VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

svetlanka111
13. apr 2012

chcem napísať všetkým tým, ktorí ma tu odsúdili pretože som uvažovala nad tým, že by som si dala napísať diplomovú prácu, niekomu inému, tak mám na to takéto dôvody, až po ich prečítaní ma môžete ďalej odsudzovať!
1, v tom období budem mať malé dieťatko, netuším aké bude či poslušné alebo neposlušné či bude spinkať alebo nie..je to moje prvé, takže si na všetko budem zvykať..neviem či nebude ten typ čo sa nosí len na rukách u maminy alebo nie..ťažko povedať..je to otázka budúcnosti
2, máme rozostavaný dom, tí čo stavali dom si vedia predstaviť tie starosti, tí čo dom nestavali tak nemajú absolútne poňatia o čom hovorím
3, manžel má namáhavú psychiskú prácu, v práci býva dlho, potom doma ešte niekoľko hodín na telefóne
4, moji rodičia taktiež pracujú celé dni, jeho rodičia taktiež pracujú celé dni
..z týchto dôvodov zvažujem aj takúto možnosť, že by mi s týma aspoň niekto pomohol prípadne ak by som to nevzdládala napísal..radšej si to dám niekomu napísať ako by si to mala odniesť moja rodina, a nechcem aby som nervozitu prenášala na dieťa alebo na manžela..takisto by som nerada prišla o mlieko (ak budem kojiť) len pre to, že budem nervózna a tým pádom dieťatko bude nervózne zo mňa..
nevadí mi, že ma tu asi všetky odsúdite, ale moja rodina je mi prednejšia ako názory iných ludí, hlavne tých čo neboli v takejto situácii!
v dnešnej dobe nie je problém dať malé bábo do súkromných jasličiek a ja by som sa mohla doma v klude učiť, ale to nechcem, to radšej niekomu za to zaplatím a budem sa venovať svojmu bábatku!
a môžete sa s kľudom do mňa pustiť..som na to pripravená 🙂 🙂
a tí čo si ju napísať už niekomu dali, povedali odporúčam, tie peniaze stoja za tie ušetrené nervy!!!

bets
13. apr 2012

v diplomovke musi byt aj kus vlastnych nazorov. neviem si predstavit obhajovat diplomovku, ktoru som nepisala. skusena komisia to musi zistit, staci dat niekolko dobre smerovanych otazok.
vsetky dovody @svetlanka111 poznam velmi dobre. ja by som na tvojom mieste radsej prerusila na rok studium, ak mas pocit, ze to bude na teba vela.
mam pocit, ze teraz po medializovani moznosti kupovania diplomoviek, si zacnu kvalitnejsie skoly davat na to lepsi pozor. aby potom studenti na to nedoplatili, ze im nebude udeleny titul... diplomovy veduci ked chce, velmi laho zisti, ako bola diplomovka pisana, staci len, ze bude javit zaujem o diplomovku v priebehu pisania...

svetlanka111
13. apr 2012

@bets prerušiť štúdium určite nechcem, potom by to bolo omnoho ťažšie vrátiť sa späť do školy..to radšej nejako vydržím ten rok.. 😖
no možné to je, že školy si teraz budú dávať väčší pozor, ale ako sami povedali oni nemajú nikde dôkaz, že ten dotyčný si to nepíše sám
vieš mne by možno stačilo, keby mi s tým niekto pomáhal a každú kapitolu by sme spolu konzultovali..možno by ma stačilo len nakopnúť k tomu, ukázať správny smer a väčšinu z toho by som si robila aj tak sama..

