VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

exotka
5. jan 2011

@ivana29 ahojky,aj ja som prvacka,v PN konkretne...s repcikom sme mali skusku z pdg a kedzeto bolo par dni pred Vianocami bol celkom fajn 😉 len predovsetkym si pozeraj a uc sa materialy nielen co posle,ale aj co hovoril na prednaske.Nas ,,velmi" milo prekvapil tym,ze skoro polovicku otazok dal z prednasky...a hodnotenie?to este len pride...ach jaj...

renatkas
5. jan 2011

@rafinka ano tento rok je to odrzku, vela veci sa zmenilo, skusky narocnejsie, ja som mala v jeden den aj matela aj romana, dvoch najprisnejsich profakov, ale romana som asi neurobila.

vanduliena
5. jan 2011

ahojte...som tu prvý kraát...studujem v MI..v tretom rocniku....
o týždeň mám skusku s Kamanovou zo socialnych služieb...
ak niekto vie aka je napiste....a chcem vas poprosit ak ma niekto materialy na tento predmet, ktore vyzaduje kamanova..prosim poslite mi...lebo nam neposkytla absolutne nic..len zoznam asi 25 kníh ktore mame nastudovat...NO ISTE...
mám plno prednások.(a nielen prednások)..cize na oplátku mozem poskytnut ak nieco budete potrebovat...

moj mejl vanda.maxim@gmail.com

dikes...🙂

rafinka
5. jan 2011

@anitka Ahojki, ja mam tiez narocne dieta ,som na MD este posledny rok, chcem dat malu v septembri do skolky,tak snad aspon prvy rocnik dokoncim:o)) je to narocne a pri dietati o to viac. no ked budem chodit do prace, neviem, ci to vobec zvladnem. Naozaj je toho vela a vobec to nieje ulievaren. nikto mi to nechce verit,vsetci si myslia, ze som leniva sa ucit...ale naozaj,treba sa ucit. niekde sa da aj opisat na skuske, ale skor je to vynimka...striehnu ako draci:o) ale myslim, ze vela veci je takych zo zivota, takze da sa to naucit,len sa musis prinutit:o) Ja by som to skusila na tvojom mieste,pokial niesi zavisla od svojho prijmu,.tak do toho chod:o)
ako sa da byt na predlzenej materskej ak mas zdrave dieta? som zvedava. dakjem,katka

zuzana63
5. jan 2011

@vanduliena
Ahojj, ja som mala Kamanovú , ale na inom predmete - Soc. práca so zdravotne znevýhodnenými. Nechcela nám poskytnúť žiadne materiály, sami sme si len zháňali čo kto mohol. Skúška bola ústna, ťahali sme si otázky- bolo ich veľa 60. Treba sa naučiť. Ale stalo sa, že keď Ti nesadla otázka dala možnosť si vytiahnuť inú. Ale neviem, či je to u nej pravidlo, alebo mala len dobrý deň.

erikamatiasko
5. jan 2011

Ahojte aj ja chodim na tuto VS a ako poviem mam uroven tejto skoly je na bode mrazu... vcera pisomka bolo nas tam vyse 100 museli sme pockat na na vysledok na jednej chodbe natlaceny ako stado bez vzduchu a ja tehotna no to bol des...a takto je to vzdy :(

erikamatiasko
5. jan 2011

@ivana29 ako na skuske bol uplne v pohode este aj vybehol z triedy, ako nazaral tam kazdemu a radil ked este nieco chybalo, ale vacsinou pozeral stale von oknom a perfektne si kazdy radil :DD no len uz mesiac cakame na vysledky a stale nic 🙂

vanduliena
6. jan 2011

@zuzana63
dakujem zuzka....zatial som o nej pocula len v dobrom...takze mi troska odlahlo...🙂

mirabell66
6. jan 2011

Ahojte, mám skúšku s Dr. Lacom - s. prevenciu /3.r./, nemáte nejaké onfo o skúške? Napíš. Díky. M.

jazminn
6. jan 2011

@mirabell66 vraj hrozdný- ťažký macher! U nás z 25 v skupine 12 neurobilo. Daj materiál v češtine, kto sa to má učiť. Všetko odborné výrazy...

maculkac
6. jan 2011

@vanduliena
Ahoj, ja som mala Kamanovú aj vo IV. aj v V. ročníku v PN a skúška bola vždy ústna, ale nie sociálne služby. Iba SP so seniormi a paliatívnu starostlivosť. Otázky sme si vypracovávali sami, ona dala iba okruh /alebo 60-70 otázok/. Skúška sa u nej robí veľmi dobre, samozrejme aspoň základ musíš vedieť. Keď hneď začneš, stopne ťa, poprípade Ti dá aj nejakú inú otázku pre kontrolu. Keby si celkom nevedela, dovolí vymeniť otázku a veľmi pomáha. Podľa mňa je jedna z najmilších skúšajúcich. Nemáš sa čoho báť....

marsiii
6. jan 2011

Ahojte ... prosím vás má niekto skúsenosť so Stempelovou -základy psychologie - 1. ročník?

