VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

barborena
2. dec 2009

Ahojte ja studujem na skole 1 roc. dennne v BA. a je tu niekto kto chodi tiez do BA alebo ho uci pravo Valova?? Aj ked externistou nevadi? maly ste uz test a ako dopadol? Bol tazky ak niekto vie nieco pomohol by velmi 🙂 dakujem B Vazne este raz prosim sk nieco viete aky bol test z prava dajte mi prosim vediet ! a co dala aj do testu ako kruzkovanie teda iba to co dala naucit alebo navyse? a bolo to zrozumitelne?

janka_pn
5. dec 2009

babulky a je studium na tejto skole aj dako vekovo ohranicene ? 😅 myslite, si, ze s vekom 33 😝 to este zvladnem? 😔

grettka
6. dec 2009

janka_pn... ty si vtipna! Ziadne vekove ohranicenie, neboj sa 😀 😀 😀 Co by si to nezvladla, ja sice chodim na inu VS, ale mam tiez 33 a mam aj starsie spoluziacky. Neboooj, da sa zacat kedykolvek, pocula som aj o starsich studentoch. 😉 Ak mas chut, tak to treba skusit. 🙂

petrahy
7. dec 2009

ja chodim externe na detašované pracovisko a noje spolužiačky maju viac rokov 37, 45, 50 ja som tam asi najmladšia mam 29 😀

janka_pn
7. dec 2009

ja planujem piestany. myslite, ze je uz neskoro na prihlasenie sa, dorobenie skusok... este tento rok? ci na sukromnej skole by vedeli oci privriet? nemate s tym niekto skusenost? a moc dakujem za odpovede 🙂

petrahy
7. dec 2009

ahoj to ti neporadim ale sem moc bab nechodi skus sa opytat v teme mamičky ktore este študujete 😉

janka_pn
7. dec 2009

dakujem za tip 😉

bentleey
9. dec 2009

ahojte kocky...rada by som sla studovat socialnu pracu...minuly rok ma neprijali kvoli povinnej praxi v socialnej oblasti ale mohla som ist na denne....klasicke denne studium t.j. cely tyzden nemozem kvoli povinnostiam...ale bolo tu zmienene ze sa studuje iba piatky a soboty??? mate niekto info??? chcela by som detesovane studium v Bardejove ab. v Michalovciach...za kazde info dakujem

bentleey
9. dec 2009

vie niekto ci niekde beru aj na externe studium bez toho potvrdenia o praxi??

maruschka
9. dec 2009

bentleey..skús si zavolať študijnej referentke v Bardejove, alebo jej napíš mail..Tak zistíš asi najlepšie, či berú aj bez potvrdenia.. 😉 😉 😉

janka_pn..myslím si, že je niekoľko prijímacích kôl-tuším 2 /marec,august/..Neviem, či sa dá prihlásiť dodatočne a dorobiť si skúšky - o tom som teda ešte nepočula..ale zasa si treba zavolať na študijné v PN..A to vekové ohraničenie - v našej triede máme od mladých absolventov stredných škôl až po 60 rokov..Takže pohoda lesná, nič sa nedeje..

Všetky kontakty na študijné odd. sú na www.vssvalzbety.sk ...študijné oddelenia 😉

zuzu.ve
11. dec 2009

Ahojte dievčatá zo Sv. Alžbety,
chcem sa spýtať, či ste už niektorá robila skúšku zo sociológie u p.Minichovej? ak môžte, mohli by ste mi dať neaké aspoň zhruba info čo tam bolo?
strašne ďakujem 🙂

krasotka
16. dec 2009

aHOJTE. PROSíM VáS Mali ste niekto SP s rosdinou s Dr. Bujdovou? Aká je? Mala oči všade?

almendra
16. dec 2009

ahojte, ja sa chcem spýtať, či nemáte niekto naskenovanú knihu od Levickej - sociálna práca s rodinou ? Prípadne keby ste vedeli kde si ju môžem objednať a kúpiť. Hľadala som ju totiž cez google, no bohužial nikde som ju nenašla, a potrebujem ju k bakalarskej práci. ďakujem

krasotka
21. dec 2009

Ahojte. Dnes sme z hrôzou zistili, že p. minister Nikolaj nám odobral aklreditáciu a náš zlatý dekan Krčméry na prostest odstúpil. V škole nám samezrejme nikto nič nepovie. Nemáte prosím nejaké infošky ? Čo by bolo s nami? Už by sme nedoštudovali?

