VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

sylvahoch
13. jan 2012
sylvahoch
13. jan 2012

@sylvahoch dava vsetky co boli v prednaske ale aj dozorna rada soc.poi.

jazminn
13. jan 2012

Nemali ste niekto Ing. Orendáča? my s ním máme ústnu Metodologia výskumu...aký je?

vikina777
13. jan 2012

@seljmani Ahojky. Viem, že aj ty si zháňala vypracované otázky z Metód SP so skupinou a komunitou. Ja ich už mám, tak ak chceš môžem Ti ich poslať.

vikina777
13. jan 2012

@jazminn My sme mali Metodológiu výskumu s doc. Hlochom. Prednáška bola absolútne o ničom, prednášal nám Štatistiku... Nemám ani šajnu ako potom spravím výskum k diplomovke...

vikina777
13. jan 2012

Prosím, nemáte niekto nejaké materiály týkajúce sa predmetu Metodológia výskumu?

jazminn
13. jan 2012

@vikina777 mám, pošli adresu...

eliska623
13. jan 2012

Ahojte nemá prosím niekto vypracované otázky Metódy sociálnej práce s jednotlivcom od doc. Oláha ?? Mail: hodalova.eliska@zoznam.sk

zasha
14. jan 2012

@jazminn @lelask ahojte, som rada ze som nasla tuto temu, chodila som externe na SP 2 semestre pred 5 rokmi, potom som to nechala. myslite ze mi to uznaju keby som sa chcela vratit? alebo od zaciatku sa zacina? uvazujem o navrate, lebo som v stalej praci uz zabehnuta a kedze sa nam nedari otehulit a chcem sa niecim zaoberat prislo mi to na um. bojim sa len toho,ze by som casom predsa len otehotnela, lebo to tak zvykne byt 🙂 ze sa zacnes zaoberat niecim inym a babo pride prave vtedy... a ze by som to popri babatku nezvladla, ci uz by som bola na PN na rizikovom,po porode, alebo babom zaneprazdnena....existuje aj moznost nejakeho indivindi planu? ako ste na tom vy?

eliska623
14. jan 2012

Prosím nemáte niekto vypracované odpovede na tieto otázky: ‎1. ktoré metódy SP sú zakotvené v slovenskej legislatíve a môže ich vykonávať len sociálny pracovník?
2. existujú metódy SP, ktoré prevzali a používajú iné profesie? ak áno, ktoré
3. existujú metódy SP, ktoré priniesli sociálny pracovníci, alebo "vymysleli"? ak áno, ktoré?
To nám dal vypracovať doc. Oláh ako domácu úlohu. Mail hodalova.eliska@zoznam.sk

marianna85
14. jan 2012

Ahojte.chcem sa spytat ci je tu niekto kto uz mal skusku z Politiky zamestnanosti u prof. Tkaca a ak ano ako prebiehala pripadne nejaky material ku skuske
dakujem

marianna85
14. jan 2012

@eliska623 mozem ti poskytnut vypracovanie domacej ulohy od Olaha lebo aj nam dal tu istu ulohu.

eliska623
14. jan 2012

@marianna85 prosím ťa pošleš mi tie vypracované otázky, ďakujeem 🙂))

marianna85
14. jan 2012

Metódy sociálnej práce s jednotlivcom

1. Ktoré metódy sociálnej práce sú zakotvené v slovenskej legislatíve a môže ich vykonávať len sociálny pracovník?

- zákon 448/2008 Z.z. o sociálnych službách – zahŕňa metódy ako sociálne poradenstvo a sociálnu prevenciu
- zákon 305/2005 Z.z. o sociálnoprávnej ochrane detí a o sociálnej kuratele a o zmene a doplnení niektorých zákonov
- zákon 36/2005 Z.z. o rodine a o zmene a doplnení niektorých zákonov
obsahujú metódy ako sociálne poradenstvo a prevencia, sociálne služby, sociálna terapia

2. Existujú metódy sociálnej práce, ktoré priniesli a vymysleli sociálny pracovníci? Ktoré?

- metódy v oblasti asistencie, sociálnych služieb a individuálnej práce
- poradenstvo, terapia, supervízia
- postupy
- sociálno – pedagogický pohľad
- procesuálne orientované metódy ako sociálna technika a krízová intervencia
- multiperspektívne postupy
- generalistická metóda práce – je založená na rešpektovaní princípu malutifaktoriálnosti a interdisciplinárnosti sociálnej práce.

3. Existujú metódy sociálnej práce, ktoré prevzali a používajú iné profesie? Ktoré?

Existujú metódy sociálnej práce, ktoré sú spoločné pre viaceré disciplíny. Využíva ich napr. psychológia, pedagogika, sociológia, sociálna práca a niektoré iné vedné disciplíny. Sú to: sociometrická metóda, metóda heurestiky, exemplifikácie, optimálnej komunikácie, kauzálnych atribúcii.

