Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

tilly
28. júl 2007

zuz, pokazil sa vám quinny??? 😲 no teda...

barunka
28. júl 2007

kočky, Simi začína poriadne stúpať teplota. Práve som sa dočítala, že do 10dní od očkovania proti osýpkam sa u problémových detí dostavia vyrážky a teploty. Myslíte, že to môže byť ono??? Lebo ak hej, tak ma pravdepodobne snilko zastrelí....

verulka
28. júl 2007

barunka, a mala ma problemy s imunitou? V pohode to moze byt ono. Mne Risko reagoval na ockovania rozne. No silno drzim palce...
Baby, tak sme aj my doma z dovolenky- bolo uzasne 😵 prechodili sme npar hradov, prebehli Oravu( krpci zaslapali na Rohacske plesa- od 9,15 do 16,00 sme tam boli a bez jedneho protestu slapali, vrchol bol, ze ked sme dosli domov, tak sa len naobedovali a vyse 3 hodky este behali po dvore akoby cely den odpocivali 😕 my sme boli uplne dead 😝 ) mrkli nejake priehrady. Ale oddychli sme si a boli veeeela spolu 😵 az na to, ze v pia dostal Radko nejaku virozu a cestou do dobsinskej ladovej jaskyne sa pogrcal a chytil hnacku, takze cesta domov bola viac nez zaujimava 😖 dnes sa povracala Ajka, ale Radko uz je ok...
Tekuty puder- ja som ho veru davala, lebo to bolo jedine co im ulahcilo stav. Nic ine nezabralo. Takze ja to nevidim az tak cierne. Sprchovat ano, ale napr. fenistil mojim vobec nezabera(asi to bude tym, ze su uz dlho na inych liekoch). Risko ich mal dlho a velmi sa trapil, takze ja som vdacna za puder, ze pomohol.

zuz11
28. júl 2007

tilly, hej hej quinny 🤐 nefunguje skladanie ako ma tak ho skladame vsemozne rucne strucne 😔 a v predajni aktualne nemaju nahradu ziadnu tak budeme cakat az sa neaky vrati aby sme nemuseli na dobu reklamacie nic kupovat 🤐
inak boli sme na byte si hladat pivnic, do ziadnej nepasoval nas kluc a tak aj s pomocou jednej susedy sme si vyratali ktora ma byt nasa, odpilili stary dali novy zamok a je nasa 😀 ale dami sme tam papierik s menom, cislom bytu a tel. cislom 😀

snilko7
28. júl 2007

no tak snilko barunku určite zastrelí...práve mi totiž volala že boli so Simi na pohotovosti a majú ovčie kiahne, tak ma asi šlahne...pretože Paťko bol so Simi nonstop...a zrovna v takomto super čase, ešteže ja som ich už mala 😝

zuz11
28. júl 2007

tie kiahne sa tu neako rozmohli 🤐 aby som na Hanku dvala pozor 😔

barunka
28. júl 2007

hlavné že ja som ich ešte nemala...
inak btw, hádajte čo nám teta na pohotovosti predpísala na kiahne??? tekutý púder, takže by som vás chcela poprosiť, poraďte mi ako sa v dnešnej modernej dobe ošetrujú kiahne??? ďakujem.

sue
28. júl 2007

Snilko, nechcem strašiť, ale nedávno som kdesi čítala, že tehulky od 26tt myslím by sa mali vyhýbať chorým na kiahne, lebo aj ak ony prekonali kiahne, bábulko v brušku ich môže dostať. Skúsim nájsť ten článok a hodiť to sem, lebo neviem, či si to presne pamätám...