maruschka
22. dec 2009

krasotka, zatiaľ vieme toto:
-na školu prišla ďalšia akreditačná komisia, ktorá "akože" nebola vpustená a keď bola boli zistené závažné nedostatky, ktoré bránia v posunutí školy na univerzitu a dokonca ju pravdepodobne znížia iba na odbornú školu s právom vydávať len Bc tituly..

- komisia zistila, malý počet profesorov-bol až o tuším 60% menší, ako bolo vydeklarované v správe predošlej komisie. Rektor Krčméry to obhájoval tým, že odvody sa robili cez súkromnú firmu a preto neboli kompletné podkladové materiály pre kontrolu-čo je pochopiteľné, len Mikolaj to zasa nepochopil..

- Mikolajovi prekáža vysoký počer externistov-podľa neho je ideál 1:1-externista vs. denný študent-čo je totálny nezmysel, lebo by sme tu mali inteligenčnú úroveň nejakých kopaníc z Vietnamu..

- Mikolajovi prekáža vôbec to, že naša škola existuje a preto sem posiela sústavne kontroly a bojuje o zrušenie

- Rektor odišiel na protest proti krokom ministra Mikolaja a jeho podvodné správanie, aby dal najavo všetkým súkromným vysokým školám, že dopadnú tak isto v blízkej budúcnosti, ako VŠ sv. Alžbety

-takže je ohrozené Mgr. štúdium, Bc. bude fungovať aj v budúcnosti, len už bohužiaľ už iba na odbornej škole /najnižší stupeň VŠ-nemá právo vydávať Mgr. tituly/ -teda ak Mikolaj splní svoje vyhrážky

Jednoducho do roka prejde táto škola buď obrovskou zmenou alebo sa poberie do večených lovíšť vďaka Mikolajovi a jeho skvelým nápadom a hrám na malého múdručkého ministra... 🙄 Nový rektor by už mal byť-teda aspoň návrh, bude z Trnavy..

Škoda, že škola nezaujala nijaké stanovisko a nevydala vyhlásenie. Takto sa môžeme len domnievať, zúfať si a strachovať sa o svoje investície. Inak toto sme ani vo sne netušili, že čo sa stane, veď ešte začiatkom roka sme mali postúpiť na Univerzitu a zrazu bác a sme na samom dne..Na Slovensku je skrátka všekto možné.. 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

maruschka
22. dec 2009

Univerzity? V Nitre áno, v Bratislave nie (video)
39573470
Počet "nových“ univerzít opäť stúpol, hoci definitívne slovo povie až parlament - o rok. Minister školstva Ján Mikolaj (SNS) dnes udelí dekrét univerzity v poradí ôsmej škole na Slovensku - Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre. Zdá sa, že verdikt padol po mesiacoch aj v prípade súkromnej Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave.

Zoznam univerzít podľa nových kritérií*

Slovenská technická univerzita v Bratislave
Univerzita Komenského v Bratislave
Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach
Univerzita veterinárskeho lekárstva v Košiciach
Technická univerzita v Košiciach.
Technická univerzita vo Zvolene
Žilinská univerzita v Žiline
Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre

*zaradené medzi univerzitné vysoké školy na základe výsledkov komplexnej akreditácie
Namiesto medzi univerzity má údajne patriť do najnižšej kategórie - odborné vysoké školy a bude môcť udeľovať len bakalárske tituly. "Možno, že nebude spĺňať kritériá ani na odbornú vysokú školu, ale nechcem predbiehať,“ povedal agentúre SITA minister Mikolaj. Rektor školy Vladimír Krčméry na protest proti zaradeniu školy odstúpil.

Nečistá hra?
"Chcel som upozorniť našu aj ostatné súkromné vysoké školy, že ich osud je dopredu jasný, že sa s nami hrá nečistá hra, ktorej obeťou však nebudú takzvaní ministerstvu nepriateľskí akademickí funkcionári, ale nevinní študenti,“ uviedol odstupujúci rektor.

