VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

katarinka2209
10. júl 2009

ahojte prosim Vas hlasim sa na osetrovatelstvo dennu formu neviete mi niekto poradit ako to bude prebiehat,ci cez vykendy alebo ... dakujem velmi pekne 😉

a ak u neni nik kto studuje ose dennu tak mi napiste aspon ako to je u externystov s praxov.

maruschka
10. júl 2009

lulkinka, ak si sa hlásila na denné štúdium, tak by malo prebiehať iba cez prac.týždeň...Externé prebiehajú v piatok a v sobotu..Treba si stále pozerať stránku, keď vyvesia oznamy pre študentov-prvé rozvrhy, informácie atď....myslím, že to v júli ešte nebude aktuálne-i keď my sme mali zápis v júni-vtedy nám dali indexy, prvé informácie a link na triednu internetovú stránku, kde sme si už strážili termíny prednášok, rozvrhy, atď....

Ak máš v niečom pochybnosti, po prípade sa ti zdá, že by vám už mali dať nejaké info, volaj na tvoje študijné oddelenie-síce tam kočky už majú dovolenky, ale hádam sa niekomu dovoláš... 😉 😉 😉 😉

treba si strážiť aj oficiálnu stránku www.vssvalzbety.sk kde bývajú prvé oznamy pre prvákov, miesto zápisu, čas, atď......

maruschka
10. júl 2009

katarínka....denná prebieha cez týždeň..niekde to majú aj v blokoch...cez víkendy je externá forma štúdiu-piatky, soboty..

u nás externistov je to s praxou následovne-mávame ju cez letné prázdniny. Vybavíme si ju hocikde-domovy dôchodcov, azyláky, útulky, školstvo, administratíva, pracáky,.....atď-to je prvý ročník...v druhom musíme mať už konkrétnu sociálnu prácu, ktorá sa vykonáva naozaj-teda nie sa zašiť niekde k razítkam do kancelárie, ale ísť tam, kde prichádza k naozajstnej sociálnej práci s klientom...
V smerniciach je povinných 10 dní, ale dá sa aj menej..kvôli nám by sme sa mali zúčastniť, aby sme mali predstavu o tejto soc.práci v teréne..Ale väčšina si iba vybaví razítko na papier..Musíme doniesť 5 stranovú prácu o praxi-titulka, organizačná štruktúra, personálna štruktúra, náš pohľad na prax...cakumprásk 5 strán...Odovzdáme a zapíše sa nám známka....nikto nechodí na prax kontrolovať..

U denných je to podobne, len tam sa tuším chodí aj na kontrolu a musia mať dlhšiu prax-tuším aj dodržať tých 10 dní....neviéééééém...spýtaj sa študákov z predošlého ročníka...toto nám iba okrajovo spomínala profesorka.... 😉

susbum
15. júl 2009

ahojte, ma niekto vyjadrenie o prijati/neprijati na SP v BA, kde ponukali dennu formu 10piatkov a 10sobot na 1semester?

malaberuska
16. júl 2009

ahoj susbum.. ja idem na tuto formu studia.. mailom mi napisali ze som prijata pretoze som splnila ich podmienky...a ze do dvoch tyzdnov by mi mal prist dekret o prijati..

rosebud
16. júl 2009

Ahojte babule,no tak ja uz som na Vs. sv. Alzbety prijata tiez,len ma dost zarazilo,ze tam nie je jazyk... Neviete nahodou tie,ktore tam studujete,ci sa nahodou neda dat jazyk nejako dodatocne? Alebo ze je nejaky nepovinny? Ja som si to bohuzial az neskoro uvedomila,ze sa nikde o jazyku nehovori a ja ho potrebujem... Dakujem za odpovede.