svetlanka111
13. apr 2012

@bets a ešte čo sa týka tých otázok komisíí....zažila som na štátniciach bc..predo mnou bola spolužiačka..prácu si písala 100% sama!!! no jeden pán z komisie, jej dával také otázky, že v tej svojej práci sa začala strácať, trápil ju tam, po pár minútach sa tam rozplakala a absolútne nevedela čo sa jej pýta..stála a plakala tam cez pol hodiny nakoniec ju zachránilo to, že mu zazvonil telefón a odišiel z miestnosti..ostatná komisia len krútila nad ním hlavou ako veľmi ju trápi...neviem či by si to obhájila keby mu nezazvonil telefón a neodišiel preč...
my ostatní čo sme tam sedeli sme začínali plakať spolu s ňou a ja som mala chuť zdvihnúť sa a odísť a prísť až tú svoju bakalárku budem naučená naspamäť!!!

bets
13. apr 2012

@svetlanka111
konzultacie urcite maju zmysel.
kamaratka takto cakala druhe dieta, prve bolo este male, len 2r. stavali svojpomocne dom, zomrela jej mama, musela sa starat este aj o svojho 10r. brata, ktory bol na mamu viazany. cele to velmi tazko niesla. mama vytusila, ze skolu bude chciet nechat, tak jej musela pred smrtou slubit, ze ju dokonci. napriek vsetkemu, napisala diplomovku, skolu dokoncila. zvladla to. zeny su silne a zvladnu aj taketo zatazove situacie. ked si povies, ze chces skolu skoncit, urcite to zvladnes. manzel moze cez vikend sa starat o dieta, aspon si vybuduju od malicka intenzivny vztah, nauci sa pomahat a neskor to ocenis.

inkinka
13. apr 2012

@svetlanka111 keď nemáš čas, neštuduj. Hocaké dôvody tu vypíšeš, dať si napísať diplomovku a prezentovať ju ako vlastnú je podvod. Ty chceš za falzifikát pravý diplom, alebo stačí ti to, čo by si ponúkla ty, tiež falzifikát? Takí ako ty prispievajú k degradácii hodnoty vysokoškolského vzdelania u nás. Ty chceš aj deti, aj dom, aj diplom. Kto chce sedieť naraz na viacerých stoličkách,obyčajne medzi ne padne.

svetlanka111
13. apr 2012

@bets ja viem, že keď sa chce tak sa to dá zvládnuť..možno budem mať dieťatko, ktoré bude poslušné a budem mať kopec času na prácu ale možno to tak nebude...vieš, chcela som dopredu mať otvorené dvere aj takejto možnosti, ak by sa to dostalo do takého štádia, že neviem ako ďalej a že si sama nedokážem pomôcť...
vieš bábatka sa trochu bojím, teda všetkej tej starostlivosti a zodpovednosti..navyše mám kamošku má 2 apol ročnú dcérku a stále ma straší ake je to namáhavé, a ako nemá čas na nič, a vždy keď ju stretnem tak mi povie, že si mam vychutnať posledné chvíle s manželom lebo potom už na neho nebudem mať čas, že sa ani nevyspím, a že všetky tie bezstarostné dni končili a neviem čo ešte všetko, ako keby som mala porodiť celé družstvo NHL a KHL dokopy...už sa jej radšej vyhýbam..lebo takéto reči ma deprimujú...a ešte k tej škole mi povedala, že no neviem či to všetko zvládneš... 😖 dieťa je strašná starosť...chápeš uplne mi pomáha

svetlanka111
13. apr 2012

@inkinka no mala by si ísť do vlády a zmeniť naše školstvo...
poznám iných ludí, čo znižujú hodnoty VŠ u nás ako som ja...takých čo si za to zaplatili a dostali na ruku len diplom..o takých by si povedala čo?