Spor o zaradenie súkromnej školy trvá už približne rok. Akreditačná komisia pod vedením Pavla Návrata v júni 2008 zaradila školu medzi univerzitné vysoké školy. Nové vedenie však požiadalo rezort školstva o kontrolu údajov a rozhodnutie prehodnotilo. "Na základe výsledkov kontroly ministerstva školstva sme usúdili, že škola spĺňa dve kritériá len na zaradenie medzi odborné vysoké školy a k tretiemu kritériu sa vrátime vo februári,“ vysvetľuje súčasný predseda Akreditačnej komisie Ľubor Fišera.

Nesedia napríklad údaje o počte pedagógov. Škola za rok 2004 vykázala 78 osôb, komisia uznala len troch. Aj v nasledujúcich rokoch predstavujú rozdiely desiatky učiteľov. Škola absolvovala už tri kontroly. "Máme problém sa dostať k údajom, máme tri typy údajov a všade sú rôzne čísla. Preto robíme detailnú hĺbkovú kontrolu pedagógov aj garantov,“ povedal nedávno v rozhovore HN minister Mikolaj.

Na čo (ne)mali
Podľa informácií z prostredia súkromnej školy úradníci overovali počty pedagógov cez údaje Sociálnej poisťovne. Škola však údajne platí odvody cez externú firmu, takže práve tu mohlo dôjsť k omylu. Kontrola by mala byť definitívne uzavretá vo februári budúceho roka.

Rektor Krčméry trvá na pôvodnom zaradení medzi univerzity z roku 2008. Bývalý člen Akreditačnej komisie Matej Bíly však hovorí o tom, že škola na univerzitný štandard nemala ani vtedy. "Táto škola na univerzitnú úroveň vtedy, keď sme ju akreditovali, jednoducho nemala. Nechcem povedať, že je zlá alebo že by nerobila vynikajúcu prácu, ale proste to nie je univerzita,“ uviedol pre HN.

Kontrola v Keni
Nadpolovičná väčšina komisie napriek tomu zdvihla ruku za zaradenie do najvyššej kategórie - vrátane vtedajšieho predsedu Pavla Návrata. Ten bol úroveň školy na pozvanie rektora Krčméryho osobne skontrolovať aj na vysunutom pracovisku v Keni - hoci nebol členom hodnotiacej pracovnej skupiny. "Časť tých nákladov som si platil ja a zmyslom bolo presvedčiť sa na mieste o tom, ako sa poskytuje príslušný študijný program,“ uviedol Návrat pre HN. K prehodnoteniu zaradenia zdravotníckej školy sa vyjadriť nechcel. Novým rektorom by mal byť Marián Karvaj, ktorého minulý týždeň zvolil akademický senát školy.

krasotka
22. dec 2009

Babule, to všetko vime z nvín. Ale čo z nami bude reálne? JA som štvrtáčka, na školu som nastupovala s tým, že máme akreditáciu a všetko je OK. Čo reálne s nami zrobia, keď nám odoberú akeditáciu. Doštudovať na inej škole ani nepripadá pri toľkých študentoch do úvahy. Čo sa hovorí v Blave?

maruschka
22. dec 2009

krasotka, keďže si štvrtáčka, reálne by si mala ešte doštudovať na Mgr. Si myslím. Ak vysokú školu znížia odborne na tú iba odbornú školu, tak neviem čo ďalej..Tá už Mgr. udeľovať nemôže. Nepredpokladám, že by študenti mali možnosť prestúpiť na inú školu, ak áno, tak možno podľa váženého študijného priemeru, teda podľa výsledkov a čo ja viem ešte čoho-ale to sú iba moje dohady..Hovorí sa, že takéto zmeny by mali nastať o rok a to by si ty ešte mala zvládnuť na Mgr.

