VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

neklamka
6. jan 2014

ahojte, prajem stastny a uspesny novy rok - hlavne teda zdravie a pekne pismenka v indexe 🙂
prosim vas, mali ste uz niekto skusku so Selkom? sice volitelna psychologia zdravia, prijemna prednaska, len aby sme vsak nezostali prekvapeni z otazok, ci testu?

denkolac
6. jan 2014

ahojte - neviete nahodou Socianu nauku Cirkvi od Vansača ako to vyzera na jeho skuske - ci to chce od slova do slova? Dakujem

sisa236
6. jan 2014

ahojte , chcem Vás poprosiť nemá niekto vypracované otázky na aplikovanú sociálnu politiku - v.tkáč, ďakujem veľmi pekne

deniska256
7. jan 2014

Ahojte chcem sa spýtať na Oláha? Aký je? máme s ním teraz prvú skúšku Metódy SP s jednotlivcom? ake otazky dava? Je prísny čo sa týka hodnotenia? Má otázky už napísané na papieri či hádže len tak z brucha? Ďakujem za odpoveď 🙂

deniska256
7. jan 2014

@atrami ahoj Pavelek je super profesor, otázky dával len z tej prezentácie ktorú nám poskytol a nič navyše... je dobré pokiaľ si si na prednáške písala k tomu aj nejaké poznámky ale stačilo mu aj to z prezentácie... u neho bola skúška úplná pohoda 🙂

maruschka
7. jan 2014

@deniska256 na Oláha sa treba naozaj pripraviť. A to od histórie, po všetky zákony..Na skúške neexistuje, aby sa niekto obracal na druhého, šepkal si, či mal ťahák. Mali sme pocit, že má oči aj na chrbte..Otázky má pripravené, rozdelí do skupín. Treba písať všetko, čo človeka v tú chvíľu napadne. Dáva aj porovnávacie otázky. Ja som mala pri ňom vždy aspoň tri A4..Inak tí, čo si boli istí, že sa všetko nadrvili a všetko napísali, tak A nemali..On je dobrý psychológ a vie čítať aj medzi riadkami, takže vie, kto tomu rozumie. Kvôli tomuto boli vždy trenice, že nech bola ako napísaná tip-top, Ačko nebolo..Ak trieda nespolupracuje a sú takí atléti, čo napriek všetkému pri písomke vyrušujú, je schopný to celé stopnúť, prípadne vykázať z triedy s FX...A v podstate, je tisíc krát lepšie ísť na písomku, ako ústna odpoveď uňho..Zažili sme aj ústnu a bol to armagedon..:D Ale napriek všetkému je Oláh, ako hovorím "dobrým duchom Alžbety"..V kritickej chvíli, ako sú štátnice vie pomôcť, tak isto ako pri diplomovkách a ako jediný ponúkol pomoc pri zháňaní konzultantov..Ja som ho mala veľmi rada a spätne ho hodnotím, ako špičkového pedagóga, ktorý naučil všetko, čo bolo potrebné - pri štátniciach boli tie naučené vedomosti ako poklad pre každého z nás.. 😵 😵 😵

deniska256
7. jan 2014

a aká býva úspešnosť na skúškach? Je veľa takých čo nespravia? Nejaké otázky si náhodou nepamätáš aké dal? inak Ďakujem za info 🙂

cecil36
7. jan 2014

Baby, mozem sa spytat, ake mate uplatnenie s touto skolou resp. pracujete v odbore? Ja som momentalne 3-ka na pribuznom odbore na tejto skole a zvazujem ci s tym neprastim. Tak mozno najdem podporu 🙂