meganik
16. júl 2009

rosebud cudzi jazyk nemame, ale neviem ci nahodou nieje na verejnej soc. praci 😕 treba mrknut na net a dohodnut sa na studijnom o prip. zmene 😉

meganik
16. júl 2009

myslela som na verejnom zdravotnictve 😉 a este by jazyk mohol byt na misijnej a charit. soc. praci 😉

rosebud
16. júl 2009

Meganik prosim ta a to je kde na tej verejnej soc. praci?

meganik
16. júl 2009

no prihlasku si si zrejme davala na odbor socialna praca 😕 tak treba pozriet alebo sa cez studijne informovat na odbor verejne zdravotnictvo alebo teda na tu misijnu pracu 😉

rosebud
16. júl 2009

No praveze nechcem ani jedno z toho... Takze na soc. praci sa nestuduje jazyk,ano? do prcic...

meganik
16. júl 2009

ja idem teraz do stvrteho rocnika a neviem o tom nic, v prvom rocniku som mala spoluziacky, kt. kvoly jazyku v polovici semestra prestupovali na verejne zdravotnictvo 🤐

rosebud
16. júl 2009

Meganik prosim ta,a neda sa napriklad tak,ze budem chodit na denne studium soc. prace a na jazyk napriklad na nejaky iny odbor? Cisto len na prednasky ze by som chodila?

meganik
16. júl 2009

tak to netusim, to by si sa asi musela prihlasit na dva odbory- ale zase za aku cenu - teda myslim skolne alebo ze by si chodila len na prednasky a co by si z toho mala, ved studujes aj kvoly diplomu, tak ked uz absolvujes prednasky, tak treba porobit aj skusky a pod....
... ale presne ti povedia na studijnom, informuj sa teda cim skor, teda este pred zapisom-kym sa este da urobit nejaka zmena 😉

rosebud
16. júl 2009

No oki,dakujem,aj ked odbor menit nechcem,len ten jazyk keby sa tam dal niekde vsunut...

adinka3
16. júl 2009

susbum, ja som prijatá v BA, ale ešte neviem či 10 piatkov a sobôt

rosebud
17. júl 2009

Babule,este by som sa chcela spytat,tie ktore studujete na tejto skole,na ktore internaty si mozem podat ziadosti o ubytovanie? Da sa nieco vybavit aj cez internet,alebo si treba ist ziadost osobne zobrat na kazdy internat? Dakujem

susbum
17. júl 2009

adinka3, akou formou ti prislo, ze si prijata? Mne pravdepodobne spotvorili mail adresu-lebo mam trochu neobvyklu ☹ .Telefonicky mi vraveli, ze budem prijata bez osobnej ucasti. Len som zvedava aku formu napisu.

sasani
17. júl 2009

Ahojte, tiez sa zapajam do debaty. Tiez som prijata na vs sv.alzbety, na odbor verejne zdravotnictvo.....Externa forma by mala byt asi takto: strvtok, piatok, sobota a dalsi tyzden takisto. A to by malo byt vsetko za jeden semester. Drzim palce vsetkym studentkam, ja sama som zamestnana mamicka a som z vychodu a studovat by som mala v Ba, tak....neviem, neviem ☹ ☹ Pekny vecer

adinka3
18. júl 2009

susbum, mne to prišlo poštou doporučene do vlastných rúk, že ma prijali.

susbum
19. júl 2009

adinka3-to je OK a gratulujem.Museli ti tam vsak napisat formu studia,na ktoru ta prijali. Mna zaujima ta forma. Aku napisu tych 10pia-10sob. Ak aj tento sposob studia napisu ako externa forma, tak az na zapise sa dozvieme, ako vlastne budeme sktudovat ☹

maruschka
19. júl 2009

čaute študentky...všetkým gratulujem k prijatiu 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

termíny zápisov sú už hodené na oficiálnu stránku http://www.vssvalzbety.sk/index.php?co=1&sub=5&...

