VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

11011961
3. jún 2011

Gratulujem všetkým bakalárom.
Ja som dnes absolvovala štátnice v Bardejove, podľa mňa to bolo dosť ťažké, pretože som bola v skupine, ktorá bola považovaná za najťažšiu, ale dalo sa - ja som skončila na A, ale traja moji kolegovia to nezvládli.
Ak môžem poradiť treba sa ozaj naučiť z každej otázky to najhlavnejšie a definície.
Dôležitá je dobrá obhajoba - tá je základ k úspechu.
Držím všetkým palce.

daphne8
4. jún 2011

@11011961 Ďakujeme! a GRATULUJEM k úspešnému zvládnutiu! Mňa to čaká o týždeň.. Prosím Ťa a aké definície sú potrebné? je ich veľa, tak ak môžeš trocha viacej napísať... čo je potrebné hlavne vedieť?? Ďakujem Ti krásne za pomoc a hlavne pochopenie..

11011961
4. jún 2011

ĎAKUJEM. Uvidíš zvládneš to, ukážeš im, že si sa za tie tri roky niečo naučila. Len si musíš veriť.
Priprav si dobre obhajobu - skús sa ju naučiť naspamäť (nie čítať z papiera, to nerobí dobrý dojem), vyprávať pomaly, plynule a občas si môžeš pomôcť aj so slejdov. Ak máš dobrú obhajobu a dobre ju od prezentuješ máš
hneď dobrý dojem u komisii a polovicu skúšky za sebou.
Pri otázkach je to ozaj o šťastí akú si vytiahneš. Neboj bude dobre.
Nauč sa hlavne definície (napr.metódy, soc.politiky, soc.zabezpečenie, sociálna práca ..... ), tie sa dajú potom zúžitkovať pri viacerých otázkach a legislatívu, tú musíš ozaj vedieť, aspoň u nás to tak vyžadovali. No a samozrejme ku každej otázke to najpodstatnejšie a stále len vyprávať a vyprávať...... až kým ťa nezastavia, možno Ti dajú nejaké doplňujúce otázky ale to zvládneš.
Držím palce.

daphne8
4. jún 2011

@11011961 Si zlatá!!!! ĎAKUJEM!!! veľmi si mi pomohla...dám vedieť ako som dopadla, prajem krásny zvyšok víkendu..

franina
4. jún 2011

Ahojte dievcata... neviem ako si mam urobit prezentaciu a co hlavne je dolezite... vobec neviem co by som tam mala dat ... neviete mi poradit?

daphne8
5. jún 2011

@franina Ahoj Franina, posielam Ti co nam dali ohladom prezentácie.. pozri, mozno pomoze..
OBHAJOBA bakalárskej práce na USB kľúči

 titulný list (základné informácie)
 cieľ práce (z úvodu práce)
 štruktúra bakalárskej práce (stručne z obsahu bez uvádzania čísiel strán)
 aplikácia na metódy sociálnej práce – najdôležitejšia a nosná časť obhajoby
 záver (výsledky, naplnenie cieľa práce a odporúčania pre prax).

jazminn
5. jún 2011

@daphne8 ja som absolvovala štátnice v Bardejove. Dôležitá je obhajoba, pretože tam ťa komisia prvykrát zaznamená a podľa toho aký urobiš dojem sa to s tebou vezie. Ja som dostala celkovú známku B. Dobabrala som to vlastne obhajovou, pretože dostala som trému začal sa mi triasť hlas, zabudla som čo mám hovoriť, dva-krát má upozornili, aby som nečítala, ale nakoniec dobre to dopadlo, pretože som mala sleid s celkovou legislatívou použitou v práci a nik to nemal a už predomnou to vytýkali a ja som len trpla, čo povedia, veď ja to mám! a to má zachránilo.

11011961
5. jún 2011

@daphne8
Držím palce. Len si ver a bude dobre.
Pri otázkach ti držím palce, aby si si vytiahla ozaj tie ktoré sú z tých ľahších. Je to len a len o šťastí, čo si vytiahneš.
Mne ani jedna otázky nesadla a to som sa mesiac učila na štátnice. Z metód som mala vzťah soc. pedagogiky a soc. práce a zo zabezpečenia soc. ekonomické problémy spoločnosti. A práve tie som nechcela, ale čo už, no a predsa som porozmýšľala, nehovorila som dlho, dali mi jednu doplňujúcu otázku a nakoniec do bolo za A . Preto ti radím, základ je kvalitná obhajoba, nezabudni hlavne na platnú legislatívu.
Napíš, ako si dopadla.

jazminn
5. jún 2011

keď sa ťahá otázka, netreba myslieť práve na tú, ktorú nevieš, lebo práve tú vytiahneš. To bol môj prípad napr.

majafi
5. jún 2011

@jazminn prosim ta nemohla by si mi poslat tvoju prezentaciu, neviem, ako tam mam zakomponovat tu legislativu, uz som riadne nervozna, mam statnice vo stvrtok, skusam si tu obhajobu ale trva mi 10 min namiesto 5, diky velmi pekne mackadoma@gmail.com

franina
5. jún 2011

@daphne8 no presne takto som si to dala tak dufam, ze to bude dobre a dakujem ti pekne 🙂 uz si len drzat palce aby sme to zvladli 🙂

sandruska81
5. jún 2011

študuje niekto Mgr. sociálna práca? koľko otázok je na štátniciach? Dá sa to zvládnuť s 2 malými deťmi?

