VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

medulienka31
18. mar 2011

@jazminn
ahoj niektoré mám, ale nie sú všetky

alzbeta7
19. mar 2011

@silvika100 Ja som mala bakalárku na 100% a mala som šťastie, že som si vytiahla otázky ktoré mi sadli, ale predo mnou bola spolužiačka, ktorá mala veľa chýb v práci a pri otázkach nič moc, tak jej veru "naložili"... Dôležité je aby si začala hovoriť k téme a potom to prebieha formou diskusie. Nechcú dlhé vykecávačky, stačí zopár trefných slov k téme.

zuzannaha
19. mar 2011

Ahojte dievcata,
prosim vas nemate niektora vypracovane statnicove otazky pre bakalarske studium? Dali nam otazky (po 21 z oboch predmetov), uz sme sa aj zacali ucit, a zrazu nam ich zmenili, predvcerom, a je ich asi o 30 viac. ☹ Velmi by ste mi pomohli (aj mojim spoluziakom).
Vdaka a pekny den.
Keby niekto mal, tak moja adresa je zuzanaha@gmail.com

morava64
19. mar 2011

Ahojte dievčatá, mám záujem študovať externe soc.prácu v Bardejove. Som totiž z Popradu a toto vidím ako najlepšie riešenie.Viete mi niekto povedať ako prebieha vyučovanie (víkendy,prac.dni...).Lebo mi to treba riešiť aj v zamestnaní.Ďakujem všetkým čo mi odpovedia

kakavko
19. mar 2011

ahojte dievčatá nema niekto občianske a správne právo prvý ročník nejaké podklady na učenie a ked už ste mali skúšku aká bola a aké dala otázky Judr.Vallová, PhD Ďakujem

jazminn
20. mar 2011

@medulienka31 pošli, čo máš na mail: jazminn@centrum.sk
Ja tiež niečo mám môžem poslať.

zuzanocka
20. mar 2011

ahojte, je nejaka norma na pisanie "seminarnej prace"? ja mam len smernicu z 02/2010 ktora sa vsak tyka zaverecnych prac a to seminarka nie je... vedeli by ste mi poradit, prosim?

jazminn
20. mar 2011

@zuzanocka my sme písali seminárku z patologie, mala mať úvod, text na 5 strán, záver a použitú literatúru.

11011961
20. mar 2011

@morava64
Ahoj, ja chodím do BJ, dochádzam z PO, mám kolegyne, ktoré dochádzajú z KE, MI a pod.
VŠ sa nachádza na výpadovke smerom na Poprad (trochu od ruky aspoň pre nás), výučba prebieha v sobotu, ale aj cez stred týždňa - hlavne ako to vyhovuje vyučujúcemu a nie študentom, tí sa musia prispôsobiť.
Máš pekného psíka.

zuzanocka
20. mar 2011

@jazminn dakujem za odpoved, len potrebujem vediet aj napriklad okraje, ci tam ma byt aj abstrakt, zoznam tabuliek, skratiek... tak sme to mali aj v rocnikovej praci, to nam vsetko diktovala prednasajuca...
ked nam zadal napisat (p.Tibor Roman) seminarku, nepovedal nam v podstate nic, len o com mame pisat a ze mame dodrziavat normy... ale ake??? 😨

jazminn
20. mar 2011

@zuzanocka my sme mali dodržať normy pre bakalárku, okraje a pod. ale nemali sme mať abstrakt, len úvod, text, záver a literatúra.

zuzanocka
20. mar 2011

@jazminn cize sa mozem asi drzat smernice 02/2010...? hadam sa nic nemoze stat,. ked dam nieco navyse a bude to podla smernice, nie?

chuaneta
20. mar 2011

@zuzanocka Ahoj. Na konci tej smernice v článku 11 odsek 1 sa píše, že ustanovenia tejto smernice sa primerane vzťahujú aj na školské práce /seminárne, ročníkové...../. Inak ako Jazmin úvod, asi 5 strán celkovo a literatúru. Platí tiež od Orendáča "Ako písať školské a záverečné práce" a od r. 2010 Dodatok k 2. vydaniu. Donedávna to bolo na stránke školy. V skratke: riakovanie 1,5, okraje hore, dole 2,5 cm, vľavo 3,5 cm, vpravo 2 cm, orientácia na výšku, písmo Times Roman - text 12 malé netučné, atď.