seljmani
6. jan 2011

@erikamatiasko a na ktorom predmete sa ti to stalo?

erikamatiasko
6. jan 2011

@seljmani je uplne jedn aky predmet poslednu dobu sa to stava stale ... naberu plno studentov a potom nevedia kam s nami...

ivana29
7. jan 2011

Ahojte tak ja mam este 2 skusky a zimny semester je ukonceny 🙂 🙂
Pozerala som uz aj pomalicky na letny semester a mame ako prvaci STATISTIKU s profesorkou Radkovou.
Prosiiiim Vas nejake info o tomto predmete a profesorke nemate? Ja som mala statistiku na strednej jeden rok a ledva som to zvladla, je to take tazke aj tu Alzbete, same vzorce atd?? 😠 ☹

jazminn
7. jan 2011

@ivana29 Ahoj, prof. Radková je veľmi prísna, pri nej naozaj musíš vedieť, ale štatistika je ľahká a niekoľko príkladov sa iste naučíš.

jazminn
7. jan 2011

@marsiii prof.Stumpelová je veľmi zlatučká staršia pani, tá vás ešte bude prosiť, aby ste neopisovali, lebo každý nevie opisovať a potom je to nespravodlivé. Ale raz sa to musíš naučiť, lebo ako na štátniciach. Keď nie teraz tak potom...

michala124
7. jan 2011

@medulienka31 Martin Vereš je dost prísny. Nám dal asi 25 otázok a pol hodinu čas. Stále striehol. Aj vyhodnocoval dosť prísne

samasa
7. jan 2011

@michala124 nemyslíš vážne.. ja mám 15teho s ním ústnu.. metody SP ☹

michala124
8. jan 2011

@samasa na ustnej je ooovela ovela lepsi ako na pisomke. Aspon u nas to tak bolo. Z pisomky Fx a na ustnej som toho ovela viac nevedela a bolo A.

michala124
8. jan 2011

@maculkac My zas máme s Kamanovou veľmi zlé skúsenosti. Skoro nikto nespravil u nej skúšku. na skúške dala iné otázky ako odprednášala. Včera s ňou mail písomnú a vraj dala zákerné otázky.

michala124
8. jan 2011

@sofokleska To zavisi od toho, kto ta bude ucit. Kazdy vyzaduje inak.

jazminn
8. jan 2011

@michala124 u nás mala mať 5.1. prednášku a nebola, vraj sa zotavuje po operácii...

samasa
8. jan 2011

@michala124 dakujem si ma upokojila 🙂 drobcovi idu zubky tak mi to všetko teraz lezie krkom..ale ešte tri skúšky a tretiek mám ukončený... v apríli štátnice a pokoj svatý 😀
Miška ešte raz dakujem

michala124
8. jan 2011

@jazminn ano, presne. Chora je . Poslala testy, a na skuske im ich niekto iny rozdal. Ona ich bude vyhodnocovat. asi tri krat nam zmenila terminy skusok. aj otazky. neprijemna naladova pani.

michala124
8. jan 2011

@samasa držíme palčeky 🙂

11011961
8. jan 2011

@michala124 Nesúhlasím s Tebou. Doc. Kamanová nie je náladová pani, je vzdelaná a môj dojem z jej prednášky je, že je odborníčka vo svojej profesii.
Aj jej skúšky sú v pohode, keď vieš nemusíš sa vôbec báť.

maculkac
8. jan 2011

@michala124
Ahoj to ma veľmi mrzí, že s ňou máte zlé skúsenosti, ja som si tiež po prvej prednáške myslela, že to nebude med lízať, ale po prvej skúške som bola prekvapená. Možno je to aj tým, že my sme s ňou mali skúšky len ústne a dala aj možnosť voľby inej otázky, keď nevedeli, predsa je to iné, keď sa rozprávate, mne pomohlo, keď aj niekto predo mnou rozprával, aj keď inú otázku, aspoň bolo začo sa chytiť.... A možno je to tou operáciou.... No dúfam, že hodnotenie bude k spokojnosti, nemala som z nej pocit, že by bola prísna... Držím palce!!!

sse
8. jan 2011

@ivana29 prof. Radkovej sa nemusíš vôbec báť a už vôbec nie na štatistike. Je síce trošku prísna, ale veľmi spravodlivá a ľudská.

zuzana63
8. jan 2011

K tej štatistike: ja keď som to zbadala v rozvrhu, tak som si myslela, že tak ako som začala na tejto škole, tak aj rýchlo som skončila. Lebo tento smer-matematika (aj štatistika) pre mňa znamenajú hrôzu ešte zo strednej školy. Ani vo sne ma nenapadlo, že na takom odbore ako je sociálna práca sa vyskytne tento predmet.
Ale tu som pochopila, že potrebujeme získať všeobecné vedomosti , takže asi aj zo štatistiky. Našťastie sa mi skúška podarila a nemusela som to zabaliť hneď v I. ročníku. Teraz som už tretiačka Ale my sme tuším na štatistike nemali profesorku Radkovú. Ale to je jedno, nech sa darí na skúške!