VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

nika_g
7. jún 2011

Ahojte spolubojovníčky. Prosím Vás nemohol by dať niekto info o tom ako prebiehali Bc - štátnice. Aké sú komisie, no proste ako to prebieha a do koľkej Vás tam držali. Ďakujem vopred .

alzbeta7
7. jún 2011

@renatkas uvádzaš, len z čoho si čerpala

zuzanka97
8. jún 2011

Ahojte, prosim vas, aj mna caka skuska s Olahom zo Socialnopravnej ochrany deti a soc.kurately. Vemi by mi pomohlo,keby mi niekto poslal otazky na : sunmond@azet.sk 🙂 Bola by som veeeelmi vdacna... Mam z neho strasne nervy a stresy :((

sisi01
8. jún 2011

Ahojte kočky, nevieme nejake info o priebehu Bc statnic v BA??? Nieco som pocula o vcerajsku, ze vyrazili tristvrte ludi? Viete o tom nieco pripadne dalsie info? Dakujem a drzim palce tym co ich to este caka 🙂

jazminn
8. jún 2011

@sisi01 to je najhoršie, ako počúvaš koľkých vyrazili v pondelok, u nás 6, v utorok 8, stredu 4, vo štvrtok sa jedna sama vzdala a v piatok už asi nič.

renatkas
8. jún 2011

@sisi01 ja tak viem ze vcera u Matela z 20 neurobilo 7 a 13 malo E, ale ci je to pravda alebo niekto nam chce len zlepsit naladu tak to neviem.

sisi01
8. jún 2011

@renatkas Renatka Teba tiez este len cakaju statnice alebo uz mas po? Uf no myslela som si, ze u Matela mohlo nieoc taketo byt... Bozinku ja len dufam, ze neschytam jeho :( A nevies komisie sa zrebuju v ten den?

edicia
8. jún 2011

ja som zase pocula ze treba precitat knihu od levickej, metody soc. prace, ze matel nechce poucky ale ze secko o praci a presny postup socialneho pracovnika....

11011961
8. jún 2011

@sisi01 Ahoj, pokiaľ mám správne info mali by v Bratislave byť aj naši docenti z Bardejova ( Bujdová, Laca, Hanobík) Pokiaľ tam budú, tak oni sú ozaj veľmi ústretoví a pomôžu. Sami sa vyjadrili, že nie sú od toho, aby niekoho vyrazili pri štátniciach, ale aby zistili aké vedomosti sme nadobudli za celé tri roky. Prihliadajú aj na známky zo skúšok. Ale tiež musíš niečo aj vedieť - ináč to nejde.
Držím palce. Neboj bude dobre.

meganik
9. jún 2011

ahojte spoluziacky, tak ja som vcera uspesne ukoncila Mgr studium na Alzbete, v komisii som mala Schavela, Vrankovu a Laca - dalsich si nepamatam, nakolko tam takmer ani neboli. Boli uplne uzasni. Takze po 5- tich rokoch mozem povedat, ze skola ma nesklamala.
Len som Vam vsetkym chcela popriat vela stastia na statniciach, hlavne sa nestresujte - ja viem, ze sa mi to lahko hovori, ked uz mam po, sama som noc pred statnicami vobec nespala, ale je lepsie mat rano cistu hlavu.Ak mozem poradit, tak zaberte naplno na obhajobe, tam sa prvy krat ukazete a to uz s vami ide dalej, pri otazkach sa treba snazit rozpravat - nie zas uplne odveci, ale ked vidia, ze mate aspon sajnu o tom, co hovorite - i ked vlastnymi slovami a nie podla naucenych riadkov, tak budu pomahat ( i ked definiciu socialnej prace musite sypat - ale pozor pytaju sa aj na to, ci vobec viete, co definicia vyjadruje).
Takze vela stastia 😉

renatkas
9. jún 2011

@sisi01 ja mam 15-teho

edicia
9. jún 2011

a neviete kto sedi v komisii v triede F a B ??? ja mam strasny stres uz teraz ☹ ani nvm ci mam tu prezentaciu dobre, ale doraz som v nej kladla na pracu soc. pracovnika...

sisi01
9. jún 2011

@renatkas Joj tak drzim palce potom napis ako si dopadla... Ja som az na zaver 24. 6. Takze ja si este tych stresov uzijem... A komisie sa kazde rano zrebuju nevies?

