VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

ivana29
17. jan 2012

Ahojte kočky tak pomaly nám začína letný semester... 😖 😖 😲 😲 😲 😎 😉
Chcela by som Vás poprosiť o info o týchto prednašajúcich, kedže ich vôbec nepoznám 😖
Projektovanie v SP - Dr. Kovaľová
SOP soc.-práv. ochrana detí- doc. Oláh
SP s rómskymi komunitami - doc Loran
SP s ment postih. a viacnásobným .zdr. znev. Dr. Madunická Dr. Riapoš
Budem vďačná za každú informáciu 🙂 🙂 😉

jahodka35
17. jan 2012

Dievčatá piatačky, neviete mi pomôcť v diplomke vo výskume pri overovaní hypotéz s druhostupňovou štatistikou, napr. chí-kvadrát, t-test a pod.? Moja školiteľka to žiada a ja s tým neviem pohnúť.... čo sa týka fera dovi-dopo, nič nás nenaučil, teraz to vidím pri písaní diplomky, tlačte ho do toho, aby vám na prednáške ukazoval praktické veci, ďalší na rade p. Roman L. mal nás na penitenciárnu a postpenitenciárnu SP, viac ako polovicu na prvej skuske vyrazil, vela ludi robila na druhý až tertí krát, takže je veľmi prísny, u oláha ste zabudli, že zákon 448/2008 a 305/2005 upravuje aj povinnosť supervízie a v druhej otázke sme my dávali aj streetwork, ale vôbec to nekontroloval, takže nič sa nedeje.... ISBN si daj názov knihy do googla a väcsinou ti to nájde...

majda1981
17. jan 2012

@ivana29 ahoj my sme mali SOP s Oláhom dal nam otazky ktore sme si vypracovali podla knihy a zákona treba sa dobre naucit na skuske musis mat vypracovane z kazdej otazky aspon nieco neprejdu ty ktori maju napr. dve otazky na acko a tretiu nic... ale inak bol fajn 🙂

tinulka26
17. jan 2012

Ahojte, nemáte niekto naskenovanú túto knihu: Hudecova A., Brozmanova, Gregorová 2009 Sociálna práca s rodinou. Alebo hocijakú čo sa týka SP s rodinou 😉 Ďakujem veľmi by ste mi pomohli.

perla_11
17. jan 2012

ahojte..nemá niekto vypracovaných 28 otázok od Tkáča - aplikovaná sociálna politika? veľmi by Ste mi pomohli...aj ja pomôžem s niečim ...dakujem

lienkalenka7
17. jan 2012

@perla_11 Pošli mi tvoj email a pošlem ti vypracované otázky.

lucia37
18. jan 2012

Ahojte, prosím vás, mali ste niekto zdravotnícke právo s prof. Vlčekom?Ako to prebiehalo? Ďakujem...

marianna85
18. jan 2012

Politika zamestnanosti s prof. Tkacom-materialy velmi surne.dakujem

indiankaindi
18. jan 2012

Ahojte, viem že niektoré končíte so záverečnými prácami, tak len malá pomoc možno, na stránke
www.diplomove-prace.webnode.sk Možno nájdete to, čo hľadáte 😉

lienkalenka7
18. jan 2012

Ahojte ... prosím Vás má už niektorá s Vás za sebou skúšku Aplikovaná sociálna politika, prof. Tkáč ??? Dajte mi nejaké infošky aká bola skúška. Mooc Ďakujem 🙂)

mira1
18. jan 2012

Ahojte, nema niekto vypracovane otazky na Politiku zamestnanosti od prof. Tkaca, prosim.

11011961
18. jan 2012

@lienkalenka7
Skúšku z ASP s prof. Tkáčom som mala minulý týždeň.
Dá dve otázky z 28, čas 30 minút na vypracovanie. Dosť dáva pozor, stále chodí po triede, sú dve skupiny A, B
a každá skupina má iné otázky. Ak nájde ťahák, bez milosti ho vyhodí na ústnu skúšku. Ak ho nenahneváte bude to OK.
Jeho spôsob hodnotenia je dosť zvláštny, niekto mal napísané dve otázky na jednu stranu a dostal A a zase niekto aj tri strany a dostal D. Treba sa naučiť, aspoň to najdôležitejšie, veď je to štátnicový predmet.
Najčastejšie opakujúce otázky boli: soc. zabezpečenie, nástroje, subjekty, voľný pohyb osôb v EÚ, Rada Európy,
financovanie SP, kolektívne vyjednávanie, a dokumenty - ľudské práva.
Snáď Ti to pomôže.

kali777
18. jan 2012

@lienkalenka7
Ahoj lienkalenka7, prosím Ťa ak môžeš pošli aj mne tie vypracované otázky (28) od Tkáča na sociálnu politiku. Nemáš náhodou od niekoho z minulého roka materiál na Teóriu sociálnej práce - Mátel, počula som niečo že im minulý rok dal prečítať 2 knihy. Ak náhodou vieš o aké sa jedná napíš mi ich názov. Díky moc
mail: kalimerko123@azet.sk

miriqa
18. jan 2012

Ahojte, nemate niekto nahodou nactrtnutu pracu na SP s rodinou? Moc by mi to pomohlo....