janka46
13. apr 2012

@svetlanka111 držím palce, ja sama som sa so školou trápila a dokoncila ju s 2 malými detmi, statnicovala som s a diplomovku písala s 1ročným a stále kojeným dieťaťom pri tom mame ešte 6 ročnu skolkarku ktorej sa stale venuješ, do skoly cetovala 70 km aj busom, rodina pomáhla ako mohla, dom mame tiež v nie ešte dokoncenej fáze a mm tiež prácuje od rana do večera niekedy aj cez vikendy....ale napriek tomuto všetkému som skolu nechcela prerusiť, ak sa raz nitka prethne...ťažko najdeš spojenie, to som si ja stale hovorila a tazko povedať, ci by som nasla silu po prerusení sa vrátiť, aj spoluziaci pomáhali s materialmi, ked som nemohla na prednásky.....
takže dá sa to a s diplomovkou i s malým dieťaťom...mas na to skolitela ktorý ti ma pomáhať odborne ta viest pri písaní a odporúčam ti zacať co najskor ak sa odhodláš do toho pustiť, ja som literaturu zhánala hned ako mi skoncil letný semester v 4 roč.
Dokonca nasa spoložiacka porodila pocas zimnenho semestra a stihla aj skusky, diplomovku a v riadnom termíne s nami statnicovať...co som ja nesmierne odbivovala 😉

Ano stojí to vela nervov, námahy možno nesprestatých nocí a obety...ale mám dobrý pocit, že som to dokázala a stálo to za tu námahu 😵
Držím ti palce nech už sa rozhodneš akokolvek!

svetlanka111
13. apr 2012

@janka46 ďakujem veľmi pekne, si asi jediná, ktorá ma tu neodsúdila za moju otázku 🙂
viem, že kopec žien to zvládlo aj s viacerými deťmi a rozostavanými dommi a inými problémami, možno väčšími ako sú tie moje..
tiež mám školu od mesta bydliska 90km..nie je to bohviečo, keď len kvôli zápisu známke do indexu zabijem pol dňa..ale dá sa to zvládnuť
školu nechcem prerušiť v žiadnom prípade, obávam sa, či by som sa tam potom vrátila, navyše noví spolužiaci, navyše teraz chcú urobiť mgr na 6 rokov, tým pádom by mi chýbal jeden rok..to by som si namiesto jedného roka musela robiť dva...ďalšie peniaze, ´další čas..
..možno to bude v pohode a zvládnem to sama, možno dieťatko bude hodné a školitel mi pomôže..to ale neviem..preto som sa chcela dozvedieť niečo aj o takej možnosti ako je, nechať si pomôcť..

inkinka
13. apr 2012

@svetlanka111 možno to bude v pohode a zvládnem to sama - takto by si mala rozmýšľať a aj otázku si mala skôr formulovať ako sa to dá zvládnuť s malým dieťaťom a nie, že ktorá z vás si dala napísať diplomovku? Je to teraz momentálne horúca téma, mohla by som ti tu nalepiť dosť linkov, kde sa o tom pohoršene diskutuje. Zrejme to už presiahlo únosnú mieru. Btw, videla som inzerát, ktorým istá firma, ktorá sa týmto živí, hľadala "dodávateľov". Ver mi, za tých podmienok a odmenu si neviem ten "tovar" predstaviť inak, ako zlátaninu, copy paste x-tý krát z niečoho, čo už nikto nevie, čo bola pôvodina. Niečo také by si chcela obhajovať na obhajobe?

svetlanka111
13. apr 2012

@inkinka vieš nechcem sa pýtať ako sa to dá zvládnuť s malým dieťaťom..to uvidím sama.. 🙂
len som sa chcela viac dozvedieť o takejto možnosti..kebyže som pevne rozhodnutá,a nebojím sa toho.. kuknem do google a tých firiem je tam fakt požehnane, niektorej pošlem požiadavky, oni mi pošlú sumu a je to..ale ja som sa len chcela opýtať, či s tým nemá niekto skúsenosť a ako to dopadlo...

inkinka
13. apr 2012

@svetlanka111 tak sa pýtaj konškolákov a nie na verejnom fóre pre matky...tu si pichla do osieho hniezda 😕 😀

svetlanka111
13. apr 2012

@inkinka no nevadí, snáď to nejako prežijem... ale čo všetky si prečítajú tie, ktoré si pýtajú info o potrate.... ☹ ☹ ☹

sisi01
13. apr 2012

Ahojte, videla som tu viackrat spomenute prosby o zaslanie vypracovanych otazok na teoriu SP s Olahom. Prosim Vas najde sa tu nejaka dobra dusicka, ktora ma tieto otazky vypracovane a je ochotna ich posunut dalej?? Budem velmi vdacna....

