Vydaté / nevydaté maminky II.

cat
11. júl 2007

Takže maminky, tu môžeme pokračovať v našej pôvodnej téme...

tilly
1. jan 2008

veď to, že to vytlačila, takého macka 😲 aaaauuuuuu

sranda
1. jan 2008

som pozerala v Aupi pegperego pliko3 model 2008 golfáč, že 10 tis., ale je super, a britax verve padol ho tam mali tiež a má veeeeeeeeľmi plytký sed. Malú by porazilo a nechcela tam sedieť.

tilly
1. jan 2008

10tis sa ti už neoplatí vraziť do kočíka

sranda
1. jan 2008

tak to určite nedám takú sumu za golfáč, veď ho bude potrebovať tak do konca leta 2008.

sranda
1. jan 2008

halooooo, nikde nikoho. Všetky dospávate silváka?

barunka
2. jan 2008

tak mi už kočík používame len na vyjednávanie... - teda keď ideme po ceste, dám Simi na výber, či mi dá ruku alebo ide do kočíka a pekne krásne ma drží za ruku, len aby nemusela sedieť na zadku. A ak musí byť v kočíku, tak je nás počuť na kilometre ďaleko, lebo vrieska ako o život.

Srandi ako Peťka, poslúcha??

tilly
2. jan 2008

baby, to naše zdravotníctvo... janetka leží už týždeň v nemocnici, kde jej ten notebook ukradli a oni jej ani neurobili predoperačné vyšetrenia, pritom ju mali každý deň rezať kvôli zlým pečeňovým testom...

ale zajtra je už na pláne na ôsmu ráno 😉 takže zajtra bude maťko na svete

ako sue 😀 , neviete?

aktak
2. jan 2008

tilly zhanaju ta na lady 😉

sranda
2. jan 2008

barun, to je super, že simi ide s tebou za ruku. Petra ide zásadne opačným smerom ako ja a utekáááááá, lebo vie, že ju chcem chytiť. Kočík potrebujem na sídliskové vybavovanie: pošta-lekáreň-pekáreň a tak. Absolvovať toto autom nie som ochotná, lebo nakladať ju a zasa vykladať.............. a potom na dovolenke v ňom prespí v lete.
Inak poslúcha, nesťažujem sa. Zo stromčeka je úplne hotová, minulý rok jej to nič nehovorilo. Každé ráňo chodí hladkať vianočné gule a hovorí bim-bam, páči sa jej keď sa rozsvieti povie jeeeeeeeeej. Aj keď sme jej všetky hračky už definítivne odlifrovali do detskej, tie vianočné zostali pod stromčekom a presne na tom mieste sa aj s nimi hrá. Takže teraz sa hrá v detskej aj v obyvke. Straaaaašne rada si číta, má asi 10 nových knižiek a magnetky na chladničke miluje.
Simonke sa ako páčili vianoce? petra na silvaka zaľahla až o 23:00 h. dovtedy mala žúrku.

barunka
2. jan 2008

srandi, no ide za ruku, ale to musí byť niekde na blízku auto a plus musím jednou rukou tlačiť kočík. Ale inak väčšinou aspoň spôsobne cupitá vedľa mňa. Raz za čas niekam odbehne a vždy to potom komentuje "mama pomaly" a vráti sa ku mne... To spanie v kočíku závidím, mi keď chodíme so Simi na nákup, ona šlape do umretia, celý deň nespí, neoodychuje a keď doma vysadneme z auta, tak je taká "príjemná" až by som ju najradšej niekam nakopala... Ale inak je poslušná. Vianoce ju totálne nadchli, až dnes sa jej podarilo zvaliť stromček a potom začala tak strašne plakať, že som sa zľakla, či sa jej niečo nestalo. Ale ona len smútila, lebo opadali ozdoby.. Dostala kuchynku, takže teraz celý deň vysedávam za detským stolíkom a ona mi varí kávu. Najhoršie na tom je, že ju chce variť aj v noci...
(mimochodom, nepošleš nejaké peťkine fotky??? )

