VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

norika1990
4. jan 2013

@osabela ja tie otazky v materiáloch ani nájst nemozem :( nemas ich??prosim ta??

ivetkap
4. jan 2013

Ešte sa spýtam,na skuške s Olahom,ake ste mali otazky, toto je moja posledna skuška a mam z nej najneprijemnejši pocit... :(

norika1990
4. jan 2013

@ivetkap aj ja chcem vediet jedny otazky siu tu ale vobec ich v materialy ktore nam dal olah neviem najst :(

kika267
4. jan 2013

@ivetkap Ahoj, nevieš aké dáva otázky a koľko Oláh z SP s jednotlivcom?

elize
4. jan 2013

@kika267 na tejto skuske vybral troch spoluziakov, co mali povedat otazky plus jednu nam pridal. Asi mal dobry den 🙂

ivetkap
4. jan 2013

@kika267 ahoj rada by som ti pomohla, ale neviem nakolko skusku mam až 10.1. ☹

monula111
4. jan 2013

ahojte,ja som mala síce skúšku s Oláhom pred dvomi rokmi v treťom ročníku,ale pamätám si,že sa pýtal najmä na etapy sociálnej práce(1.etapa sociálnej evidencie a prvého kontaktu 2.sociálna diagnostika 3.etapa vypracovania sociálneho plánu 4.sociálna terapia 5.etapa overovania výsledkov),4 základné okruhy práce s jednotlivcom (oboznámenie sa s prípadom atď.),viem,že sa ma pýtal na Mary Richmondovu (V r. 1905 v USA vznikol spolok Spolok služieb rodine – zakladateľky Mary Richmondová, F. H. Keanová. Poskytoval služby, viedol si záznamy, spracované do knihy s názvom „ Social casework“. Vďaka nemu zavedený pojem sociálna práca prípadová.),na intervenciu(bežnú a krízovú),pýtal sa na sociálnu terapiu,rehabilitáciu a poradenstvo a najmä,toto dával asi najčastejšiu otázku-
A) Metódy ktoré sú používané spoločensko – vednými disciplínami
- analytická
- syntetická
- induktívna
- deduktívna
- genetická
- deskriptívna
- progresívna
- anxiomatická metóda

B) Metódy ktoré sú využívané viacerými pomáhajúcimi profesiami
metódy využívané v psychológii, pedagogike a sociálnej práci. Sem patria:
sociometrická, metóda exemplifikácie, heurestiky, optimálnej komunikácie,
kauzálnych atribúcií

monula111
4. jan 2013

možno Vám dá iné otázky,ale na tieto sa pamätám ja 🙂 sedelo nás 5 v triede a každému dal po jednej otázke,nevieš-Fx,vieš-najlepšia známka C...tak držím palce 🙂
P.S.:Nemali ste nahodou skusku z Politiky zamestnanosti alebo Aplikovanej sociálnej politiky? díky 🙂

bakalarka
5. jan 2013

@anusik2 Ahojky ano ja som uz mala skusku s Panom Mikloskom a pozostavala z pisomnej prace: Plán práce s rodinou,ktorú sme si potom každý odprezentovali.Mohli sme písať aj ako skupina a potom to odprezentovať spolu.
@anusik2

bammbulka23
5. jan 2013

@livinka97
prosim nahodou sa nepodarilo ziskat tie skripta? aj ja ich marne nahanam, ak ich mas, mohla by som ta poprosit poslat aj na moj e-mail? bammbulka1@azet.sk, dakujueeeeeeeem

bejli
5. jan 2013

Vie mi niekto poradiť čo všetko má obsahovať odklad na štátnice? Ďakujem.

susbum
5. jan 2013

@susbum vysledky zo skusky,v kazdej skupine da 1A,2B a zvysok c,d,e a minimalne 4fx...pri mackinovej su a,b... 😉 🙂

1ivanka1
5. jan 2013

@bejli skus zavolatna studijne, kvoli babatku?inak ja tiez netusim ako sa budem ucit s mojim drobcom....ale tebe bude mozno len spinkat.....

