VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

yogino
19. sep 2012

@medulienka31 už je to vybavené

yogino
19. sep 2012

Baby kto mal už manažment v sociálnej práci s doc. Ing. Bugri?, alebo Vevrčaková alebo Žufa? mohli by ste mi poslať materiál?

dieselko
19. sep 2012

Ahojte, mal uz niekto skusku s Dr. Lacom - predmet SOCIALNA PATOLOGIA? Chcem sa opytat, ake dava otazky na test?

vikina777
20. sep 2012

@yogino Ahoj. Znížili Ti školné alebo nie? Tiež študujem na tejto škole a nevedela som, že je možnosť požiadať o zníženie školného.

yogino
20. sep 2012

@vikina777 Hej znížili

kakli
21. sep 2012

Ahojte, veľmi by ste mi pomohli, ak máte preskenované knihy o sociálnej komunikácii. Bola by som strašne rada. Píšem bakalársku prácu a nemôžem si dovoliť kúpiť, či požičať tak veľa kníh. Môžete mi ich poslať na mail: nalika@azet.sk
Ďakujem!!

jazminn
22. sep 2012

@dieselko otázky dáva tie najzákladnejšie a naozaj chce iba podstatu, úplne v krátkosti,,,

labus
23. sep 2012

@nanika ahoj a budu predlžovat študium na Bc.,,? Mne na tejto škole študuje syn na dennom študiu je 2hák. Ja som mala v 17 prveho syna a tak som strednu ukončila výučným listom miesto maturity a teraz na stare kolená...mám 41 ked už deti študuju idem maturovat 🙂 🙂 🙂 zo spolužiačkou uvažujeme prihlásit sa na Sv. Alžbetu na externe študium 😉 manžel má Vš. syn jeden BC a študuje dalej,druhý je ten na tejto škole a tretí je prvá na gympli tak chcem študovat aj ja ...no ak predlžia študium ved budem večný študent 😀 😀 😀

nanika
23. sep 2012

@labus ano, predlzene studium plati na Bc a Mgr o jeden rok od buduceho skolskeho roku. Cize od 2013/2014 sa bude Bc studovat 4 roky a Mgr 3 roky, predtym 3 a 2 roky :( Samozrejme pre externych studentov. Takze si zaplatime viac, viac budu nase rodiny tym trpiet, zamestnavatelia a velmi pochybujem o tom, ze bude zvysena kvalita externeho studia, skor hura, skoly zarobia viac bubakov. Ale mala by sa urcit vraj max hranica skolneho za titul, tak uvidime...

labus
23. sep 2012

@nanika Dakujem za odpoved - sakra takže dlhšie a za viac bubákov no paráda ☹ ☹ ☹ ☹

yogino
24. sep 2012

@nanika nechcem byť na teba zlý ale mnohý z Vás by si mali uvedomiť, že peniaze ktoré škole dávate nie je len na školu ale časť tých peňazí ide aj do Afriky a na rôzne projekty školy ktoré pomôžu tým čo to naozaj potrebujú. Ja osobne radšej dám škole peniaze a viem,že možno práve niekde v Afrike ( aj keby to bolo jedno euro z môjho poplatku za štúdium) možno za to jedno euro kúpili vakcínu ktorou zachránia život jednoho z mnohých detí, ktoré sa tam liečia. A ja mám dobrý pocit, že možno vďaka mne to dieťa prežije možno raz vyrastie, vyštuduje a tiež sa zaradí do života a za to mi to stojí. Mnohý nadávajú na túto školu, že je taká alebo taká ale ja som rád, že je. Vďaka tejto škole som vyštudoval vysokú a mám väčšiu šancu mať prácu. Nie som žiaden génius, mám problémy z učením a musím sa viac učiť ako ostatný moji spolužiaci aby som vôbec urobil skúšky a vďaka tejto škole som tú šancu dostal pretože na každej inej škole by som to učivo nezvládol. Vážim si všetkých vyučujúcich ktorý ma učili a boli ochotný mi vísť v ústrety aj na skúškach aj na štátniciach. Pán rektor Krčmery je úžasný človek ktorý nemyslí na seba ale hlavne pomáha druhým a pomohol aj mne takže klobúk dole za prácu ktorú robia. Takže veľké diki patri celej škole a vyučujúcim a nehanbím sa priznať to

nanika
24. sep 2012

@yogino preco, bud na mna zly. Ja nie som kriticka na VS SvA, ja som kriticka k novemu zakonu, vdaka ktoremu bude moje studium trvat o rok, ak sa rozhodnem ist dalej, tak o dva roky dlhsie, co nie je len skolne, to su v prvom rade nervy. Je rozdiel platit o rok, o dva viac skolne aj benzin do auta. Co to ma spolocne s tym, ze peniaze zo skolneho idu do Afriky, nechapem, cim som ta vyprovokovala napisat taketo litanie... Tvoje studium trva 5 rokov, moje bude 7, to je nieco total neporovnatelne :(

nanika
24. sep 2012

Teda pardon, opravujem sa, ti, ktori sa nedostali na skolu teraz, ked je posledna sanca na vystudovanie za 3 a 2 roky, budu mat predlzene studium o 2 roky, ja som to tento rok stihla, takze mna sa to tyka ciastocne.
@yogino A ked si to vzal takto osobne, myslis, ze sa zmenili podmienky na VS studium, aby skoly mohli posielat bubaky do Afriky, alebo sa viac venovat studentom?! Akoze, dovol, nech sa zasmejem 🙂

