VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

safriana
27. jún 2013

Ahojte, koľko ročnú prax je potrebné mať v sociálnej práci pre rigorózne konanie (PhDr.) na VŠ sv. Alžbety v odbore sociálna práca? Ďakujem za odpoveď.

emmuska11
27. jún 2013

@paela ahoj pozri si to v rocenke tam je presny postup 🙂

paela
28. jún 2013

@emmuska11 vďaka, už som na to prišla.

denkolac
28. jún 2013

@safriana
na rigorozne zevraj ziadna prax - pokial mi dala nasa docentka spravne info tak po magisterskych podas ziadost s temou na ktoru budes pisat pracu do BA - pokial ti ju schvalia tak pises pracu samozrejme s vyskumom a nesmie byt taka ista ako si mala bakalara a magistra - niekedy v january pracu odovzdas a potom uz len cakas kedy budu skusky - tie byvaju po vssetkych bakalarsky a magisterskych - pokial zistis viac daj mi vediet

maja5
28. jún 2013

Ahojte nevedel by mi niekto poskytnúť materiál na právo a to Rodinné právo pre 2 ročník. 😉 Dakujem

sunshine777
28. jún 2013

ohladne rigorozneho konania: ja viem tak, ze treba mat prax v soc. oblasti, bolo to spomenute aj na nedavnom stretnuti Alumni klubu sv. Alzbety, a ziadosti sa podavaju cez Institut dalsieho vzdelavania soc. pracovnikov, ktory vedie prof. Schavel a ako povedal boli sprisnene kriteria pre rigoroz. konanie. Praca musi mat vedecky prepracovany vyskum v SPSS programe, cize nie ako sa robili v diplomovkach prieskumy, to su len slabe odvary toho, co treba tam...a nedaju to len tak hocikomu uz, mam znamu, ktora mi hovorila, ze tento rok z viacerych, ktori boli na obhajobe, to dali len 2, ci 4 ludom, cize tak 🙂

sofokleska
30. jún 2013

Ahojte, prosim vas koľko literarnych zdrojov je potrebnych pri bakalarke? ďakuejm 🙂

mischel009
2. júl 2013

ahojte, nemohol by mi niekto poslať štatnicove otázky Mgr? prosím mischel009@azet.sk
Ďakujem

vikina777
11. júl 2013

@sofokleska Pokiaľ dobre viem, tak minimálne 25 zdrojov (knihy, časopisy, zákony... všetko sa tam ráta)

petra6484
15. júl 2013

ahojte uz som sem pisala ale doposial mi nik nenapisal tak skusim este raz , chcela by som vas poprosit o tohotorocne Mg otazky ak by niekto mal velmi by mi pomohli nakolko mam male dieta a potrebujem sa pomali do toho pozerat a este ak by mal niekto diplomovku na temu drogy alebo alkohol vopred Ďakujem a ak niekto by potreboval material o 1 - 4 rocnik rada poskytnem moj email. petra6484@gmail.com

adrika755
17. júl 2013

Baby,potrebujerm nejaky material,knihy k bakalarskej teme socialna situacia a chudoba romov,ak by bol niekto ochotny mi poskytnut,budem velmi rada.Kupim za dohodnutu cenu.Dakujem 🙂

wwaanesska
17. júl 2013

Pošlite mi prosím vás vypracované Mgr. otázky a vzor nejakej diplomovky zo soc. práce. Ďakujem evkaa@centrum.sk 🙂

sleha
18. júl 2013

ahojte,chcela by som vas porosit,ci by mi nieko nebol ochotny poslat vypracovane Bc otazky a vzor Bc prace o zavislostiach,dakujem 🙂 moj mail: miska.t4@gmail.com

wwaanesska
21. júl 2013

Dobrá duša ktorá končila teraz Mgr. soc.práca. pošli mi otázky pokiaľ možno vypr. na mail evkaa@centrum.sk Dííííííííík 🙂

ajuska78
22. júl 2013

Ahojte, našiel by sa niekto, kto by mi poslal vypracované Bc otázky. Ďakujem

safriana
27. júl 2013

Ahojte, najde sa tu nejaka zienka, ktora ide do prveho rocnika - denne kombinovane Bc. studium v Roznave na osetrovatelstvo, VS sv. Alzbety? Ak ano, ozvite sa, budeme spoluziacky.

safriana
27. júl 2013

@denkolac Ahoj, ano, treba minimalne rocnu prax v socialnej praci. Takze popri praci v zdravotnictve budem mat hadam aj maly uvazok ako socialna pracovnicka, kvoli praxi, ja mam vystudovany program socialna pedagogika a vychovavatelstvo, ale mozem si urobit rigo v socialnej praci, nakolko su to pribuzne odbory. V septembri nastupujem na osetrovatelstvo na bakalara, aby som mohla byt plnohodnotna sestra, lebo pracujem momentalne ako zdravotnicky asistent. Ty sa ides dat na to rigo?

denkolac
28. júl 2013

@safriana
ahoj - uvažovala som nad tým ale ešte sa na to popýtam u nás pretože o praxi nebola reč. momentálne síce pracujem v DD a DSS ale to plánujem zmeniť kôli platu tak uvidím čo mi povedia potom.

