VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

vanka2
13. máj 2011

@chuaneta ahoj prosim ta mohla by si aj mne nieco poslat zo socialnopravnej ochrany, velmi by si mi pomohla

vanka2
13. máj 2011

zabudla som pripisat email vanka2@azet.sk
dakujem pekne 🙂

zuzana63
13. máj 2011

@renatkas
Ahoj, máš krásneho synčeka Lukáška !
Ja som chodila do Piešťan. Mala som Mátela ako predsedu komisie a môžem povedať, že bol super! Jednanie na úrovni, mal pochopenie aj pre tých, ktorí hneď nevedeli a mali okno, pomohol. Ja som bola milo prekvapená jeho prístupom, neviem aký mali ostatní z neho dojem.
Prezentácia bakalárky vyzera asi tak, že oslovíš komisiu, povieš svoje meno, názov svojej práce, prečo si si vybrala danú tému. Povieš, že práca sa skladá z ... kapitol a niekoľkých podkapitol. Potom rozoberieš jednotlivé kapitoly- čo si v nich písala- asi tak 2-3 vetami. Na záver cieľ práce a prínos. To je celé, trvalo to asi 5-7 minút . Potom ak máš otázky od oponenta, tak na tie som odpovedala. Prípadne sa ešte pýtajú členovia komisie, ak uznajú za potrebné.
Ak by si ešte niečo potrebovala vedieť, napíš, čo môžem poradím.
Mám to za sebou, takže chápem stresy!

angela200
14. máj 2011

@zuzana63 Zuzka, prosím ťa, čaká ma skúška s Oláhom Teoria SP, ako si sa to učila, akým štýlom si na to išla? A na metodologiu ste náhodou nemali Kratochvíla? Ďakujem

norberto22
14. máj 2011

Caute kočeny! poprosim Vas o materialy sociopravnej ochrany deti a soc kurately. Som druhak a mam skusku s Olahom. Ked nieco mate prosim pomôzte. knappnoro@azet.sk
Dakujeeem. ☹

renatkas
14. máj 2011

@zuzana63 a oponent poslal otazky dopredu co sa bude pytat alebo sa pytal priamo tam pri obhajobe? Lebo manzel chodil na manazment UK a jemu poslal oponent 3 otazky dopredu, nech sa na ne pripravy, tipujem ze to na nasej skole asi nehrozi. A ktora komisia bola najhorsia?

michala124
14. máj 2011

@renatkas otazky oponenta sa vzdy dostavaju dopredu. a najhorsia komisia je asi ta, kde je prof Matulnik alebo doc. Olah

zuzana63
14. máj 2011

@renatkas
Otázky som dostala spolu s posudkom od oponenta asi týždeň pred štátnicami , mala som 2 otázky, pripravila som sa na ne a pri obhajobe práce sa na ne komisia pýtala.
A ktorá komisia je najhoršia? To fakt neviem, strašili aj s tým Mátelom čo som ja mala a bol super.
Ja som sa obávala aby som nemala doc. Zemana, mali sme ho na soc. zabezpečení a to bola najhoršia skúška za celé 3 roky , ústna a nikomu nič nedaroval, ťahali sa otázky u neho.

kikakama
14. máj 2011

Čaute štvrtáčky,
nemali ste teraz skúšku s doc. Oláhom - Teória SP?
Aké otázky dáva na ústnej?
Vopred vďaka za akékoľvek info.

zuzana63
14. máj 2011

@angela200
Nemala som takú skúšku. S Oláhom sme mali iný predmet, treba sa u neho naučiť.
Kratochvíla nepoznám.

