VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

lulkinka
29. júl 2009

čaute baby,neviete mi prosím povedat kedy sa začína akademický rok,aspon približne,idem síce na denné.ale dúfam že sa niekto nájde ,kto vie,dakujem.

maruschka
29. júl 2009

lulkinka, akože oficiálne, alebo reálne podľa rozvrhu?? 😨 Lebo všetci začínajú podľa rozvrhu, ale aj normálne začiatkom októbra..Vysokoškoláci majú 3 mesiace prázdnin-až do októbra a ak majú šťastie a dobrý rozvrh, tak končia už máji 😎 😎 😎

lulkinka
30. júl 2009

ahoj maruschka,no tak oficialne skôr,lebo mi denní ešte rozvrh nemáme,no dakujem,ja som si myslela že v septembri.Oktober je fajn,a povieš mi prosím ta ,po kolkých mesiacoch sa robia skúšky.dakujem.

wiky01
30. júl 2009

Ahojte no mna prijali do Piestan na ex. formu, ale este neviem , kedy je zapis viete mi niekto povedat ak uz mate info?🙂
😉

katarinka2209
30. júl 2009

ahojte prosim Vas chcem sa spytat ja idem teraz do 2.rocnika SP nemohol by ma niekto informovat ako bude prebiehat prax, aby som si to mohla aj do predu vybavit, a este co je prosim kazuisticky seminar a ako to prebieha .... dakujem

maruschka
30. júl 2009

katarinka, prax prebieha vždy jún,júl,august-vtedy ju môžeš absolvovať a väčšinou sa správy z praxe odovzdávajú až koncom augusta-u nás až pri zápise do III. ročníka...Prax si vybavíš hocikde, určite absolvuj aspoň 1-2 dni, je to pre tvoje dobro, aby si mala akú-takú predstavu o práci soc.pracovníka..Dáš si potvrdiť papier zo školy, dohodni sa s nimi, aby ti dali potvrdko aspoň na 5 dní a napíš o tom 5 stranovú správu-tvoja profesorka ti povie, ako by mala tá správa z praxe vyzerať...Kazuistika je krásny predmet..Budete si rozprávať príbehy, vymýšľať..Kazuistika je vlastne taká správa o živote klienta..Má mať 5 strán a sú tam predpísané náležitosti, ktoré by mala práca obsahovať...Môžeš písať o hocikom z tvojho okolia, alkoholik, drogovo závislý, rozvod, záškoláctvo, alebo len opísať príbeh niekoho, kto zažil nejakú chorobu a ako sa s tým vysporiadaval...Teraz v druháku budete písať samé práce-Kazuistika, Psychiatria, Ročníková, Projekt v socl.práci, Správa z praxe ale je to paráda..Mňa písanie veľmi baví..

wiky...zápisy si pozri-link som dala vyššie-sú tam aj Piešťany..my máme 23.9-ale to sme tretiaci..

lulkinka..skúšky..kedy vám profáci povedia, na kedy sa dohodnete..My sme vždy začínali už v októbri..Obyčajne si dohodneme skúšku na také dva-tri týždne po prednáške,iné vysoké majú skúškové v januári,februári..U nás je to fajn, že skúšky máme počas celého semestra, takže zimné a letné prázky máme žúžové voľno bez skúšok...

😎 😎 😎

henuska7
30. júl 2009

ahojte kocky, dnes mi volali ze ma prijali, ale nemozu na externe, lebo nepracujem v statnej sprave, tak mi ponukli vikendove denne studium...

adinka3
30. júl 2009

ja to stále nechápem!!! víkendové denné??? a externé je potom kedy keď nie cez víkendy? Ja síce robím v ŠS ale na dekréte mám napísané, že ma prijali na externé. To sú potom ktoré dni, keď cez víkend budú denní? aj som si čítala príspevky dozadu, ale mám "dlhý kábel". Prijatá som do Ba - externe. Skúste niektorá mi to napísať. Ďakujem velice pekne. 😅

grettka
30. júl 2009

kolegyna chodi na sv. Alzetu na externe, a mala myslim na vyber, bud po vikendoch, alebo jeden tyzden vyucby v skuse, od pondelka do piatku od rana do vecera. Vybrala si ten tyzden za semester.

maruschka
31. júl 2009

grettka, áno..napríklad na niektorých detašovaných pracoviskách majú externé aj v blokoch-mne sa zdá, že Bardejov, Mgr. štúdium v PN...Iné pracoviská, neviem ako to majú..

Takže si vždy treba na študijnom overiť, ako bude prebiehať vyučovanie v tom-ktorom detašovanom pracovisku máte prihlášku....

adinka..ak si externá, tak máš dve možnosti-buď tvoje vyučovanie bude prebiehať len v piatok +sobota, alebo budete mať bloky/ako písala grettka/to sú prednášky spôsobom-2 týždne počas semestra v kuse, alebo to majú po týždňoch rozdelené a potom skúšky...Ale to si treba zistiť, ale predpokladám, že až neskôr-koncom augusta 😉 😉

katarinka2209
1. aug 2009

ahojte prosim Vas nemate nijake sylaby do 2.roocnika ak hej bola by som rada keby ste mi nieco poslali na mail katarina2209@gmail.com, lebo chcem si to uy teray pozerat aby som to vsetko stihla cez rok popri praci a tak....... a este sa cem opytat kolko stran ma mat rocnikova praca v 2 rocniku a od prvaku sa v com ma lisit dakujem vopred za odpoved

maruschka
1. aug 2009

katarinka, sylaby sa menia každoročne..Pretože sú nové knihy, nové zákony-novelizované, nové učivo..Takže profáci málokedy dajú starý sylabus k predmetu, vždy dajú vydaný na ten školský rok...

