VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

zuzana63
2. feb 2011

Na tú prevenciu s Romanom by som bola aj ja zvedavá, preštudovala som celú tú knihu Sociálna prevencia od Schavela čo kázal, ale je toho veľa, ktovie aké otázky ho napadnú. V tomto 3. ročníku sú tie predmety nejako veľmi nahustené, aj bakalárska práca aj prax aj sa učiť na skúšky, už aby bola za tým!

ala1122
3. feb 2011

Ahojte. Máme mať skúšku s Kamilom Kardisom zo sociologie, vraj je hrozný, nedá prejsť a tak. Mám mať prvu skušku s nim a obavam sa jej. Nevie mi niekto niečo povedať o skuške? Som prvačka. Dik

sisi01
3. feb 2011

@zuzana63 Mas uplnu pravdu je to desne ten 3. rocnik...Vsetko naraz... :( Ale nejako to musime dobojovat🙂 S tou prevenciou to si dobra ze si prestudovala aspon celu tu knihu ja som ju ani nevidela a skusku mam zajtra...Ucim sa z poznamok, ale fakt netusim ake otazky moze dat, ked on dava take akeho v tej chvili napadnu... Drzim palce 🙂

jazminn
3. feb 2011

@zuzana63 nemáš knihu Prevencia od Schavela v počítači?
Ja mám ale nedá sa mi otvoriť. Ak niekto máte prosím pošlite na mail.: jazminn@centrum.sk
Ak chceš môžem poslať materiál na učenie, napíš adresu.

zuzana63
3. feb 2011

@jazminn
Ahoj, mám knihu od Schavela, ale rok 2008 teraz je už novšie vydanie-2010. Ak Ti bude stačiť, tak Ti pošlem. Mám to v pdf. Ale, mám to v robote a až v pondelok tam budem, ak to nepotrebuješ hneď.

sisi01
3. feb 2011

@jazminn Ahoj, ja mam knihu od Shavela rok 2010. Idem Ti ju poslat...

zuzana63
3. feb 2011

@sisi01
Ja mám skúšku v sobotu z tej prevencie, ako píšeš Ty máš zajtra, tak ak by si mohla napíš večer aké ste mali otázky, ale je fakt, že Roman dáva tak ako ho napadne. Inak nás na prednáške "strašil" aj s jeho obľúbeným etickým kódexom a s tretím sektorom.

sisi01
3. feb 2011

@zuzana63 Jasne, ked sa sem dostanem napisem otazky. To vazne takze aj eticky kodex? Ach jaj...Ten mi teda moc nejde a treti sektor som este ani nevidela... 🙂 Fajne... No ludia z nasej skupiny co mali este pred Vianocami skusku tak mali tusim 6 otazok typu: co je zakladnym cielom prevencie, ake su determinanty prevencie, funkcie prevencie, socialna prevencia pre deti, socialna prevencia pre dospelych, ake su formy prevencie. Tak som chcela vediet nejake dalsie moznosti, ktore ho dokazu napadnut 🙂)) No ale to sa dozviem asi az zajtra...Myslim, ze to na prvykrat nedam...

zuzana63
3. feb 2011

@sisi01
Díky! Držím palce, dáš to zajtra. A aj ja v sobotu by som to mala rada za sebou, aby nebola opravná, lebo to len zdržuje a zvlášť teraz keď máme málo času.

sisi01
3. feb 2011

@zuzana63 Nooo cim dalej tym som si menej ista, ze to zajtra zmaknem...Akosi mam z toho gulas a stale mi nieco vypadne... Aj ja Tebe drzim palce hadam sa na nas stastie usmeje a spravime to na prvykrat...

emka21
3. feb 2011

Dievčatá, na čo všetko sa mám pripraviť u Oláha na SP s jednotlivcom?? mám z toho nervy, je toho veľa čo vyžaduje :(

11011961
3. feb 2011

@sisi01 mohla by si mi poslať aj mne knihu od Schavela
2010 ? Vopred ďakujem.

sisi01
3. feb 2011

@11011961 poslem ti ju, jasne. Daj mail🙂

zuzana63
3. feb 2011

@emka21
U Oláha sme sa báli aj my, ale na skúške bol celkom v pohode, mali sme 3 otázky tak na 20-25 minút. My sme boli 2 skupiny, otázky dával: Služby-čo je soc. služba a vymenovat 2-3 služby, resocializácia a rehabilitácia, etapy podľa Richmondovej, Intervencie, streetwork a terénna soc. práca, aj história vzniku prípadovej soc. práce.
To je asi všetko čo si pamätám, ale asi je to aj všetko.

aduskatt
3. feb 2011

pls, vie niekto, aka je na skuske Haburajova?

medulienka31
4. feb 2011

@11011961
môžem poprosiť aj ja. Ďakujem

eve26
4. feb 2011

ahojte, mám na vás veľkú prosbu, idem sa pustiť do písania ročníkovej práce, ale nemám predstavu, ako ju napísať...
chcela som sa preto spýtať, či by ste mi ju niekto mohli poskytnúť na nahliadnutie, budem vám veľmi povďačná 🙂
pekný dník

mimka7381
4. feb 2011

Ahojte . Chcem sa spítať či nahodou nemáte niektorá štatnicové otázky ktore sú teraz aktuálne pre školu v Blave.