bakalarka
13. apr 2012

bakalarka@svetlanka111 nerob si tazku hlavu z toho co tu pisu niektore osoby na tvoju adresu a hlavne inkinka.Nech sa neodvolava na forum pre matky, tie jej nedali pravo ani povolenie pisat nazory za ne.Zrejme je vo svojom zivote poriadne frustrovana,ked sa tak nepekne a pohrdavo vyjadruje k tvojej osobe.Nemam pocit,ze by si pichla do osieho hniezda,skor asi do niekoho ineho,kto nezastava taky nazor ako ty,alebo nezmysla tak ako ty, neuvazuje tak ako ty a nepomaha si ako sa da v urcitej situacii.Precita si nieco a hned burlivo reaguje a keby sa dalo tak ta aj roztrhne v zuboch.Preco by sme mali odsudzovat niekoho iba zato,ze vyjadri otvorene svoj nazor .Urcite nie si sama,ktora takto uvazuje takych je na svete omnoho viac.Dotycne osoby by si mali uvedomit,ze si sa len chcela spytat na ich nazor.Ja osobne by som ocakavala ludskejsi pristup,pomoc,radu,objasnenie a pod.Musim vsak povedat,ze sa priklanam k niektorym nazorom,tym triezvejsim.Aj ked mas toho vela a obavas sa ci to zvladnes nemaj strach zvladnes.Lebo za take vypracovanie bakalarky das dobrych 300 euro a to este nemas istotu,ze ti ju kvalitne vypracuju aj ked samozrejme da sa to.Podla mna je to dost velky risk,moc by som sa na to nespoliehala.V dnesnej dobe pokial nepoznas dobre ludi a zle odhadnes aj tak dopadnes.Tu musi fungovat 100% spolahlivost ,je to ako pri stavani npr.toho domu aj tu musis kontrolovat,overovat,preverovat,upravovat a pod.A zasa ruku na srdce,nedas tych 300euro radsej do domacnosti?A v konecnom dosledku budes hrda na samu seba,ze si to zvladla.Do bakalarky sa vklada cestne prehlasenie o tom,ze si pracu vypracovala samostatne a pod toto sa ty musis aj podpisat.A obhajovat nieco co napisal niekto druhy no neviem,neviem.Aby si sa v tom potom nestratila,aby sa skutocne nestalo,ze by to komisia odhalila,lebo vies niekedy staci tak malo,taka banalita,dobre mierena otazka ta moze veru zaskocit.Toto vyuzivaju hlavne vplyvny ludia,dobre financne zabezpeceny,podnikatelia,ktori maju kopu znamosti a hlavne sa im nic nestane,ked im na to pridu.Tvaria sa ako su len zaneprazdneni,nemaju cas,lebo vela pracuju a mozno nemaju ani ako sa hovori filipa na to aby vobec nieco dali do hromady,tak si radsej zaplatia,ved peniaze hybu svetom.Ziska titul pre neho za facku,tvari sa ako velky boys,blby ako backora,tvari sa dolezito a v hlave vymetene.To je vsak o niecom inom.Neodsudzujem cloveka za to,ze polozi nejaku otazku,ze sa verejne zdoveri so svojim problemom a chce iba poradit,ze hlada akesi vychodisko zo svojej situacie.Ja osobne nemam skusenost s niecim takym, ani nikoho vo svojej blizkosti,kto by vyuzil taku sluzbu.Je vsak pravda,ze je to horuco diskutovana tema a ak je niekto sikovny skutocne moze prist na to,ze to nie je tvoja praca,ale rovnako sa moze stat,ze ti na nic nepridu.Je to aj o tom ako sa ty vies s tymto pocitom vysporiadat.Ja osobne som nedavno odovzdavala bakalarku,nemala som ani sajnu o tom ako zacnem, kopa knih okolo mna,vybrat to co povazujem za dolezite, dat to akosi do hromady no samozrejme su to nervy,zaberie to cas, kopa veci ide na ukor rodiny, ale ten konecny vysledok myslim stoji zato.Podpisat sa pod nieco coho autorom nie som, povazujem za riadnu davku drzosti,arogantnosti,nemoznosti.Tych niekolko stran urcite do hromady das aj ty.Ked zacnes pisat neboj sa este sa budes cudovat co vsetko je mozne zo seba vydat.Bude na teba hrdy tvoj manzel,tvoje okolie,tvoje deticky,ktore pridu na svet a aj ty sama.Hlavu hore a hor sa do prace je najvyssi cas.Ked budes mat po tom a spomenies si na mna ozvi sa ako si dopadla.Drzim palce.