zuzanocka
21. mar 2011

@chuaneta ďakujem! 😵

gabicocka
21. mar 2011

Ahojte, chcem sa opýtať či mi náhodou neviete pomôcť s vypracovanými otázkami na bakalárske štátnice- sociálna práca. Nejaké mám vypracované, tak vám im tiež môžem preposlať. Štatnice už máme za necelé dva mesiace ☹ .Môj mail je freessia01@azet.sk. Ďakujem 🙂

mima89
21. mar 2011

babulky len jedna mala otazocka-MUSIM poslat s prihlaskou na studium aj doklad o zamestnani?? lebo som na MD a nebola som nikde doposial zamestnana (na VS som otehotnela/ tak neviem ci sa mi oplati zaplatit poplatok a nakoniec mi napisu ze ma nezobrali kvoli tomu.... prosim prrosimm odpiste

sofokleska
21. mar 2011

mima podla stači doklad o tom že si na MD,alebo skus zavolať na študijne....budeš mať aspoň istotu.Ja som už poslala prihlašku....ked niečo nebudeš vedieť vyplniť kludne sa pytaj.....ja som v tom mala zo začiatku zmatok. 😉

zuzannaha
21. mar 2011

@gabicocka
Ahoj. Prosím Ťa mohla by si mi poslať Tvoje vypracované otázky? Ja Ti pošlem, ak budeme mať my.
Vďaka. 🙂

mima89
22. mar 2011

@sofokleska odpisali mi ze potrebujem potvrdenie z uradu prace ze som nezamestnana a momentalne na MD..... no tak pojdem si pre ten doklad....dufam ze staci taky ze poberam rodicovsky prispevok lebo ja som dost specificky pripad- 16.juna som ukoncila skolu a od 2.jula som na MD.... takze som vobec nebola registrovana ako nezamestnana, hned som nastupila na MD... no uvidim... 😅 😅
a urcite sa budem pytat tak dufam ze mi poradis 🙂

sofokleska
22. mar 2011

@mima89 jasne že ano,ked budem vedieť...velmi rada.V ktorom meste chceš študovať ak sa možem spytať?

mima89
22. mar 2011

v pn a ty? a poslala si aj potvrdenie od doktora o zdravotnej sposobilosti ??

elkab
22. mar 2011

ahojte,studuje niektora z vas socialnu pracu v Michalovciach,rozmyslam,ze si podam prihlasku,ale zaujimaju ma prijimacie skusky,ako sa robia,som dost dlho zo skoly a neviem cibysom to zvladla,najlepsie bez skusok,a este ako casto sa chodi do skoly keby ste mi to popisali ,kedy su prednasky ako casto,musi sa chodit na kazdu prednasku ci nie,viem,na kazdej skole sa treba ucit,ale jeto tazka skola?dakujem

elkab
22. mar 2011

a este som zabudla dpdat,ze externe studium

lila24
23. mar 2011

🙂 ahoj ja som nieco nasla, ale vobec neviem nic najst z biologie pre 1.rocnik, mohla by si mi pomoct s nejakým linkom dik 🙂

jazminn
23. mar 2011

@elkab ale veď prijímačky sa nerobia, a keď ideš na externé štúdium tak prednášky sú nepovinné, veď ide o ľudí pracujúcich a štúdium popri zamestnaní aspoň u nás v Bj je to tak.

