VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

ajarmilka19
22. dec 2013

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 @everlyn
Určite tam dostávate A,B za nič .....
Úrove školy a vedomostí pod obraz boží.

venusa1
23. dec 2013

venusa1@ajarmilka19
Prečo urážaš školu a všetkých študentov, ktorí tam poctivo chodia?
Ja tam chodím už 4. rok a na každú skúšku sa poctivo pripravujem. Možno to je tým, že mám
viac rokov a naozaj sa snažím učiť. Nehovorím, že vždy to je len A, ale nikdy som za "nič"
nedostala známku.

sofokleska
24. dec 2013

Ahojte prosim vas nemate niekto vzor z kazuistiky ako by to malo vyzerat pisem o DN. Dakujem velmi pekne 🙂

denkolac
24. dec 2013

@sofokleska
ahoj - v Kazuistike od Hučíka-Hučíkovej určite niečo nájdeš

sofokleska
25. dec 2013

@denkolac ďakujm idem si to stiahnuť 🙂

jana444
26. dec 2013

ahojte baby som v 5.ročníku a zháňam materiál na skúšky,prof.Paulovicova manažment v sp a materiál prof.kadlečík terenna sp.Nemáte náhodou niekto..

cta
26. dec 2013

@ajarmilka19 je vdieť že si v živote do tej školy nevrkočila a rozširuješ klamstva čo si kdesi počula! Vôbec to nie je pravda každú skušku si musíš poctivo oddrieť. Pri takých ľuďoch ako si ty sa mi až nožik vo vrecku otvára!

jana444
27. dec 2013

baby prosím Vás nikto nemáte materiály ????? Ja chodím do NZ - sociálna práca a zháňam dobre spracovaný ( skrátený ) materiál na skúšky ....

jozef34
28. dec 2013

Čaute, má niekto skúsenosti s Ing. Žákom? Je spolupracovníkom Doc. Bugriho. Učí finančnú gramotnosť. Dakujem za pomoc 🙂

olga63
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jozef34
29. dec 2013

@olga63 Ja som mal s Pavelekom aj Základy sociologie, aj Sociologiu rodiny. Základy sme mali test, to bolo ťažké, asi 20 alebo 22 otázok. Bolo tam treba aj krúžkovať, aj napísať odpovede na otvorené otázky. Sociológiu rodiny-tiež test, ale tam bolo treba len krúžkovať. Na niektoré otázky boli aj viaceré správne odpovede. 🙂

romanovic
29. dec 2013

Zeny, bez urazky, mam kamosku, ktora robila na HR vo velkej firme a ta mi svojho casu posepla, ze socialna praca + este tusim VS zo Skalice, Sladkovicova a par, ktorych nazvy som zabudla, jednoducho neberu do uvahy ako vysoku skolu v CV. Ak maju viac kandidatov na pozadovanu poziciu, tak kandidati s tymito VS sa radia az na koniec, lebo tieto skoly maju renome len kurzov a nie vysokych skol...
Samozrejme, ak naozaj chcete robit v obore, tak je to ine.

studentka65
30. dec 2013

To že neuznávajú VŠ titul danej školy - mám aj ja takú skúsenosť a viem to aj od iných uchádzačov o zamestnanie, že už na konkurzoch im to dávajú zamestnávatelia pocítiť. Len ak máte veľmi dobrého ,,strýka,, v štátnom sektore,sa vám môže podariť uchytiť. Nezazlievam nikomu kto študuje na Alžbete-kto má čas-energiu a hlavne PRACHY, je zamestnaný, nech si študuje určite to nie je na škodu! Vedeniu školy je jedno že s uplatnením sociálna práca je minimálna, hlavne nabrať nových študentov bez skúšok s priemerom do 3, naplánované PROJEKTY školy treba FINANCOVAŤ.