kattum
2. jan 2008

Barunka, Sranda, vidim, ze ste mali krasne Vianoce, i u nas to bolo krasne, lebo tento rok uz vnimal, pre nas to uz boli 3. Vianoce, no tie prve mal Brunko 12 dni 🙂
Musim vas potesit, ze od 1 a 9 mesaicov sa Brunko zazracne zmenil a tp co popisujete, ze nechcu slapat vasim smerom sa zmenilo a odvtedy je rozumny poslusny chlapcek, ktory kraca, tam kam chcem ja. Vobec od tohto veku je to s nim pohoda, zabava, dialog, vie sa zahrat uz i sam. Tak vam prajem, nech sa to i u vas coskoro na taketo obdobie prevrati. Ja si to vychutnavam, lebo viem, ze o mesiac budem nervozna nevyspata matka 2 deti.

Tilly, pozdravuj Janettku, nech to ma rychlo a uspesne za sebou a urcite sem hod cerstve info.

sranda
2. jan 2008

barun, ona cez deň už dááávno nespí v kočíku, len v posteli. To ten kočík na dovču v lete, nech tam prespí a na to sídl. vybavovanie, nech v ňom sedí. fotky hodím do albumu, musím si dať novoročný záväzok, už si to sľubujem celú večnosť, len vždy do toho niečo iné príde. Ozik a mali ste kapra vo vani? Petra ho naháňala varechou a keď zistila, že to nemá úspech začala sa štverať do vane, každé ráno ho chodila pozerať a kričala bibibibibibi=ryby a potom dokolečka nemo. A tá káva od Simi by večer aj niekedy bodla nie?

kattum, neboj to zmakneš, veď sa vraví, že druhé dieťa je v poho a viacmenej rutina, už vieš presne čo a ako a Bruni ti čo to už pomôže........ bude to fajn uvidíš.

verulka
2. jan 2008

kattum, ja si mylsim, ze ono strasne vela spravilo, to ze cakas babo. Tie starsie deti to viac chapu a aj lepsie spolupracuju, kedze aj vedome aj podvedome hop pripravujes na prichod surodenca...A neboj, najdes system a vpohode zmaknes aj dve deti 😉 inak ja som skoro odpadla z vahy Mareka 😕 Inak ja aj moji surodenci sme boli riadny mackovia ( totalny extrem bol najmladsi brat- 57cm a 5120g 😝 to by som nechcela rodit)
Tilly, pozdrav Janetku, nech to uz ma rychlo za sebou

tilly
2. jan 2008

baby, dík, som zvedavá, čo zajtra...

aktak, díííík 😉 ako zázrakom sa učím 😀

barunka
3. jan 2008

kattum, no ja práve musím povedať, že Simi cca od roka a pol poslúcha na slovo, chodí pekne na prechádzke vedľa mňa, naozaj len raz za čas odbehne. Už jej asi docvaklo, že neposlúchať sa nevyplatí 😀 😀

srandi, my sme mali kaprov vonku v garáži vo vani... Tiež tam bola Simi od rána do večera a raz keď ju tatinko strážil trošku pomenej si sadla do tej vane rovno medzi nich. A keď ich videla nakoniec na pekáči, bola z toho nešťastná. 🙂
Ozaj, ideš dať Peťku zapísať do škôlky? U nás bude teraz niekedy zápis na celý budúci rok, takže ju musím ísť dať zapísať. Som zvedavá, ako nakoniec dopadneme 😀 😀

tilly
3. jan 2008

takže janetka má martinka už na svete, narodil sa dnes 10.40, 2770 g a 47 cm 😉

certica
3. jan 2008

jeej tilly az tak neskoro? tak to potom asi moj doki bol pri tej sekcii, viem ze sa chystal, bola som dnes totiz na poradni a mali mu volat, ked sa pojde na vec.
ze gratulujeme 🙂 , dokelu sami martinkovia zacinaju byt v kurze 😠 😀

tilly
3. jan 2008

no, mali ju robiť o ôsmej, tak sa jej tam vopchal asi nejaký akútny cisársky alebo čo...

