Všetci mi radia čo má dieťa jesť. Ako ich zastaviť?

marcelka11
21. feb 2008

Ahojte dievčatá. Povedzte, som nenormalna matka ak odmietam "dobre mienené rady" starších týkajúce sa "moderného" papania detičiek? Na moje prekvapenie mi už samotná pediatrička radila začať prikrmovať v 5. mesiaci, pričom malú len dojčím a doteraz pekne prospieva, rodičia odporúčajú sladiť zeleninu, lebo deti to tak majú radi.... a keď počujem, že veď nám dávali krupicu a príkrmy už od druhého mesiaca, ide ma roztrhnúť. Je zo mňa časovaná bomba a potrebujem sa aspoň takto vyventilovať. Samozrejme chcem dieťaťu to najlepšie, čo iste chcu aj starkí. Predpokladám, že viaceré máte alebo ste mali podobný problém, ako ste ho vyriešili? Dakujem za rady.

janka2121
21. feb 2008

marcelka také rady jedných uchom dnu a druhým von a dávaj papať čo uznáš za vhodné a čo si myslíš že je najlepšie. veď je to tvoje dieťa 😉

monkula
21. feb 2008

Marcelka, to čo je za prdiatričku prosím Ťa? Tá moja odporúča príkrmy až od 6. a my sme vtedy odchádzali na dovolenku, tak som dokonca začala prikrmovať až v siedmom...

ja mám to sťastie, že som sama,, myslím ďaleko od mamy aj svokry, takže si robím po svojom, ale neboj, vypočula som si aj ja, že prečo nedávam malej v takom teple čajík a že jej mlieko nestačí... Len som sa uslmiala povedala, lekárka mi povedala, že netrba, ty sa na lekárku odvolať nemôžeš, tak len povedza, aj iné maminky to tak robia...
Držím palčeky...

korculka
21. feb 2008

marcelka uplne suhlasim s jankou,ja to tak robim.maleho som ucila papat zeleninku uplne bez akehokolvek prisladzovania,jedine som pridala trosku materskeho mliecka 🙂 aj do mna vsetci hucali,ze od 4mesiaca mu mam davat piskoty a presnidavky,no ja som povedala nie a obhajila som si to.

monkula
21. feb 2008

pediatričku, so mchcela napísať... 😅 😅

marcelka11
autor
21. feb 2008

Obdivujem vašu razanciu, musím sa ešte veľa učiť, ale budem sa veľmi snažiť. 😎

korculka
21. feb 2008

nedaj sa! drzim paste,ty sama vies co je najlepsie pre tvoje mimo 🙂

nenka83
21. feb 2008

marcelka ze ta take blbosti dokazu rozhodit? ty si matka!co koho do teba... cudujem sa ze ich nevysmejes....alebo neposles do r...

susik77
21. feb 2008

marcelka, mne teda tie rady nepripadaju moc moderne. ale ja mam tiez stastie ze byvam daleko od nasich, tak sa im nespovedam 😎 rob podla svojho 😉 je to tvoje dieta 🙂

andrea.m
21. feb 2008

marcelka blahoželám malinkej k 6.mesiačikom

a moja rada počúvaj len svoje srdce a na všetkých okolo sa vykašli

kupinka
21. feb 2008

Vůbec to neřeš,ta jsi matka-a budeš dělat pouze to,co TY uznáš za vhodné!!!!!!!!!!! 😉 😉 😉 Ať se třeba všichni staví na hlavu 😅 😅

marcelka11
autor
21. feb 2008

Nenka, ked to jednoducho nejde.... nechcem si komplikovat vztahy, potom sa to dava tazko dokopy. Musim najst nejaky zdvorily a efektivny pristup.

kupinka
21. feb 2008

Tak udělej jenom hmm...a dělej si podle sebe,ne???

marcelka11
autor
21. feb 2008

susik ja som to moderne papanie myslela to, čo sa v sucasnosti odporuca, asi som sa zle vyjadrila

marcelka11
autor
21. feb 2008

andrea, dakujem 😉

susik77
21. feb 2008

tak sa odvolaj na "americki vedci zistili, ze..." 😀 alebo podobnou formou a vysvetli im, ze najlepsie je zacat prikrmov. az v ukonc. 6.mesiaci-predtym nie je traviaci trakt uplne zrely a hrozi riziko alergii vo vyssom veku...

susik77
21. feb 2008

marcelka, prave ja som citala, skor opacne-ze co najneskor prikrmovat 🙂 niekt. holky dokonca zacinaju az od ukonc.7.mesiaca, ak koja a maju dost mlieka...

