Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

ena
28. nov 2007

zuz11: tak zacni spisovat, lebo tie par stoviek nazvov da zabrat a prosime abecedne 🙂)
nam dnes pridu montovat kuch. linku, ale sa nam zadarila taka fest zelena farba stien (a to sme si zo vzorkovnika vybrali) 🙂, ze dufame, ze monterov neodplasi 🙂
Zuz a vasa prerabka ako pokracuje ? Susedia sa uz nestazuju?

verulka
28. nov 2007

Sue, velmi drzim palce, snad este macko vydrzi v brusku nejaky ten tyzden dva...Neboj, dobre to dopadne 😉

cat
autor
28. nov 2007

ahojte, vcera som tu nebola a tolko ste popisali 😲 😀

Megg, ja davam obcas Tomovi preventivne kvapky od bylinkara Valovica, ak poznas znacku Valosun (predavane v lekarnach), tak to je od neho. Je to inak nas sused, a tie kvapky su vhodne uz pre malinke deti. Tomas za dva roky mal jeden zapal priedusiek a raz sopel, nedavno, my sme do 1,5r. ani odsavacku hlienov nemali. Volaju sa inak Valoimun a berieme ich skoro cela rodina.

Barunka, aj Tomas a Katarina patria podla knizky medzi "tvrde" mena, kt. nositelia su vraj..no taku istu charakteristiku ma aj Simonka, je v tej istej kategorii 😀 ale ved uvidime,to je este daleko do vyberania mien 😉

Verulka, viem ze takymto ludom staci iny vyzor a neznasam to, my spolu vlastne ani nekomunikujeme,sme strasne odlisni..

Sue, drzim palceky, vsak uz si v 35tt, neboj, vsetko bude dobre, myslime na teba 😉 😎

sue
28. nov 2007

Ahojte 🙂 Ďakujeme za palčeky, sme ešte 2in1, kontrakcie sa im zas podarilo zastaviť, tak to snáď tak aj ostane, mali by si nás tu nechať do pondelka, potom sa uvidí... inak čoraz viac som presvedčená o tom, že nakoniec porodím až v druhej polovici januára - keď tu stresujem už od polky septembra 🤐

sweetienka
28. nov 2007

ahojte,
sue, aj my drzime palceky 😵 a neboj Macko si urcite vyberie pekny datum narodenia 😉
ked uz spominate vyznam mien, tak ked som si precitala, co znamena Diana, mala som dost, tak uvidime...jedno vsak plati uz teraz, ze je maximalne tvrdohlava
megg, Olierkovi posielame pusinku, nech vyzdravie cim skor...babulky Ti dobre radia navstivit imunologa, verim, ze sa to zlepsi
zuz, to som zvedava na ten zoznam dvd rozpravok, my si urcite vyberieme 😵 😀

verulka
28. nov 2007

cat, to mi je jasne, ze ste odlisni 😉 a tomu som velmi rada, lebo ty si uzasny cloviecik 😉
sue,to je super, inak tak to byva, ze ked to hrozi, tak nakoniec a prenasa 😀

babulka
28. nov 2007

A co znamena Matus? Zdiveny, pochaby, tvrdohlavy, neposluchajuci svoju maminku, robiaci si co chce, hoci castokrat sam nevie co chce a potom sa jedujuci? 😀

Sue, tak to je super, ze ste este celi, neboj, Macko vydrzi. A mozno sa na svet vypyta na matikove a Tomiho narodky, 14. decembra 😵 My sme to tiez s Cat neplanovane stihli v jeden den, len Tomi je tusim o dve hodinky starsi.
Alebo v novom roku, a dostanes 25 litrov. Sice, to je az od februara, ci ako?

barunka
28. nov 2007

Baby otázočka, zápočet odpracovaných rokov sa ráta až po dovršení 18 roku života???

cat
autor
28. nov 2007

oo dakujem verulka, ja si myslim to iste o tebe 😉
Sue, no veru radsej po Novom roku, 25 litrov je uz aspon nieco popri tych vydavkoch vsetkych..my sme dostali 4 tisicky, co bol uplny vysmech 🤐

babulka
28. nov 2007

Barun, nie.