zuz11
28. júl 2007

mercy • 1d • Včera o 20:41
barunka, presne tak, nás vyšetrovala docentka na infekčnom na Kramároch-kázala žiadny púder,kúpanie v hypermangáne a fenistilové kvapky, aby ho to nesvrbelo.Púder už sa nepoužíva

barun toto nestaci? 😀

snilko7
28. júl 2007

sue nestraš...ja tiež teraz hľadám info a našla som akurát že to môže vyvolať v treťom trimestri predčasný pôrod 😕

barunka
28. júl 2007

zuz, ale hľadám koľko toho hypermangánu. teraz som sa dočítala, že zamiešať do hrnca na polievku aby bola voda jemne ružová a vyliať na dieťa, nie kúpať v tom... zaujímavé veci. Jedna dr. dokonca radí potierať tantum verde...

sue, ja som sa na to dr. pýtala a ona povedala, že snilkovi už nič nehrozí, že možno tak prvé tri mesiace, pretože tieto kiahňové vírusy sú už vraj oveľa slabšie ako v minulosti. Vraj sa nie je čoho báť...

sue
28. júl 2007

Snilko, zatiaľ som našla len to čo ty - že hrozí predčasný pôrod... ale nič iné, tak asi som si to len blbo zapamätala...

zuz11
28. júl 2007

barun, hmmm bola tu aj rada ze potierat alpou pokila nie su rozskriabane 😉

snilko7
28. júl 2007

ale ja ešte nechcem rodiť...ešte nie som pripravená a dokonca ani pobalená do pôrodnice 😅 😎

barunka
28. júl 2007

zaujímavé, dnes so Simi bojoval manžel a skončilo to tak, že mám celú posteľ od tekutého púdru a Simi vyzerá ako indián, čo sa chystá na boj. Ale aspoň fenistil kvapky sme do nej dostali... Teraz si robí "žúrku" v postieľke namiesto spania...

snilko, však som ti včera hovorila, že nestačí ísť budúci týždeň kupovať veci, vidíš, ja som predvídala 😀 😀 😀

babulka
28. júl 2007

Baby, neblaznite, kiahne... 😲 Ja som mala asi 4 - 5 rocna a dodnes mam na cele dva kruzky od chrast, co som si odtrhla - ako keby ma dakto pichol dvojzubcom 🙂 No, snad my to nechytime, Matik je aj bez toho dost umraucany, fakt neviem, ci to zuby, aj ked posledne stolicky este nevidno, ani dasno sa mi nezda, ale aj tak mu tam poriadne nevidim 😒

sue
28. júl 2007

Babuli, snažím sa dovolať tomu kamarátovi, ale má vypnutý mobil 😒 budem skúšať ďalej...
Zajtra sa môžme staviť okolo obeda?

babulka
28. júl 2007

Co maju vsetci s tymi vypnutymi mobilmi??? ☹

Zajtra kludne dojdite, aj ked Matik asi bude spinkat, tak to vybavime potichu medzi dvermi 😵 , alebo dojdite po druhej, hm? Ale to je jedno.

sue
28. júl 2007

Babulka, to sú tie dovolenky 😒 moc dúfam, že sa vám to podarí rýchlo a úspešne vybaviť 😔
...a s tým ako prídeme - ja idem zajtra do roboty a naši prídu po mňa, tak by sme sa stavili cestou z práce - predsa len - aby sme nenajazdili moc km po Ba... tak ja cinknem keď pôjdeme odo mňa.
A netráp sa moc, aj keď to asi nejde... šľak aby trafil nezodpovedných ľudí 😖

verulka
28. júl 2007

snilko, ja som bola v 22tt ked sme lezali v nemocnici a tam prepukli kiahne. Primarka povedala, ze ak som ich uz mala, tak je to ok. Radko sa narodil uplne ok 😉 nemaj strach...
Barunka- ma simi aj teploty? S tym pudrom- no neviem, nam to fakt zabralo. Jazvu nema nikto ani jednu. Radkovi stacilo raz natret a potom ho to uz nejako nesvrbelo. Ale moje kamosky zvacsa iba sprchovali a davali fenistil a boli v pohode ( ale ani netrpeli vysokymi horuckami) Drzim palce, nech mate co bnajrychlejsi a najbezproblemovejsi priebeh
Babulka, neboj- zatial sa mi nedoniesla info o kiahnach v Petrzalke 😉

