VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

stangb
18. máj 2013

ahojte..ja mám týždeň po štátniciach. chcem vás povzbudiť, nebojte sa 🙂 za tých 5 rokov sa na Vás určite niečo nalepilo. ja som mala do poslednej chvíle pocit, že nič neviem, nič si nepamatam..a asi keby som si nevybrala dobre otazky tak by som aj mala problem to nejako obkecať, ale dá sa to zvládnuť. my sme mali predsedu Lužicu, Brezinského a ešte dve baby, ale okrem Brezinského som vlastne nepoznala nikoho.ale boli fajn, opýtali sa ale nerýpali. u nás nepresli dve cez obhajoby, ale potom sme uz skoncili vsetky. trosku mi bolo luto tých dvoch bá čo neobhájili, ale uprimne bolo to objektívne.bola som pocas ich obhajoby dnu a prvá mala zle spravenu DP lebo kazdá kapitola bola o inom, téma jedna, kapitoly o inom, aj výskum upne niečo iné skumal. a tá druha bohužial ked sa jej opýtali odkial cerpala info (mala tému niečo o historii) tak tam zadrela, že ona sa rozpravala s clovekom ktorý skončil mgr nejaký historicky odbor pritom v knihe popisovala ze podla historika to a to, a historik uvádza to a to..proste blud. okrem toho mali obrovsku zhodu, tá prvá tuším cez 50 %. takze ak ste poctivo pracovali pocas tých svojich rokov nemáte sa naozaj čoho báť, oni chápu že tréma robí svoje ;) držte sa

stangb
18. máj 2013

inak v druhej triede bola druhá čast našej skupiny, a tí mali Romana a potom ešte nejakých ktorých som nepoznala a tam tiež nespravili 2, jedna neprešla obhajobou, ale tak tiez sa necudujem, kedze mala citáty na dve strany a ešte sa čudovala že či to nemoze 🙄 a druhý chalan mal zase niekoho na kable, kto mu diktoval odpovede.ale prišli na to, takže neprešiel zase cez skusku. inak presli všetci v pohode. tretia komisia boli Matel, Schavel, druhý ROman a este niekto, ale o tých neviem nič, ale tí skončili dosť rýchlo 🙂

jazminn
20. máj 2013

dr. Bujdová je super...a dáva naozaj tie najzákladnejšie otázky.Pri skúške je pri nej dobre ísť hneď do tej prvej skupiny...to dostaneš...naozaj ten základ a odpovede vyžaduje v krátkosti a podstatu...

carmen21
20. máj 2013

@jazminn dakujem za radu...nám má dať na skúške len tri otázky tak som taká zmätená, že aké to môžu byť z toho množstva...

jazminn
20. máj 2013

jasné...ona stále dáva len tri otázky a naozaj tie základné...

jazminn
20. máj 2013

Baby, potrebujem pomôcť ohľadom odpovede na otázku od oponenta, týka sa zákona 36/2005 a 305/2005 ide o Osvojenie...kto sa v tom vyzna?

denkolac
20. máj 2013

@jazminn
o čo ide jazmin - možno budem vedieť pomôcť

jazminn
20. máj 2013

@denkolac och, ďakujem ale už to mám... 🙂

monce
20. máj 2013

Ahojte, chcela by som Vás poprosiť či nemáte vypracovaný vzor práce na predmet : Základy aplikovanej štatistiky u Mgr. Kratochvíla Michala, PhD . Ak by ste mali vzor prace základy aplikovanej štatistiky tak by som Vás veľmi pekne poprosila zaslať tento vzor na : monikacepkova@gmail.com . Ďakujem veľmi pekne a prajem Vám pekný deň.

miska1811
20. máj 2013

Čaute kočky =o) prosím Vaas 31 mam štátnice a mám tú najhoršiu porotu aku si clovek moze priat v zlozeni : Zeman, Tomanova, zapisovatel Mraz a Mrazova co som rada ze tam bude aspon ona=o)...chcela som sa vas spýtat ci nahodou neviete aka je Tomanova bývala ministerka ci co to je...=oD Dikeees =o)

bajlinka
20. máj 2013

@ivana29 ahoj my sme mali tiež minulý rok v SI dr. Vereša, videli sme ho prvý raz, bol veľmi príjemný, no tento tok nás mal na skúške a bol už iný. Držím palce to dáte.

sunshine777
20. máj 2013

@miska1811 tak na tvojom mieste by som sa netesila, ze tam mas Mrazovu, ja som ju mala minuly tyzden v komisii a bola strasna, podryvacna, zbytocne nas stresovala, to radsej dvoch Zemanov a dve Tomanove mat v komisii ako ju..Zemana poznam, ucil ma a je v pohode, teda, ak mu das najavo, ze rozumiesvtomu, co aj hovoris, tak ta aj adekvatne ohodnoti, ale je spravodlivy, co nemozem povedat o Mrazovej, na statniciach u nas bola hrozna

ivana29
20. máj 2013

@sunshine777 a kde studujes? v akom meste?

ivana29
20. máj 2013

@bajlinka Dakujem za podporu. Na dalsi tyzden to mame, drvim sa kazdy den... ale take nervy som dlho nemala, sa bojim ze si just vytiahnem nieco co mi nesadne ☹ Ty si mala ake skusenosti s prof. Mrazovou na statniciach? Chcela som sa este spytat, ak je Dr. Veres zapisovatel, aj on moze davat otazky, alebo rozhodovat o vysledku a tak..?