renatkas
9. jún 2011

@sisi01 komisia sa zrebuje kazde rano

maculkac
9. jún 2011

@meganik
ahoj, gratulujem Ti k úspechu a želám veľa úspechov aj v ďalšom živote.....
Mňa to ešte len čaká na konci júna, mohla by si mi prosím napísať, ako dlho si sa na tie štátnice učila a ako moc podrobne tie otázky? Ja som mala Schavela na Bc a tiež bol super, ale tam mi sadli otázky. Teraz je to úplne iné, tá teória je otras.... Niektoré otázky nie a nie pochopiť.... Na čo si treba dávať pozor?
Ak by ti to nevadilo, mohla by si mi poslať len na ukážku prezentáciu - že čo všetko treba do nej zakomponovať?
Dúfam, že neotravujem veľmi, ale ten stres a neistota ma morí.....
Budem Ti veľmi vďačná za pomoc.
Maťa.

edicia
9. jún 2011

sisi nvm kde budes mat statnice ty ale v BA na externej forme to uz mame stanovene, neprisiel ti mail???

elize
10. jún 2011

Ahojte dievcata, ja mam BC statnice 21.6. a som zufala, dovolenku mam uz piaty den, ale stale len stresujem a neviem do hlavy nic dostat ☹ ... ucila som sa poctivo cele tri roky a priemer znamok mam 1,5 ... BC pracu ohodnotenu skolitelom aj oponentom A ... ja radsej rozpravam vlastnymi slovami, tak sa to cele aj ucim ... definicie tiez ... ak niekto bude odomna chciet nabiflenu definiciu niecoho tak ho asi sklamem ...
Je pravda, ze ludia co pohoreli tak nezvladli pravo socialneho zabezpecenia? Ja som v skupine posledna, toho sa tiez obavam - budu unaveni, nahnevani a budu mat s cim porovnavat :( ... uz to chcem mat za sebou 😅

renatkas
10. jún 2011

@elize ja som na tom podobne, uz mesiac a pol sa ucim a vsetko som sa uz naucila a pri opakovani nic neviem, proste pozeram na to ze co by som k tej teme povedala a nic ma nenapada 😒 netusim z coho pohoreli, ale viem ze niektori aj z obhajoby, mozno kvoli % zhody...

edicia
10. jún 2011

ja sa tiez ucim uz asi mesiac a vcera som zacala opakovat Metody a proste nic neviem, precitala som aj knihu od levickej a nic... uz som zufala... ja idem 16steho mam 5 dni na to aby som sa to cele znovu ucila... len ci mi to pomoze...
renatka prosim ta a do kolko percent zhody moze byt??? mne vyslo necelych 19% dufam, ze preto nepoletim... od skolitelky (co je velmi vzdelana zena) som doslala A aj povedala ze praca je jedna z najlepsich co kedy citala, a od oponentky som dostala D... aach jaaj strasne nieco, kolko ludi tolko nazorov 🙂 dufam ze moja prezentacia sa im bude pacit a ze mi daju aspon C lebo som na tom fakt makala...

elize
10. jún 2011

myslim, ze do 30% zhody je OK, ja som mala neuveritelnych 0% ... praveze obhajoby sa bojim najmenej ... ale ako pisali baby a hovorili nam profaci, dolezity je prvy dojem - obhajoba, musime si verit a ked nieco povieme stat si za tym a tiez oblecenie vela napovie (to nam povedal Tibor Roman) ... vela ludi obhajobu podceni, nepripravi sa na nu, roztrasie sa im hlas, nehovoria v suvislostiach. Ja si obhajobu napisem na papier a naucim sa ju.
Inac, ucit som sa zacala az dnes, otazky z metod som vypracovavala sama, takze na ne si necham len nejake tri dni na zopakovanie a teraz drvim zabezpecenie - moja smrt 😀
Baby, drzim palce a dajte potom vediet ako ste dopadli a ako to prebiehalo 😉

