Všetko okolo fixného strojčeka

petra006
2. dec 2016

Ahojte žienky.
No s mojou 13 ročnou dcerou riešime strojček.Najprv sme boli na čistenie kameňa a minulý týžden na prerezanie uzdičky.Dnes sme šli za zubarkou aký je dalši postup okolo strojčeka a samozrejme kolko to bude stáť.Vravela,že samotný strojček bude za 120 eur (maximum) Ale samozrejme to nie je všetko.Že ešte pred nasadenim budeme platiť 150 eur.Takže ešte viac ako za samotný strojček.Pýtali sme sa že čo bude tolko stáť a povedala že odtlačky a rengen.No hneď sme šli na rengen ktorý stál 8 eur.No a teraz nevieme akože odtlačkz budu stáť 142 eur? To pochybujem.Takže baby prosim vas vysvetlite mi ked mate s takýmto skusenosti že čo pod tymi 150 eurami zubarka myslela.Neviem si dat rady stale sa niečo najde.Takže napište mi aký bude približni postup a ake to bude mat ceny.Vopred dakujem a dufam že mi niektora z vas pomôže.

maciatkolulu
2. dec 2016

@petra006 myslis fixny strojcek, na takeho pol roka az rok😉 pre moju 16rocnu dceru vychadza zatial okolo1500 eur a este sme neskoncili...

marianeta
2. dec 2016

Sestrinej dcére tiež vyrátali na nejakých 1100€.. a to už mala aj nahryzovu platnu.. ono sa platí aj za to uťahovanie strojčeka..takže nazbiera sa to..

maciatkolulu
2. dec 2016

a menenie gumiciek a tak...

maxiva
2. dec 2016

Nas bude stat strojcek 1500eur.liecba bude 1,5roka,strojcek fixny...vela zalezi aky strojcek budete mat,..ku dentalnej sa chodi raz za pol roka,so strojcekom je cistenie zubov ovela tazsie.najskor byva konzultacia,pri druhej navsteve räntgen,odtlacky...pri tretej nasadia strojcek väcsinou len na vrchne zuby,na spodne sa dava o par mesiacov.na utahovanie a kontroly sa chodi kazdych 6 tyzdnov....

sissy27
2. dec 2016

@petra006 cca 1000€ a viac... ale nie všetko naraz... niečo som platila za rtg, otlačky boli tuším okolo 80€, každá konzultácia, dentálna hygiena, vytrhnutie zubov ďalších 100€, samotné nasadenie strojčeka / jedno zuboradie 180€, každý mesiac kontrola, výmena gumičiek, výmena oblúka - teraz naposledy som platila 91€ za nový oblúk (ten drôt, ktorý to ťahá), ešte nás to párkrát čaká, na konci sňatie strojčeka (oba rady) a retenčná liečba 300€ ... ale samozrejme tie ceny sa líšia...

hivanik
2. dec 2016

Rtg-10€ ,strojcek spodny+otlacky180€. Zatial tolko a kazdy mesiac kotrola vymena gumiciek a dalsi servis🙂

petra006
autor
2. dec 2016

No keď čitam tie vaše ceny tak odpadavam.My budeme mat tak že 120€ strojček.150€ kolo toho.No a za každe dotahovanie 15€ čo nevychadza ani na tych 500€ a nie že 1100€..Ale nechapem čo je to take drahe ešte keď sa jedna o deti

maxiva
2. dec 2016

lebo poistovna preplaca,len malu cast

moncika888
2. dec 2016

No drahe to je bohuzial, Ja som mala fixny strojcek prvy raz ako decko, samozrejme nasi vsetko co najlsanejsie a tak to aj dopadlo, zubarka bola totalna fuserka, zrovnala mi len horne zuboradie a na dolne zuby sa totalne vybodla co sa mi za par rokov odzrkadlilo a vznikol mi zruteny zhryz plus sa mi znovu zacali posuvat horne zuby takze teraz uz ako dospela a zarabajuca som sla do toho znovu. Takze radsej zaplatim viacej a viem ze som naozaj u odbornika ako zgrlit na vlalstnom zdravi alebo zdravi svojho dietata a potom to lutovat.

wrabcek7
2. dec 2016

Ja nosim tiez fixny strojcek asi 7 mesiacov, nam 27 rokov a celkova suma od prvej navstevy po dnesny den je okolo 2000e. A este nie som vo finale ani zdaleka. (A to este neratam naftu, kazdy mesiac az 6 tyzdnov jazdim 130 km tam a 130 naspat). Maminky tu pisali tie sumy, ani jedna nebola nizsia ako 1000e, myslim, ze by ste sa mali pripravit, ze na 500e to urcite neskonci! Tiez som ako decko uz raz nosila strojcek no tiez to bola odflaknuta robota a vyhodene prachy. Treba to urobit raz a na 100%....co samozrejme stoji viac koruniek.

missdiva
2. dec 2016

@petra006 fixny strojcek je len prva faza. Najdolezitejsie je aby zuby potom ostali zafixovane. Pre teba to znamena, ze budes musiet kupit po fixnom strojceku vyberaci strojcek na noc (aj tam sa chodi na dotahovanie) alebo invisalign (ten sa mi zdal o dost praktickejsi ale vie sa rozlomit ked v noci prilis skripes zubami a potom musis kupit novy). Pre dceru to znamena, ze ho bude musiet poctivo a vytrvalo nosit aby sa jej zuby opat neskrivili...

sitina1
2. dec 2016

Strojčekov je viac tipov a záleží na tom či je aj hore aj dole, my sme napr. za odtlačky samostatne neplatili, ale ja zlozenie je riadna položka, no min. so sumou 800 eur musíš počítať. A zalezi aj na tom odkiaľ ste, v Blave to bude určite drahšie.

1adelaid
3. máj 2017

Baby, predávam 1500 eurový kupon na liečbu neviditeľným strojčekom Invisalign u dr. Thurza v BA platný do konca mája. Ak má niekto záujem, tak za 500 e predám.

diocka
3. máj 2017

dievcata a kde si davate robit strojceky? mozete mi odporucit niekoho s kym ste spokojne? dakujem.

moncika888
3. máj 2017

@diocka ja chodim do Trencina doktor Lehotsky, ale bol mi odporuceny aj doktor Preisler v Rruzomberku. Obaja trochu drahsi ale na takych veciach sa neoplati setrit.

wrabcek7
3. máj 2017

Ja chodim do Hlohovca, Andel elite dental centrum. Tiez treba ratat s vacsimi financiami, ale profesionalita neprekonatelna. Som max spokojna.

miluska24
13. nov 2018

Dobry mate s tymto centrum aj niekto skusenost s detskou celkovou anestezou??ak ano napiste... Dakujem pekne 😊

adamcovam
6. mar 2019

@wrabcek7 mozete mi napisat cenu? Prip.blizsie info, miriamadamcova@azet.sk, dakujem moc.

baja132
3. feb 2022

@wrabcek7 dobrý večer.vidim že dosť stará téma a všetko ide stále hore ale prosím koľko vás vyšiel strojček.ja uvažujem tiež chodiť s dcérou do Hlohovca len sa bojím že sa nedoplatkom😁ak mi napíšete budem veľmi rada ...🙏

wrabcek7
3. feb 2022

@baja132 ja vám moc neporadim. Ja som komplikovaný pacient, kde som mala najskôr fixný strojček ako samoplatca, potom operačný pacient mi časť doplatila poisťovňa a nakoniec som mala zľavu kôli jednej chybe. Takže ak mám pravdu povedať po tých rokoch (áno rokoch) čo tam chodím to už naozaj nerátam.