Ja som tiež chcela ísť na Mgr, ale na tejto škole už nie. Mám ju rada, rada na nej študujem, rektora Krčméryho som si veľmi vážila aj vážim, ako odborníka a človeka. Je smutné, že odstúpil a nechal riešenie na iných. Preto by som bola rada, keby škola vydala oficiálne vyhlásenie pre študentov s prognózou do budúcnosti. Lebo takto sa iba dohadujeme, nevieme čo bude ďalej a či sa nás to nejako dotkne.. ☹ ☹

maruschka
22. dec 2009

VYHLASENIE JE NA OFICIALNEJ STRANKE

valentinka3
22. dec 2009

dievčata aj ja poznam prof. Krčméryho je to velký človek a on školu nenechá aj ked nebude rektor je to jeho dieta a bude bojovať len Mikolaj si povedal že Krčmerymu to nedá ale Mgr dokončíte to sa nebojte.Krčmery by Vám povedal " modlite sa za školu " 😉

maruschka
22. dec 2009

valentinka..pre mňa je Krčméry človek s veľkým Č...obdivujem ho a tak dúfam, že nás v tom fakt nenechá...A za školu sa modlím, už len preto, že má ľudský prístup a umožňuje študovať aj takým študentom, ktorí by si to za svojich podmienok /finančných, vekových, bydlisko-dochádzka/ dovoliť nikdy v živote nemohli..Nie je pravda, keď hovoria, že vyštuduje každý...A nie je pravda, keď hovoria, že študujeme len tak pre titul..Každý z nás si musí uťahovať opasok, nespať celé noci, keď sa učíme na skúšky, obetovať voľný čas, venovať sa rodine, práci a pripravovať sa do školy, atď....preto si túto možnosť študovať veľmi vážime....Preto nech sa deje čokoľvek, podporím prof. Krčméryho kedykoľvek.... 😵 😵 😵 😵 A Mikolaj je pre mňa len malý bezvýznamný nikto, ktorý sa naozaj iba hrá na niekoho... 😠 😠

to bolo oduševnenie, že? Dnes sa ma drží taká bojová nálada za správnu vec.. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

maruschka
23. dec 2009

len ma štve to, som včera zabudla napísať, že som sa prihlásila na VŠ, študovala som na vysokej škole a teraz budem končiť na nejakej odbornej nádstavbe, čo je hrozné....Tri roky v háji.. 😠 😠 😠 😠 😠

meganik
23. dec 2009

caute spolustudentky...len tolko, ze v Ba zatial nevieme o nic viac ako sa tu vsade pise, na studijnom nam nechcu nic povedat, iba tak mimo hru take sususu, ze vobec netusia, co s nami - teda buducorocnymi piatakmi bude ☹ vsetci cakame na konkretne vyjadrenie, usmernenie ako to vlastne bude dalej, ci si treba dat prihlasky niekam inam alebo cakat a skusit

maruschka
23. dec 2009

meganik, veď to, tá neistota..My máme to šťastie, že končíme tento rok /teda dúfam, že ho ukončíme/..Ale čo všetci ostatní? Je to strašná krivda a nefér chovanie od ministra Mikolaja..Načo všetky tie reči, že nás podporuje aj prezident a ja ešte neviem, aké kapacity, keď si jeden akože úradník robí čo chce?

Toto ma štve, nech sa jasne vyjadria, čo a ako..Ten príhovor na oficiálnej stránke od bývalého rektora je naozaj pekný a oduševňujúci, ale nič viac..nepomáha, nevysvetľuje..iba obhajuje...

Po sviatkoch dúfam, že sa všetko vyjasní - a to je jedno akým smerom.. 😨

meganik
23. dec 2009

maruschka pekne si to napisala 😔

jazminn
25. dec 2009

Ja som v druhom ročníku sociálnej práce v BJ a žiadne potvrdenie som o praxi nepredkladala. Na odstúpenie rektora si myslím, že kapitán neopúšťa potápajúcu sa loď, ani ako protest. Veď ešte vôbec nič nie je isté. Veď od verdiktu akreditačnej komisie musí uplynuť rok, potom bude zase kontrola a až potom sa môže niečo zmeniť. A to Mikolaja už tam nebude, lebo po voľbách nemá šancu. Takže myslím si, že rektor nemal odstúpiť a určite je v tom niečo iné. Na magisterské sa dá prestúpiť po absolvovaní bakalárského bez prijimačiek s priemerom do 2,5 napr. na filozofickú kde je tiež sociálna práca.