kattum
28. nov 2007

25000 porodne? Dobre! To aby som si vybavila trvaly pobyt na Slovenksu! U nas je do konca roku 17000Kc ale nam to uz stiahnu na 13000 Kc. A este je tu novinka, ze si musis zvolit kolko rokov ostanes s dietatom doma. 2,3 alebo 4, podla toho je vyska rodicovskeho prispevku. No totalna blbost. Ako to ma matka pri narodeni dietata vediet, kolko si bude stav dietata vyzadovat opateru doma?

cat
autor
28. nov 2007

kati, to je dobra blbost teda..
idem, kym sa rozculim nad pribinackami zase raz..

eta
28. nov 2007

no kattum tebe by to uz asi nepomohlo,je to totizto len pre prvorodicky,my druhorodicky dostaneme az 4500Sk ☹ ,takze si na tom este stale lepsie 🙂 a s tymi rokmi na RD pocitam ze aj ficik sa bud opicit a za nejaky cas to tu zavedu 😒

babulka
28. nov 2007

Ono to chceli zaviest uz za minulej vlady - ked by ste chceli byt na RD tri roky, dostavali by ste 4500 a ked len dva, tak tusim 6500 mesacne. Nemyslim, ze by to bol az taky zly napad, aj ked v nasej spolocnosti, kde su matky zvyknute byt tri roky doma, by dvojrocna Rd sposobila hotovu revoluciu. aj ked asi by nezaskodila. V tomto sa asi s viacerymi z vas nezhodnem. 😖 😲 😀 Podla mna dvojrocne dieta je zrele na kolektiv, ono dnes deti su ovela "vyspelejsie" ako kedysi, skor potrebuju mat okolo seba rovesnikov, ine socialne vplyvy, ako byt cely den doma len s jednou dospelou osobou.

Kati, kasli na tie pribinakove trubky, nestoji to za to. Ked je niekto taky sprosty, ze dava trojmesacnemu miminu pribinaka na cumel a s dovetkom, ved sa mu nic nestalo, tak to si nezasluzi reakciu. Sprostej hlave budes darmo vysvetlovat. Komu neni zhora dano, v apatece nekoupi.

kattum
28. nov 2007

babulka, ja som tiez sa, aby dieta slo v 2 rokoch do kolektivu, ale stat by mal tymto matkam ponuknut viac zariadeni, alebo usposobit skolky uz pre 2 rocne dieta. Keby som nebola tehotna, asi tiez uz hladam pre Brunka nejake jasle a pod. No pri narodeni dietata nevies, ci bude chorlave, nedajboze postihnute, vobec byt schopne ist v 2rokoch do kolketivu. Tak som nastvana, ze si uz teraz musim zvolit, ako dlho ostat doma.

Baby, ine temy necitat, nerozculovat sa, setrit energiu na svoje deticky a mangela!!!

megg
28. nov 2007

veru veru babule, a co tak nakupovat darceky namiesto rozculovania sa? 🙂 Ja som akurat vybavila par nakupov (dakujem bohu za internet obchody 😉 lebo moje bubatko spinka uz cez dve hodky. tak parada 🙂

kattum
28. nov 2007

megg, inspiruj ma, ja som v koncoch... co manzelovi? Nechcem zase pyzamo a boxerky...

babulka
28. nov 2007

Kattum, a to si musis zvolit uz pri narodeni? Lebo tu sa planovalo pri nastupe na RD, teda po skonceni materskej. vtedy je uz dost jasne, ako zena znasa materstvo, ake dietatko je...tak uz sa da rozhodnut, ci postacia dva roky alebo tri. Ale aj tak mame najdlhsiu platenu RD snad na celom svete 😀 tak ako je extrem ist do roboty po dvoch mesiacoch, tak je extrem ist po troch rokoch.
Mas pravdu, ze zariadeni pre mensie deti je malo, teda je ich dost, ale su sukromne a teda aj drahe. ked kratsia RD, tak treba aj vytvorit podmienky, kam s dietatkom.

