Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

zuz11
28. júl 2007

no ale je to asi uz pokrok k lepsiemu nie? mam tusim 1200 a pri porode pod 1000 🤐 neboj aj ked pomaly ale iste pojde hore 😉 hlavne ze vnima uz okolie a snazi sa 😉 uz nemal ziaden vypadok? 🤐 drzime mu palce a myslime stale na Vas.... ani sa nenazdate a ste vsetci cochvila spolu doma 😉
hmmm... ja som zistila ze bambulu som po nakojeni nemohla nosit, vzdy som ju polozila na vankus do vyvysenej polohy 🤐 aj ona zvykne aj po hodinke dvoch po napapani vygrcnut ale zasa nie vela 🤐 napr z obedneho prikmu vygrcka aj vecer po 2 kojeniach 🤐 v detoch sa nik nevyzna 🤐 a teraz hlavne v tych teplach viac grckala 🤐

mercy
29. júl 2007

Ahojteee🙂Barun, nedávaj malej ten púder! Koža pod tým nedýcha, dlhšie sa to hojí.Ak bude mať vysoké teploty a bude nebodaj kašľať, radšej do nemocky, komplikáciou kiahní býva náhly zápal pľúc. Rišino nemal teploty, chopdili sme s ním aj von do záhrady, v pohodičke.Toho hypermangánu som mu dával na špičku noža do vody, krásne to vysušuje.Držím palce.Ak čokoľvek chceš :ip, alebo mi zavolaj

kattum
30. júl 2007

Barunka, nech Je Simi rchlo z kiahni vonku, drzte sa!
Babule, som prvy krat na dva dni bez Brunka. Nasi si ho vcera odviezli do BA a ja pojdem za nim v utorok, lebo rano idem na ultrazvuk. Je to zvlastny pocit, ked tu nie je. Mama volala, ze je perfektny, vobec mu nechybame a vsetci si to uzivaju. Mne je troku smutno, v noci som sa budila, no ale dnesny den si spravim pre seba a bude to fakt dovolenka! ( S upratovanuima vybavovanim, no ale bez maleho!)

janula203
30. júl 2007

Ahojky dievcata, uz sem velmi nechodim, v juni sa nam narodil maly marianko a chcela som sa opytat. Kojim, no uz som prekonala dva zapaly, najprv jedneho, potom druheho prsnika, sprevadzany 40 kami horuckami....teraz mam zasa teploty vysoke, sice uz nie 40...prsniky ma nebolia, iba ked sa nalievaju, a to nalievanie je taka bodava bolest....mali ste to aj vy, alebo je to jeden z prejavov zapalu prsnikov?

A aj vam po par tyzdnoch zmakli prsia? Uz ich mam aj mensie, a nie su tak naliate ako na zaciatku....

kattum
30. júl 2007

Ahoj Janula, no koencne si sa ozvala, casto som myslela, ci sa to uz narodilo. Gratulujeme! No to si si uz teda uzila so zapalmi za 1 mesiac. Ja som to mala az ked mal maly rok a veru, zacalo to bodavou bolestou v prsniku a mne sa vytvorila taka hrcka, zdurenina. Raz z horuckami, zabarali antibiotika a krem Dolgit (volnopredajne v lekarni) a o mesiac uz ked som citila ze sa zacina tvorit ta pichava hrcka, zacala som mazat Dolgitom a za 2 dni to preslo same. Drzim palce, nech ta uz zapaly netrapia, nech maly vsetko mliecko vypije a ty nemas starosti!

babulka
30. júl 2007

Kattum, uzi si to!!! nevymyslaj, Brunkovi je dobre 🙂 aj ja som mala prvykrat taky pocit, ked som isla do Bruselu a Matik zostal s maminou, ze co to chuda dieta robi bezo mna - a on nic, bolo mu fajn. Teraz, ked sa budeme stahovat (ak sa budeme stahovat a kedy 😠 ) asi tiez pojde k nasim na tych par dni, asi by to bolo dost komplikovane, keby sa musel chudatko zucastnovat tych presunov a prevozov.

janulka, vitaj spat, gratulujem k Mariankovi, nech ste vsetci zdarvucki. Rodila si nakoniec na Kramaroch? Ako to tam teraz vyzera? Kto ta rodil? Som zvedava, ze? 😉

janula203
30. júl 2007

Ahojky Kattum a Babulka...

