VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

charlinka
6. mar 2008

Ahoj, já studuju II. ročník téhle školy, ale na fakultě v Nových Zámkoch. Máme kolem 13 zkoušek za rok, napsání ročníkové práce, pár projektu, ale dá se to uplně zvládnout. Nemuže se to porovnat s právem, či ekonomikou, ale samozřejmě že učit a připravovat se musí. A kdo ne, tak to stejně na bakalářských zkouškách bude muset dohnat, tak je to jedno.

bibinka
6. mar 2008

mixka- áno, vzali každého,kto sa prihlásil. prihlášku bolo treba poslať do konca februára. no možno,ak nebudú mať naplnený stav, možno poslať prihlášku aj neskôr,možno do konca marca- radšej tam volaj.

zuzidr
6. mar 2008

ahojte,už druhý den čítam túto diskusiu a nedá mi nezapojiť sa.... 🙂

Nakoľko chodím na túto školu(detašované pracovisko PN)preto,lebo ma tento odbor zaujal a zaujíma,a chcela by som sa tomu v budúcnosti venovať,učím sa na každú skúšku poctivo(určite nie,dve hodiny),hoci nemám vôbec samé Ačka ale zim.semester som úspešne ukončila,a vôbec si nemyslím,že je to ulievaren.Na prednášky sa chodiť musí,vždy je prezenčka a niektorí profáci si velmi lahko zistujú či tam daný človek bol,alebo nie,a potom chýbajúci študenti píšu z daného predmetu prácu.....Určite sú na tejto škole aj velmi šikovní a aj menej nadaní študenti,niekto sa musí učiť 2hod.niekto týžden,nikto nám zadarmo skúšku nedá,a najviac sa to odzkadlje na ústnych skúškach 😀

je pravda,že niektoré materiály na učenie z prednášky sú nám poskytnuté,ale samozrejme je potrebná aj literatúra.

a to,že brali bez príjmačiek,sa velmi rýchlo vykryštalizuje hned po prvom ročníku 😅 😀

marse
6. mar 2008

ja studujem na tej skole dialkovo, kto co potrebuje??? 😕

evula79
6. mar 2008

zuzidr- v blave prednasky naozaj nie su povinne aj ked sa niekedy objavi prezencka.a doteraz boli nastastie len pisomne skusky kedze je nas v skupine okolo 100.

marse-ktory rocnik studujes?mas to super,ze sa mala narodi v lete.

zuzidr
6. mar 2008

evula aj nás je v skupine 100 a skúšky sú aj ústne,vždy sme rozdelení do dvoch skupín,a tvrdneme tam aj 4hodiny,a na ústny veru vždy pár ludí vyletí,takže tak...

a aby som nehovorila len o ústnych tak písomné tiež "pár" ludí nespravilo,takže až taký holubník to nieje....a prezenčku máme poctivo na každej prednáške(a nosiA ju väčšinou až poobede) 😕

marse
6. mar 2008

evula len prvy.... 🙂

evula79
6. mar 2008

marse-chodis do BA?v ktorej skupine si? ja v 15-tej.tiez 1.rocnik

janula10
11. mar 2008

ja chodim na tuto skolu uz 4roky

maruschka
11. mar 2008

zuzidr-pekne napísané 🙂 🙂 🙂
Zapájam sa-i keď študujem v PN-podobne, ako zuzidr.V ročníku nás je 500 a všetko si pekne odmakáme 😉 A pár ľudí už odišlo..Ak by niekto niečo potreboval-materiály k učeniu, info,pošlem 🙂 🙂 😉
A inak, tento rok sú už skúšky-sa mi zdá, že to hovorili.treba mrknúť na www.vssvalzbety.sk

maruschka
11. mar 2008

skúšky na sociálnu prácu sú z biológie v rozsahu stredoškolského učiva, a spoločensko-vedný test/psychológia,filozofia,sociológia,etika,spoločenské dianie/ 😉 😉 😉 tak držíme palce uchádzačkám o štúdium.

tilly
11. mar 2008

baby a ako je to s tou prácou v štátnej správe? musí to byť?