safriana
28. júl 2013

@denkolac Pracujes v DD a DSS ako socialna pracovnicka, vsak? Ak nieco zistis, tak sa mi ozvi, mozeme sa dat na to rigo spolu. Ale dostalo sa mi do usi, ze treba min. rok prax ako socialny pracovnik, to ja zatial nesplnam. 😒
Ty si koncila socialnu pracu na VS sv. Alzbety?

denkolac
28. júl 2013

@safriana
este nie - ja som sa na to informovala bo koncim buduci rok - a info som dostala od docentky - ale dam ti vediet - dufam ze nezabudnem 🙂

zuzanka1309
30. júl 2013

Ahojte, nemá niekto z vás na predaj knihy na tému: Hospicová a paliatívna starostlivosť? alebo typ kde by som mohla pozrieť, lepšie kúpiť ako knižnica. ďakujem

ivana29
1. aug 2013

Ahojte. Je tu niekto kt. si robil alebo robi na tejto vysokej skole pedagogicke minimum? Idem do 4 roc. a uvazujem nad tym, ze si popri Mgr. spravim aj pedagogicke minumim, len sa teda obavam ze to este popri praci nebudem vsetko stihat.. Tak by ma zaujimala obtiaznost tohto studia. Nemam skoro ziadne info poskytnute, len teda ze to trva tiez 2 roky. Budem rada za vsetky Vase rady a skusenosti.

elbe
2. aug 2013

@ivana29 ahoj,ja mam za sebou 1 semester a uplna pohoda. Ziadne skusky, len seminarky, da sa to zvladnut. Trva to sice 2 roky, ale posledny semester je tusim len prax. 🙂

timea20
3. aug 2013

Ahojte, študoval alebo študuje niekto št. program misijná a charitatívna práca na tejto škole? Veľmi ma to zaujalo, chcela by som nejaké to bližšie info z pravej ruky. Bola by som vďačná, ďakujem 🙂

oria1
4. aug 2013

@susbum ahoj, prosím Ťa, bolo by možné poslať toho Mátela aj mne? skúšku už síce mám, ale k mgr štátniciam by sa mi zišiel. Ďakujem Dada

vierus5
7. aug 2013

Ahojte všetci prázdninujúci kolegovia, strašne moc prosím nepísal niekto diplomovku na tému, alebo niečo podobné Dopad rozvodu na kvalitu života rozvedených žien s deťmi vo výhradnej starostlivosti. 😝
Mám v hlave miš maš a neviem sa odpichnúť...ďakujem veľmi pekne a ak bude mať niekto čas rada o práci pokecám 🙂)) a ešte jedna prosba ktorá sa tu opakuje donekonečna odišiel mi email a vymazali sa mi všetky správy tak ak má niekto vypracované otázky na štátnice Mgr. 😅 bolo by to super. vierahreusikova@azet.sk

christiana04
7. aug 2013

Ahojte .. mám k Vám jednu veľkú prosbu. Vyštudovala som sociálnu prácu (s červeným diplomom, z ktorého mám len veľmi dobrý pocit 🙂 Moja veľká túžba je pracovať v materskej škôlke. Rozmýšľam nad štúdiom Bc. Predškolská a elementárna pedagogika ... Je možné sa zamestnať v školstve aj počas štúdia?

grettka
7. aug 2013

@christiana04 to sa pytas na nespravnom mieste. Musis sa opytat tam, kde sa pripadne chces zamestnat. Na kazde miesto v skolstve su kvalifikacne poziadavky. A samozrejme, zalezi aj na vedeni tej-ktorej MS, aky ustupok urobi, ci zamestna aj cloveka, ktory este nema kvalifikaciu pre tuto pracu. Skus sa popytat tam, kde by si chcela pracovat, priamo. Zriadovatelmi MS su obce a mesta, takze ti zverejnuju volne pracovne miesta.

bobi231
9. aug 2013

Ahojte dievcata.. Nezacinate niektora teraz studovat SP v Ziline? Alebo tam uz studujete? Ja zacinam, takze kazde info je dobre 🙂

11011961
16. aug 2013

@bobi231
Ja som tohto roku skončila externe Mgr. Takže v krátkosti moje poznatky:
1.) Treba sa už od 1. ročníka pripravovať na skúšky, hlavne u prof., ktorí vyučujú hlavné predmety, ako sú (sociálna práca, metódy, soc. zabezpečenie, soc. politika atď...), vedomosti, ktoré získaš učením sa Ti potom zídu na štátniciach.
Netreba sa učiť všetko, len to podstatné - niekedy vyžadujú aj definície napr.: podľa zákonov.
2.) Kvalitne si pripraviť bakalársku, resp. diplomovú prácu. Poradiť sa s niekym, čo študoval na tejto škole, lebo práce musia byť vypracované podľa smernice našej VŠ. Pozor na pravopis a štruktúru, zvoliť si aktuálnu tému, ale hlavne takú, ku ktorej je dostatok materiálov (knihy, časopisy, zborníky....), a samozrejme vysoko hodnotí komisia, keď si zvolíš tému, ktorá sa často neopakuje. Ja som mala napr.: "Reformy a súčasný stav sociálneho zabezpečenia v SR" a "Sociálne poradenstvo ako forma pomoci rodinám v HN".
3.) Tiež sú dôležité známky počas štúdia - teraz už dokonca sa dáva aj prospechové štipko. (napr. 500,700,1000 €)Takže sa oplatí učiť.
Prajem veľa úspechov a myslím si, že keď budeš chcieť - iste to zvládneš na výbornú, tak ako ja.