No tak asi zbehnem na gyndu, ci je to ten zapal, bo tie prve dva, boleli inak, teraz to boli len pri naplnani...hruza...clovek chce kojit, a napokon sa to vselijak komplikuje ☹

Hej babulka, rodila som na kramaroch, lezala som tam od stredy, uz som dva tyzdne prenasala, vo stvrtok vecer prisli bolesti, tak manzel pockal, kym babka dorazila k janulke....a asi hodku pred narodenim majuska pustili ku mne aj manzelika....majusko prisiel na svet v piatok 29.juna o 3.30h, vazil 3740g a 54cm, oproti janulke valibuk, hehe
lezali sme na tych nadstandartkach....je to tam pekne, dokonca toaletny papier a poporodne vlozky vam davaju, mozte si vybrat z jedal, no nakoniec si vyberiete to iste cislo...lebo ostatne su zvacsa dietne...ale inak tam bolo super....

cat
autor
30. júl 2007

Ahojte, to je ale dnes depkovité počasie ☹ 😢 moj krpec
vstal už o 4.30h 😠

Kattum, neboj, o Brunka je určite 100%ne postarané, užívaj si voľno 😉 Ja som chcela dať tomíka na celú sobotu k svokrovcom/úplne bez obáv/, no ale nič z toho nebude, výlet padol ☹

Janula, kolko sa platí za ten nadštandard a kolko vás bolo na izbe?

verulka
30. júl 2007

ahojte, cat aj ja mam bleee naladu, ale z toho ze trcim v praci 😝 to ma mrzi, ze vylet padol...
kattum, neboj je to sice nezvyk, ale zato je je prijemne byt na chvilku bezdetna 😉
janula, gratulujem k babatku 😉

barunka
30. júl 2007

janula, gratulujem k Majkovi. Teda ozaj sa ti narodil veľký chlap a takisto si myslím, že to bude asi najskôr zápal prsníka. Držím palce, aby si sa toho rýchlo zvavila

snilko7
30. júl 2007

janula aj ja gratulujem k Mariankovi 😉 som na teba akurát minule myslela, že ty už to máš určite za sebou 😵

janula203
30. júl 2007

Dakujem dievcata....
Veru Snilko, uz to mam za sebou, ale teda som si myslela, ze ten okamih nikdy nepride, ze toho krpca vynosim az do dospelosti, ked sa mu tak von nechcelo 😀 😀 😀 ale ta studena sprcha asik vyhnala z bruska von, hehe

Cat, za den sa plati 500sk, a boli sme tam dve, tak celkom fajn, lebo socialky si mala na izbe....

kattum, uplne ta chapem, ako sa citis bez brunka, to aj ja ked davam co len na pol dna janulku k mamine, tak sa citim ako krkavcia matka...ale asi to tak nesmieme brat....v sobotu berieme janulku k rodicom na chalupu a nechavame ju tam na tri dni, som zvedava, ako to zvladne....dufam, ze dobre...

Ozaj, ako ste na tom s nocnikovanim? My sme zacali minuly tyzden, a zatial sa celkom dari, janka pobehuje bez plienky, ked maly spinka, v obyvke ma nocnik, a ked chce cikat, tak hned leti nan....ale uz sa stalo, ze sa pozabudla, a slo to mimo...ale celkom sa tesim, ze takto je to.....
mamina mi uz hovorila, ked mala janka rok, ze nech zacnem...ja som to len skusila, a ked tam sedela pol hodiny, tak som to odlozila na neskor....ked si to zacne uvedomovat....tak uvidim, ako pokrocime..
Inak sme uz bez dudky, ked som bola v nemocke, manzelik jej ho v jednu noc nedal, a odvtedy sme hovorili, ze je u babiny, ze si ju musi vypytat....a uz si na nu ani nespomenie...hehe

babulka
30. júl 2007

Janulka, kukla som fotky, Marosko je zlatucky, jaaaaaaaaaaaj tie babatka 😵
S nocnikom ste na tom dobre, u nas to bol najskor triedny nepriatel, an vidiet, nieto este sa nan posadit, teraz ked uz Matik beha pred kupanim nejku polhodinku - hodinku bez plienky, tak si aj nan sadne, uz sa dvakrat vycikal, sme patricne chvalili, tlieskali, tesil sa 😀 Viem, kedy chce cikat, lebo zacne sa okunat a aj mrncat, nema rad, ked sa pocika na zem, lebo asi mu je neprijemne to mokro na nozkach, tak da dopredu vediet. Ale zas vcera reval, nechcel ist na nocnik, donieol mi plienku, tak som mu ju musela dat. Takze striedavo oblacno. Ale nebudem ho nutit, ma cas, aj male uspechy su uspechy. Len keby ostatni do toho nekecali (ze uz by nemal mat plienky, ze uz je velky... 😠 debili)