tak si to už len otvorte a pozrite si, kto ide kedy podľa abecedy. 😉 😉 😉 😉

a študijné oddelenia majú voľná, takže sa dovoláte až niekedy v strede augusta 😎

rosebud
19. júl 2009

Marushka, prosim ta, vedela by si mi poradit ohladom internatov? na ktore si mozem davat ziadosti a treba si ist ziadost zobrat osobne na kazdy intrak alebo sa da aj cez internet vybavit? diky 🙂

cry
19. júl 2009

Ahojte, dievčatá, som tu nová. Je tu prosím niekto, kto študuje na sv. Alžbete- denné štúdium- sociálnu prácu? Ukončila som tento rok 1.roč- externe, premýšľam, že by som prestúpila na denné štúdium- od 2roč., len mám trochu strach, či by som denné zvládla. Ak je tu niekto, kto by sa so mnou rád o priebehu denného štúdia porozpráva, bola by som veľmi rada. 🙂

emyly
19. júl 2009

maruschka, a nevieš kedy budú zverejnené aj ostatné termíny zápisov? sociálna práca?

maruschka
19. júl 2009

emyly...sú tam všetky termíny-hore je taký nadpis Prehľad zápisov na akademický rok 2009/2010-tam sú všetky detašované pracoviská...

cry..no väčšinou sme tu všetko externisti, takže denné ti veľmi neporadíme, ako to tam prebieha..

rosebud, skús sa skontaktovať s niekym zo študijného, či ti nevie poradiť-hociktorého, ktoré ešte nemá dovolenku..Alebo si skús zavolať na konkrétny intrák, či by ti vedeli poradiť..Už by si si to mala pomaly obehať, lebo september bude náročný a voľné miesta už nebudú.. 😉 😉

cry
19. júl 2009

maruschka- v koľkom si ročníku? Ja si na externú formu nesťažujem, len... nastúpila som do novej práce, nie je to tam ok. Chcela by som odtiaľ odísť, lenže teraz sa ťažko hľadá zamestnanie a peniaze človek potrebuje. Tak ma napadlo prestúpiť na denné. Ach yo, neviem čo mám robiť ☹

maruschka
19. júl 2009

cry a prečo na denné štúdium, keď pracuješ? To by ťa z práce púšťali? Externé tiež nie je bohviečo pre pracujúcich, pretože nám tie rozvrhy tiež robia, ako sa im zachce-tento semester sme mali väčšinou v piatok prednášky,ale tak dúfam, že teraz v III. ročníku to bude lepšie, pre nás všetkých.

a lepšie je pracovať a zarábať si na štúdium, ako iba študovať..A neboj sa-druhák ti ujde ako voda, ani sa nenazdáš a si v tretiaku..Inak veď na prednášky chodiť nemusíš-teda, ak kvôli práci nestíhaš. My sme sa tiež snažili chodiť na každú prednášku, manžel si brával dovolenky, ale na pár sme neboli, lebo to by v práci už fakt nezvládol. My sme sa na začiatku štúdia zapisovali do skupín a zapísali sme sa na sobotu. Bola tam možnosť ešte aj v piatok. Ale nejako to vydržíme, veď už končíme a dúfam, že sa to aj podarí...

A zo zamestnania neodchádzaj, nevzdávaj sa, tak isto to platí aj pre štúdium na vysokej. Vždy je lepšie zabojovať, držať sa len tých lepších vecí, spomienok a motivácií ako s tým praštiť, odísť a potom ľutovať. Na začiatku je to vždy na figu-či v zamestnaní, či v škole, hocikde a potom sa to utrasie, ani nevieš ako... 😵 😵 😵

Naše heslo je: vydržíme aj za jedno rebro.. 😵 😵 Toto si opakujeme vždy, keď ideme na skúšku, alebo keď sa nám nedarí 😀 😎

emyly
19. júl 2009

maruschka - dakujem, našla som 🙂

adinka3
20. júl 2009

maruschka si poklad!! vďaka 😉