marcelka11
autor
21. feb 2008

Uz som rozmyslala o tom, ze nakopirujem nejake materialy a dam povinne prestudovat a basta 🙂

susik77
21. feb 2008

inak, nezavidim tu situaciu. aj moja mama ked tu je, tak mi do vsetkeho keca 😎 uz zabudla, ako je to s mimcami 😀 😎

marcelka11
autor
21. feb 2008

Susik, aj ja som chcela trochu neskor, len posledne tri dni mi mala papa horsie, tak som uz dnes dala mrkvu. Tiez si myslim, ze neskor par tyzdnov je lepšie ako prilis zavcasu.

susik77
21. feb 2008

ja som zacala asi tyzden pred veronikynimi 6 mesiacmi. skoro cely tyzden mrkvu ale vobec jej nechuti...zajtra skusim zemiak...

cat
21. feb 2008

marcelka, zasadne konaj podla seba a ostatnym z rodiny povedz, ze oni mali moznost rozhodovat pri svojom dietati. Neboj sa, takychto "nenormalnych" je nas tu viac.. Ja by som vobec nic nevysvetlovala, aj tak si budu mliet to svoje..

andreafa
21. feb 2008

ja som hned povedala teraz uz mojej exsvokre, ze si nezelam, aby, ked bude mala u nich jej davala prisladzovane jedla, vseakovake jej odvary a privarky, ktore by do nej napchala uz v dvoch mesiacoch a pod. ked som u nich bola s mesacnou malou a som ju kojila, tak mi povedala, ze nech jej dam radsej sunar a do toho kocku cukru a kvapku konaku henessy 😲 ze oni to davali a deti bola stastne a prospievali 😖 a ze moje materske mlieko je na ho....o, ze len ju trapim a podobne somariny. ani som ju nepocuvala, lebo by som ju musela hned knokautovat 😀
mam aj kopec inych zazitkov na zaplakanie, ale to by bolo na dlho. marcelka ty sa riad svojim instinktom, ty sama vies co je najlepsie pre tvoje babo. ostatni nech idu...
a inak ja som menila peditra, lebo sme sa stahovali a kazda mala uplne iny nazor na prikrmovanie... tak si vyber 😝

marcelka11
autor
21. feb 2008

Susik, pridaj cukor 😀

tilly
21. feb 2008

ja som sa občas tiež vnútorne vytočila keď som takéto veci počúvala (hlavne od svokry, ktorá chcela môjmu malému keď mal dva mesiace dať do mlieka, neviem do akého, keďže bol dojčený surový žĺtok, lebo jej to tak doktorka kázala dávať do sunaru, brrrrr), ale len som sa vždy usmiala a povedala, že dominik také nepotrebuje, alebo mu chcela sladiť polievku, to som povedala, že si neprajem ani aby mu niekto osladil čaj, moja mama mu strašne chcela dávať med do čaju, to som tiež odmietala, nemusí sa hneď od malička naučiť na sladké nápoje...

aj som si od svokry vypočula (síce si to len zamrmlala, ale počula som), že som sprostá, ale radšej budem sprostá ako mať obézne dieťa, alebo cukrovkára, alebo alergika, alebo dieťa s totálne pokazeným chrupom

marcelka11
autor
21. feb 2008

Andreafa, zistujem ze to u nas asi nebude az take zle, alkohol este nikto nenukal. 😉 Doteraz to bolo celkom v pohode, ale uz niekolko tyzdnov pocuvam ake to bude super ked mala bude vsetko papat, dostane cokoladku...

marcelka11
autor
21. feb 2008

Nasa generacia asi rozmysla uplne inak a doveruje novym poznatkom v oblasti vyzivy, zatialco starsi sa o to vobec nezaujimaju a asi preto si myslia, ze je všetko tak ako pred 20 - 30 rokmi.

susik77
21. feb 2008

andrea, tak to je sila s tym konakom 😎

bluff
21. feb 2008

ja som bola na slovensku na navsteve, ked mala dcerka 5 mesiacov a bola dovtedy len kojena. cela rodina do mna hucala, ako je to mozne, ze este nic neje, ake to dieta musi byt hladne a smadne, co som to za hlupu matku. stari rodicia jej hned pripravili umele mlieko, aby konecne zacala dostavat nejaku vyzivu. nakoniec som sa celu moju navstevu len branila, obhajovala to svoje "sproste" rozhodnutie dieta dojcit a len dojcit do 6 mesiacov. 😒

susik77
21. feb 2008

baby ale to je sila, na com sme vyrastli: na surovom zltku a konaku 😀 😎

marcelka11
autor
21. feb 2008

Ja určite na domacom kravskom mlieku..brrrr