VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

bapi1
10. sep 2011

@meganik mozes to poslat aj mne?sandruska81@azet.sk dakujem

bakalarka
12. sep 2011

zdravim vsetkych, chcem sa opytat, ci niekomu prednasal Mgr.Kratochvila zaklady vyskumu v soc. vedach.Ak ano prosim napiste ake daval otazky na skuskach.Za skore vybavenie dakujem.

lenca10
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
replica
14. sep 2011

prosim vas, ak je tu niekto kto studoval na tejto skole a nasledne siel studovat/studuje DPŠ(doplnujuce pedagogicke studium) v Ziline (na zilinskej univerzite), nech sa mi ozve. dakujem

manamani1
14. sep 2011

@anitka napis na nick amiiia

jajalinka
15. sep 2011

Ahojte! baby učil niekoho z Vás Phdr. Ružička... máme s ním politiku zamestnanosti 😉 🙂

janka46
15. sep 2011

@jajalinka učil a jeho prednášky stáli za to, hovoril k veci a hlavne zaujímavé veci...taký mladý, celkom fajn...odporúčam vypočuť si ho 😉

lenca10
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jajalinka
15. sep 2011

pre janku46, lencu10 dakujem za info 🙂

lila24
16. sep 2011

ahojte nemate nejaký link kde su vypracovane otázky a knihy ktore si možeme stiahnut do 1.ročníka dakujem ak by ste mali tak mi to pošlite budem veľmi vdacna, a hlavne za filozofiu 🙂

lenca10
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moncicici
16. sep 2011

Ahojte baby, idem teraz do 3 bc. ročníka sociálna práca,nemáte prosím vás niektorá vypracované štátnicové otázky???bola by som vám veľmi vďačná, mail monika.mlynarikova@gmail.com a neviete mi odporučiť nejakú literatúru na bakalárku alkoholizmus v rodine a jeho vplyv na dieťa, vopred ďakujem 🙂

lenca10
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
paela
16. sep 2011

ahoj dievčence,chcela by som sa spýtať...idem do 1. ročníka a v piatok máme prvú prednášku.začína ráno o 9 a hodinová dotácia je tam 8 hodín.tak by som sa chcela spýtať,či tam budem trčať tých osem hodín,alebo sú prednášajúci zhovievaví a snažia sa to trochu skrátiť.akú máte skúsenosť?za všetky odpovede ďakujem.

sofokleska
16. sep 2011

@paela ahoj my sme mali dnes prvu prednasku.celkom v pohode aj sme skoncili skor ako sme mali. keby nieco da sa aj s nimi dohodnut.

tacika
19. sep 2011

@lenca10... akurát dnes som toto "čosi" objavila, v sobotu 24.9 máme prvý raz školu v PN externe,soc.práca.1.ročník..
miešajú sa vo mne rôzne pocity, zvedavosť, obavy a keď tu tak čítam,čo všetko píšete tak už i strach..
Ako to prosím ťa funguje v PN, som úplný laik, idem do školy po 20-tich rokoch po strednej, dúfam,že sa tam neblamujem.Ale keď tu píšu aj tehuľky či maminky s malými drobčekmi, tak snáď....Akákoľvek informácia o škole,či čo ma tam vôbec čaká ma zaujíma. Budem rada ak si nájdeš kúsoček času a dačo mi o škole a predná
šajúcich napíšeš..vopred ďakujem.

aac
19. sep 2011

Chystám sa na zápis 22.9. v Bratislave na sociálnu prácu na Palackého(externe) a zaujíma kedy sa začínajú prednášky alebo kedy sa obvykle začínajú po zápise? Mám info, že by to malo byt v októbri, no neviem či je to relev. info.
Ako dlho obvykle trvajú? Od akej hodiny?
Tak isto som počul, že sa tam chodí celý týžden alebo cez víkendy v pi alebo so. Ja som si podal prihlášku na externú fromu štúdia. Je možné si vybrat či budem chodit celý týžden alebo iba cez víkend?

Dalej ma zujíma ako je to s uplatnením po ukončení tejto školy.
Nie je tam ani jazyk, ani informatika,ani matematika.
Čo som pozeral profil absolventa, tak sa tam spomína iba štátna správa.
Aký benefit má teda táto škola?

Vracia sa zvyšné školné v prípade, že by som chcel predčasne ukončit štúdium?

Rád by som mal v tom jasno, než urobím roz. študovat tu.

Díky moc

jazminn
19. sep 2011

@aac je to externé štúdium, takže na prednášky vôbec nemusíš chodiť, všetko je na stránke triedy, kde to dá ročníkovy vedúci, aspoň u nás v Bj je to tak. U nás po úradoch túto školu majú už všetky baby z Úradu práce, soc. a zdravotnej poisťovne, obvodný úrad, sestričky z nemocnice a chodia aj učiteľky z MŠ. Prednáška trvá od 8 hod. z 15 min. prestávkami po každej hodine asi do 13. /u nás/ Profesor všetko čo prednáša dá na kľuči študentom, niektorí aj otázky na skúšku, stačí vypracovať. Predmety sú z okruhu: soc. práca-historia, psychologia, pedagogika, filozofia, etika, ekonomika, štatistika, menežment, soc.politika, sociologia,. Skúšky sú najskôr mesiac od prednášky a väčšinou v piatok, sobota.