kattum
30. júl 2007

Jasne Babulka, na vsetko je dost casu, skoro od vsetkych kamosiek pocuvam, ze sa nocnikovanie zlomilo v 2 rokoch nejak same, tak snad to pride i u nas. Nie je sa kam ponahlat.

Janula, aky mas kocik? Ako to riesis s dvoma detmi?

janula203
30. júl 2007

Mame kocik po janulke, peg perego, maly je v nom a janulka cupita pri nas, ak nahodou nevladze, tak beriem na ruky, ale inak nechodime na dlhe prechadzky...

To fakt, na vsetko je cas....

Ja asi prichadzam o mliecko.....mam aj uplne makke prsia.

kattum
31. júl 2007

Ahojte, baby, asi to bude zas chlapec, dnes som bola na ultrazvuku a i ked sme len v 13tt., medzi nozickami babenko cosi vystrkovalo a doktorka to nepriamo potvrdila, no nech vraj vydrzim do 20.tt na velky ultrazvuk. A dodala, ze Zobkovci ine nevedia robit (chodi k nej i moja svagrina, takze nasu prevazne chlapsku rodinu pozna)

cat
autor
31. júl 2007

jeej kattum, ďalší chlapček, super, ja by som sa tešila moc, chalani väčšinou chcú mať brata a napokon, chlapi majú aj ovela lahší život ako my.. už sa zamýšlate aj nad menom? 🙂 no ešte môže byť aj dievka, veď tie uzv nie su presné..aj tomík mal byť podla jedného dr. dievčatko 😀

Baby Tomáš mi začal špičkovať, doteraz chodil krásne a posledné 2 dni chodí ako baletka, nechápem čo to má byť 😖

kattum
31. júl 2007

Cat, veru, este nic nie je iste z tym pohlavim. Brunko zacal pred mesiacom obcas chodit po spickach, tiez som sa zlakla a pytala som sa manzelovej tety, rehabilitacnej doktorky a ona ma ukludnila, ze to nie je spickovanie, ale ze to robi z frajeriny a ze skusa co sa da. Ze tak nechodi stale, ale fakt len tak frajeri. Teraz zase rozhadzuje pri chodzi ruky ako nejaky nabuchany svalovec alebo mafian. Ze vraj deti takto skusaju co dokazu. No ak sa obavas, samozrejme sa porad s pediatrom.

cat
autor
31. júl 2007

dik Kati, ja si inak tiez myslim ze ho to prejde a robi to lebo vidi že sa nato hnevam.. že mafián Brunko, hehe 😀 už sa na neho teším, dlho sme sa nevideli..

verus
31. júl 2007

Caute baby. Kattum, nas drobec zacal zas nedavno obcas chodit dozadu, dopredu ho to uz nebavi... 😀 pripadne chce stale tlacit svoj kocik. My ideme na sono buduci tyzden, naposledy malo babo prekrizene nozicky, tak som zvedava, ci budeme mudrejsi... ale hlavne dufam, ze nam zas povedia, ze vsetko je v poriadku, to je strasne, tieto vseliake tehotenske predtuchy a tak.

verus
31. júl 2007

A este kattum, ked si sa pytala na ten board na quinny speedy, ako som pisala eni, videla som to, a odvtedy uz aj viackrat, a vyzeralo to na tomto kociku pohodlne aj pre mamu aj pre dieta. Pri niektorych kocikoch na to nie je vela miesta, mamina sa musi hrbit tak do obluka, aby malo dieta kde byt.