kne
29. dec 2009

Chcela by som len vyjadriť veľké poľutovanie nad tým že rektor univerzity pán Krčmery odstúpil. Škola tým stratila dobrého a cenného človeka a zakladateľa. Dúfam, že nový rektor bude pokračovať v práci ktorú začal rektor Krčméry a že nebudú dotknuté práva šťudentov. Je nás veľa, ale aj záujem vlády bol, aby na vysokých školách študovalo čo najviac študentov, teraz sa to zrazu zmenilo? Zamestnavatelia si žiadajú zvýšovanie kvalifikácie aj pre takých študentov, ktorí už prekročili 50 a aj to je kritizované od rôzných individuí, ale aj veci znalých odborníkov. Je potrebné si ujasniť majú právo študovať aj takí študenti? Alebo majú byť diskriminovaní a presunutí na vedľajšiu koľaj, ako pre spoločnosť nepotrebné elmenty ? Prosím odpovedzte a pridajte svoj názor ako to cítite ?

kne
29. dec 2009

😎 😵 Chcela by som len vyjadriť veľké poľutovanie nad tým že rektor univerzity pán Krčmery odstúpil. Škola tým stratila dobrého a cenného človeka a zakladateľa. Dúfam, že nový rektor bude pokračovať v práci ktorú začal rektor Krčméry a že nebudú dotknuté práva šťudentov. Je nás veľa, ale aj záujem vlády bol, aby na vysokých školách študovalo čo najviac študentov, teraz sa to zrazu zmenilo? Zamestnavatelia si žiadajú zvýšovanie kvalifikácie aj pre takých študentov, ktorí už prekročili 50 a aj to je kritizované od rôzných individuí, ale aj veci znalých odborníkov. Je potrebné si ujasniť majú právo študovať aj takí študenti? Alebo majú byť diskriminovaní a presunutí na vedľajšiu koľaj, ako pre spoločnosť nepotrebné elmenty ? Prosím odpovedzte a pridajte svoj názor ako to cítite ?

jazminn
30. dec 2009

Myslím si, že čo cítime by sme mali písať niekde inde na vyditeľnejšiu stránku, hlavne pre pána mnistra Mikolaja. Pretože, to čo on robí, je nemysliteľné a nikto sa tým nezaoberá. Veď ide o veľké množstvo ľudí, ktorý sa prihlásili na túto školu a zrazu bác. Ale aj tak si myslím, že rektor nemal odstúpiť. Určite je za tým niečo iné.
Prosím vyjadrujte sa, veď je nás na Slovensku 14tis. extérnistov.

maruschka
30. dec 2009

ja som svoje už napísala.

- že je to vopred dobre premyslený a cielený krok pána ministra proti prof. Krčmérymu a našej škole
- keď posielal komisiu na našu školu, bolo to s úmyslom ju potopiť, nie zistiť skutočnosť
- je to bohužiaľ jeho osobné vybavovanie účtov-je to prízemné, tupé, primitívne-iné výrazy sa na to použiť nedajú
- už to, že je pán Mikolaj ministrom je osudová chyba pre celé Slovensko pre prítomnosť aj budúcnosť, pretože svoju prácu nevie vykonávať a nevykonáva ju dobre, dokonca ani uspokojivo. Je to preňho len malý piesoček, na ktorom si chlapček robí, čo sa mu zrovna zapáči..
- jemu nezáleží na študentoch, jemu záleží len na sebe, ešte raz len na sebe a na tom, aby mal teplé miestečko a potopil počas svojho ministrovania čo najviac ľudí - to niečo svedčí o jeho psychickom stave a charaktere...

Povedala som, ak aj bude nejaká štrajková pohotovosť, ak sa bude niečo podpisovať, v rade stojím prvá. Vždy podporím prof. Krčméryho a našu školu, už len kvôli tým študentom a profesorom, čo zostávajú na škole, ktorí nevedia, čo ich čaká.
Táto škola je pre mňa veľká srdcovka, takže toľko zhrnutie k tejto téme..
😉