VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Študujete tu diaľkovo?

anitka
3. mar 2008

Ahojte
chcem sa spytat chodi niekto z vas dialkovo na tuto VS?
Ja by som mala zaujem, len mam par otazok co sa tyka tej skoly.
Ak ano napiste mi prosim.
Dakujem.

adrika755
24. jún 2011

@adrika755 Ano ja sa hlasim na externe socialnu pracu.Kup si knihu zaklady psychologie ,stoji to okolo 4 eur,tam mas zhrnute vsetko a myslim ze ti to pomoze k prijimackam.Drzim palce a daj vediet ako si dopadla.

adrika755
24. jún 2011

@ivusha3 Ano ja sa hlasim na externe socialna praca,kup si knihu zaklady psychologie od Mariana Kosca,stoji okolo 4 eur,mas tam zhrnute vsetko,drzim palce a daj vediet ako si dopadla

lula15
24. jún 2011

@maculkac ahojko, ono to vzdy zavisi od komisie a asi aj od ich nalady a roznych inych okolnosti. Spoluziacka mala popisane 2 strany pripravy a nespravila - u Schavela, o ktorom sa hovori, ze je super. Ja som napriklad mala pripravu len v bodoch a stacilo. Ale ak ti nesadne otazka, treba hovorit aspon to co vies, a oni pomahaju vzdy. len nebyt ticho. Drzim palce vsetkym co vas to este caka.

maculkac
24. jún 2011

@lula15
Vďaka za podporu, si zlatá. Snáď bude mať komisia dobrú náladu, aj keď kombinácia Schavel, Zeman, Roman T. určite nebude ľahký oriešok ☹

sisi01
24. jún 2011

@zuzana63 Ahojky 🙂 Maaaam to za B ;) Dakujem moc za pomoc aj podporu... si fakt zlata 🙂

zuzana63
24. jún 2011

@sisi01
Silvia, vidíš dobre to dopadlo, si šikovná, blahoželám! Teraz Ti odľahne, ja som sa najskôr týždeň rozhliadala okolo seba a vychutnávala som si ten pokoj v hlave, žiadne stresy, že nestíham aj robotu aj školu aj doma. Ale zachvíľu sa otrasieš a bude fain. Ja som už v úplnej pohode. Pekné leto prajem, ja som už po dovolenke, aj to mi pomohlo sa dať dohromady.

elize
25. jún 2011

@sisi01 gratulujeeeem 🙂 sikulka 🙂

maculkac
25. jún 2011

Ahojte kolegyňky,
tak dnes som už aj ja konečne rozšírila rady Mgr., bolo to docela v pohode, až na kombináciu Roman T. a Roman L. v jednej komisii spolu. Schavel a Mátel na jedničku s hviezdičkou. Ale je to za mnou, úúúúúúúúplná parádička.
Všetkým, ktoré to čaká držím palce.... Maťa.

roksy
26. jún 2011

Ahojte, mna cakaju statnice tento tyzden, dost sa bojim, lebo mam dost zlu komisiu. Ale chcela by som niekoho velmi pekne poprosit, ci by mi neposlal svoju prezentaciu bc. prace, velmi by mi to pomohlo kedze neviem ci ju mam spravne alebo nie a ci mi tam nahodou nieco nechyba.. Vopred dakujem. A gratulujem tým, ktorí to uz maju uspesne za sebou a zavidim 🙂

aduskatt
26. jún 2011

@roksy posli mailik, poslem ti nasu

aduskatt
26. jún 2011

@roksy pripadne ak chces, poswli mi tvoju prezentaciu, mozem sa na nu pozriet

sisi01
26. jún 2011

@elize Mooc dakujem 🙂 Som rada, ze to mam konecne za sebou a teraz zrazu take prazdno :D Nemam co robit :D Ziadne papiere predo mnou 🙂 Prajem Vam krasne leto, zasluzime si ho ;)

bakalarka
27. jún 2011

Ahojte zdravim vsetkych ludi ,chcela by som vas poprosit, ci niekto nemoze odporucit nejaku literaturu na Bc. temu Socialna praca v skolskych zariadeniach. Budem velmi, velmi vdacna.Dakujem a prajem pekny dnik.

bakalarka
27. jún 2011

Prepacte, nie v skol. zariadeniach ale skol. systeme.ospravedlnujem sa. Pa pa.

michala124
27. jún 2011

@bakalarka zatial som našla aspon toto:
ONDREJKOVIČ, P. 1997. Socializácia mládeže ako východisková kategória sociológie výchovy a sociológie mládeže. VEDA vydavateľstvo SAV, Bratislava, 1997, ISBN 80-224-0476-4
LABÁTH, V., 1999 Školská sociálna práca – potreba, alebo rozmar?. In: Efeta – otvor sa, ročník IX, č. 3., 1999,
Nové trendy v príprave a uplatnení sociálnych pracovníkov. Zborník príspevkov z medzinárodnej konferencie 2006. Bratislava: Katedra sociálnej práce PdF UK- Občianske združenie Sociálna práca, 2007. ISBN 978-80-89185-27-6, s. 20-22.
EMMEROVÁ, I. 2008. Prevencia sociálno-patologických javov v školách a spolupráca škôl s odborníkmi. In: Vychovávateľ, roč. 56, 2008
HAMBÁLEK, V. 2007. Možnosti využitia niektorých metód sociálnej práce v rámci systému poradensko-psychologických služieb v rezorte školstva. In: Nové trendy v príprave a uplatnení sociálnych pracovníkov. Zborník príspevkov z medzinárodnej konferencie 2006. Bratislava: Katedra sociálnej práce PdF UK- Občianske združenie Sociálna práca, 2007.
HRONCOVÁ, J. – HUDECOVÁ, A. – MATULAYOVÁ, T. 2000. Sociálna pedagogika a sociálna práca. Banská Bystrica: Univerzita Mateja Bela, Pedagogická fakulta, 2000. 293 s. ISBN 80-8055-427-7.
HRONCOVÁ, J.- KRAUS, B. Sociálna patológia pre sociálnych pracovníkov a pedagógov. Banská Bystrica: Univerzita Mateja Bela, Pedagogická fakulta, 2006.
KOSCUROVÁ, Z. 2007. Nové trendy v príprave a uplatnení sociálnych pracovníkov. Zborník príspevkov z medzinárodnej konferencie 2006. Bratislava: Katedra sociálnej práce PdF UK- Občianske združenie Sociálna práca, 2007.