v druháku má mať ročníková 25 strán..Prvá kapitola-oboznámenie sa o čom píšeš, druhá história, tretia štvrtá úloha sociálneho pracovníka v tej tvojej problematike..Každá kapitola má mať max. 3 podkapitoly..Potrebných tuším 6 knižných zdrojov vydaných po roku 2000-2002 a použité len novelizované zákony...Píšeš už aj abstrakt...Môžeš použiť materiály aj z ročníkovej z prvého-ak pokračuješ v téme-ja som použila naozaj iba minimum, lebo sa mi zdalo, že tá ročníková z prváku bola akoby napísaná prvákom zo základky-to je tým, že tie vedomosti zo soc.práce sú v druhom ročníku už obsiahlejšie, ako v druhom a tak aj tá práca je už len lepšia a lepšia-myslím čo sa týka obsahu, odbornej stránky a štylistiky
😎 😉

lulkinka
1. aug 2009

ahoj,maruschka.ako pozerám,tak na tejto škole sa dost píše pravda,a chcela by som sa ta spýtat,v akom rozsahu tu učí právo,ked si ho spomínala ,že novelizované zákony,pretože čo som pozerala náš rozvr,a na právnickej fakulte ,tak máme podobný,tiež filozofia právo,psychologia,atd,

rosebud
2. aug 2009

Marushka prosim ta,ja som z toho jelen,kedy teda mame zapis my,ktori sme prijati na dennu formu soc. prace do BA? stale neviem,ci je to toho 3.9. alebo 28.9. prepac,ze ta tymto otravujem,ale potrebovala by som to na isto vediet. dakujem

lulkinka
2. aug 2009

rosebud ahoj,aj ja idem na denné študium,a zápis je 3,9,pre nás,teda denných.to vyšie je pre externistov,

rosebud
2. aug 2009

Dakujem velmi pekne 🙂

rosebud
2. aug 2009

A babulky,este jedna vec,netreba sa niekam nahlasit ze mam zaujem o studium do nejakeho terminu,ze?staci az ked pridem na zapis?

rosebud
2. aug 2009

Marushka prosim ta,vedela by si mi povedat,na ktorom internate byvas? a aj ostatne babenky,ktore studujete na alzbete,na ktorych intrakoch byvate?

rosebud
4. aug 2009

Holky kde ste sa stratili,ked vas potrebujem? 🙂

lulkinka
4. aug 2009

ahoj rosebud.no pýtala si sa na intráky že,ja idem tiež na denné do ba,ale mám ubytovnu,tá škola tuším svoj internát ani nemá,a ak chceš hladat ubytko,hladaj rýchlo,lebo v blave sa to už všetko rozprchne,ja som zohnala len ubytovnu v trnavke,a to bol začiatok júna,ale teraz neviem ako to je,

rosebud
4. aug 2009

a kde sa nachadza ta ubytovna?nemas nejaky kontakt?a na kolko ta to vyjde na mesiac? diky 🙂

maruschka
4. aug 2009

rosebud..nebývam na intráku, som externistka...

ako som dávnejšie spomínala a dnes to hovorí aj lulkinka, treba si intrák hľadať a zajednávať čo najskôr..Najlepšie, pozháňať adresy cez internet, cez študentské fóra a pekne si tam zavolať a osobne sa chodiť pýtať..Vždy čo najskôr, lebo študáci sa dohodnú s vedúcimi intrákov, alebo správcami alebo čo sú to tam aké funkcie už v júni na ďalší školský rok... 😕 😕 A potom zostávajú už len ubytovne, podnájom alebo dochádzať denne...

lulkinka
5. aug 2009

ahoj rosebud, no tá ubytovna je v trnavke teda čast bratislavy nové mesto,volá sa ubytovna plus-trnávka.a telefonne číslo je +421 903 796 828,alebo +421 903 827 666a ráta sa to na noci,jedna noc 170 sk,,no lacnejšie tam veru nezoženieš nič,jedine podnajom,ale to by muselo byt viacej báb,vieš vtedy by sa to oplatilo také tri aspon vieš,

malaberuska
7. aug 2009

ahoj maruschka, vies mi prosim ta poradit co znamena externe + dvš? je to pisane pri tom zapise. dakujem

valentinka3
7. aug 2009

malaberuska ahoj ja som nova tak sa pridávam dvš=denné víkendové štúdium 😉

malaberuska
9. aug 2009

ahoj valentika 3, dakujem 🙂 tak konecne viem kam sa mam zaradit a kedy mam zapis 🙂

papty
9. aug 2009

Baby, ktore teraz idete do 1. rocnika na socialnu pracu na Sv. Alzbetu chcem sa vas opytat, ci vsetky pracujete vo verejnej sprave? Dakujem

zoja
9. aug 2009

papty ja pracujem v bankovom sektore a zobrali ma, tiez najprv vraveli, ze jedine na denne , ale prisla mi odpoved , ze ma zobrali

papty
9. aug 2009

dakujem zoja 😉 . Aj som rozmyslala, ze si dam prihlasku sem, kedze som z BA, ale tento rok som premeskala. Dala som si na socialnu pracu do Sladkovicova, tak uvidim. Ale je to o dost drahsie 😠

malaberuska
10. aug 2009

ahoj Zoja, mne tiez prisla odpoved ze ma nemozu zobrat na externe ze jedine na to denne vikendove... a dosla mi odpoved ze som prijata ale vobec nenapisala na ake :(