VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

maruschka
8. mar 2010

anavi samozrejme..Tie prihlášky sa tlačia už 50 rokov také isté, takže nerátali s možnosťou platiť vkladom na účet 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Jednoducho poštová poukážka je ten ústrižok z nej, čo sa vlepí do toho obdĺžnika...Vklad na účet je väčší ale to nevadíííí..Jednoducho ho tam prilep, aby im nevyletel, keď otvoria obálku a hotovo..

Ak škola vyžaduje vklad na účet, tak im to tam prefotené prilep a nie je čo riešiť 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

anavi222
8. mar 2010

dakujeem, to som chcela vediet. Ste zlate 🙂 🙂 🙂

elize
8. mar 2010

jazmin aj aj som druhacka v BA. Nemali ste nahodou na spocialnopravnej ochrane Olaha? Nevies ako prebiehala skuska, prip. na co sa mam pri uceni zamerat? V podstate nam nedal materialy, len nas odkazal na zakon, dohovor a jeho knihu. Len je toho neuveritelne vela a skusku mam o 4 dni.
My mame skusku zo Sustrovou 18.3. Nam nadiktovala cca 45 otazok, ktore dava na skuskach.
Na kazuistike si mame vybrat akykolvek pripad zo svojho okolia (socialny, medicinsky, ...). K postihnutym detom najdes nieco na internete a nieco si povymyslaj.

jazminn
8. mar 2010

My sme SPO a kuratelu nemali s Olahom ale s MUDr.Mikloškom. Doposiaľ všetci to mali s doc.Olahom ale my nie. Musel mať niečo iné, alebo niekde bol. Učiť sa máme len s knihy autorov /Olah,Roháč/ a bude test. Skúšku máme 18.4. Napíš mi akú diagnózu napr. budeš písať. A máte projektovanie? My sme mali prednášku s Ing.Radkovou, super žena, rozprávala 5 hod. všelijaké príhody zo sveta kde chodí v rámci školy /Haity, Keňa/ a asi 5 viet k projektu, ktorý má byť na 5 strán a postup nájdeme na stránke ročníka.
SP s mentálne postihnutými máme teraz v piatok, tak Ti potom napíšem do IP, ako to dopadlo.

maruschka
8. mar 2010

elize-hlavne sa zameraj na všetko-fakt inak to nepôjde. My sme napríklad dostali aj históriu-prekvapivé, lebo sa to pomaly nikto neučil 😀 😀 😀 😀 Dostali sme tri otázky-jedna z nich sa skladala z dvoch otázok. Takže vlastne 4. Stačilo písať aj vlastnými slovami, len aby tam bolo všetko to podstatné. Ani jednej skupine nedá také isté otázky. Takže ti ťažko napísať, aké boli.

Samozrejme také ako ťaháky, radenie, čo i len obzeranie- to všetko je za FX. On má oči naozaj všade a vidí každého-niekedy sme si mysleli, že nám vidí aj myšlienky 😀 😀 😀 😀 Naozaj je pravda, že jeho skúšky sa robia na tri termíny, lebo skrátka vysoké percento ľudí vyletí dva krát bez šance..Ale neboj sa, ja som prešla na prvý krát aj pri jednom aj pri druhom predmete. Skrátka on vie, či má študent šajn o tom, čo píše alebo nemá...

doc. Oláh je veľký postrachom pre študentov a vlastne je to už tradícia na našej škole, že on je veľká neznáma pre všetkých, ale treba povedať, že je skvelý odborník, skvelý profesor a zlatý človek. 😉 😉 😉 😉 Neboj sa, ak máš predstavu o tom, čo v tej knihe je, tak prejdeš..

Určite sa nauč z 305 predmet a také tie omáčky z tých prvých §. Kniha-až po tie tlačivá, čo majú obsahovať. A dohovor dával definíciu-ja som to tam vypísala celé - pomaly na trištvrte strany, čo všetko obsahuje, čo všetko dieťaťu zaručuje, atď..

emka21
8. mar 2010

Ahojte baby🙂 ja som druhacka na tejto skole, momentalne sa mame rozhodnut aku bakalarku si zvolime...a moj problem je, ze mi asi jedna nic nehovori. Podla coho sa mam rozhodovat?? vy mate ake?