angela200
14. máj 2011

@zuzana63 Ty si fakt nemala skúšku s Olahom Teoria SP ? veď to je aj štátnicový predmet, a kedy si končila v PN magisterské štúd.?
Ale aj tak ďakujem. pa pa

zuzana63
15. máj 2011

@angela200
Ja som končila Bc. nie Mgr. tak preto som takú skúšku nemala. Končila som teraz-minulý týždeň.
pa

angela200
15. máj 2011

@zuzana63 jo jo, tak to už chápem, to ťa bude čakať o rok..... 😠

jazminn
15. máj 2011

@michala124 práve u nás v BJ bol Olah najzlatší...aj v PO si ho chválili. 🙂

sisi01
15. máj 2011

@zuzana63 Ahoj Zuzi, gratulujem k titulu...Zavidim...Mna to este len caka 24.6. Prosim Ta prekne ako si sa to vsetko naucila?? Ja sa nieco naucim a ked idem na dalsie to predchadzajuce mi vyfuci z hlavy :( Aku dlhu dobu pred statnicami si sa ucila?? A kedy ste sa dozvedeli otazky od oponenta ako aj zlozenie komisie? 🙂 Moc dakujem za info... Papa

valentina9
15. máj 2011

ahojte. nahodou nemate nieco na temu Spôsob zivota ludi s mentalnym postihnutim? mam napisat pracu na stran, a treba mi 5 literatur. v sobotu to prezentujem. dakujem za pomoc ak nieco mate.alebo aspon nazvy knih co by sa mi zisli.

zuzana63
15. máj 2011

@sisi01
Ahoj a díky . Som rada, že mám po tom. Dva týždne dovolenky som mala a učila som sa to poctivo. Keď som sa učila som to vedela, potom keď som išla opakovať už som to nevedela, škoda hovoriť. A na samotných štátniciach som chytila riadne okno.Úplne som si nič nemohla vybaviť, potom ako tak formou diskusie sa to dalo. Keby som bola vedela tak sa to ani tak neučím, lebo netreba tam veľa omáčky, oni zistia či tomu rozumieš. Niektorí rozprávali, lebo mysleli že to obkecajú. Ja som typ, že keď som si neni istá radšej nepoviem nič. V našej skupine nespravilo 6 ľudí a myslím, že aj oni samotní boli prekvapení, aspoň niektorí. Fakt záleží akú máš komisiu a aké otázky vytiahneš. Ja som mala jednu zrovna tú blbú,čo som nechcela - č. 40 Vzťah občians. a rod. práva k SP.
Komisia je vyvesená aj s menným zoznamom - kto ide v ten deň ráno. A komisia sa mení každý deň, oni si to losujú. Ja som mala Mátela predsedu , môžem povedať, že bol super. Niektorí strašili, že je prísny, tak neviem, fakt ťažko hovoriť.
Otázky od oponenta som mala spolu s posudkom asi týždeň pred štátnicami, tam som na ne odpovedala, keď som prácu odprezentovala, tak potom člen komisie prečítal kto bol oponentom práce a aké dal otázky.

zuzana63
15. máj 2011

@valentina9
Ahoj, niečo mám , písala som v bakalárskej práci v jednej kapitole niečo podobné. To máš ročníkovú prácu napísať?
Na koľko strán? Napíš mail, ak chceš.

paka
16. máj 2011

@susbum

Tak gratulujem k Olahovi....super.

sisi01
16. máj 2011

@zuzana63 No verim, ze si rada, ze to mas za sebou...je to ulava ze? 🙂 Na tento pocit sa tesim aj ja (teda ak sa mi to ovsem podari). Takze dva tyzdne dovolenky a poctivo si sa sprtala hej? A otazky si si vypracovala sama ci si ich mala uz vypracovane? Ja mam nejake co u nas kolovali prostrednictvom linku (myslim, ze aj tu bol). Dufam, ze je to spravne, lebo uz som sa z toho zacala ucit... A to ucenie ako nemusis hovorit...Ja som len na zaciatku a ked prejdem na dalsie otazky tak to predchadzajuce uz neviem...Hroza ked pojdem takto dalej tak to bude uplne nanic :( A presne aj ja som taky typ ako aj ty...Tiez ked si nie som ista tak nepoviem... Za to spoluziak ten obkecal skoro vsetky skusky, ale teda tu je mozne ze sa mu to nevyplati... No uvidime...Takze vela omacky netreba? Stacia take zaklady? U mna je najhorsie naucit sa historiu ta ma zabija :( Ani ta prva otazka mi moc nejde do hlavy :( K nej sa budem musiet vratit... O tom posudku Ta zrejme informovali, aby si si ho vyzdvihla alebo to bolo elektronicky? Jaaj zavidim, ze uz to mas za sebou...Mna caka este mesiac stresovania... :( A to este netusim ako urobim tu prezentaciu k obhajobe... :( Dostali sme nejake body ktorych sa mame drzat vsak ale ani tym poriadne nerozumiem co tym akoze myslia...No bude "zabavy" este...A este otazocka tie odpovede na otazky oponenta si si vypracovala zvlast to sa nezahrna do power pointu ze? Prepac, ze ta zahrnam tolkymi otazkami len taketo info sme vobec nedostali tak sa snazim aspon takto zistit co ma caka 🙂