sisi01
4. feb 2011

@zuzana63 Zuzi, tak mam to za sebou...Mali sme 5 otazok: co je socialna prevencia - len definicia nic viac nechcel; vymenovat formy soc. prevencie; opisat vyhladavaciu cinnost; ktore kompetencie presli zo statnych organov na obce a funkcie tretieho sektora... Tie kompetencie ma zabili... Tym som si nebola moc ista... Takze asi tak...Drzim palceky, zmaknes to 🙂

zuzana63
4. feb 2011

@sisi01
Veľmi ďakujem za info, idem si to poriadne pozrieť ešte do zajtra. Ale je " zlatý", tie funkcie tretieho sektora si neodpustil... U nás na prednáške spomínal aj toto ohľadom tých pôsobností, že tam niečo dá.
A tebe blahoželám, máš to za sebou!
Zajtra napíšem ako som to zvládla-nezvládla ja.

sisi01
5. feb 2011

Mnoo este niet k comu blahozelat :( Vysledky budu boh vie kedy tak uvidime ako to dopadne... Hadam mi to da aspon na to Ecko...Ako pri nom mi to je fakt jedno hlavne ze budem mat skusku... Akoze tie funkcie tretieho sektora a kompetenecie ktore presli na obce ma fakt zabili... No a ako si to zvladla dneska ty?

zuzana63
5. feb 2011

@sisi01
Tak aj ja to mám za sebou, nám to aj opravoval, tak sme čakali na výsledky.
Mali sme 6 otázok, ale nedal nám nič z tých pôsobností štátnych orgánov, ani tretí sektor, to bolo fakt lepšie ako ste mali vy. Všetky otázky sa týkali len prevencie, čo je prevencia, ciele, funkcie, popísať vyhľadáv. činnosť, determinanty...
Mala som za A. Ale to je fakt jedno, hlavne že sa už nemusím venovať tomuto predmetu. Teraz najbližšie máme skúšku z politiky zamestnanosti. Vy ste ju už mali ?

sisi01
5. feb 2011

@zuzana63 Tak to je ake super...Takze ja tebe gratulujem k takej super znamke..Ja mozem o takej iba snivat...Akoze to ste fakt mali asi stastie na tie otazky, akoze uplne super to by som vsetko vedela....Mal dobru naladu pravdepodobne...Lebo u nas teda ani nahodou...Este nas zprdol ze nemame spravanie, lebo niektori zacali hned po odovzdani papieru kecat...Aspon mas pokoj...ja este trpnem... Politiku zamestnanosti sme este nemali...caka ma to tusim 25. 2. Koho mate? Nevies akym stylom bude skuska? nebola som na prednaske a iba som videla ze k dispozicii mame nejakych 52 otazok a netusim co s nimi, ci stacia iba tie na ucenie..

zuzana63
5. feb 2011

@sisi01
Díky, mal fakt celkom dobrú náladu, s akou som sa u neho za celé štúdium nestretla, vždy nás len stresoval. ako aj všetkých asi.
Na politike nám prednášal Ružička, mladý a zaujímavo hovoril, tak zo života, nie len čítanie zákona.
Povedal, že bude tuším 5 či 6 otázok , ľahkých, tak sa to nemáme drviť, len si prečítať materiály a zákon o zamestnanaosti a zákonník práce. A vy máte koho?

sisi01
5. feb 2011

@zuzana63 No tak to je super...My sme isli vcera asi po niekom kto ho nastval a este potom aj od nas ho nastvali tak to bol uplny koniec. A ze ti co isli po nas na patologiu tak, ze uplne nic...Ze take otazky dal, ze nevedeli ani zatat... Uf tak my mame na tu zamestnanost nejakeho Hetteša vobec netusim kto to co to je a aky je uz vobec nie...Hento mate super ze mate takehoto v pohode... Ktora si vlastne skupina? Ja som 17.

cicimotinka
5. feb 2011

Ahojte, môžem sa votrieť medzi vás-študákov? Chcela by som začať študovať sociálnu prácu externe. Možno aj v Piešťanoch, mám to najbližšie. Keď vás pekne poprosím, napíšete mi do IP, čo všetko to obnáša, hlavne školné + ostatné výdavky, predmety, hodiny atď. Akákoľvek infoška poteší...dííík a všetkým pekný večer. 😉

zuzana63
5. feb 2011

@sisi01
Ty si v Blave, že? Ja som v PN.

sisi01
5. feb 2011

@zuzana63 Ach taaak 🙂 jasne...No hej ja som BA🙂 Za to mi nic nehovoril ten profak 🙂

zuzana63
5. feb 2011

@sisi01
Ale vidíš, že máme aj spoločných profesorov ako napríklad Romana. Hlavné je, že si môžeme pomôcť aspoň takto. že cez forum si napíšeme kto má aké skúsenosti- dobré alebo zle a už sme spokojnejšie, lebo my baby tú školu určite prežívame intenzívnejšie ako spolužiaci chlapi...

sisi01
5. feb 2011

@zuzana63 No zas to hej, mame aj spolocnych profesorov 🙂 Presne tak, je to super, ze mozme takto komunikovat... Jaaj presne oni to uplne inak beru nez my...Ale niekedy im fakt zavidim ze si z toho nic nerobia, nestresuju... 🙂