a maťko je preto, lebo majú doma kubka, tak je to také zlaté kubko a maťko 😉

certica
3. jan 2008

sak ale potom matej mal byt, nie? 🙄 😀 inac, bol tam dnes vseobecny chaos, vela lekarov nebolo v nemocke..., tak to nejak platali

tilly
3. jan 2008

asi, ale tam je chaos už celý týždeň, čo tam chudiatko leží, zobrali ju v piatok, že ju budú hneď rezať a nič s ňou nerobili až dodnes 😠

barunka
3. jan 2008

kočky teraz trošku od veci. Kde máte gynekologa?? Ja by som chcela svojho zmeniť (zasa) lebo tento nemá uzv a chodiť do GA sa mi nechce, keďže sú tam lekári akí sú. Chcem nejaké radšej súkromné centrum v BA, kde je už všetko a nemusím sa odtiaľ pohnúť ani na krok... Teraz ľutujem, že som po tehu od mojej lekárky v BA odišla...
Uvažujem zatiaľ nad viacerými, neviem si vybrať, preto sa pýtam... 😖

ena
4. jan 2008

ahojte 🙂 my sme uz doma, tak budem tu mat co dahanat 🙂

certica
4. jan 2008

caaaau ena, ja som dnes doobeda na teba myslela, ze by vas dnes mali pustit, ak ste ok 😎
tak vitaj a prehanaj 😀 . pekneho chlapiska ste zarobili 😉 😀

certica
4. jan 2008

a teraz ma napadlo, ze na silvestra mal sluzbu moj doki + janac, tak si ich asi chytila pri porode

certica
4. jan 2008

barunka, chces dochadzat gynodosovi do BA?
jej ena, teraz ma napadlo, ze ty si nejak nadranom uz rodila, tak to mal sluzbu este niekto iny. inak gratulujem este raz

tilly
4. jan 2008

jeeej, eni, zmeň si pas 😉
popíš mi, ako sa tlačí vyše 4kilový macko 😀 ja som rada, že ma nenechali tlačiť, a ty si to zvládla, šikulka si 😉

ena
4. jan 2008

certica: Janaca som tam cely cas nevidela, kopa pladych lekarok tam bola, a rodila som pri takej mladuckej, tusim MUDr. Gerova.

Tilly: ze vraj taky isty postup ako aj pri 2.5 kilovom, ked povedia tlacit, tak tlacis 🙂)))
Ale inak, druhe uz asi ide lahsie alebo co, od prijmu do narodenia maleho to bolo presne 2hod a 44 min 🙂

certica
4. jan 2008

vau, tak parada! 😎 a hej, janac a rozi tam boli az od rana 7h + silvestr.noc
ja budem v podstate ako prvorodicka 😅

sylvie
4. jan 2008

Ahojte, hlasim sa po dlhej dobe.. vsetkym vam prajem vsetko len to najlepsie v novom roku.. 🙂

ena, gratulujem k narodeniu druheho synceka.. o program na silvestra si teda mala postarane.. 😉 inac, dobra rychlovka, ten tvoj druhy porod.. 😉

my sa mame fajn.. zacala som pracovat na polovicny uvazok.. zatial budem robit pond., ut. a stredu pol dna.. neskor budem robit dost aj z domu.. maleho mi strazia zatial rodicia..

ejko ma uz asi vsetky zubky, kazdu chvilu novu modrinu alebo skrabanec, aj dnes si jeden obstaral na cele.. 😉 je to poriadny sintrisko.. esteze cez pospi aj 3 hodinky a vnoci celkom dobre spi..

cat, uvidime sa na brusnych? v utorok o 17:00 zaciname.. 😉

sweetienka
4. jan 2008

babulky, vsetko naj v novom roku 😉
Eni, gratulujem k Marekovi 😵 je nadherny
inac som bola na silvestra v tescu a pozerala som, ci Ta niekde neuvidim 🙂 😉