VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

lulita
21. mar 2014

ahoj nemate náhodu niekto knihu od Olaha Sociálno právna ochrana detí a soc. kuratela ?

maja5
22. mar 2014

@lulita dá sa stiahnuť z uložto 🙂

lulita
22. mar 2014

@maja5 ale ten subor je zaheslovany :(

baptista
22. mar 2014

Ahojte,mal niekto psychopatologiu s p.Šovčíkovou(2 ročník)?Nejaké info ohľadom priebehu skúšky by mi bodlo.Ďakujem

gerberad
23. mar 2014

@lulita ahoj posli mail ak este nemas, poslem ti to....moj mail je kvetinka66@gmail.com

bibika22
23. mar 2014

ahojte prosim vas nemal niekto skusku s panom prof. mikloškom z predmetu socialnopravna ochrana deti ?ako prebiehal test?a ci si nespomeniete nahodou na otazky ? dakujem

wingsseven
23. mar 2014

ahojte, prosím viete mi povedať ako vyhodnotiť skálovú otazku z dotazníka?
Ďakujem

julinka322
23. mar 2014

@lulita ja ju mám, ale mám v nej zaznačené zvýrazňovačmi, čo som sa učila.

julinka322
23. mar 2014

@angie777 no teda, keby som bola vedela, že ich raz niekto bude potrebovať....škoda, tak rada by som ti pomohla, lebo dobre viem, aká to bola ťažká skúška. veľmi ti držím palce!!!

angie777
23. mar 2014

@julinka322 si zlatá,vdaka.Už som to prežila v zdraví naštastie 🙂

angie777
23. mar 2014

Kto mal Politiku zamestnanosti s Tkáčom,aké dával otázky? 🙂

baptista
24. mar 2014

bibika22 skúška s prof.Mikloškom je formou otvorených otázok,-napr.vysvetli profesionálna starostlivosť a NOS....je to podľa mňa zlatý človek,ak sa na skúšku pripravíš,nemáš sa čoho báť 🙂

lulita
24. mar 2014

@gerberad
@julinka322 dievčata dakujem krasne za ochotu knihu sa mi uz podarilo zohnat vdaka @maja5(este raz ti dakujem za knihu)

bibika22
24. mar 2014

@baptista tak u neho sa asi neda opisovat ze ? a dakujem ti za info 🙂

ren76
24. mar 2014

Ahojte. Prosím Vás, máte niekto nejaké materiály o Franklovi a Rogersovi /logoterapia, existenciálna analýza/. Je to k predmetu Teória SP 4. ročník. Ďakujem.

babu1301
24. mar 2014

DObrý den, nahodou niekto by mi neveden napísat otázky ktore vacsinou daval prof. Tkáč na Politike zamestnanosti prosim.. 3.ročník LS Dakujem pekne vopred

baptista
25. mar 2014

@bibika22. Niektorí vraj opisovali.Neviem posúdiťlebo ťaháky nepoužívam ,strach mi to nedovolí 😀

vierka987
25. mar 2014

ahojte,kto by si chcel zarobit,potrebujem 2 prace s rozsahom 5 stran pisaneho textu a 5 lit.zdrojov.,na temy Postoje k ludom s ment.postihnutim a Rodina-nenahraditelna spoloc.institucia a zdroj zivotnej stability pre osoby s ment.postihn..... dakujem

sofokleska
25. mar 2014

@vierka987 ved 5 strán máš raz-dva napísaných. ..😉

veron296
25. mar 2014

ahojte nemá prosím niekto vypracované štátnicové otázky SP Mgr.? ďakujem

vierka987
25. mar 2014

@sofokleska kniznicu mam od ruky,dve tazke skusky pred sebou s hucikom a olahom,malickemu s akosi nechce spinkat,tak setrim kazdu minutku 🙂

ivana29
26. mar 2014

Ahojte. Prosííííím je tu niekto z Vás kto píše alebo písal diplomovu pracu o mentalnom postihnuti??

lulita
26. mar 2014

Ahoj kočky nemate niekto knihu Projektovanie v soc. práci -autor Jaroslava Kmecová a vypracovanu nejaku kazuistiku?

marhulka6
26. mar 2014

ahojte. prosím vás nevie niekto aké dáva Mudr. Šustrová otázky na soc.prácu s ľuďmi s mentálnym postihnutím (2.roč.) ???