vierus5
21. máj 2013

Ahojte babule, prosím Vás akou formou skúša prof. Mátel... ( 4 roč. TSP) vyberá z téz len časť, alebo dáva celé okruhy ako nám dal...ako sa u neho skúša....Ďakujem za info....už teraz sa potím :( Viera

aimee1
21. máj 2013

@vierus5 vybera len cast a rad dava system,systemicke teorie, system.otazky, techniky a komparaciu...vela nasich vyletelo... 😨 je to jedna pisomna a druha ustna odpoved...

fiffinkaa
21. máj 2013

@anawinka ahoj ja tu študujem prestupila som sem z inej školy kde som sa učila menej a mala som skoro samé ačka, tu sa riadne pripravujem a ledva ledva na Cčka, neviem prečo idú fámy že Alžbeta je flakarina..a čo sa týka skúšok - mala som zatial všetky okrem jednej ústne, takže to hovorí za všetko..nevieš - letíš

jazminn
21. máj 2013

@ivana29 zapisovateľ, predsa zapisuje, u nás bola na Bc zapisovateľka pracovníčka z knižnice...

mischel009
21. máj 2013

ahojte chcela by som sa Vás opýtať a zároveň poprosiť či mi niekto nevie poradiť s 2 otázkami:
- rozlíšte predpoklady a požiadavky na sociálneho pracovníka v súlade s legislatívou SR?
- aká legislatívna norma špecifikuje oblasť profesionálneho rastu sociálnych pracovníkov?

Viem čo su predpoklady a aj požiadavky, len by som potrebovala či mi to niekto nevie podať tak odborne.. pls Ďakujem

11011961
21. máj 2013

@mischel009
Podľa mňa by to malo byť takto:
K 1 otázke - predpoklady by mali byť uvedené v zákone 448/2008 Z.z. - kto môže vykonávať profesiu SP - je ňou FO ktorá má ukončené VŠ vzdelanie 1 alebo 2 stupňa v štúdijnom odbore sociálna práca, alebo má uznaný doklad o takomto štúdiu vydaný zahraničnou VŠ. Požiadavky napr. v profile absolventa SP.
K 2 otázke - § 51 odst. 1 zákona o 131/2002 o VŠ - SP nadobudne profesionálnu spôsobilosť vykonávať svoje povolanie, alebo sa pripraví na pokračovať v nadväzujúcom vysokoškolskom štúdiu.

bajlinka
22. máj 2013

@ivana29 To sme mali všetci ten pocit že nič nevieme ešte aj vtedy keď sme stáli pred triedou to sme už vtedy nevedeli ani základné poučky, a ani ako sa voláme. No po vytiahnutí otázky sa niečo vynorí. Inak u nás bola zapisovateľka dr. Madunická, prof. Mrázová bola zlatá. My sme mali komisiu: predseda Mrázová, Zeman, Vereš, Bordáčová, Madunická

eve26
22. máj 2013

Ahojte. Chcela by som vás poprosiť o radu. Tento pondelok štátnicujem a dosť, čo mám problémy pri učení, lebo mám stále pocit, že nič neviem, tak netuším, ako si pripraviť tú obhajobu k bakalárke. V slydoch už ju mám hotovú, len neviem, čo všetko k tomu ešte treba. Stačí sa k tým jednotlivým bodom vyjadriť dvomi tromi vetami alebo ako? Budem vďačná za každú radu 🙂 Pekný deň prajem 🙂

mischel009
22. máj 2013

@11011961 Dakujem pekne 🙂

aimee1
22. máj 2013

mam prosbu, mozete mi niekto poslat vypracovane statnicove mgr. otazky? Som vo 4. rocniku. Dakujem velmi pekne. 🙂 mirkavap@gmail.com

denkolac
22. máj 2013

@eve26
ahoj - ja ked som mala hotove slaidy tak som si to doma nacvicovala ako to budem prednasat pred komisiou - avsak ked som tam uz bola bolo mi to nic platne. Vsetko som zabudla 🙂 zhrnula som to v par slaidoch - iba co som povedala - varovali nas aby sme to necitali, ze to tak nechcu - ked som presla slaidy sadla som si - precitali co pisal oponent a co skolitel a mali uz svoje otazky - ak ti toho oponent vela napise tak sa maju coho chytit - mne nenapisal skoro nic - a ked mi skakala do reci co som chcela povedat , tak som jej povedala ze keby neskala tak k tomu pridem - viac sa do mna nikto nepustil a dopadla som skvele - ale drzost na statniciach urcite neodporucam :D a drzim palce

eve26
22. máj 2013

@denkolac ďakujem veľmi pekne za odpoveď 🙂 budem sa musieť do toho pozrieť a nejako sa to naučiť naspamäť, dostala som aj takú radu, že pokiaľ som to písala sama, tak sa nemám čoho obávať ;) ale aj tak sú to obrovské stresy ☹

denkolac
22. máj 2013

@eve26
ja som si celu pracu robila sama a predsa som v den nevedela nic - jedine stastie som mala ze som si zobrala so sebou notebook a pozrela som si to - bo ma ani nenapadlo pred skuskou tak som bola zamerana na ucenie

eve26
22. máj 2013

@denkolac už sa vidím, ako budem vyzerať ja ☹ budem si to musieť hodiť na nejaký pomocný papier, keby mi vypadol text alebo súvislosť 😀 bude to ešte zaujímavé...ak to obhájim a potom ten zbytok, len aby som si na niečo spomenula, lebo čím viac sa učím, tým mám väčší pocit, že vôbec nič neviem ☹

denkolac
22. máj 2013

@eve26
to mame vsetci ten pocit - neviem ci ti papier povolia - zrejme nie ale mas tam svoje slaidy takze by si nemala mat problem

eve26
22. máj 2013

@denkolac ten som myslela len tak pre seba, na opakovanie 🙂 ale však nejako bolo a hádam nejako bude ;) len to dobojovať 🙂