Vychovávateľ vodiacich psíkov. Nepoznáte náhodou?

kathrin6
9. mar 2009

Ahojte. Nemá niekto z vás skúsenosti s výchovou šteniatok, ktoré sa neskôr stanú vodiacimi či asistenčnými psami?Počula som o tom a veľmi by som sa do tohto programu chcela zapojiť len by som o tom potrebovala vedieť niečo viac.Prajem vám všetkým krásny dníček 🙂

kathrin6
autor
10. mar 2009

Má s tým niekto skúsenosti. Rada by som sa do toho zapojila ale neviem ako získať bližšie info. Ďakujem

mamutka
10. mar 2009

skusala si tu?
http://guidedog.unss.sk/sk/kto-chce-pomoct/spol...
myslim ze psik je v rodine pol roka alebo rok? neviem, ja som sa chcela dakedy zapojit, ale bolo by mi smutno potom pri luceni 😉
psik sa ma hlavne naucit v rodine hygiene a tak...

kisska
10. mar 2009

pozri tu http://www.epiq.sk/sactvap/?p=p_121 , ja akurat viem, ze cast psov po rocnom vycviku nie je vhodnych na asistenciu, tak ich potom predavaju za dobru cenu....
Tiez by mi bolo luto, dat psika, ktoreho som vypiplala 😉

briketa
10. mar 2009

Kathrin, nie som na SLovensku, takze neviem presne podmienky u nas.
Tu sa tato praca robi dobrovolne, nemas z toho ziadny financny zisk. Mladeho psa mas dva roky, musis ho naucit samozrejme hygienickym navykom, treningu, porozumiet komunikacii medzi clovekom a psom,potrebam postihnuteho cloveka, naucit psa socialnemu spravaniu v spolocnosti, doprave, preprave peso, zostat v klude v krizovych situaciach a tie su ine pre psa aj pre cloveka.
V tomto case ides so psom do skoly na mesiac, kde ostavas aj Ty. Tu sa podrobi specialnemu treningu.
Je to velmi intenzivna, kazdodenna praca a je dost dolezite, aby si uz bola skusena v chove a vychove psa.
Pes sa vedie silnou motivaciou a nikdy nie trestom.
Nie kazdy pes prejde zaverecnymim skuskami.
Psa Ti na zaver nie je luto v pravom slova zmysle. To co robis je poslanie pre pomoc niekomu kto to naozaj potrebuje.
Mnohi ludia sa tomu venuju dlhodobo, lebo samozrejme uz maju skusenosti a maju vzdy noveho psa.
Neodporucam trening pre mamicky s malymi detmi, je to casovo velmi narocna vec a isla by na ukor jednej alebo druhej strany.
Vela stastia, je to krasne poslanie 🙂

kathrin6
autor
11. mar 2009

Dakujem za vase odpovede. Dostala som dnes rano uz aj podrobnejsie informanie z vycvikovej skoly pre vodiace psy z Bratislavy. Pozyvaju na stretnutie tak uvidim ci to budem hlavne casovo zvladat,ale mam strasne rada psikov a chcela by som sa takymto sposobom zapojit do pomoci inym ludom.