VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

lenrie
8. sep 2010

@celestina juj,tak nech to nie je nic vazne a nech je mala cim skor ok...no aj ja tam budem okolo 10tej a pridem aj s malou,kedze ju nemam kam dat,snad to nebude vadit 😒

megi93
9. sep 2010

@maruschka veď to čo si napísala ty si myslím aj ja a rpeto som to nechápala. Ale jej povedali na rovinu, že si má uvedomiť ako sa škola na ktorej študuje volá a ako je zameraná A ak v práci mieni očierňovať veriacich, tak nech zabudne na to, že jej táto škola dá titul. Snažila sa to aj obhájiť, ale povedali jej, že na to nie sp zvedaví a ak prehodnotí svoje výsledky, tak sa môže vrátiť. Povedali jej, že po metodologickej stránke je práca perfektná, všeobecne je na vysokej odbornej úrovni, ale tie výsledky to pokazili 😠 A to ma naštvalo. Ak by to riešila cez právnika, tak majú problém 😔 Ale keďže cestovala do zahraničia, vykašlala sa na to.

maruschka
10. sep 2010

megi..no pri štátniciach sa môže stať hocičo..Ak sme tam neboli osobne, ťažko je nejako objektívne posudzovať situáciu, v ktorej sa ocitla kamarátka. Všeobecne panuje taký tichý úzus, že netreba rýpať do vecí, ktoré by mohli uškodiť. Myslieť si svoje, ale na papier dať to, čo sa očakáva (a to platí na každej VŠ)..V každom prípade chápem sklamanie a rozčarovanie tvojej kamarátky a držím jej palce, aby to dobre dopadlo. 😉 😉 😉 😉 😉 😉

sssimi
10. sep 2010

@megi93 právnikom by nič nevyriešila. Na toto nemá právomoci. Hodnotenie je čisto záležitosť profesorov. Tak ako píše maruschka treba držať hubu a krok a má to isté. Bakalárka a tak aj diplomovka sú v podstate výcuci rôznych kníh a ich zosumarizovanie do určitého celku. Je to síce blbé, ale žiadne naše výlevy tam bohužiaľ nemajú miesto. Na a samozrejme práca má dávať určité poučenie a riešenie a nie očierňovanie druhých. To tam proste nepatrí...

megi93
10. sep 2010

@sssimi to bola rigorózna práca a ona nikoho neočierňovala. Ja si myslím, že právnik by tam mal čo robiť, pretože ak je práca kvalitná a dobrá, len hodnotiacej komisii sa nepáčia výsledky výskumu (ktoré ona nejak ovplyvniť nemohla) a kvôli tomu neprejde vedecká práca, tak taká škola by nemala mať akreditáciu alebo by minimálne nemali byť v komisii takýto neodborní ľudia. Pretože to mi príde dosť nefér. Nedali jej možnosť si to ani obhájiť, ani nič. Jednoducho jej hneď z príchodu povedali, že tie výsledky nie sú prípustné so štatútom školy, resp. s jej zameraním a názvom a bohužiaľ, aj napriek vysokej kvalite práce a odbornosti po metodologickej stránke ju nepustia k obhajobe, pretože výsledky výskumu nemôžu prijať. Povedali, že by si s prepáčením "sr.li do vlastného hniezda" 😖 Tá práca nikoho neurážala, neponižovala. bola vedecká a prinášala fakty...

sssimi
10. sep 2010

@megi93 ty si sama napísala, že podľa profesorov očierňovala veriacich. Ale aj tak som presvedčená o tom, že to s právnikom nemá nič spoločné. Sťažovať sa môže tak jedine Krčmerymu.

megi93
10. sep 2010

@sssimi no veď to, že oni to nazvali očierňovaním...pričom toneboli jej názory, ale výsledky výskumu.... 😖

everlyn
12. sep 2010

Ahojte babulky....... nejde nahodou niektora z vas na zapis 29.9.2010 o 9:00 do BA na Verejne zdravotnictvo ? Chcela by som sa niekym spojit az nemusim chodit sama ..... 🙂 🙂 🙂