megg
28. nov 2007

kattum, no u nas nejaka kniha, dobre DVD, nejake to triko fajnove napriklad, pulover...no a veru ja zhanam aj to pyzamko 😉

barunka
28. nov 2007

Babulka vďaka, zasa idú ďalej naše problémy s manželovou bývalou robotou. Teraz mu poslali zápočet rokov s tým, že mu nezarátali cca pol roka, čo pracoval pred dovršením 18 roku, lebo podľa nich sa to neráta.
Tak som hneď volala manželovi, nech tej "husičke" zavolá a povie jej, nech to okamžite opraví, lebo už pôjdem a otrepem jej hlavu o stôl a je mi totálne jedno, že by som sa trepala až do Žiliny. A plus nech si vypýta potvrdenie o príjmoch na daňové priznanie...
A táto koza mu povedala, že dobre, opraví to, ale dostane to až v januári...
Kočky, tlak mám taký vysoký, že ak by ma niekto napojil na tlakomer, tak mu vybuchne...

cat
autor
28. nov 2007

mate pravdu baby, tolka hlupost nezasluhuje reakcie..

Tomi mi dnes 1 krat zaspal uplne sam tak ze som odisla z izby, zavrela dvere a dovi, za chvilu pridem a on stuleny s mackom spinka 🙂 inokedy musim byt tam..

Ja nemozem napisat co som kupila muzovi, on si nas tu kazdy den cita 😀 ale malemu oblecko, velku lodku do vane, auto, traktor, ruksak Nikeovy a este pozhanam nejake knizky..

megg
28. nov 2007

Cat, vidim, ze traktor fičí aj u vás 🙂 Ja som to nevydržala a predčasne venovala Oliverkovi 😀

babulka
28. nov 2007

darcekyyyy 🙂 Ja som vydrazila na ebay par peknych kuskov, Matikovi pyzamko, anglicky footbalovy dres aj trenky, Umbro supravu, par Next prechodnych veciciek (vsetko dokopy za 15 libier - 750 Sk 😀 ). Muzovi chcem kupit sveter, mam zalusk na nejaky Fred Perry, aj som vcera jeden drazila, ale predbehli ma svinuchy minutu pred koncom aukcie.
Inac manzel mal 23ho narodky a dostal vdacny darcek - bonsaj. S dovetkom, ze opovazi mu skapat 😀

barun, pekne ju sprdni, tavu. Ake ze sa nerata 😲 ?

cat
autor
28. nov 2007

heh babulka, ja som takto dala svokre orchideu- s obdobnym dovetkom 😀 ale aj s krasnym kochlikom, musim sa pochvalit 😵
Megg, ja som nevydrzala s tym autom, uz ho ma 😀

megg
28. nov 2007

Babulka, tak cez ebay musi byt parada nakupovat. I ked tie nervy, aby ta nepredbehli...ale zas adrenalin musi byt 😀

babulka
28. nov 2007

My mame ten kutyil s.r.o., co dostane na narodky, v pivnici, som zvedava, ako sa bude tvarit. Auticiek mame habadej, a aj tak sa najradsej hra so smetirskym, co robi hluk a rozbitym kamionom 🙂

megg
28. nov 2007

No inak to poznam aj Oliverko fici na sanitke bez kolieska 😀 😀 Tak som zvedava, co bude o chvilku chybat tomu traktoriku 🙂

barunka
28. nov 2007

babulka, tak môj má narodky 27-meho, ale žiaľ decembra a darčeky nemám vymyslené žiadne. Akurát tak zháňam ferrari tričko, len sa mi moc nedarí zohnať podľa jeho gusta... Dnes nečíta, tak to môžem v kľude napísať. 🙂
však muž jej vravel, že ja poznám zákony inak, a ak v piatok nebudú hotové správne urobené papiere, tak ma na ňu pustí. Raz som už s tou krásavicou volala a do minúty bolo všetko spravené a našla aj to, čo údajne manžel nedodal, takže sa asi dvakrát so mnou už baviť nebude chcieť a to jej radím.

sue
28. nov 2007

...ten príspevok je až od 1.2. takže mňa sa 100% netýka...
...a inak ja súhlasím s MD, resp.RD do 2 rokov... potom už baba len slepačie a dieťa divie... aspoň mám taý pocit...

babulka
28. nov 2007

Megg, vsak to 😀 Adrenalin je tam poriadny, hlavne vtedy, ked sa tesim, ze uz ma nik nepredbehne a aky dobry kseft som urobila a volakto tam v poslednej minute prihodi a ja uz nestihnem zareagovat. Inac su tam perfektne vecicky, MMB sa nechyta ani nahodou.