VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

ferkesova
2. apr 2011

@maculkac A ty si z BA??

michala124
3. apr 2011

@maculkac ahoj, u nas v BA to bolo tak, ze sme tiez najprv vsetci obhajili a potom povedali ci sme presli. To, v akom poradi odpovedas na otazky zavisi od komisie, ale asi aj od momentalnej nalady predsedu. Lebo niektori v nasej komisii mohli zacat tou co vedeli najlepsie, ale napriklad mne povedali, ze mam zacat politikou. A papier s pripravou sme si mohli nechat. A fakt skakali do reci a davali otazky od veci.

maculkac
3. apr 2011

@ferkesova
Nie, ja chodím do PN.

maculkac
3. apr 2011

@michala124
Miška, aj tebe ďakujem za info. Už keby to bolo za mnou.... A nevieš náhodou, nehovorili tým spolužiakom, čo nespravili, že kedy asi budú opravné???
Díky.

eve26
3. apr 2011

ahojte, chcela by som sa spýtať na Mgr. Masárovú, viete mi napísať, aká je na skúške? ďakujem 🙂

michala124
3. apr 2011

@maculkac opravné budú v BA 6.6. a 7.6. 2011 ale inde neviem kedy.

ma_b
3. apr 2011

koľko asi na štátniciach trvá obhajoba a ako dlho odpovedá jedna osoba?

michala124
3. apr 2011

@ma_b to je tiez dost individualne. ale obhajoba nemala byt dlhsia ako 6 minut, tak aj s otazkami komisie max 10min. a odpovede, zhruba od 7 do 20. kto dobre vedel, za chvilu prerusili dali otazky a isiel na dalsi predmet. kto moc nevedel, tak ho aj 20 minut trapili.

maculkac
3. apr 2011

@michala124
Miška a ešte sa spýtam, na prípravu dali dosť dlhý čas? Alebo ak ten predo mnou vedel a jeho odpoveď netrvala dlho, tak hneď išiel ďalší?
Vďaka 🙂

ma_b
3. apr 2011

to je dosť dlho, ked denne odpovedá ale 40 ľudí na otázky a to až poobede, lebo doobeda je obhajoba, tak to by sa tam bolo aj do polnoci... pomôžu, ked niekto nevie, čo do danej otázky patrí? Kde chodíš do školy?

michala124
3. apr 2011

@ma_b na pripravu bolo dost casu. Vzdy boli dnu traja, takze napr. ja ked som dosla donutra tak jeden odpovedal a jeden sa pripravoval, a ja som mala celu tu dobu na pripravu kym ti 2neskoncili.

michala124
3. apr 2011

@ma_b v ten den ako som bola ja, tak to trvalo asi do 16.00. Bolo nas v kazdej komisii 15, a niekto tam bol fakt len chvilku. Ja chodim do BA. Teda, chodila som🙂 . Niektori pomahali, niektori zase rypali.

ma_b
3. apr 2011

a s oláhom, schavelom na štátniciach nemáš skúsenosti?

ferkesova
3. apr 2011

@ma_b No čo ich mali spolužiaci tak nazory su rozdielne. Jedny sa sťažovali, druhý chvalili. Ale 100% -tne bolo, že doc.Olah si velmi zaklada na teorii. A vela ludi prave v tejto komisii vyletelo z teorie.

jazminn
3. apr 2011

@11011961 je dosť veľa. Ja mám C.

11011961
3. apr 2011

@jazminn blahoželám

paka
6. apr 2011

Baby, nemohla by som vas poprosit, nemate niekto ukazku nejakeho projektu co ste robili na Projektovani v soc. praci, neviem si s tym poradit. Myslite, ze moze byt aj nieco take ako projekt detskeho ihriska v obci, alebo pripadne pracovnu v obci, v ktorej by pracovali postihnuti.......???

jazminn
6. apr 2011

@paka projekt ihriska je dobrý nápad, napíš mail. adresu niečo prepošlem.

jazminn
6. apr 2011

Tak konečne mám výsledok zhody? 3,06%

zuzana63
6. apr 2011

@paka
Ja som robila projekt, ktorý sa týkal rekonštrukcie parku v okolí domova sociálnych služieb, ktorý by mohli klienti využívať pri pracovnej terapii, takže v pohode to máš aj ty, je to na zlepšenie podmienok života postihnutých, určite sa to týka sociálnej práce.