inkinka
13. apr 2012

@bakalarka

Podpisat sa pod nieco coho autorom nie som, povazujem za riadnu davku drzosti,arogantnosti,nemoznosti.

ty si sa k otázke kupovaných diplomoviek vyjadrila jemne, ohľaduplne a kultivovane 😉

bakalarka
13. apr 2012

bakalarka@inkinka ako si to myslela.Ja som jasne napisala,ze suhlasim s nazorom vypracovat si to sama.Mozno aj ja pisem s trochou davky drzosti ale nepaci sa mi ked sa hned niekto odsudi.Ta osoba sa nam otvorila verejne,chcela mozno pocut aj iny nazor,radu,pomoc a mozno prave tym sme jej pomohli.Ja by som jej urcite nepovedala aby nestudovala naopak dodala by som jej sebavedomie.Nie je umenie ponizit,urobit rychly zaver ale posunut na tu spravnu kolaj.Vsetci robime v zivote chyby,dopustame sa omylov.Nikto nie je 100%-ny.Je malo ludi,ktori ta vedia podrzat ked ti je tazko,postavit sa na tvoju stranu,zastat si ta.Malo kto o tebe dnes povie nieco pekne,dobre,pochvali ta, radsej povie opak to je jednoduchsie.Inkinka nepoznam ta ale tvoja reakcia ma tak akosi prekvapila.Opisujes bakalarsku pracu ako nejaky blabol a skola typu soc. pr. Mozem ti osobne povedat,ze takato praca vobec nie je nejaky blabol.Nie je to sranda vstupit do miestnosti,v ktorej na teba caka komisia a ktorej ty musis odprezentovat tzv. blabol a ten si aj obhajit aj ked vies o com pises.Sprska otazok na teba ked si v strese,strachu,ver urobi svoje.Pisanie bakalarskej prace nie je o tom,ze ty lusknes prstom a je to hotovo, je to o zhanani odbornej literatury, odbornych clankov,ktorej je velmi malo a ver,ze aj to je umenie a boj s casom.Musis vediet pouzit svoju vlastnu tvorbu,formulovat vety a nie ju od slova do slova odpisat z knihy.Nie je to o jednej knihe ale o niekolkych knihach,clankoch a daj tam to co je pre pracu dolezite.Potom pracu zober,bez za konzultantom ukaz mu ju a az potom zistis co je pisat bakalarsku pracu.Ked sa mu nieco nepaci,nieco mu v tvojej praci nesedi,lebo ma inu predstavu ako ty mozes zacat znovu.Typy takychto prac musia mat aj svoju nalezitu formu.To nie je o pisani diktatu v skole.Ti co to zazili vedia velmi dobre o com pisem.Ja sama som studentkou skoly typu socialna praca a nehanbim sa za to aj ked ludia maju rozny nazor ja im ho neberiem.Mne tato skola dala iny pohlad na ludi.Ja sa povazujem za cloveka,ktory ma este stale ako sa hovori chrbtovu kost.Stretla som sa s nazorom, ze dneska moze byt socialnym pracovnikom kazdy, ze vystudujes lavou zadnou.No nech sa paci nikto nedostane skusku zadarmo aj na tu sa musis pripravit.V takom pripade dnes moze byt kazdy lekarom,pravnikom a vlastne hoci cim ved je to take jednoduche vystudujeme predsa lavou zadnou.Inkinka prosim napis aky typ vysokej skoly si vystudovala ty.Mozno zvladnem este jednu.

