... 🙂

sofokleska
20. máj 2014

@erin12 dik ta prezentacia je mi jasna. Problem mam skôr s tym o čom hovorit, ale asi tak v skratke povedat o kazdej kapitole nieco nie? Ozi jedna baba mi pisala ze nie je dobre hovorit tie nazvy kapitol bo ze oni si to vedia precitat. Tak neviem. Aj ty chodis do NZ? Dakujem ti 😉

erin12
21. máj 2014

@sofokleska ja uz mam po statniciach 🙂ako som ti uz napisala v predchadzajucom prispevku, tak postupuj aj pri obhajobe, ich nezaujima tvoje rozdelenie kapitol na podkapitoly a o com su,to si mozu precitat, cize ziadne rozdelenia, vyznamy slov, atd, hlavne kapitolu najviac zameranu na soc. pracu, dobre je ked hovoris nieco ine ako mas v odrazkach v prezent.,cize vlastnymi slovami a zaujimavo to sa paci komisii, a hlavne strucne a do piatich min, aby si sa zmestila,lebo pri bakalarskych ich to velmi nezaujima, lebo je to len sama teoria a nic prevratne si nevymyslela, ci nevyskumala, hlavne ak mas temu casto sa opakujucu, sikana, seniori, tyrane zeny (ine je to pri magisterskych,tam si daju zalezat na prieskume).... u nas pri Bc. to islo rychlo a nikto ani neodprezentoval celu obhajobu, stopli a zavolali na zodpovedanie oponentskych otazok

erin12
21. máj 2014

@sofokleska a jasne, ze nemusis menovat kapitoly, staci ked povies, ze praca je rozdelena na 4, 5 co ja viem kolko ich mas a potom uz len o tej najprinosnejsej pre soc. pracu, lebo oni si ked obhajujes aj listuju v tvojej praci, tak naozaj nie su zvedavi na nepodstatne veci

sofokleska
21. máj 2014

@erin12 ďakujem 🙂

erin12
21. máj 2014

@sofokleska Tak dufam, ze som pomohla 😉 cize si to priprav tak, aby si nemusela velmi pozerat na prezentaciu, u nas napr. pri Bc. mala komisia laptop na stole a predseda komisie si preklikaval prezent, cize vobec som sa na nu nepozerala, pri Mgr. sme si uz sami preklikavali, dolezite, aby si plynulo rozpravala, udrziavala ocny kontakt s clenmi komisie a hlavne NO STRES 🙂 lebo ten tiez zhorsuje prejav, treba si ich predstavit na zachode ako tu uz niekto pisal, u mna fungovalo, drzim palce 😉

eve26
21. máj 2014

ahojte 🙂 neviete mi niekto napísať, aký je Mátel pri skúške? budúci týždeň mám s ním skúšku z teórie sociálnej práce a chcela by som vedieť na čo si pri ňom treba dávať pozor, lebo už len tá jeho kniha je jedna hrôza, pripadám si ako z inej planéty, čo tomu vôbec nerozumiem 😝 ďakujem za všetky odpovede, pekný večer prajem 🙂

denkolac
21. máj 2014

tak uz mam po - nejak mi to nedochadza ale prajem vsetkym vela uspechov v studiu 🙂

stano_m
22. máj 2014

@blambulka Ahoj, ale v ktorom ročníku? 3. alebo 5. ?

blambulka
22. máj 2014

@stano_m 4 - 5, chcem sa prihlasiť na Mgr od septembra tak hladam niekoho kto tam uz je.