viliva
13. sep 2010

🙂 ahojte študentky! Je tu niekto, kto študuje sociálnu prácu v Žiline? 😉

mastela
14. sep 2010

Prosím baby poradte mi! Dnes som sa zapísala na štúdium na soc.prácu v Ba (externé( kedže pracujem na výber mi dali dve možnosti či budem chodiť v pondelok a v stredu alebo cez víkend a v piatok. Vybrala som ten víkend. Lenže som dajako nepochopila to že mám prísť vo štvrtok, to mi nie je také čudné ale to, že na 8 00 hod a do večera ja nieviem či som blbá ale to tak budem chodiť stále, že od rána? Ja som si mylela že to je v poobednajších hodinách, cez víkend to chápem ale cez týžden. Prosím pojasnite mi to bola by som vám strašne vdačná

misurka01
16. sep 2010

ahoj mastela ! Ja som bola na zapise na soc.pracu v BBystrici a na vyber sme nedostali.... škola býva vždy v piatok a v sobotu.... takže to vyzerá tak, že do Vianoc strávim 6 piatkov v škole a miniem na to poslednú dovolenku.... neviem ako potom budem chodiť na skúšky a čo budem robiť budúci rok, keď už budem potrebovať dovolenku na letny aj zimny semester..... každopádne bude to ťažké.....

majafi
17. sep 2010

ahojte baby, niektora ste sa tu pytala na Tibora Romana - je hrozny, naladovy, min. sk. rok pri zapise znamok zo seminara bakalarky trcali v skole do pol jednej v noci, tehotna spoluziacka - tesne pred porodom isla za nim, aby ju prednostne vybavil, ze jej nie je dobre a on ju poslal na koniec , prisla na rad po polnoci a na druhy den porodila, pisala nanho aj staznost aj sa to presetrovalo, aj sa hovorilo, ze uz nebude ucit a tento rok zasa uci ☹(((( ...ale mozno niekto ma nanho aj pozitivny nazor 🙂))

katarina.banska
24. sep 2010

@majafi to fakt je taky........ no fasa, my s nim mame skusku. na prednaske som u neho nebola, tak neviem co je zac.
tak to sa mam na co tesit.... ty brdo, nechapem takych ludi........ aj ja som bola este nedavno tehotna a viem co je to, chodit s bruchom na skusky

katarina.banska
24. sep 2010

@mastela teraz si v prvom rocniku?
ja studujem na tejto skole a uz som v piataku 🙂
no ja som na prednasky skoro vobec nechodila, aj ked v prvaku este skor ano ako nie.
no my sme taka super skupina, ze si materialy posielame, ti co su na prednaske, tak tim co na prednaske neboli poslu material. ak to bude aj u vas tak fungovat, tak nemusis chodit na prednasky, teda ak sama nechces.
🙂

jazminn
29. sep 2010

Tak už sa to začalo. Máme v treťom: SP so žiadateľmi o azyl PaedDr. Jurášek,
SP so zdrav. znevyhod. PhDr. Kamanová
Sociálna patológia PhDr. Muhlpachr.
Nepoznáte ich? Akí sú?

barborena
29. sep 2010

Ahojte Prepacte ak mi aj niekto odpisal a neozvala som sa !!! Velmi pekne dakujem az odpovede ktore mi boli poskytnute ! Ale mam teraz jednu prozbu mate niekto resp. Mali ste predmet pediatria pre socialnu pracu alebo demografia a prognostika? Viete mi nieco blizsie povedat o tychto predmetoch??? Dakujem

jazminn
29. sep 2010

@barborena no mali sme v druhom.

lenrie
30. sep 2010

ahojte kocky,nikto nezacinate v Po 11eho oktobra???hladam niekoho,nech tam nie som sama...paaaaaaaaa

ziza55
30. sep 2010

caute kocky...niekto kto studuje ose...nemate na maily nejaky vyskum vypracovany?najprv navrh projektu...to ma byt tak cca na 5stran a ktomu realizaciu...neviem si stym rady...pomoze mi niekto?potrebujem to k zapoctu...chodim na szu kramare...dikes

barca3
30. sep 2010

cavte..je tu niekto kto by mi mohol povedat kedy sa nastupuje do 1.rocnika na socialnu pracu v bratislave?..lebo na ich strasnke este nic nieje pisane..dakujem

celestina
30. sep 2010

@lenrie ja začínam a budem rada keď sa spojíme
😉

fathi
30. sep 2010

jeej, som nevedela že tu je táto téma 🙂 aj ja ju študujem
@majafi - fakt si myslím že na neho nemá nikto pozitívny názor 😠 😠 😠 Svoju skúsenosť radšej pomlčím ☹

lenrie
1. okt 2010

@celestina super,tusim to zaciname az 12teho,ked som pozerlaa rozvrh.....a ty vies kde to budeme mat?nie ej tam ani adresa ale nebude to v skole ale na tom krajskom urade,ci co to ma byt......