lula15
19. sep 2011

@aac je pravdepodobne, ze vam prednasky zacnu v oktobri. Da sa vybrat, ci chces studovat formou vikendovych prednasok (piatok, sobota) alebo formou "bloku" co je cca 2tyzdne od pondelka do piatu za semester. Skolne sa plati, vzdy za semester, ak ukoncis skor, tak co uz si zaplatil zaplatene sa nevracia. tych profilov absolevnta je viac podla specializacii. vseobecny prof absolventa bc studia je tu: http://www.vssvalzbety.sk/userfiles/REKTORAT/Pr... V BA formou blok sme mavali prednasky od 8, niekedy az do 18. ale niekedy len do 15 je to aj o dohode s prednasajucim. Po prednaske spravidla da prednasajuci material na ucenie, pripadne nadiktuje literaturu ktora sa da kupit v skolskej kniznici. Material na ucenie sa da lahko zohnat aj od studentov z vyssich rocnikov. Kazdy prednasajuci vyzaduje nieco ine, takze stava sa, ze na ten isty predmet vyzaduje kazdy prednasajuci/skusajuci nieco ine. Za benefit tejto skoly povazujem to, ze je to najlacnejsia sukromna skola.

lula15
19. sep 2011

@aac na niektore otazky najdes odpoved aj tu: http://www.vssvalzbety.sk/katedry/katedry/kated...

aac
19. sep 2011

To som rád, že je možnost výberu. Mne vyslovne vyhovuje tá víkendová forma.
A ako je to s tými prednáškami ohladom účasti?
Je teda povinná?
To, že je najlacnejšia je samozrejme benefit,ale nemožno ho dávat do súvislosti s uplatnením sa.
To ma totiž zaujíma najviac.

Inak ďakujem všetkým za reakcie a budem vdačný,za ďalšie 🙂

lenca10
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
seljmani
20. sep 2011

ahojte babenky študentky! Teším sa na ďalší rok spolupráce a spoločného "radenia" si s Vami! Ja som v I.ročníku Mgr - Prešov, štátnice úspešne za mnou, ako ste dopadli vy???? Tak sa mi nechcelo pokračovať ďalej, ale keď som to už začala, tak to hádam aj dokončím 🙂 predmety sa mi zdajú fajn, máme takéto:

Sociálna práca v zdravotníctve - PhDr. Emília Vranková, PhD.
Štatistika - doc.Ing. Sergej Hloch, PhD.
Aplikovaná sociálna politika - prof. JUDr. Vojtech Tkáč, CSc.
Krízová intervencia - PhDr. Roman Berka
Sociálna práca s rodinou - ThDr. PaedDr. J. Maretta, PhD.
Metódy sociálnej práce so skupinou a s komunitou - doc. PhDr. Michal Oláh, PhD.

Ak by ste niečo ku tomu mali tak mi prosím dajte vedieť, alebo naopak ak niečo zhánate, rada prepošlem čo mám. 🙂 😉 😀 😵

seljmani
20. sep 2011

@seljmani

toto je zimný semester, v letnom mám takéto predmety:

Metodologia výskumu
Personalistika a manazment ludských zdrojov
Teoria socialnej prace
Socialne poradenstvo
Sociálna práca so závislými
Sociálna práca v paliatívnej starostlivosti

mám aj nejaké knihy na preposlanie ak by ste potrebovali

seljmani
20. sep 2011

@jazminn

ahojky, ako sa máš? prišla k nám kopa ľudí z Bj, (do Prešova) prečo tak veľa študentov z Bj odišlo?

jazminn
20. sep 2011

niekto robil nábor. Či aj všetci skončia!?

sisi01
20. sep 2011

Ahojte babule 🙂 Tak ako oddychnute a pripravene na dalsi skolsky boj?? 🙂 Stvrtacky, rozmyslate o specializaciach alebo idete cisto na socialnu pracu? Laka ma manazment, ale neviem ci sa na to dat kedze uz teraz som mala problem naucit sa tie dva predmety nie to este tri plus jeden navyse... Ale zas lepsie to znie 🙂 Ach dilema...

adinka3
20. sep 2011

@moncicici
ahoj, ja mám tú istú tému...už si začala?

11011961
20. sep 2011

@seljmani
Ahoj. Ja tiež idem do 1. ročníka na Mgr. v Prešove. Bc. som skončila v BJ.
Možno sa aj poznáme ?
Ja som pola v BJ v C skupine.
A Ty ?

21liliana
20. sep 2011

Ahojte,
Uz mam za sebou prednasku : SP so ziadatelmi o azyl - PhDr Zbirkova, mame predbezny termin skusky a caka nas este jedna prednaska... vravela, ze bude pisomny test... nema niekto nejake otazky?

Mam uz jedny otazky na skusku s predmetu Socialna patologia- doc.Matel. Ma niekto MATERIAL na tento predmet od docenta, pripadne naskenovanu jeho knizku? Bola by som veeeeelmi vdacna, keby ste sa podelili...

Na predmet: SP so zdravotne postih.- doc.Bosnakova, mame od vyucujucej jej prezentaciu... pamata si niekto otazky zo skusky?

Snad sa najde niekto, kto pomoze, za co vopred dakujem a prajem prijemny vecer🙂