VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

morava64
23. aug 2011

@rian - začínám na Legionárskej v Žiline externe a Ty??

morava64
23. aug 2011

Zdravím všetkých doštudovaných -blahoželám , začínajúcich-držím palce. Je tu prosím niekto z okolia Popradu na ext. Žilina??

morava64
23. aug 2011

@11011961 - nakoniec som sa rozhodla pre žilinu II.

11011961
28. aug 2011

urobila si dobre, Žilina je pekné mesto

jazminn
29. aug 2011

ide niekto do BJ na Mgr do 4.ročníka?

marcelinah
29. aug 2011

ja idem na magisterské do BJ. A čo som zisťovala, tak ideme viacerí, len ešte nedávali prihlášky nechávajú si to na začiatok septembra.

11011961
29. aug 2011

@marcelinah presne do 15.9. a zápis má byť až dakedy koncom októbra, alebo až začiatkom novembra.
Mám také info, že majú nedostatok študentov na Mgr., lebo dosť veľa ich nepokračuje, alebo si dali prihlášky na Mgr. do Prešova. Ja osobne som "štátnicovala" v BJ, ale teraz pokračujem na Mgr. v Prešove. V BJ ma sklamali
podmienky (výučba v jedálni, bolo tam dosť chladno, v zime sme museli ráno dlho čakať kým nám správca príde otvoriť budovu ...), vyučujúci boli super, štátnice v pohode a myslím si, že všade sa treba učiť.

marcelinah
29. aug 2011

@11011961 ani v Prešove nemajú dostatok študentov na Mgr. už tretíkrát predlžili termín na prihlasovanie a dokonca dali reklamu na rádio Expres, aby prilákali študentov. V Prešove sú iné problémy.

11011961
29. aug 2011

@marcelinah tak o tej reklame neviem, v PO bol prvý zápis ešte 30.06., druhý 1.8, a teraz bude tretí 31.8.,
ale veď všetko je len a len o peniazoch, takže aj reklamy smerujú k tomu aby získali čím viac študentov.
Jedno viem iste, že veľa mojich kolegýň, ktoré chcú pokračovať v Mgr. štúdiu si dávali prihlášku do PO.
Ale aj BJ otvoria Mgr. (aj keď ich nebude tak veľa ako minulý rok).
A aké problémy majú v PO ?
Jeden vyriešili - výučba bude v nových priestoroch, ktoré zakúpila škola cez prázdniny.

marcelinah
30. aug 2011

@11011961 prečítaj na stranke Prešova odpovede na sťažnosti študentov

jazminn
30. aug 2011

@marcelinah, tak zase dobre info. Do BJ dávajú prihlášky aj baby zo Stropkova, Svidníka. Dúfajme, že sa nás nazberá.

ldrdolova
30. aug 2011

ahojte babenky konečne som našla tému týkajúcu sa mojej školy. Chcem sa Vás spýtať chystá sa niekto do piateho ročníka Mgr. soc. práca v Nových Zámkoch? Rada by som pokecala ako to tam chodí, lebo prestupujem z Piešťan.

lenca10
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika_g
2. sep 2011

Ahojte kolegovia, chcela by som Vás poprosiť či by niekto nemohol ak má poskytnúť knihu od A. Fabryho - Penologia, alebo nejakú historiu s penitenciarnej a postpenitenciarnej starostlivosti. Ďakujem

zuzanka97
3. sep 2011

Ahojte, dnes sme obdrzali novy rozvrh... chcela by som sa vas opytat, ma niekto skusenosti s
prof. TKACOM, PhD. na SOCIALNOM ZABEZPECENI?
AKY je, aka bola SKUSKA a mate nejaky MATERIAL na tento predmet a daneho profesora?

Este by som bola velmi vdacna, keby mal niekto nejaky MATERIAL na nasledovnych, keby sa on podelil (aj s tym,AKA bola SKUSKA):
Metody SP s jednotlivcom- doc.Olah,
Socialna patologia- doc.Matel,
SP so zdravotne postih.- doc.Bosnakova,
SP so ziadatelmi o azyl- PhDr Zbirkova,
SP v romskych komunitach- Mgr Polák.

meganik
4. sep 2011

@nika_g ahoj k peni a postpeni mam nejake materialy z prednasky - teda co sa tyka historie a pod. - ak chces posli mi do ip mail. adresu - ja som mala PhDr. Romana