sofokleska
23. mar 2011

mima ja v NZ,ano posiela som aj potvrdenie od dokiho,ale bol taky zlaty že som nemusela nič paltiť 🙂 primačky ževraj boli aj na externom ale mali take otazky že kto je prezident SR. 🙂Bez primačok beru do priemeru 3.
lila24 ja som si požičala knihu od kamošky z biologie,ostatne veci som si stiahla z netu čo som našla:psychologia,sociologia,zaklady etiky,zaklady filozofie.okolo toho by sa to malo točiť na primačkach,aj ked vädšinov su uplne ine otazky aspon podla toho čo tu baby popisali
elkab aj ja sa toho bojim som vonku zo školy 6 rokov,ale aspon to skusim ked ma samozrejme vezmu....ked si sa uz na to dala tak to aspon skus,bo si raz budeš vyčitať prečo si to neskusila.....aj ja si to stale opakujem 🙂

sisi01
23. mar 2011

@zuzana63 Ahoj, tak to je super, gratulujem a ako si dopadla na socialnych sluzbach? Takze ty uz mas pracu aj zviazanu? Parada...Ja som to tento tyzden odoslala skolitelke ako finalnu verziu...Prisli mi uz aj udaje na prihlasenie do CR...Posudok mam zaslany v maily...Teraz len mam problem z tym vlozenim. Prosim ta aky je postup? A ako si prekonvertovala pracu z wordu do pdf formatu? A ten abstrakt to ma byt akoze zvlast v dokumente ci ako mam tomu rozumiet? Som z toho debil...A ani nevrav aj mna to zmahalo...Ale asi este viac ma budu zmahat otazky. Uz mas vypracovane? U nas sa k tomu nikto nema takze asi by som mala zacat bud zhanat alebo vypracovavat...Ach jo..A este to ucenie no neviem si to predstavit :(

ivana29
23. mar 2011

Ahojte. Chcela by som sa spýtat tý čo ste mali na štatistiku prof. Radková, tak ako bola skúška?
Dala Vám presne to čo Vám diktovala na prednáške, či aj veci zo skript? My máme od nej skripta čo poslala vedúcej na 80st. a teraz som v pomikove lebo je tam toho strááášne veľa. ☹ ☹

zuzana63
23. mar 2011

@sisi01
Ahoj,
Soc. služby teda nič slávne, pani profesorka nás asi všetkých prekvapila. Mysleli sme, že to už bude taká posledná odľahčená skúška. Rozdelila nás na A,B a dala 4 otázky. Ja som 2 otázky vedela a 2 skoro ani ťuk, tak neviem, bude záležať na tom, ako prísne bude hodnotiť. To som teda nečakala, aj ja som si to trochu zľahčila, myslela som, že to bude pohodička. Sľúbila to do 5 dní opraviť, aby mohla byť opravná čo najskôr.
K tej bakalárke, ja som už niečo o tom písala pre Jasmin na stranke 65. Do súboru pdf to nebolo zložité, len ja som technický antitalent, tak Ti to nevysvetlím asi dobre: musíš mať v PC stiahnutý pdf súbor, potom keď si otvoríš bakalárku v mojich dokumentoch tak tam je že uložiť , tam vyberieš že do pdf a bolo to. To máš jeden súbor a potom si ešte abstrakt treba dať do pdf, lebo na CD nahrávať 2 súbory- bakalárku celú a abstrakt v cudzom jazyku. Tak ten abstrakt som mala v dokumentooch zvlášť. Ospravedlňujem sa, ale tieto technické veci sú pre mňa hrozné a neviem Ti to lepšie vysvetliť. Potom pri vkladaní ešte budeš okrem celej práce v pdf na konci kopírovať aj abstrakt a kľúčové slová. Bude ťa to navádzať, ten postup zvládneš.
S otázkami ani nehovor, kolujú všelijaké, už mám toho viac, ale to sú staré a nie sú úplné, treba vypracovať tie nové čo nám vymysleli - doplnili tento rok a ešte by bolo treba preskúmať aj tie pôvodné. Len kedy??? Každý čaká, že to niekto vypracuje.

elkab
24. mar 2011

ahojte,poculi ste niektora,ze sa ma predlzovat externe studium o jeden rok?asi od buduceho roka,takze sa bude dlhsie studovat?sofokleska ty si zo skoly sest rokov,ale ja uz 15.studuje niekto starsi ako 36?tak este stale niesom ozhodnuta,bojim sa ,ze to nebudem pri detoch stihat,ahojte