maja5
27. mar 2014

ahojte vedel by mi niekto pomôcť potrebujeme napísať kazuistiku ale v PPT ja ju už mám napísanú len to potrebujem dať do tej formy a nie a nie na to prísť. vedel by mi to niekto spraviť? vopred dakujem 🙂

eve26
27. mar 2014

Ahojte. Vedel by mi niekto pomôcť s metodológiou výskumu? Mám skúšku s Kollárom, ale ja aj tak tým jeho slávnym hypotézam nerozumiem. Niečo som si vypracovala, ale dnes som sa dozvedela, že vyhodil asi tretinu ľudí. A týmto štýlom písať diplomovku, môžem tak akurát zabudnúť 😖

sussanne1208
27. mar 2014

Ahojte,...asi tu nebudem jediná, ale chcem sa spýtať či mi nevie niekto posunúť vypracované štátnicové otázky Mgr. 2013/2014 sociálna práca.. Alebo aspoň otázku č. 24 zo Sociálnej politiky, ktorá znie: "Mýty a realita v sociálnej politike, asociálna politika a asociálna práca, extrémna sociálna politika. Vyhěadávanie prameňov, globálny sociálny informačný systém /NATLEX, EurLex, MISSOC, ILOLEX, Eurostat, JASPI"/.
Budem veľmi vďačná......

123ctv
27. mar 2014

@maja5 -majka, posli, skusim sa na to pozriet

gabriela100
28. mar 2014

@sussanne1208 napíš email, pošlem. 🙂

gabriela100
28. mar 2014

@eve26 ahoj, skús sa tvorenie hypotéz naučiť na týchto príkladoch:

Výskumný problém:
Porovnať kvalitu života seniorov v domácom prostredí a seniorov žijúcich v inštitúcii.

Hlavná hypotéza:
Kvalita života seniorov v domácom prostredí bude vyššia než kvalita života seniorov v inštitúcii.

Indikátory kvality života:
fyzické zdravie, psychický stav, sociálne vzťahy, prostredie, spirituálne potreby...

Pracovné hypotézy:
H1: Seniori v domácom prostredí budú mať lepší zdravotný stav než seniori v inštitúcii
H2: Seniori v domácom prostredí budú mať lepší psychický stav než seniori v inštitúcii
H3: Seniori v domácom prostredí budú mať lepšie sociálne vzťahy než seniori v inštitúcii
H4: Seniori v domácom prostredí budú hodnotiť svoje prostredie lepšie než seniori v inštitúcii
H5: Seniori v domácom prostredí budú mať lepšie naplnené spirituálne potreby než seniori v inštitúcii
Atď.

Výskumný problém:
Zistiť, či vykonávanie dobrovoľníctva bude motivovať seniorov k aktívnejšiemu a kvalitnejšiemu prežívaniu staroby, k lepšej kvalite života

Hlavná hypotéza:
Seniori, ktorí vykonávajú aktívne dobrovoľnícku činnosť, budú mať vyššiu kvalitu života, než seniori, ktorí dobrovoľníctvo nevykonávajú

Indikátory kvality života:
Zdravotný stav, psychický stav, sociálne vzťahy, pocit užitočnosti, zmysel života, radosť zo života

Pracovné hypotézy:
H1: Seniori, ktorí aktívne vykonávajú dobrovoľnícku činnosť, budú mať lepší zdravotný stav, než seniori, ktorí nevykonávajú dobrovoľnícku činnosť
H2: Seniori, ktorí aktívne vykonávajú dobrovoľnícku činnosť, budú mať lepší psychický stav, než seniori, ktorí nevykonávajú dobrovoľnícku činnosť
H3: Seniori, ktorí aktívne vykonávajú dobrovoľnícku činnosť, budú mať lepšie sociálne vzťahy, než seniori, ktorí nevykonávajú dobrovoľnícku činnosť
H4: Seniori, ktorí aktívne vykonávajú dobrovoľnícku činnosť, budú mať vyšší pocit užitočnosti, než seniori, ktorí nevykonávajú dobrovoľnícku činnosť
H5: Seniori, ktorí aktívne vykonávajú dobrovoľnícku činnosť, budú považovať viac svoj život za zmysluplný, než seniori, ktorí nevykonávajú dobrovoľnícku činnosť
H6: Seniori, ktorí aktívne vykonávajú dobrovoľnícku činnosť, budú mať väčšiu radosť zo života, než seniori, ktorí nevykonávajú dobrovoľnícku činnosť