denkolac
1. jan 2014

Prajem všetkým šťastný nový rok plný úspechov tak v súkromí ako aj v pracovnom živote, plnom lásky a obklopenom ľuďmi, ktorí do vášho života prinesú optimizmus, krásu, pohodu a vyčaria len úsmev na Vašich tvárach a v srdciach. 🙂

gerberad
1. jan 2014

ahojte všetkým prajem do nového roku veľa zdrava, štastia, lásky, osobných, pracovných a tiež školských úspechov 🙂
Prosím Vás nemal niekto na sociálnu antropológiu Reného Lužicu? Chcela by som len vedieť ako má vlastne vyzerať jeho seminárna práca, pretože nám k tomu nepovedal vôbec nič☹ dakujem za všetky info mail kvetinka66@gmail.com

cta
2. jan 2014

@studentka65 prepáč ale vysoká škola sv. ALžbety neprihliada na to aké máš známky ale na to či robíš v danom sektore si predstav, že ja som v sociálnej oblasti nerobila a musela som sa preukazať, že v danej oblasti robím jediné čo ma zachranilo bolo, že som makala ako zdravoťák v nemocnici. A druhá vec hladať si prácu v sociálnom obore na SLOVENSKU bohužiaľ nemá žiadnu buducnosť ale nikto TI nezakazuje tu zostavať môžeš ísť za hranice si predstav koľko sa ich uchytilo v zahraniči kde s tým problém nemajú. A ja som sa teda ešte nestretla s tým, že by znevažovali Sv. Alžbetu takže je to asi tak ako jedna povedala až sa ostatný po...l! 😠

grettka
2. jan 2014

@cta, nemusis sa rozculovat, ale to nie je "jedna pani povedala", ale pravda, ze absolventov tejto skoly zamestnavatelia velmi neberu. Kolegyna studovala na Alzbete a vobec sa nemusela preukazovat tym, kde pracuje. Skoncila bc. a isla dostudovat inam, povedala, ze tuto skolu uz nechce ani vidiet. Mozno je myslienka pekna a socialna praca velmi uzitocna, ale bohuzial vedenim tejto skoly uplne degradovana na "vyrobnu" titulov. Keby neprijimala take velke mnozstva studentov bez prijimaciek, aj s trojkami zo strednej skoly, ale menej, tak by jej mozno stupla hodnota na trhu.
Pred casom tu niekto pisal aku uroven musi mat rigorozna praca na Alzbete, ze musi to byt "seriozny" vyskum a vyhodnoteny v oficialnom statistickom sofware, a musela som sa pousmiat, pretoze take podmienky ake ma Alzbeta na rigo pracu maju niektore fakulty UK uz na bakalarky (okrem poctu stran).
Neznevazujem nikoho, ale koho poznam a studoval tam, uz fakt nechce mat s touto skolou nic spolocne, Hnevaju ma vsak ludia, ktori vystuduju a sami robia z tejto vzdelavacej institucie posmech, a idu robit skolu fakt len pre titul. Naopak vazim si tych, ktori v oblasti socialnej prace aj robia a robia tu pracu naozaj so srdcom.

studentka65
2. jan 2014

studentka65@cta pekne to píšeš ,,hladať si prácu v sociálnom obore na SLOVENSKU bohužiaľ nemá žiadnu budúcnosť,, to hovorí za všetko!!! Podelila som sa o svoju osobnú skúsenosť ale aj o poznatky študentiek z môjho okolia ( Bratislava a okolie), po prevalení ,,politických káuz,, sa nečudujem že verejnosť má taký názor aký má. Spolužiačky ktoré prešli na inú VŠ so zameraním soc. práca inak ,, tam makajú,,. Ja sama som mala v celku dobrý priemer (1,55) a snažila som sa pripravovať na každú skúšku, ale diplom majú aj takí ktorí frčali na ťahákoch a x opravných termínoch. Keď máš rodinu-malé deti-prípadne chorého člena rodiny o zahraničí môžeš len snívať! Sto ľudí - sto uhlov pohľadu.

ranska
2. jan 2014

@bakalarka
@chuaneta ahoj, prosím môžeš mi poslať vzor metodologického výskumu? Budem Ti veľmi povďačná 🙂

olga63
3. jan 2014

@jozef34 ďakujem za odpoveď 🙂 , vážim si to.

atrami
4. jan 2014

@jozef34 ahoj, prosím ťa Pavelek, chcel na Základoch sociológie len to čo dával na prednáškach, alebo chcel aj z knihy Základy sociológie, ktorú odporučil.