xstudentkax
22. máj 2014

@denkolac ahoj, kto bol v komisiach? Dakujem

denkolac
22. máj 2014

@xstudentkax
ahoj - u nas bol
1. schavel wiczmandyova storoska (chovanec - jeden den) kolavsikova
2. miklosko hunyadiova - dva dni, billa .....
3. tkac (koval - dva dni) haluskova holonic komanicky

xstudentkax
23. máj 2014

@denkolac ahoj, a bola si u Schavela v komissii?Ak ano, aky bol?lebo on je na skuskach v pohode, ale na statniciach vraj vela vyzaduje, aj u nas ma byt, a gratulujem ti

misa189
23. máj 2014

Ahojte 🙂 chcela by som sa Vas opytat ci mi niekto s Vas nevie povedat co najviac informacii o kurze SANITARKY ak by som chcela ist do PRESOVA. Bol tam niekto na takom kurze?? kolko ste platili a ako to tam prebiehalo?? dakujem za Vase odpovede. Dufam, ze sa mi podari zozbierat co najviac informacii 😉

denkolac
24. máj 2014

@xstudentkax
ahoj dakujem
Schavel vyzaduje uplne logicke veci, ktore musis proste vediet - je uplne uzasny - a to ci vyzaduje vela alebo nie je na posudeni kazdeho - ten co nevie si mysli, že vyzaduje vela a ten co vie tak mu je malo 🙂
ja by som ho brala stale :D

11011961
25. máj 2014

@xstudentkax
úplne súhlasím s denkolac.
Prof. Schavel ma učil 5 rokov, je to úžasný človek, vo svojom odbore patrí jednoznačne k jedným z najlepších
učiteľov na tejto škole. Vie veľmi zaujímavo rozprávať na prednáškach o napr: sociálnom poradenstve, supervízii, metódach a technikách sociálnej rehabilitácie ...., prednášky sú prosto zaujímavé a obohatené o jeho osobné skúsenosti, hlavne v oblasti mediácie. Na skúškach je férový, jeho otázky pozostávajú ozaj len z toho, čo hovoril na prednáške. Na štátniciach tiež vyžaduje len to podstatné z otázky, žiadne "omáčky" a ak vieš niečo ešte aj napr.: z jeho literatúry, kde je autorom, tak máš za A. No u nás na štátniciach boli aj takí, čo nevedeli, čo je to ani supervízia, tak potom nech sa nečudujú, že uňho neprešli. Takže, ak sa pripravíš, nemáš sa čoho báť. Píšem z vlastnej skúsenosti.

lubika86
25. máj 2014

ahojte..nemáte niekto k nahliadnutiu denník z odbornej praxe z 1.roč.??

zuzanka1309
27. máj 2014

ahojte, nie je tu niekto kto mal teraz skúšku s Oláhom - Soc.právna ochrana a kuratela?

ankap
27. máj 2014

ahojte, aká známka je za 83 bodov od oponenta?

sisaa12
27. máj 2014

83 bodov je myslím C

bazarmk
27. máj 2014

@zuzanka1309 ja,co potrebujes?

elispinerova
28. máj 2014

ahojte, v prihláške je 14bod Prílohy k prihláške, 1.životopis, 2.kopia dokladu o zaplatení, a potom miesta 3.-15. su prázdne.
vo vysvetlivkách píše Uchádzač priloží dalšie prílohy podľa požiadavky vysokej školy.
Mám do prihlášky ručne vpísať ake davam prilohy ? napr.
3.potvrdenie o zamestnaní
4.overene maturitne vysvečenie
5.kopie vysvedčení zo strednej školy ?
Dakujem 🙂))

amadeus1
28. máj 2014

Ahojte, kedy sú štátnice na VŠZaSP v Nových Zámkoch? /Sociálna práca/

sofokleska
29. máj 2014

@amadeus1 za chvíľku od 9.6

denkolac
30. máj 2014

@ankap
100 – 95 bodov A 81 – 76 bodov D
94 – 90 bodov B 75 – 65 bodov E
89 – 82 bodov C 64 a menej bodov Fx

sofia1129
30. máj 2014

Ahojte kocky - prosim vas ide niekto tento rok na Mgr do ZA?
Kočky ktore uz chodite ake to tam je? da sa to zvladat s ucenim? dakujem za odpovede...

miroslava2590
30. máj 2014

@lubika86 Ja mám....