VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

jazminn
21. máj 2012

Socialne poradenstvo - prof.SCHAVEL z čoho ste sa učili, a aké dáva otázky na skúške: jazminn@centrum.sk

saarusik
21. máj 2012

ahojte studuje tu niekto 4 rocnik a ma za sebou skusku z predmetu Teoria socialnej prace?? ak ano napiste cim skor dakujem

susbum
21. máj 2012

@omnia23 Neda mi sa nezapojit sa do debaty!!!! Pretoze, ak niekto tvrdi, ze Alzbetka v BA je uplne lahka skola a ze sa menej ucime, pravdepodobne je to iba jeho osobny nazor!!! a pravdepodobne nemal takych vymakanych profakov ako nasa skupina a to koncim tento rok BC. Na kazdu skusku sme "makali" a ten kto sa neucil bol flakac a ten odpisoval, comu nie vzdy vyslo, tak pozor na slova, ktore sa pustaju na Alzbetku v BA, pretoze to vrha velmi zly tien na celu skolu....

omnia23
21. máj 2012

@susbum no vsak logicky ak ja nieco pisem,tak je to moj osobny nazor 😉

Ja Vam neberiem,ze sa ucite.Opat opakujem,ide len o to,ze na inych skolach maju ine kvanta uciva ako na socialnej praci na Alzbete.Vidim,co sa ucia moji znami,a nie je toho az tak vela ako na inych skolach.

Dalej som sa vyjadrila k prijimaniu,co je tiez nepopieratelny fakt.

jazminn
22. máj 2012

Ženy, naozaj nemáte nikto spracovaného Schavela 4. roč. Socialne poradenstvo? jazminn@centrum.sk

evelina55
22. máj 2012

@jazminn na schavela sa ti staci ucit z jeho knihy socialne poradenstvo a komunikacia a uc sa hlavne vselijake rozdelenia.. on je na skuske v pohode

123ctv
22. máj 2012

Ti, co ste uz statnicovali - jedna otazka - vytiahnute otazky sa vracaju spat do hry alebo nie???

sisi01
22. máj 2012

Ahojte, prosim vas je tu niekto kto ma uz za sebou skusku z teorie SP s prof. OLAHOM??? Viete mi dat nejake info o priebehu skusky? Dakujeeeeeeeeeem 🙂

jazminn
22. máj 2012

Na diplomovú prácu Vám témy určuje Vaša škola? alebo môžete použiť témy školy v Bratislave...? Môžete mať tému, ako ste mali na Bc?

janka46
22. máj 2012

@jazminn zoznam tém bol určený školou dal sa stiahnuť na stranke školy, mohli sme mať podobnu tému ako na Bc. trochu pozmenenú, ak schválilo vedenie 😉

11011961
22. máj 2012

@jazminn
No aspoň u nás si si mohla po dohode so školiteľom zvoliť aj inú tému na DP ako ponúka stránka školy.
Neodporúčali nám pokračovať v bakalárke, lebo môže dôjsť k zhode.

11011961
22. máj 2012

@sisi01
Skúšky s prof. Oláhom sú dosť náročné - aspoň čo sme mi mali s ním na skúške z teórie SP. Otázky len tie základné vzťah medzi teóriou a praxou (nakresliť kruh z jeho prezentácie), tabuľku formálne a neformálne teórie no a ešte dával z hlavy na zamyslenie typu . genéza vývoja teórii v Európe, v USA a v SR. Treba sa celkom vážne naučiť tých 35 otázok čo nám dal (veď sú to zároveň aj štátnicové otázky) a pozrieť sa do jeho prezentácie. Ja som sa osobne učila na túto skúšku tri týždne ( a to mám rodinu, a dosť náročné zamestnanie) ale oplatilo sa. Dala som to na prvý krát a podľa prof. Oláha za A. A to poteší..... Takže držím palce.

jazminn
23. máj 2012

@11011961 my môžeme z bakalárky 30%.

sisi01
23. máj 2012

@11011961 Dakujem za info, viem, ze jeho skusky su narocne, uz som s nim jednu mala a ani neviem ako som ju vlastne spravila na prvykrat... 3 tyzdne si sa ucila? Ups tak to uz asi nestiham, teraz mam skusku, na ktoru sa ucim a tri dni po nej mam s nim, takze to vidim na opravak... Co uz... Dlho dlho nic a potom nam navalaju terminy den po dni za sebou...

11011961
23. máj 2012

@sisi01 Neboj, hlavu hore, hlavne si pozri jeho prezentáciu, z nej dáva dosť otázok
Držím palce

asad3
24. máj 2012

@11011961 ak sa dá, mohla by si mi tú prezentáciu poslať na mail, pretože nám ju neposkytol. Mala si vypracované tie otázky? Nám sa to tiež kopí. Skúšku zo zimného semestra - metody s komunitou máme až teraz a o dva týždne na to teoriu SP. Budem vďačná. Môj mail: asad3@atlas.sk. Díky ...