maruschka
7. jan 2014

@cecil36 robím sociálneho pracovníka v poradenskom centre..Ak ti môžem poradiť (ak som správne pochopila, že ešte pred štátnicami), tak si školu určite dokonči..Vieš, podstatné je, čo máš v hlave a srdci - pri profesii sociálneho pracovníka je to najdôležitejšie..V podstate ide o jedno u nás na Slovensku - syndróm jedna babka povedala a všetci opakujeme..Reagujem na články, ktoré tu odzneli na margo vzdelania na Alžbete. Média sú toho plné a každoročne pri udeľovaní hodnotenia od rôznych inštitúcii a udeľovaní akreditácií o ničom inom nepíšu, len o tom, ako si študenti kupujú vzdelanie a titul..Áno, je na škodu školy, že robí hromadný nábor - ale zasa, je súkromná, z čoho by platila chod všetkých inštitúcií a zariadení, ktoré prevádzkuje? Po druhé, ak si každý z nás dokázal odniesť aspoň kúsok toho pozitívneho z tejto školy, tak to určite nevyšlo nazmar..Po tretie, je samozrejmé, že to veľa ľudí študuje kvôli titulu-vyžaduje sa to v práci, napr, u policajtov - a to je pochopiteľné, že si školu urobiť musia takouto formou, kto z nás by mal možnosť študovať dennou formou? Málokto..Áno, uplatniť sa s takýmito školami je skoro nemožné, avšak je to na škodu, pretože na rôznych úradoch (vrátane UPSVAR) sedia ľudia, ktorí nemajú potrebné vzdelanie, majú len politickú príslušnosť. Počas jesene sme mali možnosť nahliadnúť do pripravovaného návrhu o Komore sociálnych pracovníkov, ktorá vzniká na základe potreby roztriediť tých, čo nepracujú v sociálnej oblasti a tých, čo pracujú..Ak vyštudujeme iba Bc. sme asistenti, keď vyštudujeme Mgr. môžme už aj "podnikať" v tejto oblasti a plnohodnotne sa zapájať..Nie som z toho nadšená, pretože podľa mňa dopadneme ako zdravotnícka komora, do ktorej sa platia členské príspevky, ale za svojich členov nelobuje, len robí problémy..Ale jednoznačne z toho vyplýva, že tým pádom, by mala byť určitá časť ľudí pracujúcich ako sociálny pracovník prepustená, ak nemá potrebné vzdelanie...Ale nie o tom som chcela..V podstate, ak máš chuť, máš možnosť urobiť si Mgr. na inej škole - ak sa dá a je tá možnosť..Ja som mala obrovské šťastie a mám skvelého zamestnávateľa - zahodil hlúpe predsudky o Alžbete a pozval na pracovný pohovor..Som rada, že štúdium bol zároveň aj môj koníček, pretože viem preniesť teóriu do praxe a zároveň sa stále učím novým veciam..Ak to tak na personálnom odd. funguje, ako bolo viac krát spomenuté, že životopisy, v ktorých je písané štúdium na Alžbete idú automaticky do koša, tak je to na škodu veci a pochybujem o profesionalite tých, čo rozhodujú o prijatí nových zamestnancov. Pretože si toho človeka ani nevypočuli a nezistili, či popri vzdelaní aj má potrebné osobnostné predpoklady. A potom by možno zistili, že človek s Alžbetou je lepší uchádzač, ako človek s UK 😵 😵 😵 V podstate ťa chcem povzbudiť, študuj, študuj, študuj.. 😵 😵

maruschka
7. jan 2014

@deniska256 pri každej skúške určité % ľudí vyletí. Najmä tí, ktorí sú zvyknutí prechádzať s ťahákmi, lenže pri Oláhovi sa učil každý. Tiež vyletelo dosť študentov, ale v podstate na to ty nemysli. Otázky si už nepamätám, ale ak si baby pozriete Študujúce mamičky, ktoré tu fungovali kedysi, tam sme boli alžbeťáčky a všetky písomky a prednášajúci sú tam podrobne rozpísané..Ak ti môžem poradiť, naozaj sa uč všetko od A-Z, pretože s obľubou dáva otázky z učiva, ktoré je drobným písmom..:D

cecil36
7. jan 2014

@maruschka dakujem krasne za podporu, napisala si to naozaj velmi pekne, srdcom. Ano, ja som teraz tretiacka, dorabam si par skusok aj z 2 rocnika, lebo mam babo, caka ma skuska u Matela + dva jazyky a prave som zistila, ze som si vybrala nie velmi vhodnu temu bakalarky, tak mam z toho naozaj depku. A dokola neustale pocuvam, naco mi Betka bude 😒 Ale tvoje slova ma velmi potesili 🙂

atrami
7. jan 2014

@deniska256 ďakujem, ešte sa spýtam ako vyzeral test? Otázky a,b,c aj nejaké otvorené otázky? Otázky boli formulované jasne, alebo nejaké chytáky?

