VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

olga63
4. okt 2013

@luse89 Ahoj, viem len, ako to budeme mať my v Piešťanoch... napr. prednášku zo Všeobecnej psychológie sme mali 21.9.2013 (sobota) a skúšku nám určili na 29.10.2013 (útorok) o 15,30h pre tých, ktorí sú v abecednom mennom zozname od A - M, a 30.10.2013 (streda) pre tých, ktorí sú v zozname od N - Ž. Prednášky budú prevažne piatok, sobota. Skúšky aj cez týždeň.

ellita
7. okt 2013

@renetkads Ahoj prosim Ta mohla by si mi poslat vypracovane otazky od Olaha metody socialnej prace s jednotlivcom a dostali sme aj tri otazky ktore mame doniest vypracovane na skušku a tiež aj zanamovy harok klienta budem Ti povdačna Pa hagarova@szm.sk

petra6484
7. okt 2013

@denkolac napis mi prosim na email petra6484@gmail.com

denkolac
7. okt 2013

@petra6484
Ahoj Peťka už si mi to posielala - ale ak si chcela ešte niečo poslať tak napíšem - inak ďakujem

listu
7. okt 2013

Ahojte, som v tretiaku, vie mi niekto poradiť k téme Bc práci - Prevencia a sociálna práca pri páchaní fyzického násilia páchaného na senioroch ? Ak to niekto mal aspoň literatúru. "Ď"

listu
7. okt 2013

@ellita Ahoj, my sme taktiež dostali tri otázky od Olaha , ak sú to tieto dúfam, že pomôžu.

1. Ktoré metódy sociálnej práce sú zakotvené v slovenskej legislatíve a môže ich vykonávať len sociálny pracovník?

- zákon 448/2008 Z.z. o sociálnych službách – zahŕňa metódy ako sociálne poradenstvo a sociálnu prevenciu
- zákon 305/2005 Z.z. o sociálnoprávnej ochrane detí a o sociálnej kuratele a o zmene a doplnení niektorých zákonov
- zákon 36/2005 Z.z. o rodine a o zmene a doplnení niektorých zákonov
obsahujú metódy ako sociálne poradenstvo a prevencia, sociálne služby, sociálna terapia

2. Existujú metódy sociálnej práce, ktoré priniesli a vymysleli sociálny pracovníci? Ktoré?

- metódy v oblasti asistencie, sociálnych služieb a individuálnej práce
- poradenstvo, terapia, supervízia
- postupy
- sociálno – pedagogický pohľad
- procesuálne orientované metódy ako sociálna technika a krízová intervencia
- multiperspektívne postupy
- generalistická metóda práce – je založená na rešpektovaní princípu malutifaktoriálnosti a interdisciplinárnosti sociálnej práce.

3. Existujú metódy sociálnej práce, ktoré prevzali a používajú iné profesie? Ktoré?

Existujú metódy sociálnej práce, ktoré sú spoločné pre viaceré disciplíny. Využíva ich napr. psychológia, pedagogika, sociológia, sociálna práca a niektoré iné vedné disciplíny. Sú to: sociometrická metóda, metóda heurestiky, exemplifikácie, optimálnej komunikácie, kauzálnych atribúcii.

PS: toto je cele vypracovanie domacej ulohy pre Olaha ale nic z toho nerobil iba to pozbieral

petra6484
7. okt 2013

@denkolac ahojky doslo mi to ale nejaka chyba nastala 😒

barbie891
8. okt 2013

@marianna85 ahoj mozes aj mne prosim ta poslat tie materialy na domacu ulohu od olaha? a nahodou nemas aj vypracovany socialny zaznamovy harok ? :D dakujeeem 🙂

barbie891
8. okt 2013

Ahojte baby:D nemate nahodou niekto vypracovany socialny zaznamovy harok ? :D velmi by ste mi s tym pomohli dakujeeem 🙂 🙂

barbie891
8. okt 2013

@ellita ahoj mozem ta potom poprosit ten zazanmovy harok ak ho budes mat vypracovany? posles mi ho ? mame aj my olaha na skusku 🙂

ellita
8. okt 2013

@listu Dakujem moja mame presne tie iste otazky si zlata pa

timonka
8. okt 2013

Ahojte, neviete nahodou alebo nemate nejake materialy Na socialnu pedagogiku uci to Bryndzaka a na Mátejovu ta uci rodinne pravo som 2ka. mam materialy na 3 rocnik ak niekto chce
Dakujem

ellita
9. okt 2013

Prosim Vas ma niekto materialy na socialne zabezpečenie? Dakujem

janulienka1
9. okt 2013

Odkupim knihy, 🙂 skripta na ošetrovateľstvo .Dakujem.