lelask
25. máj 2012

No ahojte, niesom sice z vasej skoly , ale podelim sa o zazitok. Konecne som sa trochu prebrala zo statnic z toho SOKU co som tam zazila . Bolo to hrozne, boli sme tam od 8.00 do 16.45. Isla som medzi poslednymi, tak som uz bola taka vystresovana, unavena, hlava ma bolela, dusno bolo , ze sa ani dychat poriadne nedalo. Ini boli hotovi a na ceste domov uz o 14.00. Nasa komisia bola strasna, krutili nas, rypali sa v nas, no des. Ja som teda mala stastie pri teorii- spravila som na same A, ale pri bakalarke som schytala FX . Ani vo sen by ma nenapadlo, ze sa take nieco moze stat, nakolko moja praca bola ohodnotena skolitelkou a oponentom na pracu na vysokej urovni s hodnotenim A a bez otazok k praci. Ini mali aj 6 otazok. Bola som asi jedina, ktora mala bakalarku bez otazok. Pan predseda komisie mi pvedal, ked som im o nej porozpravala, ze som celkom peknu pracu napisala, keby som tam nedala ten prieskum. Ze ma mala na to skolitelka alebo oponent upozornit, ze som tam mala dat inu metodu, lebo tabulky s percentami tam proste nemali byt. A ze kto nam to kazal robit prieskum, ze oni to od bakalarov ani neocakavaju, a ze preco vsade davame %, ze ci su tie hodnoty take vyznamne, ze to este aj do % davame. Jasne povedal, ze je to chyba skolitela a aj oponenta, ze na to neupozornili a nechali to ist na obhajobu.
Viete si asi predstavit aka som bola zlomena, stravila som na tom 3 mesiace, den , noc, bez spanku, nahanala knihy atd. a nakoniec chybou niekoho , kto to mal kontrolovat a viest ma sa na to pravdepodobne vyflakol a ani to poriadne necital, som to nespravila . Ked si predstavim, ze to mam zase prerabat emoticon a hlavne ani neviem koho si najst ako noveho skolitela, komu verit atd., ach jo. Volala som majitelovi nasej skoly, ze co sa mi stalo, tak vraj napiseme nejake odvolanie, no ale neviem....
Este stale mi je z toho do revu, zo sklamania, z bezmocnosti.

grettka
25. máj 2012

@lelask preboha, prosim ta a z akej skoly si?

Problem byva ten, ze casto aj kmenovi ucitelia - skolitelia podavaju rozdielne informacie.
U nas sme dostali pokyn, riadit sa svojim skolitelom (som na UK). A prave u nas sa kladie doraz na to, aby aj bakalari dokazali robit vyskum. O tom to je, zvladnut teoriu, zakladnu metodologiu a ukazat, ze s dokazes s tymi metodami pracovat. Spravne si nastolit vyskumne hypotezy a otazky. Nemusi to byt este super ultra sofistikovane, ani ten vyskum nemusi nic svetoborneho ukazat, len to, ze si pochopila ako sa s tym pracuje.

Len ma prekvapuje, ze skolitel sa za teba nepostavil?? Isla by som si to s nim vyjasnit. Ak ta na to neupozornil, tak ziadaj vysvetlenie. Opytaj sa, ako by to riesil teraz. Az potom skus hladat niekoho ineho. Do kedy to musis prepracovat? Kedy mozes ist znovu k obhajobe?
Verim, ze si sklamana, ale ber to ako vyzvu ukazat, ze to vies urobit a ze ta to nepolozi.
Drzim palce 🙂

svetlanka111
28. máj 2012

pls 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
nemáte niekto skúsenosti s Pani prof. Margitou Minichovou???

svetlanka111
28. máj 2012

@lelask no tak to je mi ľúto..koho si mala školitela a koho oponenta? a kto ťa nenechal prejsť z tej práce?
môžeš napísať aj do IP

morava64
29. máj 2012

@svetlanka111 pani prof.Minichová je v pohode, na síce skúške delí do skupím, chodí po triede, opísať našepkať sa nedá, na lavici v lavici nič nesmie byť. Ale je spravodlivá. oplatí sa učiť

morava64
29. máj 2012

Ahojte, prosím nemá niekto naskenovanú knihu Etiku od Mátela? Pomohli by mi aj spracované materiály z jeho prednášky. prosím poslať na mail: mtuzakova@gmail.com. ďakujem

adrika755
29. máj 2012

@svetlanka111 Prof.Minichova je perfektna osoba,ktora si myslim,ze jedina pripravi cloveka na statnu skusku,robi to presne tak,ako na statniciach,musis mat z kazdej otazky aspon co to k veci popisane,aby si presla,ak mas jednu perfektne a druhu nemas ides znova,mam s tym skusenost.Ona je jedna spravodliva,uzasna osoba,ktora donuti cloveka rozmyslat.Az mi je luto,ze ju mat uz nebudeme v druhom rocniku.Dava dve otazky,pol hodinku na vypracovanie,pri nej nie je sanca opisovat,je dolezite sa pripravit na jej skusku,ale oplati sa.Dava sancu aj ustne,ak mas stres a nestihas pisat.Treba sa s nou dohodnut Ak budes nieco potrebovat,napis,rada poradim. 🙂

svetlanka111
29. máj 2012

@adrika755 veľmi pekne ďakujem za odpoveď

laura123456
30. máj 2012

@magisterkasp Ahoj, porposim o info na laura.lek@centrum.sk

emmuska11
31. máj 2012

@11011961 ahoj prosim ta neucil ta nahodou Slovak psychologiu? 🙂 Ak ano aky je na skuske. Vdaka

ja_nka88
31. máj 2012

Ahojte,prosim Vas nema niekto vypracovane otazky na Teoriu socialnej prace s doc.Olahom?

11011961
31. máj 2012

Ahoj, tak toho pána vôbec nepoznám
@emmuska11

emmuska11
31. máj 2012

@11011961 vdaka 🙂

medulienka31
1. jún 2012

ahoj, neviete niekto ako prebieha skúška zo sociálneho poradenstva s M. Tomkom?