michala124
6. jún 2011

@sandruska81 Ahoj, ja som tentorok koncila. Otazok bolo z kazdeho predmetu 30. Zvladnut sa to da, ale bolo toho dost. Metody boli lahke, skoro vsetky otazky boli take co sme uz niekedy mali na skuskach. Horsie to bolo s politikou, lebo tam bolo vela otazok o politike EÚ. Ale pre mnohych bola najtazsia teoria. Ale da sa zvladnut aj pri detoch. Najviac casu zabera napisat diplomovku - ak ju zacnes pisat v predstihu, tak ti ostane viec casu n aotazky.

jazminn
6. jún 2011

@michala124 a nemáš vypracované Mgr otázky na preposlatie? ďakujem: jazminn@centrum.sk

franina
6. jún 2011

Dievcata este mi povedzte, ci Vám pomáhali pri statniciach, ci Vás naviedli...

sse
6. jún 2011

@jazminn poslala som ti aj ja ak ti to pomôže 🙂
@franina u nás pomáhali a vôbec sa nesnažili niekoho potopiť, boli zlatí, nemusíš sa báť 😉

franina
6. jún 2011

@sse ja sa strasne bojim, uz ani to neviem co som vedela... ☹ snazim sa ukludnovat, ale vobec mi to nejde...

jazminn
6. jún 2011

@sse ďakujem pekne, to vieš, všetko pomôže!

sandruska81
6. jún 2011

@michala124 a ako je to s témami na diplomovku? Videla som porozdeľované témy z minulého roka, každý rok sú tie isté , alebo aspoň približné a dá sa dohodnúť aj s konzultantmi. Nevadí im, že napríklad na tú istú tému majú ďalších napr. 3 študentov? Ja kde som študovala Bc - tak tam bola téma - ak si si ju chytila ako prvá, tak si ju mala, inak bohužiaľ - musela si hľadať ďalšiu, ktorá bola voľná a nemusela ti už ale sadnúť.

sandruska81
6. jún 2011

@michala124, @see neposlali by ste aj mne otázky aby som mala ako taký prehľad? Predsa len som študovala na inej škole, takže nebudem pokračovať z Alžbetky a nemám šajnu, koľko stranové sú a aký majú mať podrobný charakter. Aspoň by mi to uľahčilo rozhodovanie

sandruska81
6. jún 2011

zabudla som mail: sandruska81@azet.sk

sse
6. jún 2011

@sandruska81 posielam 🙂

maculkac
6. jún 2011

@zuzana63
Ahoj Zuzka, tiež ma čakajú štátnice koncom júna, chcela by som sa len spýtať, ak si vytiahnem otázku a nebudem sa vedieť chytiť, budú sa snažiť mi trochu pomôcť? Alebo ak by som aj zle začala, povedia mi, že nejdem správnym smerom? Myslím len na také "drobné" usmernenie, alebo nakopnutie, že o čom mám vlastne rozprávať?? A tým, ktorí nespravili to povedali až na konci pri tom vyhodnotení, alebo už pri stole?
Vďaka a nehnevaj sa, že ťa otravujem....
Maca

jazminn
6. jún 2011

@maculkac My sme išli po jednom každý do miestnosti a povedali nám osobne každému výsledok. Napr. mne C,A,B výsledná B. Poblahoželali všetci členovia komisie a dovidenia...

edicia
6. jún 2011

ahojte, dnes nam zacali bc. skusky v BA, ako bolo, napiste vase skusenosti, co vyzadovali a tak, mna to caka o tyzden... popripade na mail edicia@azet.sk

maculkac
6. jún 2011

@jazminn
Vďaka za info 🙂

michala124
6. jún 2011

@sandruska81 my sme si temy vymyslali sami aj sme si hladali skolitelov, neviem vsak, ci to tak bude aj v buducnosti, lebo na stranke skoly su vypisane temy aj s pridelenymi skolitelmi. Tak neviem, ci sa moze vyberat len z tych, alebo sa da zvolit aj vlastna.... Temy su tu: http://www.vssvalzbety.sk/katedry/katedry/kated... V strednom stlpci treba kliknut na "DOKUMENT" .
Ja radsej otazky nebudem posielat, mala som zle vypracovane (aj nas za to na statniciach kritizovali - ze su zle) ucila som sa z knih.

michala124
6. jún 2011

@maculkac komisia vzdy pomaha. NAm dopkonca hned na zaciatku aj povedali, ze oni sa budu snazit z nas aspon daco vydolovat, lebo vedia ze mame tremu.

sandruska81
6. jún 2011

@sse ďakujem

renatkas
6. jún 2011

baby, co sa tyka tej platnej legislativy, ked ja mam v bc praci pouzity ako zdroj len 1 zakon, iba ten tam uvediem alebo tam napisem vsetko co s tym moze suvisiet napriek tomu ze to nemam pouzite v praci?