nanika
24. sep 2012

@yogino ok, prepac, ak som to vzala prilis osobne, ospravedlnujem sa aj takto verejne 🙂

yogino
24. sep 2012

@nanika neviem na čo sa sťažuješ? učitelia sa snažia škola vychádza každému v ústrety ak takýmto spôsobom komunikuješ aj s nimi ani sa nečudujem,že máš na nich ťažké srdce. Moja mama vždy hovorievala vždy buď k ľuďom slušný a milý. Akokoľvek som bol nahnevaný vždy som jednal slušne a milo čo iný sa sťažovali,že to alebo hento ja som ten problém nikdy nemal. Nikdy sa mi nestalo, že by mi študijná nezdvihla mobil alebo škola by ma ignorovala poprípade ma odpinkala. Vyučujúci taktiež. Takže ja osobne si myslím, že vychádzajú v ústretý až až. Keď niekto stoji na chodbe a hovori študíjne pani XY je p.... a ona stoji za tebou potom sa nemôže človek diviť, že nie je ochotná niečo pre dotyčného urobiť (nemyslel som to na teba myslel som to vo všeobecnosti).

yogino
24. sep 2012

@nanika ten komentár hore myslím v dobrom 😉

zasha
24. sep 2012

@yogino no ten pravy hovori o tom ze nase skolne ide na dobru vec ze: "mnohí z Vás by si mali uvedomiť, že peniaze ktoré škole dávate nie je len na školu ale časť tých peňazí ide aj do Afriky a na rôzne projekty školy ktoré pomôžu tým čo to naozaj potrebujú." ked ty sam si si dal znizit skolne? podla tvojej teorie si tak vlastne ukratil deti v afrike 😉

nanika
24. sep 2012

@yogino ja som nikdy a nikde ani nepovedala a nenapisala kriveho slova na VS sv. Alzbety, ked chces pisat zo vseobecnosti, tak tak pis, zatial mam stale pocit, ze pises konkretne na mna. Mam pocit, ze si ma s niekym mylis, fakt nechapem. Kde nejednam slusne? Keby si si precital kazdy prispevok na MK a MS a ze uz som ich tu zavesila tisice, tak ani v jednom som niekoho nenapadala, alebo sa nechovala neslusne, takze neviem na co narazas.

Opakujem, ja s VS sv. Alzbety nemam ziadnu skusenost, podala som prihlasku, prijali ma, punktum. To bolo cele moje jednanie. Ze sa mi nepaci zakon, ktory diskriminuje novych studentov voci tym starym, tak to s VS sv. Alzbety, alebo s kazdou inou skolou suvisi len tak, ze musia zmenit nejake osnovy, ucitelia budu viac ucit, lebo budu mat viac ziakov v kazdom skolskom roku, zvysena administrativa. Ale v konecnom dosledku sa to dotkne akurat takych poctivcov, ako som ja, co ma male deti, chodi do prace a popritom este studuje. Externe studium nie je o tom, ze ma v skole nieco naucia, ale ma usmernia, co sa mam naucit sama a na to netreba predlzovat studium!

Odpusti mi, ze mam iny pohlad na svet.

yogino
24. sep 2012

@nanika v pohode prepáč zle som to formuloval malo to byť všeobecne na všetkých študentov. Nie mierené len na teba. V pohode? 😉

nanika
24. sep 2012

@yogino vies Yogino, uz radsej budem ticho...

sisi01
25. sep 2012

Ahojte, prosim Vas mate niekto skusenost s prof. Szarkovou? Ma predmet teoria konfliktov a vraj je z ekonomickej... Mali ste s nou uz niekto skusku? Za kazdu info dakujem ;)

yogino
25. sep 2012

Ahojte potreboval by som materiál na manažment v sociálnej práci od Veverčákovej pls pošlite mi to na mail . Poskytnem v ss. Piatok mám prednášku

marylin11
25. sep 2012

@fiffinkaa ahoj, ja idem na Mgr. do Partizánskeho, skončila som tam aj Bc. tento rok.

samanta14
27. sep 2012

Ahojte moc prosím nemáte někdo naskenovanou tuto knížku :

Základy ekonómie a ekonomiky pre sociálnych pracovníkov

doc. Ing. Štefan Bugri, MPH. PhD. Ing. Emília Pribišová, MPH. PhD

Moc by jste mi pomohli děkuji

nanika
27. sep 2012

@samanta14 pozri si stranky, uz je nahodeny rozvrh

samanta14
27. sep 2012

jojo dneska ráno jsem si už rozvrh stáhla a vytiskla 🙂

zasha
27. sep 2012

@samanta14 nasla som len toto, a neviem vypatrat majitela suboru 😒 http://www.ulozto.sk/hledej?q=pre+socialnych+pr... a potom mam este nieco k tej ekonomike v powerpointe z 2009teho roku ale nie je to publikacia, len akasi prezentacia

seljmani
28. sep 2012

@yogino tiež zháňam Bugriho :( ak budem mať skôr, ozvem sa 🙂

yogino
28. sep 2012

@seljmani ahoj my sme mali dnes prednášku a mali sme Vaverčakovu neviete o nej niekto niečo?

yogino
29. sep 2012

nemáte niekto oscenovanú knihu Majtán M.- Manažment? z 2003?