PS: toto je cele vypracovanie domacej ulohy pre Olaha ale nic z toho nerobil iba to pozbieral

jajalinka
14. jan 2012

@zasha ahoj 🙂 ja som sa začala chodiť do školy ked mala moja najmladšia dcéra 9 mesiacov a už som v 3. ročníku,...ono všetko sa dá ak máš podporu aj z inej strany, ja som malinkú nechávala 13 ročnej dcére..a to mám 38 rokov, 3 deti, chodím do roboty..., určite sa to dá len stojí to veľa odriekania hlavne ked sa učím na skúšky vtedy ide všetko bokom, telka neviem čo je, seriály nepozerám , teraz v 3. ročníku je to dosť náročné lebo súú bežné skúšky a predmetov je požehnane, k tomu písanie bakalárky otázky na štátnice, ale verím, že to dokopem do zdarného konca..u nás v ročníku tiež otehotneli baby počas štúdia a niektoré sú tehu teraz v 3. ročníku....s tými semestrami neviem skús napísať do školy na www.vssvalzbety.sk tam by ti mali vedieť poskytnúť info na tvoje otázky

jajalinka
14. jan 2012

ahojte!
mali ste niekto sociálnu prácu s rómskymi komunitami s Phdr. Ladislavom Romanom, aké dáva prosím Vás otázky 🙂

zasha
14. jan 2012

@jajalinka ahoj, tak mas toho dost vidim, napisem tam, dakujem, keby si vedela ako to spravia tie tehu kolegynky, tak mi napis.prave ze tu v ba nemam ziadnu rodinu kt. by mi s babom pomohla, jedine mm aj preto sa bojim

aduskatt
14. jan 2012

baby, prosim Vas, netusite niekto, ako treba vypracovat pracu ku skuske metodologia vyskumu? vyucujuci chce 15 stranovu pracu k tomuto predmetu a vobec netusim, ako to urobit.

jajalinka
14. jan 2012

@zasha mno tak teraz je toho skutočne požehnane ako v bc. ročníku tak verím, že aj mgr., ale zvládli to iní tak nevidím dôvod prečo nie aj ja.... tehu ak im je zle tak na skúške sa po opýtaní predbehnú, pp. aj tie čo doma dojčia, vždy sa ale opýtajú či môžu ísť skôr a stáva sa aj to, že baby prídu na skúšku aj s drobcami ked ich nemajú kde nechať a ešte sa nestalo, že by ich vyučujúci vyhodil, ......sem tam ich na chodbe kočíkujeme aj my ostatní....ja by som sa tej školy nebála, prednášky povinné nie sú (aj ked je dobre ich absolvovať dozvieš sa tam dosť veľa), učiť sa ale treba, zadara sa skúška nedáva a na ťahákoch ja osobne frčať neviem/lebo aj to je umenie,aby ťa nechytili/, ale sú aj takí borci čo robia skúšky len z ťahákov a učia sa asi len na ústne skúšky... a na skúšku si ten čas nájdeš tá netrvá dlho .... pp. dá sa prerušiť štúdium a potom normálne pokračovať.... každopádne si to fakt treba dobre premyslieť a rozobrať to doma aj so svojim manželom.....už len z toho dôvodu, že to nie je finančne ľahká záležitosť

jajalinka
14. jan 2012

@aduskatt ahoj mna metodologia ešte len čaká s. dr. Kratochvílom a s kým mate výskum Vy 😕 ak budem mat nejaké matroše tak ti ich pošlem výskum máme 21.1. čo ste tam prosím vás robili, opíš mi aký je to predmet 🙂

aduskatt
14. jan 2012

vola sa Fero.Materialy na studium mame, ale on chce na skusku vypracovat pracu, nejaky vyskum spracovat, a nikto zo skupiny zatial netusi, ako na to. Odovzdavat mame od pondelka do konca mesiaca mailom......
@jajalinka

jajalinka
14. jan 2012

@aduskatt joj moja tak to ti nepomôžem aspoň zatiaľ...uvidím čo budú chcieť od nás 😀

aduskatt
14. jan 2012

@jajalinka ja to idem skusit nejak zosmolit zajtra

jajalinka
14. jan 2012

baby čo ste mali SP so závislými s T. Romanom /asi PN/ viete niekto aké dával otázky na skúške, máme s ním v sobotu skúšku a je to otras toľko delení až hrôza, učíme sa z knihy aplikovaná sociálna patológia kapitola závislosti.... mám ešte týždeň, ale je to horor až otvorí knihu a začne perliť tak dovi-dopo....ak si niekto spomeniete budem vdačná

vikina777
15. jan 2012

@jazminn Môj e-mail- juliet866@centrum.sk

mira1
15. jan 2012

Ahojte, mal uz niekto skusku Politika zam. s prof. Tkacom?

majjat
15. jan 2012

ahojte, zhanam materialy na skusku politika zamestnanosti s p. tkacom. mozem vymenit za ine. moj mail martuskat@gmail.com

majjat
15. jan 2012

nema niektora z vas knihu metody socialnej prace v praxi, olah et al., rok 2011. potrebujem z nej ISBN. prosim ak ju niekto ma nech mi napise do IP.

monicka07
15. jan 2012

@spyrodragon ahoj, dievčatá mi poslali iba kazuistiky, tak podľa toho som to porobila do systematického postupu 😉

paela
17. jan 2012

ahojte, prosím Vás nemáte niekto skúsenosti s JUDr. Veronikou Šoltésovou? Prosím IP. Ďakujem.