@zuzanka97 Prof. Tkac je na skuskach v pohode, ak je pisomna, tak hned aj opravuje, na zaciatku skusky si dohodnete pravidla, vyzaduje ferovy pristup - ak ich dodrzite v pohode kazdy prejde, u nas urcite nikto nemal horsie ako B 😉 mam nejake vypracovane otazky zo sylabov prip. material, ak chces posli mi do ip mail. adresu. Z ostatnych som mala len Doc. Olaha, na toho som mala stastie tusim v kazdom rocniku - k nemu asi len tolko, ze bez ucenia urcite neprejdes a mozno ani to ti nebude stacit, zvacsa dava vybrat aku chces skusku - ci pisomnu alebo ustnu, na pisomnej dava 3 otazky a vsetky tri musis mat aspon na 50% vypracovane - inak smola

lenca10
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanka97
4. sep 2011

ahojte, dakujem dievcatam za material od doc.Olaha aj info o prof.Tkacovi.
Ma niekto material a info o skuskach na nasledovnych:
Socialna patologia - doc.Matel,
SP so zdravotne postih.- doc.Bosnakova, ?
Velmi by ma potesil🙂 dakujem 🙂

renatkas
6. sep 2011

@zuzanka97 vsetci profesori ti daju z coho mas studovat, u Olaha si asi budes musiet kupit knizku - maju ju v kniznici, odporucam kupit si to pomoze to aj na statniciach... A presne ako lenca pise, Olah dava len tie dolezite veci, hodnotenie ma zvlastne lepsie je ist na neskorsi termin vtedy uz tak vela ludi nevyhadzuje... Inak on ma asi v zalube vyhadzovat baby, treba sa ucit...
Bosnakova mi nieco hovori ale neviem si ju vybavit, ale myslim ze by mala byt v pohode
Matel vam posle materialy z coho sa mate ucit, posle aj pomocne materialy na doplnenie info treba si nastudovat aj to, vacsinou ma ustnu skusku a mas moznost sa pisomne pripravit, je dost narocny na vyjadrovanie a nechce ziadne blaboty vlastymi slovami, chce odborne vyjadrenia a dost na skuskach depta. My sme ale mali u neho pisomnu skusku lebo nemal cas a bolo nas strasne vela, dal 3 otazky a to bola vlastne ta pisomna priprava a potom si nas po jednom volal a daval doplnujuce otazky, ale to sa dalo tahakovat v pohodicke... len mal smolu ten koho sa nieco opytal..
ostatnych nepoznam.

lucia37
6. sep 2011

Ahojte baby,pridavam sa dovasej skupiny.Zacinam studovat 1 rocnik externe-verejne zdravotnictvo.
Baby, ktore mate skusenosti,da sa to zvladnut?

jahodka35
8. sep 2011

ahojte dievčatá, začínam si zháňať literatúru na diplomovú prácu, a preto Vás chcem poprosiť o zaslanie akýchkoľvek materiálov k téme kríza, krízová intervencia, krízová telefonická intervencia (komunikácia) s deťmi a mládežou, veľmi mi to pomôže. Zháňam aj tieto dve knihy:
D. Vodáčková: Krizová intervence,
Knoppová, D. a kol.: Telefonická krízová intervencia Linka dôvery

Veľmi pekne ďakujem za info, ak sa niektorá z Vás ozve, pošlem Vám adresu Mailovú alebo poštovú) do IP

jahodka35
8. sep 2011

Inak co sa tyka Matela, my sme ho mali minuly rok, pisomna priprava a potom ustna odpoved, statnicovy predmet a vtedy vyhadzoval hlava-nehlava, chcel poucky z knih, ziadne materialy nam nedal, len nazvy knih, ktore si mame prestudovat, A-cka dal asi len trom, nachytaval na menach, rokoch atd. bol dost neprijemny. Olah nas mal v utorok na supervizii a prednaska bola vynikajuca.... na skuskach sa da, pokial vies...

livinka97
8. sep 2011

ahojte dievcata, nema nahodou niekto material na predmet doc.Matela Socialna patologia? Bola by som velmi rada, keby sa on niekto podelil🙂 dakujem, prajem prijemny zvysok dna🙂

lenca10
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenca10
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
meganik
9. sep 2011

@lenca10 poslane 😉

ldrdolova
9. sep 2011

baby chodí niekto odtiaľto aj do Zámkov na sociálnu prácu? Rada by som sa skontaktovala. 🙂 🙂 🙂

sofokleska
9. sep 2011

@ldrdolova ja idem teraz len do prveho ročnika 🙂 čo potrebuješ,?možno ti budem vedieť poradiť 🙂

ldrdolova
9. sep 2011

@sofokleska ja som piatačka teda idem do piateho, chcem či nemáš link priamo na nové zámky, alebo nejakú stránku medzi študentami resp. medzi skupinami kam si dávajú info alebo materiály.
Díky

pupi007
9. sep 2011

@lucia37
Ahoj, ja som tento rok práve tento odbor doštudovala...Prvé tri roky som začala na trnavskej univerzite a potom som prestúpila do BA...Zvládla som to pri 3 deťoch, no bola to fuška a riadny zaberák....
Držím palce