zuzana63
16. máj 2011

@sisi01
Otázky som si porovnávala s tými čo kolovali a čo sa mi nepozdávalo som si sama napísla. A poviem Ti, že komisia na to poukazovala, že sa učíme z otázok čo kolujú a nie sú dobré. Aj pri záverečnom hodnotení nám to povedal predseda komisie aj jeden docent ako člen, že to bolo vidno pri tých odpovediach. Takže možno aj preto niektorí nespravili, neviem.
Posudok mi prišiek na môj mail - ten sme dávali študijnej a ona všetky oponentské posudky rozposielala, tak to u nás fungovalo.
K prezentácii sme mali pokyny aj vzor jednej prezentácie, to asi aj vy dostanete. Odpovede pre oponenta sa tam nezahŕňajú, tie som si len tak na papier pripravila, aby som vedela odpovedať.
Ak by si niečo potrebovala k tej prezentácii napíš, nevadí mi to, rada poradím, veď sme na jednej lodi.Pošlem Ti prípadne moju powerpointovú prezentáciu- mala som to na 6 slejdov. To sú len také záchytné body, tam sa nejaké vety nepíšu, to sa musíš naučiť rozprávať naspamäť okolo toho.
Zaujímal ich hlavne cieľ práce, prečo si si vybrala tú danú tému a podstatná bola kapitola o sociálnej práci.

nika_g
17. máj 2011

prosím Vás nevie náhodou niekto kedy sú v Žiline štátnice ? Ďakujem .....

sisi01
17. máj 2011

@zuzana63 Uuuf tak to si ma zaskocila... Lebo tak neviem kto ma tolko casu, aby vypracoval nove otazky... U nas sa tiez vsetci ucime z tychto... Tak som teda zvedava...
Aha takze posudok by mal prist mailom.... A k tej prezentacii mi nemame nic iba nejakych 5 - 6 bodov, z ktorych som blbec... Ak by Ti teda nevadilo poslala by si mi nieco k tej prezentacii? Bola by som Ti moc vdacna, lebo z toho mam tiez pekny strach... Moj mail: sisa.kostkova@gmail.com. No ja mam temu canisterapiu tak musim to nejako napasovat do tej socialnej prace... Jaj uz citim ze zacinam stresovat...

zuzana63
17. máj 2011

@sisi01
Poslala som Ti to na Tvoj mail, papa.

valentina9
17. máj 2011

@zuzana63 ahojky. to mam napisat pracu na 5 stran, a aspon 5 literatur pouzit. v sobotu to mam odovzdat v skole, a prezentovat pred vsetkymi. bola by som ti vdacna keby si mi nieco poslala.
môj mail je Lenocka9887@post.sk, dakujem ti velmi pekne.

jazminn
17. máj 2011

Ahojte, napíšte ako dopadli bakalárky a či urobili všetci... a kde vlastne sú tento týždeň? minulý boli tuším v Prešove a Michalovciach...

tinulka26
17. máj 2011

Ahojte, nepísali ste niekto prácu o dysfunkčnej rodine alebo len o rodine všeobecne?

zuzana63
18. máj 2011

@valentina9
Ahoj, poslala som Ti včera k tej ročníkovej niečo. Došlo Ti to?

valentina9
19. máj 2011

@zuzana63 ahoj. ano doslo. dakujem ti velmi pekne.

renatkas
21. máj 2011

caute baby, na statniciach ma pustia dnu aj s kabelkou alebo si tam nemozem zobrat nic len pero a usb? pytam sa dopredu aby som vedela ci si zo sebou tam mozem zobrat nejake vreckovky alebo pitie aby mi neprislo zle a neodkvecla som tam