kili
28. júl 2007

ahoj verulka, normálne ti závidím tú dovolenku 🙂 , aj ja by som už chcela ísť s tak veľkými chlapcami niekam, ale za podmienky, že by mi stále bolo 25 😀

snilko7
28. júl 2007

verulka však ja som v pohode...len sa pre istotu už pobalím do tej pôrodnice, nieže to potom ostane na manželovi...to by som sa potom čudovala čo za veci mám v taške 😀 😀

barunka
28. júl 2007

verulka, večer sme jej merali cca hodinu po nurofene a mala po odrátaní 38,6 potom teplomer nemilosrdne odhodila, takže neviem, možno by vybehlo aj vyššie. Má to nejaký vplyv na kiahne? Ja teraz surfujem a hľadám info,ale každý tvrdí čosi iné, tak uvidím.
Hádam ja tie kiahne nedostanem a mrzí ma, že sme nakazili aj Paťka...

zuz11
28. júl 2007

kili, ako sa maju chlapci? 😉

verulka
28. júl 2007

jejeda, ahoj kili 😵 kedy sa uvidime? Casto chodim okolo teba amyslim na vas...
Barunka, nemyslim, ze teplota ma vplyv na kiahne, ale deti su prijemnejsie, ked ju nemaju, 😉
U nas prebehli kiahne na 3 sposoby a Risko mal peklo kvoli imunite, ale zvladli to bez ujmy na zdravi 😀 a neboj pre patka a snilka je lepsie, ak si to odbije teraz ako ked sa male narodi. Inak nemusi ich dostat, moja blizka kamoska ma 2 synov a jeden od druheho to nechytil 😕
Snilko, to si viem predstavit, co by ti pobalil, velmi podobne by to vyzeralo u nas...

kili
28. júl 2007

zuz, Samko až na problémi pri jedení je OK. Predtým plakal, lebo grckal a tak ho bolel pažerák (či čo to je) a stále grckal a teraz, keď mu dávam sv. chlieb na zhustenie, tak zas plače, že sa nevie vykakať 😀 , no typický chlap, zo všetkého spravý hneď oooobrovský problém 😀
Adamko stále rovnako, pomaly priberá, sem tam vôbec a sem tam aj schudne. Už je ale strašne vnímavý a tak si ho sestričky berú do svojej miestnosti v autosedačke 😀 , v nej sa mu strašne páči.

kili
28. júl 2007

verulka, no stačí zavolať, len vstávam okolo 11-tej 😀 , teda v tedy som akotak schopná už vstať 😀

kili
28. júl 2007

napadlo ma, že som chcela založiť tému, dúfam, že už taká nie je: kedy vám prestalo mimino kakať pri každom kojení.
strááášne by som to chcela vedieť, že kedy to Samka prejde.

zuz11
28. júl 2007

kili, je to asi indi kedy prestanu kakat po kazdom papani, teda je to aj rozdiel pri donosenych a nedonosenych 🤐 my sme asi kakali vela tak do 3 mesiacov zhruba 🤐 ale co viem niektore babetka mali opacny problem 😀 aj 10 dni nic 😀
jej tak Samkovi prajeme aby co najskor prestal vrackat, aj u nas sa dlho vrackalo... ale ja som na to nic nedavala kedze mala priberala a nebolo toho az tak vela 🤐 a Adamkovi nech rychlo dohana braceka aby ste boli uz vsetci spolu doma, aka je jeho aktualne vaha? a co vravia lekari?

kili
28. júl 2007

zuz, lekárov som nevidela ani napamätám, takže neviem, čo hovoria. Dnes vážil 1520g
Samko má strašne silný reflux, jemu sa to vracia aj s tou kašou. Je schopný grckať niekoľko hodín po jedení.