ivana29
1. okt 2010

Čaute baby
Tak mne to už do zajtra začína.Začínam sociálnú pracu v Skalici 1 roč, pol dňa ročníková práca pol dňa odborná prax.
Sama som zvedavá čo ma čaká a neminie 😎 😎 😎
Budem rada keď si tu budeme vzájomne pomáhať, posúvať info a hlavne sa povzbudzovať pri "zabijáckom" skúškovom období 😒 😒 😒 😒
Držíííím Vám palce 🙂 🙂

jazminn
1. okt 2010

Tak vitajte prváčky 🙂 a kde sú tretiačky? ešte nezačali... 😉

petrahy
1. okt 2010

ivana29 čau ja som druháčka odbor ošetrovatelstvo Skalica 😉

zuzanocka
1. okt 2010

ahojte, zacinam v PN 1. rocnik SP 😉 mame 1 povinne volitelny predmet a mozme si vybrat medzi ekonomiou a ekonomikou pre SP a somatologiou... co som videla minulorocnu skusku z tej ekonomiky, boli to same datumy, historia... "vyssie" rocniky - viete mi povedat: ci tento predmet ked si ho zvolim, bude aj v dalsich rocnikoch, alebo bude len v tom prvom a na buduci rok zas nieco ine? nechce sa mi biflit mena, roky a historiu, ak to nepovedie k nicomu... zas somatologia neviem, ci by mi na nieco bola 😅 😅 ja som skor na "prax" ako teoriu... poradite mi, prosim? 😉

jazminn
1. okt 2010

@zuzanocka ja som v prvom vybrala základy ekonomiky pre SP a nebolo to vôbec náročné.
- vznik a vývoj ekonomie, trhový mechanizmus, dopyt, ponuka, kapitál, podnik, podnikanie, výnosy, náklady, hospodárska politika, HDP, bankový systém, EÚ, banková sústava, trh, zisk, konkurencia- toto si z toho pamätám.
Ekonomika viac nie je. V prvom v letnom je štatistika a vo štvrtom je financie a poisťovníctvo. Vieš ekonomiku si vyberajú tí čo pracujú vo verejnej správe a somatológiu skôr zdravotníci. Neviem odkiaľ si ale u nás ekonomiku mal Ing.Bugri a ten bol super a somatológiu RNDr.Zlochová a tú nepoznám.

ivana29
1. okt 2010

Ahoj PETRAHY viem že tiež chodíš do Si len na ošetrovatelstvo, som si čítala "históriu" tejto témy. 🙂 🙂 🙂
Tak ako sa Ti darí na ošetrovatelstve? Aj Ti ten prvý ročník ubehol?
Ja mám strach čo ma čaká, zohnala som si už aj nejaký materiál od jednej kamošky čo študovala 1 roč.Soc práce a keď som to všetko videla.. 😒 😒 😒 😒 no musím si nájsť nejaký štýl učenia,lebo si ťažko zapamatávam učivo..
ZUZANOCKA: tiež mám podobný problém ako ty...a vďaka tu, odpovede JAZMINN som sa na 100% rozhodla pre ekonomiku s Ing.Bugrim, kedže somatológia je samá biola-ľudské telo a to ja moc nemusím.. 😒 😒

petrahy
1. okt 2010

ivana to si sa musela načítať 😀
ja som študovala formou že som nič dopredu nezhanala a bojovala som ako som vedela ja som tiež neni na učenie ale zvladla som to snazila som sa chodit na prve mozne t 😝 rminy a vyplacalo sa to profesori boli niekedy tolerantny inak obcas je dobre ak podmienky dovolia ist co najväčšia skupina dala sa navzajom si trochu pomôcť ale treba aj vediet. vsak ak nejdes na cerveny prezijes aj pismenko E ja som zan dakovala 😉 vsak s takym ktory mas len jeden semester ti to môže byť jedno. a pravdu povediac ubehlo to ani neviem ako a teraz sa zase bojim ale uz inak lebo som uz v praci. Takze casu bude menej a asi ani na vsetky prednasky sa nedostanem 😝