A este jedna rada ... kartickovy system - ku kazdej otazke si vyberte "klucove slova", ktore si napisete na karticku a pri opakovani pouzivajte len tie karticky. Slova vam napovedia o com mate hovorit - a na statniciach staci, ked si spomeniete na tie klucove slova 🙂

meganik
10. jún 2011

@maculkac dakujem
k otazkam, no ucila som sa asi mesiac, prve som si presla vsetky otazky - precitala, popociarkovala a ten vycuc sa potom naucila, posledny tyzden som si to uz len citala, aby sa mi dostali do hlavy suvislosti. Ale kazdy ma svoj system ucenia, jedine v com sa vsetci zhodneme je fakt, ze cim dalej si to citas - tym mas vacsi pocit, ze nic nevies. Super na tom ale je, ze v tej hlave to je a ukaze sa to v ten spravny cas. Na co si davat pozor, no asi na to, aby clovek vyzeral aspon trocha sebaisto, soc. pracovnik by mal byt koncentrovany a sebaisty vo svojej sebaprezentacii. Hlavne hovor dostatocne nahlas, nemaju radi, ked nieje pocut a teda hovorit, co najviac k veci. Rady typu, hovor hocico, len nebud ticho - netreba brat uplne vazne, omacku o soc. praci a politike mozes v zasade pouzit v kazdej otazke, ale toto ich az tak nezaujima, tak ci tak sa ta nakoniec budu pytat na to, co je tvojou otazkou. Ale urcite ti budu pomahat, vedia, ze aj stresy pracuju nenormalne. Urcite nebudu chciet nikoho potopit.
U nas zhodu pri diplomovkach nebrali do uvahy, ale zalezi od komisie. Viem, ze do 10% beru, ze nic -co je nad uz sleduju (ale len urcite komisie)
prezentaciu ti poslem, ale napis mi mail. adresu 😉 Budem ti drzat silno palce, nic sa neboj, zvladli sme to zatial vsetci, zladnes to aj ty.

meganik
10. jún 2011

@elize ja som bola na bc. v prvej trojke, co odpovedali a teraz tretia od konca a z mojho pohladu som mala vyhodu teraz. Ku koncu uz to chceli mat za sebou, ak videli, ze sa chytam, tak ma nenechali ani poriadne doodpovedat, no a je velka pravda, to co vsetci hovoria, ze najviac treba zabrat na obhajobe, tam si spravia o tebe usudok, potom sa to uz lahjo doklepne, ked vidia, ze si sa ucila.

meganik
10. jún 2011

@edicia so mnou bola baba, co dostala od konzultatky B a od oponenta FX, aj napriek tomu isla skusit a dostala sice z obhajoby C, ale vysledne mala B a bola rada, ze sa nedala a isla im ukazat, co vie. Takze na tieto hodnotenia prac az tak nedaj, ak si svoju pracu obhajis, nieje co riesit 😉

edicia
10. jún 2011

@meganik fiiiha tak to klobuk dole... snad aj ja obhajim dobre... mozem ta poprosit vedela by si aj mne poslat tvoju prezentaciu? edicia@azet.sk
ja som do mojej nedala celu pracu, kerze to by som do toho limitu nestihala, tak som si len vybrala definiciu problemu, faktory ktore tento stav vyvolavaju a gro je o praci soc. pracovnika... 😒

meganik
10. jún 2011

@edicia poslala som 😉

vikina777
10. jún 2011

Prosím Vás veľmi pekne, ktoré už máte po Mgr. štátniciach pošlite aj mne na mail vypracované otázky, nech vidím, že čo ma čaká... Môj mail je juliet866@centrum.sk
Vopred ĎAKUJEM

elize
10. jún 2011

Este jedna otazka ... ked ste prisli pred komisiu ako ste ich oslovili? Oslovili ste ich len prvykrat pri obhajobe? No fakt neviem ... 😅

sisi01
10. jún 2011

@edicia Ahojky, no ja budem mat tiez v BA 24. 6. A aky mail? My sme ziadny nedostali...

sisi01
10. jún 2011

@elize Ahojky, prosim Ta ako si to myslela s tym oblecenim co Vam hovoril Tibor Roman? Lebo uz som pocula aj taku verziu od baby co bola vcera, ze najlepsie obliect sa stroho, napr. aj do ciernej farby a nebrat si retiazky naramky a taketo..Tak teraz neviem co je na tom pravdy...Ale ked uz podla tohto sa riadia tak to je dost chore..

lula15
10. jún 2011

@sisi01 oblecenie ma byt decentne a slusne. Nemusi byt strohe ani cierne. Retiazky a naramky su v pohode. Nevhodne su rifle, športove oblecenie, vyzyvave oblecenie .