elize
8. mar 2010

jazmin kazuistiku budem pisat o jednej mojej kamaratke - byvala narkomanka, na pervitine bola 6 rokov. Uspesne abstinuje 12 rokov a ma dve krasne zdrave deti. Projektovanie mam za sebou. Mali sme doc. Sramovu - fuha ale sme sa zapotili. My sme to nerobili samostatne, ale ako skupina zlozena z max 10 ludi. Mali sme urobit realny projekt na financovanie z prostriedkov ESF. Takze nastudovat programove vyhlasenie vlady, formular musel mat vsetky nalezitosti, financovanie muselo byt uplne podrobne ... ale mam za A 🙂

maruschka no velmi si ma nepotesila ... ja sa poctivo ucim na kazdu skusku, tahaky pouzivat neviem a nikdy som ani nepouzila. Ale aj napriek tomu, ked idem na skusku k niekomu, kto takto striehne mam vacsi respekt. Mam pocit, ze moje vedomosti nemusia byt dostatocne, atd. Doc. Olah je trieda, velmi sa mi pacila jeho prednaska a ma naozaj bohate skusenosti z praxe. No idem sa este sprtat. Dakujem za info 😉

elize
9. mar 2010

emka ja mam temu umeleho prerusenia tehotenstva a socialna praca. Od nas ma vela ludi alkoholizmus v rodine ako socialny problem, celkovo drogova zavislost je velmi oblubena. Ale o tom je uz toho neuveritelne vela popisaneho a prakticky s nicim novym asi neprides. Co takto sa zamerat na syndrom CAN, alebo detske domovy? Ak mozes, vybraj si podla toho kolko je literatury. Skoc do kniznice a daj si urobit resers k par vybranym temam a potom sa rozhodni 😉

maruschka
9. mar 2010

emka rozhoduj sa podľa viacerých kľúčov:

-či tej téme aspoň trocha rozumieš a máš predstavu
- či ju vieš rozvinúť na 40 strán a budeš tam mať čo napísať-v bakalárske sa jedná čisto len o výťahy z kníh, zákonov a odborných časopisov-vlastného textu tam máš len úbohých 5%-teda kratučké úvody do kapitol, nič viac
-hlavne, či budeš mať aspoň 20-25 literárnych zdrojov k tejto téme-sú povinné, aj počet

Iné je písať ročníkovku a myslieť si, že ju rozvinieme aj na bakalárku. Na rovinu povedané, nedá sa to. Iba ak by si si zobrala čisto tému a všetky citáty a parafrázy-nič viac.

Skrátka bakalárka je súvislý 40-60 stranový text (čistý text, nerátajú sa tam titulka, atď...toto je len druhá strana úvodu, jadro práce a záver sa ráta do tých 40-60), ktorý sa skladá iba z citátov a parafráz. Tie spojíš dokopy jednou až dvomi vlastnými vetami,ale nemusíš.

A veľmi ti pomôže, ak si urobíš osnovu-teda 4 kapitoly a každá kapitola maximálne 4-5 podkapitol. Prvá je všeobecná o téme, druhá je história, tretia je k téme-teda už rozobratie odbornej časti a štvrtá je venovaná sociálnemu pracovníkovi - mala by mať do 10 strán..

Ak si urobíš dobrú osnovu, bude sa ti ľahšie premýšľať a zháňať literatúra. My sme sa popálili na tom, že literatúry po r.2000 je pekelne málo a je rozchytaná už v októbri. Najideálnejšie by bolo začať si prefocovať knihy, články, už cez leto, jeseň-ak máš čas...potom nebudeš mať stres a prácu napíšeš ľavou zadnou..Ja som začala písať v decembri a teraz mi horia termíny, literatúra sa zháňa skutočne veľmi ťažko-už som pobehala všetky knižnice v okolí, ale to je bieda-a vlastne celá bakalárka stojí len na literatúre, nie je tam ani výskum, ani dotazník, nič také... 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

Inak rešerš si urobíš aj doma, knižnice majú online katalógy..

jazminn
9. mar 2010

Ja som si zvolila na bakalárku: Náhradná rodinná starostlivosť a jej vplyv na ďalší vývoj osobnosti dieťaťa. Táto téme je mi veľmi blízka, lebo sama mám adoptované dieťa. V prvom ročníku som na ročnikovej mala Náhradná rodinná starostlivosť a jej formy. Myslím si, že k tejto téme je spústa materiálu.

maruschka
9. mar 2010

jazminn, takúto tému mám aj ja..Je dosť literatúry, ale v knižniciach nie, dá sa len kúpiť alebo s dostatočným predstihom objednať cez internet. Ja som horko-ťažko našla 25 zdrojov, po roku 2000 a to tam mám asi 2 spred roku 2000. Knižnice bohužiaľ takúto literatúru neobjednávajú, pretože soc.práca asi veľmi neletí. My s manželom chodíme už 2 mesiace raz do týždňa po knižniciach a zháňame, čo sa dá. Pár kníh som si kúpila cez Martinus, ale je to bieda. Jediné čo ma teší sú internetové stránky pre adoptívne rodiny, kde je aj literatúra, aktuálne odborné časopisy, atď...Ale tiež nemôžem mať toľko internetových zdrojov...uvidííííme ako sa to vyrieši.. 😎

jazminn..je to krásne, že máš adoptované dieťa. Ja sa tejto téme venujem 3 roky a všetky rodiny, či pestúnske, či adoptívne majú môj neskonalý obdiv. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 je to skrátka krásne...