Inak na PP Pliku su priamo zabudovane stupatka a dieta sa drzi za tie golfove rucky. Sestra ma dvojrocny rozdiel medzi detickami, normalne maly chodil pesi popri kociku, ale ked zahlasil, ze ho bolia nozicky, len si nastupil a bolo, nemusela nosit ziadny raroh navyse. Aj to tvoje PP Centro ma vzadu nieco podobne tym stupatkam, ale tam to nie je primarne urcene pre druhe dieta, lebo vlastne nema kde byt kvoli tej spojenej rucke. Co som citala, v pripade velkej nudze na tom moze byt, ale nie je to pohodlne.
My este nevieme, ako to vyriesime, asi to vyzera predsa skor na surodenecky kocik, kedze bude zima...

megg
31. júl 2007

ahojte maminy, ako sa mávate? Nejaké stretko neplánujete? 🙂 😎

babulka
31. júl 2007

Ahoj, megg, vitaj spat - ako bolo? Stretko vzdy planujeme operativne - jeden den a sup 😉 Ale urcite ano, lebo tu bude kattum, tak sa dohodneme - kto sa pridaaaa?

baby, tym chodenim po spickach ma Matik "vydesil" pred dvomi - tromi mesiacmi, zbadala som, ze obcas ide ako baletka. Ale uz ho to preslo, aj ked este niekedy vonku sa mu "podari". Tiez som sa pytala, tam kde chodime plavat, tak vraj je to len skusanie, co vsetko s nozkami dokaze, a naozaj, raz chodil po spickach, potom dozadu, potom suchal nozkami po zemi, teraz zase skace a hopka ako zajko a este si pri tom robi ho-ho-ho 😉 Cat, vsimni, si kedy tak chodi - ci stale, alebo len ked sa na chodzu sustredi - Matik sa vzdy sustredil na to, ako isliel, ale inac chodil normalne.

Janulka - preco myslis, ze starcas mliecko? Ja som sice nebola ktoviekao uspesna v kojeni, len do 5,5 mesiaca, aj to v kombinacii s UM, ale ked som studovala teoriu 😉 tak tam pisali, ze cca 4 - 6 tyzdnov po porode sa mlieko tvori len podla potreby, prsia sa nenalievaju, ale je ho dostatok. Marianko je hladny? Alebo je to len pocit?

kattum
31. júl 2007

Baby, ak budete robit stretko, ja nemozem v piatok poobede, ani v sobotu ani v nedelu, najlepsie cez tyzden.
Babulka, pridem az zajtra, nie dnes.

mrenka
31. júl 2007

kattum,blahozelame ku gulkam 😀 😀 😀

megg,pozerala si ten gap? 😵

cat
autor
31. júl 2007

babulka a kattum, ja možem hocikedy na stretko no vždy až po 16h, mladý teraz spáva do 15h a kým sa niekam dostanem..ale to by som vás hádam ešte stihla 😉

zuz11
31. júl 2007

ja tiez mozem okrem utorka a stvrtka.... a od 11. sme na dovci mimo BA 😀

sue
31. júl 2007

...ja by som sa tiež rada pridala... ale teraz sme do 6.8. mimo Ba a potom kedykoľvek ale po 16.30 😀

janula203
31. júl 2007

babulka....bol to pocit....vcera vecer sa mi stale odpajal a plakal, tak som myslela na mlieko, leo vsetko ostatne bolo v poho, bol prebaleny, odgrgnuty....ale dnes uz v poho....

Dokonca gyndos povedal, ze na zapal to nevyzera...ale tak potom z coho je ta bodava bolest v prsiach a tie vikendove horucky fakt neviem...manzel ma donutil navstivit obvodaka, nech mi spavi dake komplexne vysetrenie, lebo trikrat do mesiaca horucky....no dnes tam lekar nebol, tak buduci tyzden.....snad uz ta bolest prejde.....

jej, aj ja by som sla na stretko...ale...radsej pojdem inokedy, ked drobec bude vacsi....janka by bola z tolkych deticiek v siedmom nebi..

My inak mame peg perego pliko, ale tie stupaky nevyuzivame, nakolko ich vyuzitiu brani vanicka....ale janka to celkom zvlada....minule zvladla dve hodiny chodze...a ak chcela na ruky, tak som ju vzala a tlacila aj kocik....asik som silak, hehe....ale dalo, vobec nebola az tak tazka....tak som ju ponosila niekolko metrov, a uz sa sama pytala na zem....

babulka
1. aug 2007

Jaula, vidim, ze byvas v okrese Senec - kde? My sa stahujeme do Dunajskej Luznej, tak mozno budeme susedy 🙂

To stretko by sme mohli dat na buduci tyzden, niekedy cez tyzden - co takto stredu? Okolo 16,00? Sad JK?