mixka
11. mar 2008

nooo, to aj mna zaujima 😕

tilly
11. mar 2008

jaaaa chcem mať výýýýškuuuuu 😀 hlavne, ak ma z tejto vyrazia 😀

mixka
11. mar 2008

tilly, neboj dokoncis ju a budes judr 😉

eji
11. mar 2008

kamaratka sem chodi, na strednej sa ucila na 4ky a teraz sa uci den pred skuskou a prechadza

maruschka
12. mar 2008

eji, to je tak na každej vysokej-jedna prednáška a skúška v pohode-ani sa nemusíš nejako extra pripravovať a iné-des a hrôza-celé noci nespíš a učíš sa...Takže-nie je to vždy len v pohode..... 😉 😉 😉

luci
12. mar 2008

je to trochu mimo ale ja chodim tiez na soc.pracu ale na slovensku zdravotnicku univerzitu........dialkovo a je tam tiez super........podla porovnavania znamych....zevraj szu narocnejsia......ale myslim ze sa da......som na MD a popri malom ked spi alebo po veceroch sa da naucit.......

tilly
12. mar 2008

luci a to kde je? aký je web?

a treba tam tú prax???

xevaxxxx
18. mar 2008

ahojte prosim vas poslali by ste mi niekto, kto chodi na tuto socialnu pracu link na studijne materialy.. ku skuskam na tejto skole.. nejaku internetovu stranku alebo mailovu schranku, kde je matros k studiu.. dakujem, moj mail je xevaxxxx@azet.sk

zuzkasu
7. apr 2008

Ahojte kočky, Chcem Vám len povedať že ja som si poslala prihlašku a musela som dat potvrdenie o tom že pracujem v soc. sfére, ale nakolko nepracujem a som na MD stačilo im potvrdenie s UPSVaR. Dievčatá čo chodíte na tú školu nepredávete knihy čo boli potrebné k prijímačkám?????ďakujem Zuzka ☹

tilly
7. apr 2008

zuzkasu a predtým si pracovala v soc. sfére? to by im stačilo, že som na materskej?

zuzkasu
7. apr 2008

Tilly nepracujem a ni som nepracovala, povedali my že mi upravia štud. program poprípade predlžia štúdium. Tak uvidím 😉

maruschka
7. apr 2008

zuzkasu,knihy nepredávame-ešte budeme potrebovať-najmä knihy od Levickej...Ale väčšinou si všetko sťahujeme z internetu,takže knihy si kupovať nemusíme....Ak niečo budeš potrebovať,tak ti to pošlem mailom..Ja to archivujem..
A to si potrebovala potvrdenie,že pracuješ v soc.sfére,ked si sa hlásila na túto školu tento rok? 😨

zuzkasu
7. apr 2008

Ano, tento rok a bola som velmi prekvapená lebo v podmienkach prijatia sa to objavilo až nedávno a já som podávala vo februári tak ma šokli. Maruschka mne by teraz stačili knihy len k prijímačkám biologia,sociologia atd. Nechce sa mi všetko kupovat Si zaltá keby niečo tak sa ozvem 🙂

tarafa
18. apr 2008

ahojte....ja som na tejto skole uz treti rok-externe a dnes mam dufam poslednu skusku o mesiac bakalarky...celkom sa to da stihat....popri tom som sa vydala, otehotnela a porodila....ucievam sa po veceroch...a mozem povedat ze to nie je ulievaren....ale da sa.....tak drzim palce aj vam....

luci
18. apr 2008

tilly - oneskorene

www.szu.sk

ziadnu prax netreba 🙂

krasotka
20. apr 2008

Ahoj. Ja študujem v Bardejove druhý rok. Nemyslím si , že je to ulieváreň, aj keď to určite nie je medicína, ani právo. Popri zamestnaní a rodine tak akurát. Za celý rok sme mali 17 skúšok a akreditovanách zápočtov. V žiadnom prípade sme nemali k dispozícii žiadne vypracované testy, ani otázky. Prednášky nie sú povinné. Skúšky ľahšie aj ťahšie, pred týždňom sme mali skúšku z kurately s doc. Olárom, ktorý z 30. ľudí vyhodil 15. Čo sa týka ťahákov, záleží na charaktere a osobnosti, sú takí čo opisujú, sú takí, ktorí sa učia. Asi ako všade.

tarafa
20. apr 2008

luci- tak prepac.....

tarafa
20. apr 2008

krasotka- ahoj....aj ja som mala tu cest s Olahom....poviem ti nic moc....vraj je ustan u neho lahsia- nie je pravda....ale vzdy lepsie ako so Slovakom-ak ho mate- Sp s jednotlivcom, v tretom rocniku SP so skupinou....