zuzana63
6. apr 2011

@jazminn
Ten protokol originality trval, ale máš to super, blahoželám. Už sa len učiť. Ja som už začala, hádam to nejako zvládneme.

alzbeta7
7. apr 2011

@zuzana63 najlepšie je ak si otázky vypracovávajú 2-3 osoby , na ktoré sa môžeš spolahnúť. Kto mal minulý rok len stiahnuté otázky aj tak dopadol, nespoliehaj sa na bludy. Keď si to robíš sama, tým sa to učíš a keď ti dajú nejakú otázku určite si spomenieš odkiaľ si to vyhľadávala a čo tam bolo.

alzbeta7
7. apr 2011

@michala124 ja som v 4.ročníku, magisterské mám budúci rok , učila si sa teorie z toho množstva kníh? ktorá kniha bola nosná? Tento mesiac budem mať skúšku s Mátelom teorie a pripravujem sa aby som to mohla použiť aj budúci rok. Ja si robím otázky sama, ale keby si mala dobré vypracovanie mgr. otázky, od ktorých by som sa odrazila, bola by som rada keby si ich mohla poskytnúť.

michala124
7. apr 2011

@alzbeta7 ahojko, Mala som sice otazky, ale nevedela som sa podal nich ucit - hlavne teoriu. Za otazky sme aj boli na statniciach kritizovani, ze neboli dobre vypracovane. Ja som sa ucila z knih, hlavne z: Zaklady socialni prace (matoušek) - tam je toho z teorie dost vela. Rozprava o vede o socialnej praci, Uvod do teorie SP (Žilová) Niečo aj zo Strieženca, ale len málo, to už je dosť neaktuálne. Metódy som sa učila zo skrípt od Slováka Vereša a z knihy Sociálne poradenstvo (schavel, Olah) . Dost som čerpala aj z toho, čo sme sa učili na jednotlivé skúšky.

sisi01
7. apr 2011

@zuzana63 Ahoj Zuzi, ja uz mam tiez vysledok originality. Dopadla som na 4,80. Cakala som menej ale aj tak je celkom fajn... 🙂 Pocuj uz sa ucis na statnice? Odkial mas otazky? Vypracovavala si ich sama? Ja neviem od nikoho zohnat tohtorocne...Mam len z minuleho roku a tie nase su obsirnejsie... :(

zuzana63
7. apr 2011

@sisi01
To máš dobré, niektorí mali aj nad 30 %. Horšie to bude pri obhajobe. A koho máš oponenta? Ja prof. Janigovú, neviem či poznáš. Ty patríš do Blavy? Lebo ja do Piešťan.
K otázkam: mám nejaké zdroje, ale poviem Ti, že niektoré sú fakt od veci, už som to tu na stránke aj píslala. Ale nechcem nikoho zhadzovať, každý sa snaží ako vie. Ako mi tu už kočky radili, že najlepšie si je vypracovať otázky sama, tak to aj robím, resp. si kontrolujem tie čo mám k dispozícii a k tomu si doplňam aj svoje veci. Každý má svoj spôsob učenia a mne niektoré otázky čo vypracovali ostatní nejdú celkom " do huby" tak si tam musím doplniť svoje vety.
Ak potrebuješ pošlem link na vypracované otázky.Myslím. že sú tam v podstate všetky celkom solídne urobené, ale popozeraj si a uč sa podľa vlastného uváženia, nechcem niekoho uviesť do omylu.

penpen
7. apr 2011

@zuzana63
ahoj, ja sa tiež trápim s projektom...nemohla by si mi prosím ťa poslať na ukážku ako si to robila ty?
Dakujem pekne...ja chodím do Sládkovičova
penpen

zuzana63
7. apr 2011

@penpen
Ahoj, pošlem zajtra.

nika_g
8. apr 2011

Ahojte chcela by som vás požiadať či náhodou niekto nemá knihu od Strieženc (2006) Teoria a metodologia SP. Ak by sa niekto našiel kto by mi ju mohol poslať. Adresu potom napíšem. Ďakujem

sisi01
8. apr 2011

@zuzana63 Coze az 30% no pekne :( Este, ze som dopadla tak ako som dopadla. Ja patrim do BA...Jasne chapem co tym chces povedat. Moja ak ta mozem poprosit posles mi ten link? Musim uz na to cumnut aj ja lebo uz zacinam mat stres... :( Inak ja este ani neviem koho budem mat ako oponenta... :( Ako ste sa to dozvedeli???