VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

vikina777
25. nov 2010

@jazminn Áno do tretieho

vikina777
25. nov 2010

@lucyliu1312 Prosím, nemohla by si poslať aj mne aké si mala otázky na skúške s PaedDr. Juráškom zo SP so žiadateľmi o azyl? Je to skúška čisto len formou krúžkovania alebo aj dopisovať tam treba?

jazminn
25. nov 2010

@vikina777 treba len kružkovať. Testy má rôzne a rozdá pomiešané, takže tvoja suseda môže mať toto čo ty máš prvú otázku, ona tretiu. Porozsádza, je dosť náladový, ale spravý každy. Ak chceš niečo poslať, musíš napísať mail.adresu.

ymany
25. nov 2010

@vikina777 a do ktoreho rocnika?

ymany
25. nov 2010

@vikina777 prave som si vsimla, ze to tretieho 🙂

jazminn
25. nov 2010

@vikina777 a nemáš materiál na soc.patologiu?
jazminn@centrum.sk

lucyliu1312
25. nov 2010

@vikina777 môžem ti poslať, len potrebujem mail.
test bol len krúžkovací.

vikina777
25. nov 2010

@jazminn moja mailova adresa je: juliet866@pobox.sk

vikina777
25. nov 2010

@lucyliu1312 moja mailova adresa: juliet866@pobox.sk

vikina777
25. nov 2010

@jazminn Máme si naštudovať knihu a niečo sme si písali do zošitov

seljmani
25. nov 2010

renatkas si sa pýtala o patológiu?

seljmani
26. nov 2010

PATOLÓGIA S ROMANOM!!!!!!!!!!!!!

Baby v PO boli takéto otázky na Romana:

L. Wood zrekapituloval vývoj názorov na deviantné správanie v západnom sociologickom myslení takto: 1. koncepcia sociálnej patológie (1900-1935)- stojí na premise, že zlé podmienky produkujú zlých ľudí a naopak, čo ale znamená akceptáciu hodnôt stredných vrstiev spoločnosti. 2. empirizmus (1925-1945) – aplikuje pozitivistickú a sústreďuje sa väčšinou len na opis deviantných javov 3. individuálna patológia (1930 -1960) – akceptuje prvok individuálnej mentálnej poruchy 4. štrukturalizmus (1945-) – sleduje vplyv makro a mikroštrukturálnych faktorov na vznik deviantného správania, presadzuje teóriu konsenzu, ktorý je deviáciou narušený, ale zabúda na otázku, ako sa deviant stáva deviantom 5. symbolický interakcionizmus (1950-) - zaoberá sa tým, ako sa jednotlivec učí dieviantnú rolu, pričom neprihliada na sociálne determinanty (deviant sa pohybuje v sociálnom vákuu) 6. naturalizmus (1960-) – zaoberá sa tým, ako sa deviácia formuje v každodennom živote 7. labellingová teória (1965-) – kladie dôraz na proces indetifikácie osôb ako deviantov a ich reakcií na túto nálepku 8. konfliktná teória (196😎 – odvodzuje deviácie z triedneho charakteru noriem a triedneho konfliktu

Myslím, že skúšku neurobil takmer nikto......
Máme sa na čo tešiť.....

seljmani
26. nov 2010

Dievčatá ako ste na tom s písaním bakalárok? Mám nejaké oscenované knihy o sociálnej práci, môžme si poslať a povymieňať. Hlavne ma zaujíma ak máte niekto niečo o Alzhaimerovej chorobe, Mentálnom postihnutí a tak. Ja mám knihy so zameraním na sociálnu prácu k dispozícii na preposlanie.

mimka7381
26. nov 2010

seljmani Tak to si ma poťešila ohľadom tej patologie.Som zvedavá ako to bude na našej skúške.

zuzana63
26. nov 2010

Mohla by som poprosiť o zaslanie nejakého vzoru fiktívneho rozhodnutia na soc. zabezpečenie ? Aby som mala aspoň predstavu ako to má vyzerať...

rafinka
27. nov 2010

@curly1983 ahojki, aj ja som si vybrala tuto temu:o) tak si mozme poradit ak by si chcela:o) zatial som nezacala, len si knihy zhanam:o)

majafi
28. nov 2010

@seljmani prosim ta, my mame s romanom skusku 9.12. - takze vsetky otazky sa tykali len tych teorii??? akoze charakterizovat ich ? alebo ? tiez ste sa ucili s 200 stranovej ceskej knihy od muhlpachera?

medulienka31
28. nov 2010

ahoj dievčatá, mali ste niektorá skúšku s Martinom Verešom?

seljmani
29. nov 2010

@zuzana63 zuzi napíš mi mail na seljmani@azet.sk že ti mám poslať fiktívne rozhodnutia

seljmani
29. nov 2010

@majafi boli iba tie otázky, teorie, dal nám knihu ale urobili sme si z nej výťah....ak chceš pošli mi mail na seljmani@azet.sk a propomen mi že ti mám poslať niečo s patologie

zugas
29. nov 2010

Ahojte dievčence,nemá niektorá z Vás hrubú českú knižku od Daniely Vodáčkovej: Krízová intervencia? Alebo ju rovno spoznámkovanú,xixi...Dík za odpovede. 😉

zuzkaa21
29. nov 2010

@majafi Roman si na skuske otvori knihu, kde mu pride a dava otazky....takze sa nespoliehaj, ze da tieto teorie..u nas zo 62 ludi skoncilo 53 s FX, takze sa chystam na opravny...a tazko povedat, co da, lebo on to stale meni a este mu to robi aj radost...

seljmani
29. nov 2010

@zugas ahoj napíš mi maily na seljmani@azet.sk, pošlem ti ju

zugas
29. nov 2010

@seljmani
poslala som ti,Dakujeeeem

majafi
29. nov 2010

@medulienka31 ano mali sme uz dvakrat, je hrozne prisny, vsetko sa nauc z materialu, ktory vam da, komu najde tahak, hned ho vyrazi zo skusky, aj prisne znamkuje, dava test, 20 - otvorenych otazok.

medulienka31
30. nov 2010

@majafi
u nás má byť ústna skúška a žiada od nás aby sme čerpali aj z iných predmetov a ročníkov. Tak mám pocit, že to bude horšie ako so Zemanom. Ale aj tak ďakujem. 😨

jazminn
30. nov 2010

ešte dobre, že my tu na východe nemáme ani Romana ani Zemana...ale takých celkom... hoci aj u nás sa pohoršili,
nie veľmi sú pripravení, všetko čítajú... ale od nás vyžadujú- naozaj najlepšia bola Ondrušová, tú by sme počúvali celý deň!

gabicocka
30. nov 2010

Ahojte, som tu nová, tak by som sa tiež chcela zapojiť 🙂 Nemáte náhodou spracovaných tých 60 otázok na SP so znevýhodnenými od kamanovej? Ak vám niečo treba, nejaké materiály, rada pošlem 🙂 Ďakujem

gabicocka
30. nov 2010

A mail je freessia01@azet.sk, ak by sa niekto našiel 🙂

mimka7381
30. nov 2010

gabicocka poslala som ti otázky sp so znevýhodnenými.