barbie891
10. okt 2013

@ellita ahoj jamam nejake materialy na soc zabezpecenie , ty mio vies poslat vyplneny ten zaznamovy harok ? :D

kikuska00
10. okt 2013

Ahojte, nemá niekto info aké dáva Ing. Varkondová otázky v 1.ročníku z EKO? Prosím dajte mi vedieť. Kikuska00@azet.sk

gumimaci
10. okt 2013

@kikuska00 ahoj, tak Varkondova je prisna, dava testy A-B-C, , kazdy musi byt rozsadeny, a testy dava na preskacku, aby ti pred a za tebou nemali ten isty test 😀 Otazky v teste nie su tazke, ale su formulovane tak, ze pri nich musis rozmyslat, neda sa to jednoducho nabiflit. A spravna odpoved moze byt jedna, ale aj vsetky. Vela stastia.

gumimaci
10. okt 2013

@kikuska00 a testy hodnoti percentualne, tusim bolo minimum 65% aby si dostala E.

jaya47
12. okt 2013

Ahojte. Rozmýšľam nad štúdiom fyzioterapie na tejto škole (v BA). Chcela by som sa spýtať, ak máte niekto skúsenosti, koľko vám toto štúdium dalo, či sa to oplatí študovať.
Dohnali ma k tomu vlastné zdravotné problémy, takže nehľadám školu, ktorú len prejdem, potrebujem sa veľa vecí naozaj naučiť.
Budem vďačná za každú odpoveď 😉

amadeus1
12. okt 2013

Ahojte. Mohol by mi niekto poslať materiály z prednášky Základy pedagogiky, pre 1. ročník externe soc. práca, Nové Zámky? Ďakujem.

amadeus1@centrum.sk

misiacik789
12. okt 2013

ahoojte 🙂 chcela by som a vas spýtat ci nemá niekto na predaj knihu SOCIÁLNA PREVENCIA - Schavel 2010???

sofokleska
12. okt 2013

@misiacik789 tušim na ulož to.sk to najdeš 🙂

misiacik789
12. okt 2013

@sofokleska hej viem uz som to pozerala len ja potrebujem knihu 🙂 aleee dakujem.za.info 😉

denkolac
13. okt 2013

@misiacik789
ahoj
ja mam v pc ale rok 2008 - normalne mam knihu 2010 ale tu ti dat nemozem - ta sa používa roky.... ale v škole ju majú určite a nestojí veľa

paela
14. okt 2013

ahojte, môžete niekto poskytnúť materiály na skúšku u JuDr. Karola Zemana Sociálne zabezpečenie? ďakujem. mail: sramkova.elena@gmail.com

moncicici
15. okt 2013

Ahojte, nemate nahodou niekto materiály na skúšku s Lacom Romanom na predmet Manažment v sociálnej práci, môj mail monika.mlynarikova@gmail.com.ďakujem

petra6484
15. okt 2013

ahojte mame skusku z panom hetesom politika zamestnanosti mame mu napisat pracu cc 5 stran nemate to prosim niekto ako to ma vyzerat ? je to 5 rocnik

petra6484
15. okt 2013

A nenajde sa este u niekoho prosim nejaky dobry material na pana Gabureu riesenie konfliktov z ktorych by sa dalo ucit lebo sme boli na skuske a sme pozerali na otazky od neho jak puci vopred dakujem moj email petra6484@gmail.com

atrami
15. okt 2013

Kočky, mali ste niektorá Mlynarčíka? Aký je?

vierus5
16. okt 2013

prosím o pomoc::(( teraz najbližšie máme skúšku v 5 ročníku SP v ZA z Manažmentu v SP (Marťáková) a Terénnej SP (Brňák) , nemáte niečo k tomu a náhodou si nespomeniete, aké dávajú otázočky na skúške. Ďakujem moc a želám krásny deň, síce upršaný, ale dúfam, že príjemný Viera email: vierahreusikova@azet.sk