perla_11
18. jan 2012

@11011961
Prosím ťa, aké je to číslo otázky - voľný pohyb osôb v EU ...dakujem 🙂

11011961
18. jan 2012

@perla_11 písali sme o EÚ a hlavne z jeho skrípt a to čo nám diktoval na prednáške, to mu stačilo

perla_11
18. jan 2012

@11011961
ja som nebola na jeho prednáške do konca,nemám to v zošite ☹( a ani neviem kde to mám hľadať,je toho veľa ☹(

sisi01
18. jan 2012

Ahojte,mali ste niektora skusku s prof.Smolenovou -paliativna starostlivost?Ako to prebiehalo?dakujem.🙂

lienkalenka7
18. jan 2012

@kali777 Ahoj. Poslala som Ti na email vypracované otázky. Čo sa týka Mátela tak ten nás neučil, takže s tým Ti neporadím. Pa

lienkalenka7
18. jan 2012

@11011961 Uffff ... no to by aj mňa zaujímalo čo tam mám napísať ?! Poraď nám pár viet na ten voľný pohyb osôb. Ďakujeme moooooooooc. Pa

livinka97
19. jan 2012

Ahojte,

obdržali sme nový rozvrh, tak by som sa chcela informovať o nasledovných vyučujúcich na daných predmetoch:
Sociálne služby- Mgr.Pollák
Soc.prevencia- prof.Schavel
SP vo verejnej správe- PhDr L.Roman
Regionalistika- PhDr Árpová.

Budem vďačná za každú informáciu o danom vyučujúcom, skúške...a za každý materiál na daný predmet.
ďakujem veľmi pekne a prajem príjemný deň.

11011961
19. jan 2012

@lienkalenka7
Európska únia je nadnárodné integračné zoskupenie štátov. Formálne vznikla v r. 1993 na základe ratifikácie Maastrichtskej zmluvy členskými štátmi. EÚ je založená na hodnotách úcty k ľudskej dôstojnosti, slobode, demokracii, rovnosti, právnemu štátu a dodržiavanie ľudských práv. Cieľom EÚ je presadzovať mier, hodnoty EÚ a dosiahnuť blahobyt jej národov. Sociálna politika patrí k hlavným politikám EÚ, spája sa s politikou zamestnanosti a patrí medzi tzv. komunitárne (koordinované) politiky.
Hlavným cieľom sociálnej politiky EÚ
Je prispievať k zvyšovaniu výkonnosti ekonomiky prostred. zvyšovania schopnosti ľudí a ich uplatnenia v spoločnosti, cieľom EÚ je zaistiť v každej členskej krajine určitý minimálny sociálny štandard.
K základným hodnotám súčasnej sociálnej politiky EÚ patrí:
- sociálna spravodlivosť,
- solidarita,
- vzájomné zdieľanie ďalších spoločenských hodnôt.
1.12.2009 zanikol názov Európske spoločenstvo a vznikol jednotný názov Európska únia. V súčastnosti združuje 27 štátov a SR sa stala jej členom 1.5.2004.
Doplň si ešte niečo z jeho poznámok.

paka
19. jan 2012

@livinka97

Soc. prevenciu so Schavelom som mala, je uzasny. Podla mna najlepsi profesor na skole.
S L.Romanom budem mat skusku 7.2. - SP vo verejnej sprave, uz som mala pednasku, no uvidime....

jarusa22
19. jan 2012

@perla_11 aké sú tie otázky pretože aj ja mám 28 otázok-druhý roč.soc. práca-úvod do soc.politiky

perla_11
19. jan 2012

@jarusa22
mi máme s Tkáčom - 28 otázok aplikovanú sociálnu politiku - 4.ročník

lienkalenka7
20. jan 2012

Ahojte 🙂) .. takže včera som mala skúšku u prof. Tkáča. Neodporúčam Vám žiadne taháky !! U nás tak asi 5 ľudí vyhodil lebo si dával pozor a celý čas chodil!! Otázky nedáva vôbec zákerné, ale také čo musíme proste vedieť. Mali sme Radu Európy, Európsku úniu, Sociálna práca + Sociálna politika pojmy a rozdiely, druhá skupina mala Soc. zabezpečenie, ale druhú otázku si nepamätám. Je dôležité hlavne učiť sa aj s jeho poznámok, ktoré nám diktoval na hodine, lebo sa mu nepáčia naše vypracované otázky ! Tiež je dobré nakresliť mu tú mapku, ktorú nám kreslil na hodine. Je to veľmi zlatý a férový profesor ! Po skúške nám testy hneď opravil a zapísal nám známky. Prajem Vám príjemné učenie.

majjat
20. jan 2012

dievcata opakovane, nema niektora z vas knihu metody socialnej prace v praxi, olah et al., rok 2011. potrebujem z nej ISBN. prosim ak ju niekto ma nech mi napise do IP. surne ☹

lenca10
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lienkalenka7
20. jan 2012

Ahojte ... prosím Vás nemali ste niektorá s Vás skúšku s prof. Mikloškom - Soc. práca s rodinou ?? Treba vypracovať prácu a tí ktorí neboli na prednáške tak si musíme naštudovať 2 knihy. Viete mi povedať ako prebiehalo skúšanie ?? Ďakujem.

martina158
20. jan 2012

lienkalenka7 ahoj mozem ta poprosit o zaslanie materialov sp v zdravotnictve? tiez chdosim na sp do Mi rada preposlem materil na vymenu 🙂 dakuejm tinat14@azet.sk