jozef34
4. jan 2014

@atrami cau...prevažne z knihy... Čo dal na prednáške je málo...mali sme 22 otázok...🙂

zuzu_31
4. jan 2014

Prosím Vás niekto nemá spracovanú knihu Andreja Mátela Vybrané kapitoly z metód soc.práce II. a z nej kapitolu 1 a 4?
Súrne potrebujem dakujem velmi pekne

sofokleska
4. jan 2014

@atrami u nas vyžadoval len to čo bolo v materialoch a z toho boli aj otazky na skuške 🙂

nelly30
4. jan 2014

ahoj, môžem poprosiť lienkalenka7 ak by si našla otázky od Tkáča na aplikovanú soc. politiku (vypracované), či by si mi ich nemohla poslať? moc ďakujem. email: neillcat@azet.sk.

Ďakujem!!!

angie777
5. jan 2014

Nemáte niekto na predaj nejakú knihu o sanácii rodiny,je taka česká SAnace rodiny -Konvičková.

iwa36
5. jan 2014

Ahojte, v prvom rade prajem stastny a uspesny rok 2014 - nech sa nam dari uspesne studovat 🙂 .
Nazory na nasu skolu okomentujem len takto - ja studujem pretoze som si dobrovolne vybrala tento smer, som spokojna a napriek tomu, ze mam 36 rokov, verim v zmysel mojho studia. Ja studujem nielen pre titul ale pre uprimny zaujem o pracu s ludmi. Pre moju pracu titul nie je potrebny. Nikto za mna nestuduje, nikto mi nedava materialy a ani tahaky. Pripravujem sa sama, vsetko robim poctivo a co najzodpovednejsie. Studujem casto do noci. Mam rodinu aj pracu, napriek tomu som mala priemer 1,07. Za kazdou znamkou si stojim. Nikto mi nedal nic zadarmo.
Praca, ktoru nasa skola odvadza v oblasti pomoci hovori sama za seba.
A netreba zabudat, ze generacia nam starne. Ono sa casom ukaze, ze aj socialnych pracovnikov je treba viac a viac. Ale ako hovori Tibor Roman - DOBRYCH socialnych pracovnikov.
Zaroven chcem podakovat za Vas vsetky, ktore ste tu a aj ste mi odpovedali na otazocku. Tesim sa, ze sa konecne mam na koho obratit, ze su ludia ktori pomozu.
Krasne nedelne popludnie.

11011961
5. jan 2014

@iwa36
Úplne s Tebou súhlasím.
Ja som úspešne skončila štúdium minulý rok. Pre moju prácu tiež nie je potrebný titul, ale chcela som niečo dokázať sama pre seba. A to už mám 52 rokov. Na škole okrem získaných vedomostí som spoznala spústu vynikajúcich ľudí, s ktorými sa stretávam aj dnes. Nie je všetko len a len o titule. Pravdou je, tak ako píšeš aj Ty, že aj ja som sa učila po nociach - ale všetko to čo som sa naučila sa mi zišlo na štátniciach. Tam sa potom ukáže, kto sa ako učil počas celých 5 rokov.
Zároveň chcem všetkým študujúcim popriať v novom roku všetko naj...., veľa zdravia, pevné nervy a samé "A". Tým, ktorí tento rok budú štátnicovať, prajem dobrú komisiu, šťastnú ruku pri ťahaní otázok aby získane vedomosti ak to bude možné využili aj v praxi.

dandy263
5. jan 2014

Ahojte dievčence, nemá niekto vás nejakú naskenovanú knihu o validačnej terapii , alebo nejaký materiál. veľmi by ste mi pomohli. A tie príspevky , čo sú o nekvalitnosti nášho štúdia beriem z nadhľadom. príď a poctivo sa uč, potom súď!!!!

bourdka
5. jan 2014

@savanah128 ahoj mohla by som ta poprosiť posunúť mi info o skúške a materiál na terénn. Soc prácu? Ďakujem pekne 🙂 🙂 lujza. Adamkovicova@gmail.com
A ja tiež piestany 😀