kika267
5. jan 2013

Aké máte skúsenosti s Bošnákovou, Varkondovou, Kratochvílom, Kováčikom a s Drexlerovou?

jazminn
5. jan 2013

Vymením vypracované Mgr štátnicové otázky mail: jazminn@centrum.sk

bejli
6. jan 2013

@1ivanka1 ďakujem skúsim tam zavolať a uvidím čo mi povie asistentka.

anusik2
6. jan 2013

@bakalarka aj ja chcem vediet ake daval otazky.. odpiste. dikes.. xi

sofokleska
6. jan 2013

Ahojte prosim vás nemá niekto odpode z rodinného práva konkrétne na otázky:
1. vymenujte a charakterizujte opravné prostriedky podľa OSP, porovnajte s opravnými prostriedkami podľa zákona č. 71/1967 Zb. o správnom konaní.
2.od zmluvy o Európskom spoločenstve pre uhlie a oceľ k Lisabonskej zmluve
3. Európska menová únia, úloha európskej centrálnej banky a budúci vývoj
4. budúci vývoj Európskej únie, porovnajte štruktúru orgánov Česko-Slovenskej Federatívnej republiky a budúcej Európskej únie
5. Charak. jednotlivé orgány moci v SR podľa ústavy SR č. 460/1992 Zb
6. programové vyhlásenie vlády v sociálnej oblati ( rodina v ňom)
Ďakujem veľmi pekne 🙂

cta
6. jan 2013

@sofokleska to odkial máš také otázky? čo to ma spoločné zo sociálnou prácou veď to sú straré veci spred x rokov"

sofokleska
6. jan 2013

@cta to mame od profesora Zemana...budeme to mať na skuške a material na tieto otazky namame ☹ som zufala ☹

vierus5
6. jan 2013

Ahojte, baby, ako prosím Vás skúška Bielová...Díky

kabeluska
6. jan 2013

Ahojte vie niekto pomôcť - MSP so skupinou a komunitou ( Oláh) ďakujem.

ivana29
6. jan 2013

Ahojte. Potrebovala by som poradit ohladom nahadzovania bakalarky do systemu. Mam hlupy program v kt. pisem bakalarku, mam to teda rozdelene do dvoch subor. V jednom pisem cely uvod, jadro prace a v druhom subore mam: abstrakt, literaturu atd.. Bude s tym problem, ked to mam takto???
Budem vdacna ak mi niekdo podari...dakujeeem

kabeluska
6. jan 2013

@ivana29 Ahoj bakalársku prácu do systému musíš dať naraz - len 1 súbor nie 2.

ivana29
6. jan 2013

@kabeluska a co sa stane ked to tam vlozim do uvodu??

ivana29
6. jan 2013

@kabeluska pardon od uvodu

kathy1987
7. jan 2013

kathy1987 @ ma_b Ahoj, prosím ťa mám taký istý problém ako Katkabetka, mohla by si mi poslať tie 3 vypracované otázky na Metódy soc. práce s Olahom? Budem ti nesmierne zaviazaná.
Môj mail kkukucova@centrum.sk
Moc moc moc ti ďakujem

kathy1987
7. jan 2013

@ma_b
Ahoj, prosím ťa mám taký istý problém ako Katkabetka, mohla by si mi poslať tie 3 vypracované otázky na Metódy soc. práce s Olahom? Budem ti nesmierne zaviazaná.
Môj mail kkukucova@centrum.sk
Moc moc moc ti ďakujem

lusikpusik
7. jan 2013

ahojky...vie mi nieto poslať vypracované otázky od Tkáča sociálne zabezpečenie a politiku zamestnanosti - nejake poznámky, ktoré sú potrebné ku skúške.... ? Dakujeeeeem :D

susbum
7. jan 2013

@bakalarka Ahoooj, ak to nie je problem mohla by som poprosit o blizsie info ku skuske s Mikloskom, Dakovala. 😉