roksy
27. jún 2011

@aduskatt matasmile@centrum.sk
a dakujem velmi velmi pekne!!! A mozem potom teda poslat aj tu svoju ak nebude vadit 🙂

aduskatt
27. jún 2011

@roksy jasne, ale doma budem az okolo siestej..............posli na adkapetko@gmail.com.ak nevadi, pozriem, dam pripadne pripomienky k tomu🙂)

roksy
27. jún 2011

@aduskatt super, poslem a dakujem 🙂 zajtra to uz mam ale aj tak si myslim ze to nespravim :( uvidime

aduskatt
27. jún 2011

@roksy ale co by si nespravila🙂)ja to pozrem hned, ked pridem domov, do pol siedmej mas moje vyjadrenie na stole, xixi

daphne8
27. jún 2011

@maculkac Ahojcek Maculkac.. nebola som tu dlhsie.. tak neviem, ci to uz nie je po Tvojej statnici.. Co sa tyka tvojej otazky tak mozem napisat moje skusenosti: Nesledovali studentov ako si pisali, dokonca sa dalo miestami aj radit..Nemaj z toho obavu..vobec sa tam nepozerali.. Ked ides medzi prvymi tak to budes mat fajn, aspon co boli medzi prvymi hovorili, ze boli velmi mili. Velmi povzbudzovali. Dokonca som sa dopocula, ze jeden chalan si vytiahol otazku z ktorej vobec nic nevedel tak sa priznal, povedal, ze ostatne vie, len tato mu nesla, dali mu moznost hovorit o tom co vie..sice dostal Ecko ale aj to je super. Tak ak to mas este pred sebou verim, ze som Ti trocha pomohla.. a kde robis statnice? ja som z Ba.. drzim palceky ak to este mas pred sebou!

bakalarka
28. jún 2011

Dakujem Michale 124 za pomoc.Clovek si aspon ulahci pracu.Prajem ti nech sa ti v zivote dari. Ochota sa ceni nadovsetko. Este raz dakujem a maj sa pekne.

p3tra11
28. jún 2011

ahojte, neviete, ako je to s prihlaskami?? na stranke sa neviem orientovat..

roksy
28. jún 2011

@aduskatt uz som bakalarkaaaa 🙂 a velmi pekne dakujem za prezentaciu, a vsetkym ktorych to este len caka drzim palce 🙂

aduskatt
28. jún 2011

@roksy gratulujem🙂)) dufam, ze ti k niecomu pomohla ta prezentacia
@p3tra11 ake prihlasky mas na mysli?

nika_g
28. jún 2011

@evvva ano

maculkac
28. jún 2011

@daphne8
Ahoj, si zlatá, že si na mňa myslela, už som to zvládla, mala som v sobotu v PN, prežila som to úspešne, výsledok za B. Som rada. Tak veľa šťastia a úspechov ... 🙂 . Maťa

elbe
29. jún 2011

@bakalarka Ahoj, ja by som chcela študovať sociálnu prácu v žiline, mám Bc. zo sociálnej pedagogiky. Čo ma zaujíma, je to, aký je rozdiel medzi sociálnou prácou na Legionárskej a u saleziánov? Budem veľmi vďačná, ak mi poradíš, lebo sa musím rozhodnúť, čas sa kráti... 😀

bakalarka
29. jún 2011

Ahoj ELBE dufam ze ti poradim dobre.U Salezianov je to v takom krestanskom duchu. Su tam take predmety ako saleziansky edukacny system, bioetika ,krestanska nauka o rodine ,nesie sa to v tomto duchu. Ci su tieto predmety aj na legionarskej neviem, ale asi nie.Lebo aj z nasho rocnika tam presli prave koli tomuto.Ostatne predmety su asi rovnake.Na Legionarskej si myslim ze je to vseobecnejsie. Ak mas adresu skoly alebo e-mail napis si tam ,urcite dostanes odpoved.Zatial sa maj pa pa.

tinulka26
29. jún 2011

Ahojte babulky, prosím vás neviete mi odporučiť literatúru k bakalárke: Dysfunkčná rodina ako klient soc. pracovníka. Veľmi by mi to pomohlo. Ďakujem 😉

zuzana63
29. jún 2011

@tinulka26
Ahoj, napr. toto:
Věra Bechyňová, Marta Konvičková : Sanace rodiny.
vydavateľstvo Potrál Praha, 2008, 152 strán, 1. vydanie
ISBN 978-80-7367-392-5
Má to podnázov Sociální práce s dysfunkčnými rodinami.
Tak by tam mohlo byť niečo čo potrebuješ.