osabela
14. apr 2012

Svetlanka111 doporučila by som Ti aby si o tom verejne nepísala ako vieš je to trestný čin. Stojí Ti za to poťahovanie a vysvetľovanie??? A to sa môže stať že už nebudeš môcť doštudovať na žiadnej škole. Napísať niečo pod čo sa podpíšem že som to vypracovala sama je fantastický pocit. Musela by som sa hanbiť postaviť sa pred komisiu vzdelaných ľudí a tváriť sa ako som sa na tom narobila a pritom ani neviem čo chcel autor povedať.

inkinka
14. apr 2012

@bakalarka viem, ako sa píše bakalárska práca, písala som na ne oponentské posudky 😉

bakalarka
14. apr 2012

bakalarka@inkinka v takom pripade sa ospravedlnujem, myslela som si,ze tu pise osoba,ktora pohrda takymi ludmi,ktori studuju.Z pisania to tak vyzeralo.Ako to vyzera nie kazdy student pristupuje k tymto veciam zodpovedne.Suhlasim s tym co teraz napisala osabela o postaveni sa pred komisiu skutocne vzdelanych ludi.Preto som aj napisala,ze to povazujem za drzost ,arogantnost a nemoznost.Tu nemoznost som mozno mohla nazvat neschopnostou,lebo ak niekto studuje tri roky a nedokaze dat na papier to co pocas troch rokov zurocil,tak je skutocne nemozny.Len som to mozno napisala ozaj jemnejsie.Len nerozumiem tomu,preco osoba ako ty,alebo vy pise,ze su to blaboly ved to su pre cloveka dolezite veci.A este navyse ked pises oponentske posudky,teraz neviem ci mam tykat,alebo vykat tak mi je hned jasne,ze si vysokoskolsky vzdelany clovek.Styl akym si alebo ste pisala by som priradila nejakej zatrpknutej osobe,ktora sa potrebuje dobre vyvrsit na niekom.A mozno ze takto ludia pisu aj zamerne,lebo dokazu od danej osoby vytiahnut to co potrebuje vediet.Ale aj tak si za tym co som doposial napisala stojim s tym,ze mozno nie kazdy musi suhlasit.Je to vec nazoru,postoja.Nie je nutne hned niekoho potapat v lyzicke vody.

yogino
14. apr 2012

AHojte nemal niekto teraz skúšku s Rudolfovou paliativnú starostlivosť? AKé otázky dáva moc by mi to pomohlo diki

inkinka
14. apr 2012

@bakalarka ľudí, ktorí naozaj študujú si vážim, mne vadia ľudia, ktorí sa len tvária, že študujú, štúdium flákajú, zadania a záverečné práce si kupujú. Teda sme sa v podstate zhodli, len mne sa nepáči už aj to, že niekto čo aj len zauvažuje nad možnosťou diplomovku si kúpiť.