momentálne sa pasujem s problémom, kde zohnať aspoň dva zdroje, kde by som mala popísané problémy, ktoré rieši soc.pracovník pri práci s rodinou, ak majú dieťa už zverené...Je to ťažkééééééééééééé, musím to ísť niekde pohľadať.. 😉 😉 😉 😉

jazminn
9. mar 2010

25 zdrojov-až toľko. Tak ja sa do toho musím pustiť už cez prázdniny, lebo potom sa mi toho nakopí a nebudem zvládať skúšky, veď aj tých je v treťom ročníku vraj dosť. Ja sa v hľadaní neviem veľmi obracať. Napíšeš mi aspoň tak orientačne dáku literatúru?
Maličkú mám z pôrodnice ako 10 dňovú a už má 5 rokov. Je to naše slniečko. Veľmi pekné a múdre dieťa a talentované. Má veľmi pekný hlas, taký na operu.

maruschka
9. mar 2010

jazminn, to je super, je teda veľká šikuľka 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Inak, ja som si tiež hovorila, že sa do toho pustím cez prázdniny-aj som sa pustila. Mala som posťahovaných kopec materiálov, zdrojov, poznámok, no cez vianočné sviatky nám odišiel nakomplet celý počítač a tak som to v januári zháňala nanovo, ale už som to nezohnala všetko.

Večer, keď sa dostanem k bakalárke a baby budú spať, tak ti pošlem tie zdroje..

jazminn
9. mar 2010

Veľmi pekne Ti vopred ďakujem.

anavi222
9. mar 2010

dievčatá, prosím Vás ešte raz mi poraďte. Akú metódu štúdia mám zvoliť do prihlášky, keď chcem studovat externe? JA viem aka je to prezencna, distancna aj kombinovana metoda, ale v moznostiach studia pri socialnnej praci to tam vobec nie je vyznacene, musi sa to do prihlasky vobec pisat? A do "kolonky" fakulta mam napisat co? Katedra soc. prace?

maruschka
9. mar 2010

Sociálna práca

externe-ale toto si fakt nepamätám, či sme to vypisovali alebo nie...

..Ale na tvojom mieste by som si zavolala na študijné, lebo v poslednej dobe sa stále niečo mení, takže to čo bolo platné minulý rok, nemusí byť tento rok platné. 😅 😕

anavi222
9. mar 2010

akoze studijny program je socialna praca a nazov fakulty tiez socialna praca?

anavi222
9. mar 2010

dakujem maruschka za info ...tak som tam volala a povedali mi, ze tam mam dat prezencnu metodu studia 🙂

jazminn
11. mar 2010

Kde ste všetky?

jazminn
11. mar 2010

Emka: Témy bakalárskych prác sú na: www.sppn.szm.com/rocnikovapracatemy.pdf
My sme nemuseli vyberať s tých čo nám dali, mohli sme si aj sami vymyslieť.

livinka97
12. mar 2010

ahojte, ucila prosim vas niekoho Dr Kovacikova vyvinovu psychologiu v 1.rocniku (letny semester)? aka bola skuska, ake otazky davala? dakujem za odpovede🙂)

cry
13. mar 2010

Ahojte, je tu prosím niekto, kto by mi mohol poslať ukážky z kazuistík???? Veľmi pekne ďakujem.

jazminn
13. mar 2010

cry: napíš mail.adresu

elize
14. mar 2010

cry, tiez mam par k dispozicii, ak este potrebujes 😉 napis mi mail do IP

jazminn
14. mar 2010

elize
a nemáš náhodou projekt?

jazminn
14. mar 2010

elize:
V piatok sme mali skúšku s doc. Schustrovou. Super bola. Na jednej strane bol test 10 otázok a 4 možnosti, pri niektorej boli aj 4 správne. Na druhej strane 5 otázok vypracovať. Hodnotenie dosť prísne. Ak chceš môžem Ti na IP napísať otázky.

elize
14. mar 2010

jazminn, to by bolo super, prosiiim posli mi ich :o) Mozes aj mailom.
A nemas nejaky material z ktoreho si sa ucila? Ja mam len ten, ktory posielala mailom. Ale toho je strasne vela.

Inak mailom som ti poslala dve prace na kazuistiku, snad pomozu.

Dakujeeem 😉

elize
14. mar 2010

jazminn, poslala som ti aj dva projekty 😉

jazminn
15. mar 2010

Ďakujem pekne, veľmi mi pomôžu.

bajlinka
15. mar 2010

ahojte som tu nová, študujem tak isto ako po niektoré soc.prácu na alžbete. Naše det.pracovisko je zatial v poho, možno práve preto, že funguje asi len druhý rok. No chcela by som poprosiť či nemáte náhodou otázky zo sociológie z letného semestra. Učí nás Adamcová zimný semester sme urobili v poho sle teraz letná skúška. Prosím ak máte neaký materiál budem rada. 🙂