savanah128
7. jan 2014

@bourdka ahoj skúšku máme až jedenásteho a učím sa z knihy a ty asi tiež keďže si z Piešťan

monicka07
7. jan 2014

Prosím Vás je tu niekto kto má vypracované prípadne minuloročné magisterské štátnicové otázky. Budem vďačná ak mi niekto pošle... Ďakujem veľmi pekne

timonka
7. jan 2014

mali ste skusku zo sociálnej politiky ???? s Igliarovou dakujem 🙂

timonka
7. jan 2014

prosím dajte vediet dakujem 🙂

nat_marcipanova
8. jan 2014

Ahojte ludkovia... nemate prosim materialy na zaklady vyskumu s Kratochvilom?

zuri5663
8. jan 2014

Ahojte chcem opýtať na skúšku s prof. Igliarovou ... zajtra s ňou máme skúšku zo sociálnej politiky, tak by som chcela vedieť aká je. Ďakujem 🙂

moncicici
8. jan 2014

Ahojte baby,prosim vas nájde sa tu nejaka dobra duša,ktorá má už mgr a mohla by mi pomoct s diplomovkou?uz som fakt zufala,ak je tu niekto taký prosím napíš mi správu

jazminn
9. jan 2014

@denkolac uč sa naozaj len to základné, nemusíš sa báť...

denkolac
9. jan 2014

@jazminn
ďakujem ti pekne 🙂

olga63
9. jan 2014

@maruschka napísala si úplne skvele, s prehľadom a zdravým rozumom. ... a hlavne veľmi pozitívne, tým si podporila vo viere všetkých, ktorí budú čítať Tvoj komentár, že si sú medzi nami aj "normálni ľudia" so zdravým sedliackym rozumom a pritom srdcom na pravom mieste, ... Ď A K U J E M .

adkadr
9. jan 2014

Ahojte,
Vie niekto poradiť ak mam bakalára urobeného na Alžbete a chcela by som pokračovať na Mgr. Ale nie uz na tejto skole a pravdepodobne ani nie v obore socialna praca. Poraďte kam ist na Mgr štúdium ?
V Pn uz určite nechcem zostať, mam nato veľa dôvodov. Dakujem všetkým za nejaky užitočný typ.

emmuska11
10. jan 2014

ahojte prosim Vas nemate niekto vypracované otázky " Aplikovaná sociálna politika od A. Tkáča".
Vopred ďakujem.

zaza218
10. jan 2014

@cecil36 ahoj,ty chodis teraz do 3.rocnika?..ja som mala prestup z BA a minuly rok odklad,skusky mi boli uznane,ale este som nebola na skuske az teraz sa chystam na zaklady vyskumu. Nikoho nepoznam,tak by som potrebovala aj nejake informacie

cecil36
10. jan 2014

@adkadr no mozes ist na socialnu pedagogiku, liecebnu pedagogiku, socialnu pracu, andragogiku, sociologiu. Otazka je kde ta zoberu a uznaju odbor socialna praca bc.
@zaza218 ja som3-ka, ale nie na socialnej praci, som na misia charita, ak ti mozem pomoct, napis 😉

adkadr
10. jan 2014

@cecil36 a na akej skole ? Da sa chodit externe na sociálnu pedagogiku ? Urobím len skúšky a možem ist na Mgr ?

cecil36
10. jan 2014

@adkadr musis si pozistovat, ktora skola otvara externe a ake su podmienky, to sa meni kazdy rok. Ja som napisala iba pribuzne odbory, ktore su akceptovatelne k socialnej praci.

slavka35
11. jan 2014

@kustynka ahoj, čítala som, že zháňaš niečo na krízovu intervenciu, chcem sa spýtať či si niečo zohnala, ja by som to tiež potrebovala, ak niečo maš môžeš mi to poslať? Ďakujem

amadeus1
11. jan 2014

Ahojte,prosím Vás vie niekto poskytnúť kontakt na p.Šenkára, ktorý prednáša Filozofiu na VŠZaSP v Nových Zámkoch?