bakalarka
14. apr 2012

Tak ano to je pravda ,za seba mozem povedat,ze ani mna by toto nenapadlo je to hanba pre cloveka ked sa znizi k niecomu takemu.Ale medzi nami su ludia,ktori proste hanbu nemaju a nestitia sa nicoho.Ja mam vo svojom okoli ludi,ktori mozno ani nevedia na co sa dali,mozno nikdy nebudu vykonavat soc. pracu,bud si len potrebuju doplnit vzdelanie aby sa udrzali v zamestnani,alebo prahnu iba po titule.V takom pripade by som neuvazovala o studiu.Ak vystudujem hoc aky obor,mala by som sa snazit aj o to aby som sa v nom uplatnila,zurocit to co mi skola dala,hlavne vedomosti.Myslim,ze to ostatne pride samo a postupne.Dnes kazdy vie,ze nieco ine je teoria a nieco ine prax.Myslim,ze prave prax,ktora je dolezita ti da vela stavia ta do roznych situacii a ty ich musis vediet riesit,musis sa popasovat s roznymy problemami.V prvej rade musi mat clovek vztah k tomu co vystudoval,najst sa v tejto oblasti.Ja osobne pracujem v oblasti zdravotnictva ale chcela by som sa venovat v buducnosti tejto praci v buducnosti pisem preto,lebo dobre vieme ake je to so zamestnanostou prace nieto.Dnes nemozu najst pracu ani ti mladi ani ti starsi je to tazke.Mna by velmi bavilo pracovat ako skolsky soc. pracovnik no bohuzial situacia je taka aka je aj legislativa samozrejme.Patrim do tej strednej vekovej skupiny.Stretavam sa s nazorom a to aj v praci od kolegyn,ze naco mi je VS.Ja najlepsie viem na co .Je to super pocit ked sa posunies niekam dalej,pracujes na sebe,chces nieco v zivote este dosiahnut.Skoda,ze som nezacala trochu skor.Kazdemu kto chce od zivota viac a ma chut,vôlu nech to zmeni.Myslim,ze aj vzdelanie je pre cloveka dolezite,pre samotny trh prace.No predstav si situaciu, ze prides na urad prace a co im vies ponuknut?Je to vzajomne co zasa vie ponuknut urad prace povedzme tebe.Ale nikdy nevies kedy oprasis papier.To este neznamena,ze ked je problem so zamestnanostou,ze nemusime studovat,vzdelavat sa.Ja som chcela,isla som.Nie som sice jednotkarka,ale rozsirila som si svoj obzor,mam iny nadhlad a zas je clovek o nieco mudrejsi.Som rada,ze som nieco dokazala aj ked nie az tak vela mozno podla niekoho,ale zdvihne ti to urcite aj sebavedomie.V ziadnom pripade to nerobim cisto iba pre titul.Kde je napisane,ze clovek nemoze v zivote robit aj nieco ine,ak sa na to citi nech to zmeni.Toto vsetko obohacuje cloveka.

erzulik
14. apr 2012

@jajalinka ano mala si pravdu musela som si to vybavit s podpismi aj tak dakujem.Ty teraz koncis Bc?

erzulik
14. apr 2012

Baby za akych podmienok ziskam cerveny diplom len tak ma to zaujima! 😲

monicka07
14. apr 2012

Ahojte, prosím Vás má niekto vypracované štát. bakal. otázky? Hlavne sa jedná o otázku ekonomické aspekty soc. práce a soc. politiky. Ekonomické teórie a sociálna práca. Nevieme si s tým ako kolektív rady, nevieme nájsť správnu odpoveď na otázku. Budem vďačná za pomoc... 🙂

yogino
15. apr 2012

Dievčence prosím Vás nemáte niekto sociálne poradenstvo- materiál od Schavela? Doteraz nám nedali na strábnku materiál a skúšku mám budúci pondelok a nemám sa z čoho učiť moc by mi to pomohlo! Dikes

jazminn
15. apr 2012

@yogino musíš dať adresu, kde to chceš poslať...

marcelkamm
15. apr 2012

Ahojte neporadili by ste mi nejaké otázky do dotazníka?
potrebujem jeden dotazník pre Seniora ktorý využíva terénne sociálne služby doma a druhý pre seniora ktorý je umiestnený v domove dôchodcov,
Dotazníkom mám zistiť výhody a nevýhody, aké služby poskytuje pobytová forma, a terénna, aká starostlivosť alebo čo im chýba pri starostlivosti o nich a tak ďalej 🙂
Ak by ste boli také ochotné 🙂 ďakujem Vám
marcelka.byk@azet.sk